Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Apple CarPlay
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 20.04.2019 12:26:41
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BMW podpira CarPlay preko WiFi... https://www.youtube.com/watch?v=eNfX4FrfXwk

Starejši modeli pa zahtevajo USB povezavo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1644
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 20.04.2019 12:53:55
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni recimo ponudi le te povezave. V nekaterih videjih sem opazil da jim vrže ven avtomaticno apple carplay in samo povezes. Pri meni tega ni


_________________
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 20.04.2019 13:26:48
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa imaš Apple CarPlay Preparation subscriban?
https://youtu.be/eNfX4FrfXwk?t=24
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1644
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 20.04.2019 13:42:44
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Pa imaš Apple CarPlay Preparation subscriban?
https://youtu.be/eNfX4FrfXwk?t=24


Predvidevam, da tega nima

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1440
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 20.04.2019 13:58:33
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nimas, pri bmw-ju je treba tole dokupiti za cca 200€ se mi zdi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.11.2009
Prispevkov: 1644
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 20.04.2019 14:36:10
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je, sem pravkar preveril

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.05.2007
Prispevkov: 1040
Kraj: radomlje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 11.05.2020 07:41:42
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

malo si bom izposodil temo.

V avtu imam Carplay, preko kabla.
A uporablja kdo kakšen adapter za povezavo med avtom in telefonom (npr: https://carplay2air.com/), da ga ni potrebno vedno povezovat s kablom?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.06.2016
Prispevkov: 145
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 11.05.2020 09:02:44
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Baje da taka rešitev ful šteka če želiš dve stvari hkrati delati, npr. vodenje do cilja in poslušanje glasbe. Pa na telefonskih klicih je lag.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.05.2011
Prispevkov: 606
Kraj: Dragomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 11.05.2020 14:11:25
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolega uporablja točno tega in nima nobenih težav, brez laga, lahko ima dve stvari na naenkrat vključeno. (deezer in navigacijo in dela BP)

_________________
A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)

 Macbook M1 pro 14 (2021)
 Thunderbolt display 27
 iPhone 11pro
 Apple TV 4th generation
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.03.2012
Prispevkov: 463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 22.06.2020 18:40:24
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam Golf 7 pri katerem sem dokupil carplay in android auto. Android auto dela normalno med tem ko pa carplay ne deluje. Poizkusil sem kar nekaj originalnih in ne originalnih kablov ter drugih telfonov in pri vseh je enako. Kaj naj še probam. Telefon je 6S plus
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 22.06.2020 19:05:52
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Siri moraš imeti omogočeno.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 22.06.2020 19:48:18
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa če hočeš, da dela, ko je zaklenjen, moraš vklopiti "USB Accessories" pod "Touch ID & Passcode".
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.11.2009
Prispevkov: 48
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 03.07.2020 08:09:29
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni, malo kompliciram ampak situacija je taka:

V avtu se mi ne ljubi vsakic za kratke voznje priklapljati telefon preko kabla, zato sem uporabil stari iphone, ki je vedno priklopljen in je na njem nalozena glasba.

S tem, ko imam stari tel priklopljen sem izgubil funkcionalnost prostorocnega telefoniranja z primarnim telefonom, saj se z bluetoothom ali kakorkoli drugace ne morem povezati z multimedijo, ce je vklopljen apple carplay.

Razmisljam, da bi v stari iphone vstavil sim kartico in iz primarnega telefona preusmeril klice na njega. Vendar ne vem kako bi to zadevo avtomatiziral, da bi se to zgodilo v ozadju in samo ko bi telefon zaznal da je v avtu, saj ne mislim vsakic to delati, ker je potem ze lazje priklopiti kabel vsakic ko se vozim.

Sicer ima ios tudi aplikacijo Shortcuts kjer lahko nastavis vse zivo, vendar ne znam.
Poskusil sem z featurjem answer on another device, za kar pa bi potreboval se tretjo napravo, ki bi delovala kot hospot saj morata biti oba iphona na istem wifiju, kar je spet kompliciranje s tremi napravami.

Ali ima kdo kaksno idejo, kako bi to izpeljal? Ali mi pac preostane kabel in neham konplicirati...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 03.07.2020 08:20:02
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce zelis CarPlay uproabjati zgolj zaradi glasbe, je verjetno bolje, ce glasbo das na USB kljucek in imas namesto starega telefona, prikljucen USB ...

Ce se ti ne ljubi vedno prikljucevati kabla, si lahko omislis stojalo in telefon samo vstavis vanj ...



Druga varianta je se nadgradnja CarPlay na brezzicno verzijo ... vednar ni poceni ...

https://9to5mac.com/2020/05/04/carplay-to-wireless-carplay-adapter/

https://www.amazon.de/Carlinkit-Dongle-Adapter-werkseitig-verkabelte-CarPlay-Fahrzeuge/dp/B086V1WG9V/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=Carlinkit+2.0&qid=1593760676&sr=8-1

Iskanje resitev z raznimi samodejnimi preusmeritvami je bolj tako ... Pa se pri izhodnem klicu se bo klicatelju izpisala druga stevilka in naslednjic te bo klical na to stevilko, ko recimo ne bos avtu... Pac prevec je faktorjev, da je meni osebno taka resitev bolj kot ne "kavbojska" Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 03.07.2020 09:19:09
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanimivo pri celi rešitvi Apple Car Play v avtu je, da je zadeva kljub temu, da bi jo naj v celoti poganjal iPhone, v veliki meri še vseeno odvisna od tega kakšen infotainment ima dotični avto in kako je implementirana oz. koliko moči ima procesor od avta.
Recimo jaz imam wireless Car Play v BMW i3 2018 vezan na BMW Navigation Professional. Sama navigacija je stala 2500 eur in dodatnih 380 za aktivacijo Car Play-preveč, a glede na delovanje vredno vsakega centa.
Rešitev deluje top, telefon se poveže takoj, glasba začne igrat preko Spotify, sistem gladko odziven, ikone jasno vidne. Kar pa je najbolj pomembno zadeva deluje na način, da lahko brez vsakih problemov uporabljaš native BMW navigacijo v kombinaciji z glasbo preko Car Play. Lahko tudi na split screen. Kratek pritisk na voice aktivira BMW voice assistant, dolg pritisk aktivira Siri. Ko govori BMW navigacija, se glasba preko Car Play utiša, sistem prepozna kateri zvok je aktiven. Navigacija po menijih Car Play je na okrogli kliker od iDrive 6 hitra, intuitivna, ne moteča in ne nevarna med vožnjo.
Na drugi strani imamo doma še Opel Astro, ki ima najbolj osnovni Oplov infotainment in free Car Play na kabel. Zadeva na mali touch ekran nizke ločljivosti obupna, animacije štekajo, vse odpira precej z zamikom in tudi Google Maps ali Apple Maps prikazujeta dosti manj info kot na BMW. Hkrati tudi ne gre nastavit neke normalne glasnosti za radio in Car Play navigacijo, ker so zvok iz sistemov tepe. Tapkanje po touch ekranu med vožnjo je nevarno in neumno.

Po mojih izkušnjah je za vse "bonbončke" v avtih enaka zgodba pa naj bodo to park senzorji, asistent za vozni pas, tempomat, radio, premium zvočnike... gre v stilu "malo dnarja, malo muzike". Zadeva ima na seznamu opreme enako ime, zelo različno ceno in na koncu lahko tudi zelo različno delovanje.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.12.2007
Prispevkov: 1085
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 03.07.2020 09:53:00
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pinki: zakaj pa ne poslušaš glasbe kar preko bluetootha? Tudi jaz uporabim carplay praktično samo ko rabim navigacijo. Pač telefon se ti sprari že zaradi prostoročnega telefoniranja, za glasbo pa kot source izbereš samo bluetooth. Dvomim da bi avto imel carplay, bluetootha pa ne.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 03.07.2020 11:50:05
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarioG je napisal/a:

Recimo jaz imam wireless Car Play v BMW i3 2018 vezan na BMW Navigation Professional. Sama navigacija je stala 2500 eur in dodatnih 380 za aktivacijo Car Play-preveč, a glede na delovanje vredno vsakega centa.


A to maš še i3 94 ali že 120? A avto podpira carplay brez adapterja ali ne. Imam i3 94, 2016, brez carplaya pa me zanima tale adapter. Katerega točno imaš, da ne kupim mačka v žaklju?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 03.07.2020 13:03:10
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
A to maš še i3 94 ali že 120? A avto podpira carplay brez adapterja ali ne. Imam i3 94, 2016, brez carplaya pa me zanima tale adapter. Katerega točno imaš, da ne kupim mačka v žaklju?


Imam 94ah, gre brez adapterja, tovorniški software unlock, ampak je avto registriran na avstrijski Connected Drive. Ne vem kako je z BMW Connected Store za Slovenijo, a že dela ali ne in v kakšnem obsegu. Car Play unlock je stal 380 eur za 3 leta, ampak so potem spremenili na za vedno, zaradi spremembe cenika. Sem pa videl, da imajo 2020 120ah Car Play po večini že kar serijsko.
Mogoče preveri kako je z Car Play unlockom na slovenskem Connected Drive, glede prenosov VIN na avstrijo je bilo slišati, da zdaj baje niso več možni, ne vem pa koliko je to res.
Pogoj za Car Play na BMW je Profesional navigacija=“ta velik ekran” na i3.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1590
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 03.07.2020 13:22:52
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam avstrijski connect ker takrat slovenskega še ni bilo. Sam avto brez adapterja ne podpira carplay. torej tudi z adapterjem očitno ne bo. Professional pa imam.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2014
Prispevkov: 286
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 03.07.2020 14:30:39
Re: Apple CarPlay
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Imam avstrijski connect ker takrat slovenskega še ni bilo. Sam avto brez adapterja ne podpira carplay. torej tudi z adapterjem očitno ne bo. Professional pa imam.


Hmmm kateri letnik pa je avto? A si pogledal na Connected Store, če ti ponudi nakup Car Playa?
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani