Jabuk
OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.04.2014 10:45:59
OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

OK, na vas se obračam, ker me v banki gledajo kot tele v nova vrata ... in pošiljajo od Poncija do Pilata...
Torej, žena je prek spletne trgovine (Lufthansine) nekaj kupila, vnovčila nekaj milj in razliko naj bi plačala s kreditno kartico. Ko je hotela vse zaključiti, pa spletna stran zahteva 8 mestno varnostno kodo, ki naj bi jo generiral OTP (one time password) čitalec oz. generator.
Sedaj me pa zanima ali je to ta naprava za dostop npr. do SKB NET-a?
Če ja ali lahko ta "generator" uporabim za pridobitev tega 8 mestnega gesla, če je kraditna kartica izdana pri isti banki kot ta "generator"?
Ali lahko uporabim ta "generator" za pridobitev gesla tudi, če plačujem z kartico izdano pri drugi banki (npr. "generator" za dostop do SKB NET, kartica izdana pa pri Gorenjski Banki)?

Hvala za kakršnokoli pomoč, saj mi na banki ne zna noben razložiti kaj je to oz. če sploh je to to (pa toliko keša smo že zabili v te banke)!

LP,M

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.04.2014 11:08:45
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar mam jaz izkušenj so te generatorji vezani na nek varnostni software pri banki/izdajatelju kartice. Zato ne gre kar en generator uporabit.

Btw: a ni mogoče to kar rabijo od tebe varnostna koda/geslo, ki se vse bolj pogosto uporablja pri online plačilih z mastercardom. Ne vem točnega imena, a sem moral že dvakrat ob prvem online plačilu it čez en butast varnostni postopek določanja/potrjevanja gesla
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.04.2014 11:21:25
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kar mam jaz izkušenj so te generatorji vezani na nek varnostni software pri banki/izdajatelju kartice. Zato ne gre kar en generator uporabit.

Btw: a ni mogoče to kar rabijo od tebe varnostna koda/geslo, ki se vse bolj pogosto uporablja pri online plačilih z mastercardom. Ne vem točnega imena, a sem moral že dvakrat ob prvem online plačilu it čez en butast varnostni postopek določanja/potrjevanja gesla


Aha, žena je dejansko hotela plačati z MacterCard-om ... ampak kje dobiti to 8 mestno kodo, ona nima "generatorja" za dostop do banke...

Sicer bom zamenjal z mojo Viso in probal z mojim OTP-jem za SKB...

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 01.04.2014 11:52:42
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoce je to MasterCard SecureCode >> http://www.mastercard.com/si/consumer/securecode-faqs.html

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 01.04.2014 12:02:45
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Mogoce je to MasterCard SecureCode >> http://www.mastercard.com/si/consumer/securecode-faqs.html


Izjemno izčrpno ... a to oni mislijo na tisti 3 mestni na zadnji strani kartice ali na 8 mestni kot ga je zahtevala spletna stran ... in če je to tisti 8 mestni, kje zavraga ga dobim???

Vseeno hvala Jest ...

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 01.04.2014 13:09:22
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Sicer bom zamenjal z mojo Viso in probal z mojim OTP-jem za SKB...

Tisti OTP za SKB.net ni vezan na kartico ampak na online prijavo v sistem SKB.net-a (web/telefon...), tako da ti tista koda, ki jo bo zgeneriral, ne bo prav veliko pomagala.
PS: Ali ni lazje to povprasati pri prodajalcu ali pa na banki? Bo po moje hitreje in bolj natancno, kot pa ugibanja tule Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.04.2014 13:38:17
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
faganel je napisal/a:
Izjemno izčrpno ... a to oni mislijo na tisti 3 mestni na zadnji strani kartice ali na 8 mestni kot ga je zahtevala spletna stran ... in če je to tisti 8 mestni, kje zavraga ga dobim???

Vseeno hvala Jest ...


Tista trimestna (vcasih tudi 4 mestna, recimo pri American Express kartici) koda zadaj se imenuje CVV koda... in to je cisto nekaj drugega kot to, kar ti isces... Sicer tudi MasterCard SecureCode ni nujno, da je osemmestna koda... je pac dodatno geslo, ki si ga sam izmislis ... Kako priti do gesla... se pa ne spomnim vec... Se mi zdi, da ga je bilo enkrat treba dolocit, ko so to uvedli ... Jaz imam MasterCard od NLBja ... Tukaj >> http://www.nlb.si/3d-secure tudi pise, da se to geslo doloci ob prvem obisku strani, ki zahteva to dodatno preverjanje ...

Citiram:
Kaj moram storiti za uporabo "3-D Secure"?

Če želite uporabljati "3-D Secure", ga morate najprej aktivirati, kar preprosto in enostavno storite že ob prvem spletnem nakupu na spletnem prodajnem mestu, ki omogoča uporabo "3-D Secure". Pri tem ni potrebno nameščati nove strojne in programske opreme. Več o aktivaciji in nadaljnji uporabi preberite v nadaljevanju.


_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.04.2014 13:45:14
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pj je napisal/a:
Tisti OTP za SKB.net ni vezan na kartico ampak na online prijavo v sistem SKB.net-a (web/telefon...), tako da ti tista koda, ki jo bo zgeneriral, ne bo prav veliko pomagala.
PS: Ali ni lazje to povprasati pri prodajalcu ali pa na banki? Bo po moje hitreje in bolj natancno, kot pa ugibanja tule Wink


Na banki me bukovo gledajo in malo manjka, da me vprašajo kaj je to spletni nakup ... se bom obrnil kar na prodajalca....

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27200
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.04.2014 13:50:56
Re: OTP čitalec, varnostna koda, spletni nakupi???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Povprasaj se na karticni center... Stevilko najdes na zadnji strani kartice ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani