Jabuk
Brezzicni rutar
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.05.2005 22:48:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Doma bom dobil adsl in bi ga rad delil tudi s sestro. Vendar problem nastopi tukaj ko jaz zivim eno nadstropje visje od nje. Ona v prvem, jaz v drugem. Problem je tudi v tem da ona uporablja maca (najnovejsi model) jaz pa imam windowse(xp). Sedaj pa me zanima ali obstaja kak brezzicni rutar ki bi povezal ta dva racunalnika in tudi kaj vse potrebujem da bi stvar delovala? Hvala
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.05.2005 00:02:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
... mac verjetno že ima airport (brezicno kartico), predvidevam da imaš navaden pc z mrežno kartico. najbolj enostavno da ti adsl modem potegnejo v bližino tvojga pcja in se z kablom priklopiš na router ali obratno, da si potegneš samo mrežni kabel do routerja (recimo ptuk nižje) kar ti bolj odgovarja. če ne boš mel možnosti vlečt kablovja do pc-ja ti preostane nakup brezicne kartice ali usb wifi kljuca. Načeloma wifi nese kar daleč (nekaj 100m radius), vendar so tudi ovire, moteče so železobetonske stene-stropi, rastline (gosto listnate-ala drevo) voda...
če boš mel usb kluč wifi, moraš imeti usb2 (če nimaš bo wifi deloval po B standardu kar je do 11mb/s prenos, drugače z USB2 (ali wifi kartica) G standard do 54mb/s ..... superG ne vem če podpira mac, pre-N tudi ne),

sam imam omrežje adsl šeram še 3 sosedom, oprema ki poganja je canyonova (ena najcenejših) vendar dela zelo zadovoljivo. poglej na enaa, v omrežju so 4x routerji, 1xusb kluč, 1x pci kartica in 1xpcmcia.

routerji delajo dobro, domet je dober. usb kjuč dela boljše kartica, pcmcia je boga.

net gear ima router ki naj bi 1000% zboljašl domet, prav tako belkin z svojim pre-n produktom...

ko boš kupoval preveri če router podpira oz. ima upnp, Qos in WDS (če misliš širiti omrežje) nič ni narobe če routerji podpirajo to.

vedi tudi to če boš imel vse na brezzicni zadeva deluje tako hitro kot dela najpocasnejsi. če imaš možnost si sposodit router si ga sposodi in izmeri signal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.05.2005 08:38:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz uporabljam Applov AirPort Express. Zadeva deluje po celi hisi (dva nadstropja, cca 200 m2) in se po celem vrtu do soseda. Res Domet ima enkraten za moje potrebe (mogoce tudi zaradi montazne hise).

Gor lahko prikljucis iTunese, printer, ADSL. Za ADSL ne deluje kot ruter ampak neke vrste WiFi switch. Samo ponese signal do racunalnika, potem pa nastavljas stvari naprej.

Razmisi, ce si ti splaca vlect kable do PCja in potem naprej WiFi. ali ne bi v startu postavil AirPorta nekam, ker nikoli ne ves kam selis racunalnik in to potem potegne s seboj. Pa se frajer bos ko bo prisel kdo na obisk z leptopom ko bo imel sam od sebe ze v "zraku" internet! Very Happy

Aja pa AirPort Express se s PCjem kar dobro pogovarja!

Drugace pa poglej topice po forumu ker te stvari sobile ze velikokrat na tapeti.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.05.2005 11:10:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;direndaj je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Načeloma wifi nese kar daleč (nekaj 100m radius), vendar so tudi ovire, moteče so železobetonske stene-stropi, rastline (gosto listnate-ala drevo) voda...</dd&rt;</dl&rt;

Tipična bazna postaja ima domet 50m in ne več 100m. Kot si napisal zmanjšujejo domet še razne ovire. Nadvse moteče so tudi mikrovalovke saj delajo na eni izmed frekvenc, ki jih uporablja WiFi.


_________________
http://www.bitenc.si/
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.05.2005 08:37:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najcenej prideš čez če zvrtaš eno lukno čez strop
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.05.2005 15:40:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Racer D je napisal:</dt&rt;<dd&rt;najcenej prideš čez če zvrtaš eno lukno čez strop</dd&rt;</dl&rt;

Pa še nobenih problemov s hitrostjo Smile))
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.05.2005 20:42:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dejte mi povedat a Belkinovi brezzicni rutarji delajo na macih?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 132
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.05.2005 23:44:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;Luka_21 je napisal:</dt&rt;<dd&rt;dejte mi povedat a Belkinovi brezzicni rutarji delajo na macih?</dd&rt;</dl&rt;
Delajo brez problemov. Jaz imam enega (v bistvu AP), samo domet ni ravno 50 ali 100m, kot omenjajo drugi. Mogoče na prostem. Meni čez dve nadstropji komaj dela (kakor kdaj), pa ni nikjer nobenega betona. Dvomim sicer, da bi bilo s kakšno drugo firmo kaj bolje.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 15
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.05.2005 15:29:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ravno tako kot pri diskih ali ekranih.... par proizvajlcev in različne blagovne znamke za isto robo. recimo apple je mel v prvih prenosnikih wifi robo od lucenta... ta je kasneje postala samostojno podjetje z drugim imenom, kasneje zamenjala ime in se na koncu združila z nekom.... tako pač gre kaj ima danes apple nisem preverjal.

moteče mi je, da na nobenem produktu ne piše z kakšno močjo oddajajo signal (mogoče so izjeme v višjem cenovnem razredu kjer more bit zaradi zakonodaje in njenih omejitev).

kar bi si želel pri canyonovi robi (routereji in ne kartice)je diagnostika; prikaz moči signala, kvalitete linka in stopnja šuma.

Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani