Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Naslednja
Rumena tema
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1201   Objavljeno 08.06.2018 08:16:33
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:
Haha. Poglejte WWDC2018 video, session 302, mark 26:26. Epic.



Very Happy Very Happy Very Happy
Care. Polepšal si mi dan. Cool

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1202   Objavljeno 08.06.2018 08:34:12
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Logika? Ta nov X plus ne more koštat 1600$, če hoče bit 400$ dražji, ker bi to zmanjšalo dobiček.


Sami ekonomisti tukaj, pa dovolj mladi, da se ne spomnijo, koliko je stal Benefon Delta pred dobrimi dvajsetimi leti. Ne le več kot prenosni računalnik temveč več kot marsikateri avto srednjega razreda.

Če komu znese vsako leto plonkniti tisočaka ali več za nov telefon pač ima dovolj denarja za tak luksuz in morda tudi potrebo po nekem statusnem simbolu. Na nek način razumem Applov hiter cikel novih modelov. Pač se ukvarjajo z neprestano inovacijo ter upajo, da bo posamični uporabnik ocenil, da je dotrajanost njegovega obstoječega telefona, zmogljivosti novega telefona in njegovo finančno stanje v taki kombinaciji, da se lahko odloči za nov telefon. Modna muha kupiti najnovejši telefon takoj, ko pride ven in še obstoječi niti približno ni iztrošen, ne more imeti upravičljivega smisla ampak je čisti luksuz. "Ajnfoh"
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1203   Objavljeno 08.06.2018 08:55:39
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:
Sami ekonomisti tukaj, pa dovolj mladi, da se ne spomnijo, koliko je stal Benefon Delta pred dobrimi dvajsetimi leti. Ne le več kot prenosni računalnik temveč več kot marsikateri avto srednjega razreda.


Noja... tole je zelo napihnjeno... (amazing, great, gorgeous,... Very Happy ) ... Avti srednjega razreda takrat niso bili tako poceni ... Wink ... Benefon Delta je bil nekje okoli 2.000 DEM ... Res dragi so bili se prej Carry Phone, ki so bili lahko tudi po 8.000 DEM ... Ampak to primerjati z dansnjimi telefoni je mimo... Takrat so bili mobilni telefoni dokaj redki... danes je to "potrosna roba" ... Rolling Eyes

In tudi prenosni racunalniki so takrat bili precej drazji kot danes ...


boris42 je napisal/a:

Če komu znese vsako leto plonkniti tisočaka ali več za nov telefon pač ima dovolj denarja za tak luksuz in morda tudi potrebo po nekem statusnem simbolu. Na nek način razumem Applov hiter cikel novih modelov. Pač se ukvarjajo z neprestano inovacijo ter upajo, da bo posamični uporabnik ocenil, da je dotrajanost njegovega obstoječega telefona, zmogljivosti novega telefona in njegovo finančno stanje v taki kombinaciji, da se lahko odloči za nov telefon. Modna muha kupiti najnovejši telefon takoj, ko pride ven in še obstoječi niti približno ni iztrošen, ne more imeti upravičljivega smisla ampak je čisti luksuz. "Ajnfoh"


Sicer pa Applov cikel pri mobilnikih se zdalec ni hiter... Itdajo en glavni model letno... in hkrati v zadnjem casu izdajo se prenovljeno razlicico predhodnika za malo manj denarja Smile ... Ampak vseeno... moramo si priznati, da iPhone X je precenjen ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1204   Objavljeno 08.06.2018 09:02:23
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple rabi povečevat dobiček.

To lahko naredi z
- veliko razliko v ceni in manj prodanimi kosi,
- manjšo razliko v ceni in več prodanimi kosi.

Ampak dobiček mora rast. Oz. odstotek rasti dobička se mora povečevat.
Čene investitorji debelo gledajo, cena delnice pade, in uprava je na odstrelu.

Investitorji pa po svoji (bolani) logiki niti ne gledajo rasti dobička ampak le število prodanih kosov.

Glede kupcev in logike nakupa pa čist easy:
večino stvari si kupimo, ker jih hočemo in ne zato, ker jih rabimo.

Jaz tud plačam za šnicel 30EUR. Z veseljem. Pa ga ne rabim jest.
Paš kombinacija vplivov name rezultira to, kar jaz hočem.
Če je to šnicel, blond bejba al pa telefon.

Kar ti sprošča endorfine, hočeš met še.
In jobs je to dojel in delal "endorfin triggerje".
Tolk močne, da kupec ni več vprašal koliko stane, ampak kje dobi?

Ko junkie. Pač rabi tist svoj shot. In to dost pogosto.

Če business to zastopi, in usmerja razvoj v to smer, zadeva dela.

Če pa delamo vrhunsko elektroniko in vrhunska ohišja in vrhunske škatlice,
pa to sprošča endorfine le majhni količini tehno odvisnikov. Ostali pa zadevo kupijo, ker je to poceni. In sanjarijo o Applu, dokler se jim sanje ne uresničijo.

Naprej pa ne bom pisal, ker postane preveč grdo. Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1205   Objavljeno 08.06.2018 09:15:32
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Apple rabi povečevat dobiček.

To lahko naredi z
- veliko razliko v ceni in manj prodanimi kosi,
- manjšo razliko v ceni in več prodanimi kosi.

Ampak dobiček mora rast. Oz. odstotek rasti dobička se mora povečevat.
Čene investitorji debelo gledajo, cena delnice pade, in uprava je na odstrelu.

Investitorji pa po svoji (bolani) logiki niti ne gledajo rasti dobička ampak le število prodanih kosov.

Glede kupcev in logike nakupa pa čist easy:
večino stvari si kupimo, ker jih hočemo in ne zato, ker jih rabimo.

Jaz tud plačam za šnicel 30EUR. Z veseljem. Pa ga ne rabim jest.
Paš kombinacija vplivov name rezultira to, kar jaz hočem.
Če je to šnicel, blond bejba al pa telefon.

Kar ti sprošča endorfine, hočeš met še.
In jobs je to dojel in delal "endorfin triggerje".
Tolk močne, da kupec ni več vprašal koliko stane, ampak kje dobi?

Ko junkie. Pač rabi tist svoj shot. In to dost pogosto.

Če business to zastopi, in usmerja razvoj v to smer, zadeva dela.

Če pa delamo vrhunsko elektroniko in vrhunska ohišja in vrhunske škatlice,
pa to sprošča endorfine le majhni količini tehno odvisnikov. Ostali pa zadevo kupijo, ker je to poceni. In sanjarijo o Applu, dokler se jim sanje ne uresničijo.

Naprej pa ne bom pisal, ker postane preveč grdo. Very Happy Very Happy Very Happy


Kakor pri kom...nekateri temu ne podležemo in se tudi ne drogiramo. Stvar je v ćčloveku in seveda v razumu. Vpliv edorfinov se da tudi zmanjšat...ni treba, da je blond... Razz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1206   Objavljeno 08.06.2018 09:46:36
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najmoD je napisal/a:
Kakor pri kom...nekateri temu ne podležemo in se tudi ne drogiramo. Stvar je v ćčloveku in seveda v razumu. Vpliv edorfinov se da tudi zmanjšat...ni treba, da je blond... Razz


Sam, če enkrat probaš, pa je ful dobr, hočeš še. Predvsem, če maš možnost.
Baje ful paše dve blondinke + ena črnka. Nisem še probal.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1207   Objavljeno 08.06.2018 11:58:33
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Sam, če enkrat probaš, pa je ful dobr, hočeš še. Predvsem, če maš možnost.
Baje ful paše dve blondinke + ena črnka. Nisem še probal.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Aha se strinjam glede spodnjega...mi maal starejši rabmo tri za mlade je dost ena.. Rolling Eyes
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1208   Objavljeno 08.06.2018 17:44:38
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Glede kupcev in logike nakupa pa čist easy:
večino stvari si kupimo, ker jih hočemo in ne zato, ker jih rabimo.
Kar ti sprošča endorfine, hočeš met še.
In jobs je to dojel in delal "endorfin triggerje".
Tolk močne, da kupec ni več vprašal koliko stane, ampak kje dobi?
Ko junkie. Pač rabi tist svoj shot. In to dost pogosto.
Če business to zastopi, in usmerja razvoj v to smer, zadeva dela.


Pozivam te, da govoriš v svojem imenu in ne posplošuješ na vse "nas". Za mnogo ljudi je iPhone zgolj orodje, saj v osnovi ni nič posebnega. Podobno debato bi lahko imeli o vrtalkah. Ali Einhell, Bosch ali Makita in bi po neki teoriji pričakoval trume ljudi kampirat pred Merkurjem, ko Makita predstavi nov model. Trapasto tu in trapasto tam.

Naredi miselni eksperiment - predstavljaj si nov iPhone (katerikoli) brez kakršnihkoli 3rd party aplikacij t.j. samo to kar je tovarniško dal nanj Apple (to so bile tudi izrecne želje Steva Jobsa). Nenadoma telefon sploh ni več tako zanimiv in ni vir te odvisnosti, o kateri v prvi osebi govoriš. Ljudje bi trumoma kupovali kake druge telefone, ki bi jim omogočal gateway do resničnih virov odvisnosti t.j. info overload in družabna omrežja. Telefon postane "fidget spinner" in ne koristni pripomoček. Ko boš to razumel, boš lahko sodeloval v zanimivih pogovorih, sedaj večinoma jadikuješ in podajaš neke ekonomske teorije iz meni neznanega razloga. Razen če imaš v lasti nekaj (ali kup) Applovih delnic in si želiš, ne vem, dividend ali višje cene le-teh. V tem primeru bi razumel, zakaj puhaš dim in opisuješ nek velik požar. Če ne, potem te poslovni rezultati neke firme v Kaliforniji ne rabijo zanimati ampak zgolj to, kar izdelujejo. Dokler njihovi poslovni rezultati ne bodo bistveno vplivali na njihovo sposobnost razvoja (recimo da jim zmanjka denarja), zanje niti ne rabimo niti vedeti. Dosedaj ni nobenega dokaza, da bi njihovi poslovni rezultati kakorkoli vplivali na razvoj, da se razumemo in to lahko povem iz prve roke od core inžinerjev pri Applu.

Morda pa bi bilo bolje da mi sporočiš tvoj naslov, kamor ti pošljem kapo iz alufolije. Very Happy

P.S.: Če je tvoje življenje res táko, kot opisuješ - polno želje po prožilcih endorfina in potem mi je zate hudo in bi ti priporočal, da si poiščeš pomoč, ker to res ni dobro zate.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1209   Objavljeno 08.06.2018 19:46:14
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:
Sami ekonomisti tukaj, pa dovolj mladi, da se ne spomnijo, koliko je stal Benefon Delta pred dobrimi dvajsetimi leti. Ne le več kot prenosni računalnik temveč več kot marsikateri avto srednjega razreda.


Delta se se danes prizge, jabuki bojo po tokih letih ze zgnil =)


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1210   Objavljeno 08.06.2018 23:20:39
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:
Pozivam te, da govoriš v svojem imenu in ne posplošuješ na vse "nas". Za mnogo ljudi je iPhone zgolj orodje, saj v osnovi ni nič posebnega. Podobno debato bi lahko imeli o vrtalkah. Ali Einhell, Bosch ali Makita in bi po neki teoriji pričakoval trume ljudi kampirat pred Merkurjem, ko Makita predstavi nov model. Trapasto tu in trapasto tam.


Preko 20 let živim od pomoči mojim strnkam, da prodajo več. Zato z velikim zanimanjem analiziram poteze Appla, ker so tudi na tem področju fenomen.
To z vrtalkami si falil na polno. Razmišljaš kot klasični developer. Za dober produkt je vrhunski developer premalo. Rabiš najprej vrhunskega produktnega vodjo, ki osmisli izdelek. Seveda mora tudi poznati vse faze razvoja, da lahko komunicira in sodeluje z designom, razvojniki, proizvodnjo marketingom in prodajo. Taki so redki. Jobs je to bil. Sami developerji so pa samo del tega razvoja. Vendar niso edini. Verjetno boš zaradi te moje izjave rabil več kisika, ampak tko je. Smile

boris42 je napisal/a:
Naredi miselni eksperiment - predstavljaj si nov iPhone (katerikoli) brez kakršnihkoli 3rd party aplikacij t.j. samo to kar je tovarniško dal nanj Apple (to so bile tudi izrecne želje Steva Jobsa). Nenadoma telefon sploh ni več tako zanimiv in ni vir te odvisnosti, o kateri v prvi osebi govoriš. Ljudje bi trumoma kupovali kake druge telefone, ki bi jim omogočal gateway do resničnih virov odvisnosti t.j. info overload in družabna omrežja. Telefon postane "fidget spinner" in ne koristni pripomoček.


Čak mal. Zakaj potem vsi mulci, ki jih poznam (15 letna hči in horda njenih prijateljic) hočejo uporabljat Instagram in Facebook na iPhonu in nikakor ne na Androidu? A sta ti dve aplikacije tolk boljše na iOS? Al nisem dojel kaj pišeš?

boris42 je napisal/a:
Ko boš to razumel, boš lahko sodeloval v zanimivih pogovorih, sedaj večinoma jadikuješ in podajaš neke ekonomske teorije iz meni neznanega razloga. Razen če imaš v lasti nekaj (ali kup) Applovih delnic in si želiš, ne vem, dividend ali višje cene le-teh. V tem primeru bi razumel, zakaj puhaš dim in opisuješ nek velik požar. Če ne, potem te poslovni rezultati neke firme v Kaliforniji ne rabijo zanimati ampak zgolj to, kar izdelujejo. Dokler njihovi poslovni rezultati ne bodo bistveno vplivali na njihovo sposobnost razvoja (recimo da jim zmanjka denarja), zanje niti ne rabimo niti vedeti. Dosedaj ni nobenega dokaza, da bi njihovi poslovni rezultati kakorkoli vplivali na razvoj, da se razumemo in to lahko povem iz prve roke od core inžinerjev pri Applu.


Applove delnice sem držal več let (pomoje 7). Lani decembra sem jih dokončno prodal in kupil Adobe. Zelo zadovoljen s potezo.

Zato tudi glede Applovih (javnih) poslovnih rezultatov precej vem. Pa nič ne piham, ampak skušam povedat, da se vedno bolj kaže problem pomankanja vrhunskega produktnega vodje. Torej vizionarja, ki bi bil sposoben narediti to, kar sem pisal zgoraj. Mi je pa jasno, da je pritisk ki ga vršijo lastniki (investitorji) zoprna zadeva, in zakomplicira razvoj. In pri sedanji velikosti Appla je to obvladovati zelo težko. Celo nemogoče. In moraš priznat, da zadeva ni odvisna samo od developerjev, ampak TUDI od developerjev. Ker imam občutek, da se počutiš kot developer hudo superiorno in apriori podcenjuješ ostale, ki participirajo pri razvoju izdelkov.


boris42 je napisal/a:
Morda pa bi bilo bolje da mi sporočiš tvoj naslov, kamor ti pošljem kapo iz alufolije. Very Happy

P.S.: Če je tvoje življenje res táko, kot opisuješ - polno želje po prožilcih endorfina in potem mi je zate hudo in bi ti priporočal, da si poiščeš pomoč, ker to res ni dobro zate.


Tale zadnji del verjamem, da si napisal v afektu in ga ne jemljem resno.
Poleg tega se mi zdi, da nisi razumel poanto endorfin triggerjev, kot sem jo hotel izpostaviti. Če trdiš, da nisi od ničesar odvisen, ni verjetno. Mogoče se teh odvisnosti ne zavedaš. Verjetno nisi o njih nikoli razmišljal. Ampak ne moreš rečt, da delaš vse z racionalnimi razloglogi in ne narediš ničesar za dušo. Zato, ker bi ti to hetel in ne zato, ker bi moral. Res je takih stvari vedno manj. Po nekaterih ocenah delamo 95% stvari ki jih od nas zahrevajo drugi, in le 5% tega, kar bi radi sami. In to so prožilci endorfinov. Ostalo pa nas dela nesrečne.

Ko na koncu življenja pogledaš nazaj, pa je važnih samo teh 5%. In večji, ko je ta odstotek, bolje si živel. Zato me ni treba prav nič pomilovat, če povem, da sem endorfinski odvisnik in se z veseljem prepustim občutkom, ki jih sprožijo. Bolj pomoči potrebni so tisti, ki trdijo, da niso.

Pa še to. Marketing to odvisnost pozna in uporablja. Zakaj misliš, da je Jobs po vrnitvi v Apple izpeljal glasbeno trgovino in nato iz Maca naredil Medi hub. Working together. Glasba je med močnejšimi endorfin triggerji. Ok, seks je močnejši, samo tega glih ni mogel izkoristit pri reševanju Appla. Je pa ponucal medčloveške odnose. Torej družinske fotke in movije. iPhoto, iMovie. In Garage band, kjer združiš glasbo in človeške odnose.

Potem pa kupca vprašaš:
imaš probleme z mp3ji, z urejanjem fotk in filmov, bi rad delal glasbo s prijatelji. In to vse "seamlesly working together". Tak kupec vpraša le kje to kupi in ne koliko stane.

Za razliko od konkurence, ki jim prodaja hud procesor, z velikim diskom in dogradljivim RAMom. Sicer poceni, a za uporabnost mora poskrbet pa kupec sam.

No in iPhone fenomen je bil enaka zgodba/logika. Združil je glasbo internet in telefon. Ostali so tehnično to omogočali, Jobs je mel pa rešitev problemov.

Pa ne mi rečt, da so se to zmislil developerji. Brez njih seveda zadeva ne bi bila mogoča, brez vizionarskega in zagrizenega produktnega vodje jo pa sploh ne bi bilo. Pomoje se v tem strinjava.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1211   Objavljeno 09.06.2018 03:40:40
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Čak mal. Zakaj potem vsi mulci, ki jih poznam (15 letna hči in horda njenih prijateljic) hočejo uporabljat Instagram in Facebook na iPhonu in nikakor ne na Androidu? A sta ti dve aplikacije tolk boljše na iOS? Al nisem dojel kaj pišeš?


Izgleda, da nisi razumel. iPhone z vsemi ostalimi lastnostmi, razen aplikacij iz App Stora, ne bi bil zanimiv za veliko večino ljudi, še posebej ne za najstnike. Recimo, da je iPhone brizgalka, Instagram, twitter in facebook pa je droga v njej. S prazno brizgalko še nihče ni postal "high". Sicer o psihologiji najstnikov nimam kaj pametnega za povedati (moji so že mimo te dobe), videti pa je da tisti najstniki, katerim telefon ne predstavlja neke čustvene bergle in fidget spinner, živijo mirnejše in morda srečnejše življenje.

macata je napisal/a:
Poleg tega se mi zdi, da nisi razumel poanto endorfin triggerjev, kot sem jo hotel izpostaviti. Če trdiš, da nisi od ničesar odvisen, ni verjetno. Mogoče se teh odvisnosti ne zavedaš. Verjetno nisi o njih nikoli razmišljal. Ampak ne moreš rečt, da delaš vse z racionalnimi razloglogi in ne narediš ničesar za dušo. Zato, ker bi ti to hetel in ne zato, ker bi moral. Res je takih stvari vedno manj. Po nekaterih ocenah delamo 95% stvari ki jih od nas zahrevajo drugi, in le 5% tega, kar bi radi sami. In to so prožilci endorfinov. Ostalo pa nas dela nesrečne.


Point, ki si ga postavil in nato temeljito zgrešil ti se ni nanašal na aktivnosti, ki jih počnemo zato, ker bi nas to osrečevalo (cilj osebne sreče je skupen vsem vključno s sociopati in psihopati) temveč da so proizvajalci zgolj "pusherji" mi se pa, ker si ne moremo pomagati, le odločamo, kateremu bomo dali denar za svoj vsakdanji fiks. Napisal si namreč tako:

macata je napisal/a:
večino stvari si kupimo, ker jih hočemo in ne zato, ker jih rabimo.
Kar ti sprošča endorfine, hočeš met še.
In jobs je to dojel in delal "endorfin triggerje".
Tolk močne, da kupec ni več vprašal koliko stane, ampak kje dobi?
Ko junkie. Pač rabi tist svoj shot. In to dost pogosto.


Sploh pa mi to kar pišeš, ne zapira sape. Še več, tvoje predpostavke o življenju in (ne)razmišljanju drugega človeka, ki ga ne poznaš me pravzaprav dolgočasi. Seveda se ukvarjam z aktivnostmi, ki me osrečujejo (mednje spada tudi moje delo) in če jih ne bi mogel več opravljati si predstavljam, da bi bil v precej slabšem stanju. To sploh ni diskutabilno in si upam trditi, da je želja po osebni sreči v nas vseh. Kar želim še enkrat izraziti, da za dobršen del prebivalstva to ne pomeni frantično kupovanje novega česarkoli na dan izida in mašenje luknje v duši junkie-ja. Ja, trdim, da moja prizadevanja za osebno in družinsko srečo niso povezana s kakršnimkoli nakupovanjem telefonov, vrtalk, avtomobilov, naročnin ali karkoli temu podobnega. Ne vem, kako naj ti razložim, da želja po sprehodu po okoliških hribih in opazovanje čudovitega sončnega zahoda (in zadovoljstvo ob taki izkušnji), čeprav kemično podobna unboxingu novega dragega telefona, ni ista reč.

Tehnika bait-switch, ki jo uporabljaš je precej slovenska in zlajnana. Namesto, da bi o kom kaj povprašal, postaviš tezo o drugem človeku ("nisi nikoli razmišljal", "ni verjetno, da nisi odvisen", "se ne zavedaš", "se počutiš kot developer hudo superiorno in apriori podcenjuješ ostale") in se potem lahko zlekneš, da tvoje trditve povzročijo običajno naravno refleksno reakcijo podkrepljenega zanikanja in ob tem dobiš verjetno več koristnih informacij (in morda bolj resničnih) kot če bi direktno vprašal. To delajo spin doktorji vsak dan. Dolg. Cajt. Ne bom reagiral. Če te kaj zanima, vprašaj in ti napišem.

macata je napisal/a:
Zato me ni treba prav nič pomilovat, če povem, da sem endorfinski odvisnik in se z veseljem prepustim občutkom, ki jih sprožijo. Bolj pomoči potrebni so tisti, ki trdijo, da niso.


Videti je, da si v svojem poklicu (pomoč strankam, da prodajo čimveč) dober, morda odličen, saj je videti, da svoji mantri celo sam verjameš. Odvisnost, čustvena, fizična ali kakršnakoli druga, ki je v škodo "odvisniku" je slaba, čeprav morda koristi tvojim strankam. Ni v redu skrivati se za tezo, da smo vsi odvisniki gonje za osebno srečo (samo da nekateri tega ne priznajo) in to enačiti s potrošniško odvisnostjo in da pač ni greh za svojo odvisnost izbrati neko firmo, kateri namenjaš denar za svoj fiks, saj ga od nekod moramo dobiti. Ko je ta firma tvoja stranka, jim poskušaš pomagati, da so izbrani oni.

Vidim, da ti sploh ni jasno, kako Apple odznotraj deluje in si predstavljaš zadeve od zadaj naprej. Če imaš možnost, se pogovori z ljudmi, ki so delali na različnih (razvojnih) položajih v času, ko je tam prišel/bil Steve Jobs in tudi v času do sedaj. Seveda vsak proizvod potrebuje produktnega vodjo pa čeprav je to pralni stroj, vrtalka, telefon ali program za enciklopedijo emojijev.

Trik uspešnega tima je v odličnem sodelovanju med različnimi timi, tudi razvojnim, marketing in prodajnim timom. V dobro umerjeni firmi so si v pomoč in ne tekmujejo, ne "a priori" in ne "a posteriori". Ker je to v velikih podjetjih zelo težko vzdrževati, vlaga Apple veliko energije in discipline v to, kar je možno od blizu tudi videti in začutiti.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1212   Objavljeno 09.06.2018 08:38:56
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tale debata ke že zlo predolga.
V bistvu se strinjava samo s sabo.

Jaz bom tvoje pisanje kasneje še parkrat prebral če se iz tega kaj novega naučim. Se pa z veliko stvarmi, ki jih pišeš, absolutno ne strinjam.

Predvsem s povzdigovanjem spraševanja kupcev.
Trg je rabil hitrejšega konja, Ford je naredil avto.
Tukaj ni prav veliko spraševal, pač pa prepoznal potrebe kupcev.
V bistvu je ustvaril nov trg. Ne le produktno skupino.

Kakorkoli. Gledava vsak iz svojega zornega kota. Debata se je pa razvlekla in počasi zaključiva.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1213   Objavljeno 09.06.2018 13:54:17
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Tale debata ke že zlo predolga.

Trg je rabil hitrejšega konja, Ford je naredil avto.


Prvi avto je ustvaril Carl Benz, največji prispevek Forda v avtomobilski industriji pa ni avto ampak poenotavitev in pohitritev tekočega traku in proizvodnje avtov. Njegovi avti pa niso bili nikoli presežek tehnologije. Po tehnologiji in "klasi" so vedno capljali za dražjimi znamkami.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1214   Objavljeno 09.06.2018 17:17:11
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
absolutno ne strinjam.
Predvsem s povzdigovanjem spraševanja kupcev.
Trg je rabil hitrejšega konja, Ford je naredil avto.
Tukaj ni prav veliko spraševal, pač pa prepoznal potrebe kupcev.
V bistvu je ustvaril nov trg. Ne le produktno skupino.


To je točno ta bait-switch, o katerem sem pisal, da ga ne maram. Jaz sem jasno napisal, da ne piši nekih namišljenih zaključkov o mojem načinu razmišljanja ali življenja in nato čakaš rebuko temveč me raje vprašaj, pa se potem dalje pogovarjamo v morda interesantni debati.

Ti si to naredil v spin podjetij spraševati kupcev, kaj si oni želijo. To sploh ni bil predmet debate.

Ker mislim, da si dober človek potem zaenkrat predvidevam, da si to zgolj spregledal zaradi verjetno pozne ure.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1215   Objavljeno 09.06.2018 17:23:50
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nf7 je napisal/a:
Prvi avto je ustvaril Carl Benz, največji prispevek Forda v avtomobilski industriji pa ni avto ampak poenotavitev in pohitritev tekočega traku in proizvodnje avtov. Njegovi avti pa niso bili nikoli presežek tehnologije. Po tehnologiji in "klasi" so vedno capljali za dražjimi znamkami.


Se mi ne ljubi brskat po netu, ampak Fordov avto je bil prelomnica. V smislu prvi normalno uporaben, cenovno dostopen, bla, bla bla.

Kot je bil iPhone kao prvi smartphone, prej so bli pa featurephoni. Recimo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1216   Objavljeno 09.06.2018 17:45:12
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Sicer pa Applov cikel pri mobilnikih se zdalec ni hiter... Itdajo en glavni model letno... in hkrati v zadnjem casu izdajo se prenovljeno razlicico predhodnika za malo manj denarja :) ... Ampak vseeno... moramo si priznati, da iPhone X je precenjen ...


Cena Benefona Delta se je kasneje resda "ustalila" pri 2.000 DEM. Sfalil sem z modelom, mislil sem ne na Benefon Delta ampak na Benefon class s tisto prenosno slušalko. Ker je poleg nesramno dragega telefona bilo potrebno plačati še montažo v avto, je ceni treba prišteti še to. Tudi 10 in 20 tisoč DEM ni bila povprečna cena novega avtomobila srednjega razreda, recimo nižjega srednjega razreda ali boljši jahresauto srednjega razreda. Napaka spomina in evro/DEM konverzije pač.

Če se prav spomnim je v istem času kakšna Toshiba s TFT zaslonom, spodobnim trdim diskom, Windows in CD pogonom stala tja do 4-5000 DEM.

Hočem reči, da si se v tistih časih, če si hotel mobilni telefon in prenosnik, morda moral odločiti med njima. Danes so seveda tako prenosniki kot telefoni bistveno cenejši relativno glede na osebne prihodke.

Je pa iPhone X predrag, vsaj zame. Če bi menjaval telefon vsako leto, bi moral za obrok telefona plačevati okoli 100-120 EUR/mesec.

Še vedno mislim, da je uvedba novega modela (in novega OSa) vsako leto prehitra.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1217   Objavljeno 10.06.2018 06:57:39
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:

Še vedno mislim, da je uvedba novega modela (in novega OSa) vsako leto prehitra.


Vse do iOS9 me ni motil da je vsak leto nov OS, sedaj sm pa vedno 1 os udzad. Ker ce skoz updejtas furas 3/4 leta software z en kup bugi in ko Apple zadeve kokr tok postima ne manjka velik do novega OSa in ponovne zgodbe o bugih/updejtih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1218   Objavljeno 10.06.2018 15:49:10
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsako leto novi telefoni in vsako leto nov OS je pač naravni razvoj programske in strojne opreme. Prav tako, se tebi mogoče ne zdi, ker maš X, ampak nekomu ki je kupil iPhone 7 pa mu zdaj poteče naročnina, mu paše da pride novejši model ven, ker mu je boljše da kupi najnovejši model kot, pa da kupi 1 leto staro 8, ali X.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1219   Objavljeno 10.06.2018 19:02:35
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravnokar sem pregledoval Novosti pri Adobovem Project Aero.

To da je vsako leto nov OS in nov hardvare (ki pogojno dela), je eno.
Podpora za stare modele se bo pa s takimi tehnologijama močno skrajšala.

Vprašanje je, če bodo uporabniki pripravljeni/zmožni dohajat/dojemat vse te novosti. VR, AR AI, IA, pa hud hardware. Qul. Ampak zakaj pa? A samo zato, ker se vse to da tehnično narest, bomo na vrat na nos menjali vso opremo, ki jo imamo. Da bomo v korak z razvojem?

Vedno bolj z zanimanjem spremljam, kako se bodo spravli vse to stržit.

Bodo rekli "America first" in bodo skenslal ves ostali svet in opremili vse čistokrvne Američane z ekskluzivnim hardwareom po subvencionirani ceni, ki bo made in USA.

Bodo šli na količino in prepravili 3. svet z opremo po nabavni ceni + 1%.

Bo vskočil Amazon, Google in vojska, da bodo to opremo razšenkali in folk bombardirali z oglasi in stockali od wcja do spalnice zaradi višjih interesov.

Res me zanima, kaj bo iz tega. Ker po trenutni logiki, ki jo razumem, nič od te tehnologije ne rabim. V bistvu se poigravam z idejo, da bi se začel nekako odklapljat tudi od interneta. Ne še čist, ampak vsaj za pol dneva. Televizijo sem že skenslal pred letom in pol. Berem, da ljudje nehavajo nosit telefon s sabo in se spet počutijo odlično. In to ne neki marginalci.

https://www.cnbc.com/2018/06/03/simon-cowell-hasnt-used-his-mobile-phone-in-10-months.html

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2013
Prispevkov: 939
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1220   Objavljeno 10.06.2018 19:43:30
Re: Rumena tema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cowell je hudo slab primer, ker gre za osebo, ki mu vse obveznosti rihtajo menedžerji in tajnice.

Njemu ni težko bit brez telefona, ko mu drugi vse naredijo in ima nekoga ob sebi 24h na dan, 365 dni na leto, ki ga drži updejtanega z vsemi stvarmi, ki se dogajajo.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 79, 80, 81  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani