Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Zaposlitev problem
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 31.01.2014 14:12:49
Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sprašujem za prijateljico, ki je bila zaposlena za določen čas in sedaj so se odločili, da pogodbe nebodo podaljšali...bila je poslovodja. Sedaj pa ji je delodajalec določil, da more 2 dni po poteku pogodbe o zaposlitvi priti na inventuro (ki bo trajala 12 ur) in to povsem brez plačila saj naj bi to bila njena dolžnost...

Zaj me zanima ali je punci obvezno iti na inventuro (invenura se baje izvaja po menjavi poslovodje) in al ni to kršenje pravic?
Saj nima pogodbe o zaposlitvi na tisti dan, ni zavarovana, če bi se kaj zgodilo...itd....

Podjetje je znano, da menjava komplet kader na nekaj mesecev...

Prosim za nasvet.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.03.2012
Prispevkov: 1440
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 31.01.2014 14:18:50
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če v pogodbi tega ne piše oz., da bi morala inventuro delati po preteku pogodbe ne pride v poštev.

Verjetno delodajalec hoče samo zastonj priti skozi, nikar naj se ne pusti.

Sem tudi sam doživel že podobno izkušnjo, ko se je moja pogodba iztekla ravno pred inventuro in me je hotel prepričati naj pridem "pomagati" tudi na inventuro.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 31.01.2014 14:22:49
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja možno je da ji pol nebodo dali plače...zraven še ima 14 nadur in ji pripada sorazmerni delež regresa...inventure pa ne bodo plačali (v nedeljo za 12 ur in do do 3h zjutraj)....pač strah je glede plače...je pa mirna in pač postori kar je pač potrebno...jaz pa sem zelo nervozn, ker me tako izkoriščanje vrže iz tira...

Klical sem na inšpektorat pa delajo v pon in sre....
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.01.2014 14:34:40
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Inventuro ali samo predat to kar je ona imela osnovnih sredstev in drobnega inventarja? Če ji v pogodbi to ne piše, ona ni ne zavarovana ne nič...če se ji recimo kaj zgodi na inventuri ali na poti na inventuro kaj bo pol?...jaz nebi šel...

lp

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 31.01.2014 14:39:22
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bo šla bota kršila zakon ona in delodajalec.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 31.01.2014 15:14:13
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
En člen...

(posledice nezakonito sklenjene pogodbe o zaposlitvi za določen čas)

Če je pogodba o zaposlitvi za določen čas sklenjena v nasprotju z zakonom ali kolektivno pogodbo ali če ostane delavec na delu tudi po poteku časa, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, se šteje, da je delavec sklenil pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.01.2014 15:21:07
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, če gre na inventuro se to takoj smatra, da je dobila pogodbo za nedoločen čas...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.01.2014 15:46:44
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se ji je pogodba že iztekla ali pa je dobila pisno odpoved potem to ne bo držalo.

Primer: če hodiš v službo po preteku pogodbe za določen čas in te nihče nič ne opozori, se ti pogodba o zaposlitvi avtomatično spremeni v pogodbo za nedoločen čas.

Vsekakor imamo premalo podatkov. Ali se je prijateljici pogodba že iztekla? Če ja, potem je zadeva zaključena in jo inventura več ne zanima. Če pa ne, pa naj preveri, če zdrži sprememba pogodbe iz dol. časa v nedoločen čas. Osebno zelo dvomim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.01.2014 16:06:18
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pisne odpovedi ni dobila...ima pogodbo za določen čas, ki poteče danes...torej bi naj bila jutri brezposelna...do sedaj pisne odpovedi ni dobila...v nedeljo pa MORE na inventuro...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.01.2014 16:12:59
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Deko je napisal/a:
Pisne odpovedi ni dobila...ima pogodbo za določen čas, ki poteče danes...torej bi naj bila jutri brezposelna...do sedaj pisne odpovedi ni dobila...v nedeljo pa MORE na inventuro...


Moj prijatlej je dobu redno zaposlitev v firmi ker so mu pozabili pogodbo dat je šu drug dan do odvetnika naslednji dan je dobil za redno in direktor ga je poklical v pisarno in mu dal roko in rekel svaka čast lol pa ga ne marajo neki v firmi.

tvoja kolegica naj gre kar delat v nedeljo brez pogodbe brez odpovedi v ponedeljek bo dobila slućbo za redno.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.01.2014 16:13:13
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tocno tako,... Ce bi rada pogodbo za nedolocen cas, naj gre na inventuro,... Wink Naj zabelezi s fotografijami, posnetkom, elektronsko,... In naj lepo oddela,... Wink In nato v ponedeljek spet normalno na siht al pa na inspektorat za delo,... Njen sef se naj odloci kam bo sla,... Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9125
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 31.01.2014 16:14:29
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma pejd na urgenco pa reč da maš živčn zlom zarad psihičnega nadlegovanja delodajalca. Dal ti bojo en apaurin pa potrdilo, da ne moreš delat.

Un kurac naj se pa slika. Če nau plačal zaostankov mu pa spusti tožbo na delavnem sodišču. Itak nima šans.

EDIT:
Če bo pa kaj sikal, pa zahtevaj sestanek s pooblaščencem za mobing, ki ga mora obvezno imet. Pa se bo usrou k grlca.

Itak so delavci v SLO zaščiteni bolj ko medvedi v Kočevju.

Delodajalec je hudo v podrejenem položaju, in lahko parira zajebanemu delavcu samo z blefom in agresivnostjo. Ti povem iz lastnih izkušenj. S stsliščs delodajalca. Sem mel tolk problemov z delavci, da nimam nobenga zaposlenega več. Pa bi ga rabu.


Nazadnje urejal/a macata Pet 31. Jan 2014 16:20; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 31.01.2014 16:17:24
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
vse skupaj je zelo naivno oz. premalo razloženo. Kaj piše v pogodbi? Da je dolžna po prenehanju delovnega razmerja narediti inventuro? Primopredajo? ...... Če nima česa takega pač ni dolžna delati inventure ... v vsakem primeru pa mora dobiti pisno da mora priti na inventuro in ne neki rekla kazala.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.11.2012
Prispevkov: 508
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 31.01.2014 16:24:39
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Delodajalec ni dolžan dati ne pisne ne ustne odpovedi (lahko pa jo da). Pogoj je, da naslednji delovni dan po izteku pogodbe delavcu pove, da nima več kaj početi na delovnem mestu, ker se je pogodba iztekla.

Glede na tvoje podatke pa ji je delodajalec ustno sporočil, da se ji bo danes pogodba iztekla in naj jutri ne hodi v službo. Torej, delodajalec to ve in se bo na to skliceval. Po mojem mnenju ni nobene pravno formalne podlage za prihod na inventuro, prej bi se lahko temu reklo delo na črno, kjer je lahko še stranka v prekršku, če bi jo zalotil inšpektor za delo. Mene ne bi bilo, to je moje mnenje. Daj pozanimaj se še na kakšnem sindikatu kako je s tem, pa srečno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 31.01.2014 16:33:29
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no jest mislim da je treba dati pisno odpoved, vsak pameten delodajalec bi to naredil četudi bi v zokonu pisalo drugače, ker vse ostalo pelje v spor. Ne bi trdil kako je danes to urejeno, še nekaj let nazaj je veljalo če delodajalec ne odpove razmerja... po preteku časa velja da je pogodba sklenjena za nedoločen čas. Pogodba je sigurno sklenjena za določen čas, če v pogodbi za določen čas ne piše da se sklepa delovno razmerje za določen čas zaradi povečanja obsega dela, nadomeščanja delavke na porodniški .... skratka en razlog ..... se mi je to zgodilo, da je inšpektorica zahtevala da dam delavki aneks za nedoločen čas ker v pogodbi ni bilo razloga za določen čas.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 31.01.2014 16:42:49
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima pogodbo za določen čas katero so ji vsak mesec podaljševali...zaj ji naj pogodbe nebi podaljšali in je takoj rekla , da bo izkoristila preostanek dopusta...ima pa še 14 ur viška ur od mesečnega fonda...pogodbo ima do danes...nove pogodbe nima, ni pa dobila niti odpovedi....

24.1. se je pogovarjala z šefico in ji je omenila, da bo inventura...in prijateljica je rekla, da ni problema samo naj se uredi do konca meseca saj pol več ni zaposlena...in do danes nič...jo kliče šefica, prijateljica se ni javla, ker je z otrokom počivala...in ji nato šefica pošlje sporočilo, da je seznanjena z inventuro ki bo 2.2.2014. Jo prijateljica kliče nazaj in vpraša, če bo dobila plačano še teh 14 nadur, sorazmerni delež regresa...pa je rekla kao, da ja....in pol jo vpraša, kako bo dobila plačano inventuro pa ji reče da NIČ, ker je to njena dolžnost...in je bila debata končana...prijateljica objokana itd...

Sedaj imela 7 dni dopusta in ni šla blizu trgovine...in neve kaj se je v tem času v trgovini dogajalo.

SCENARIJ 1:
V nedeljo ne gre na inventuro...ji ne dajo plače in si še zraven zmislijo, da nevem koliko kosov manjka...ji naštimajo!

SCENARIJ 2
Gre na inventuro, da se fizično prepriča, da je vse ok (čeprav neve kaj se je dogajalo v tednu ki je ni bilo)....

Ona tak nebi šla...jaz pa bom zaj šel na nož...

Torej gre na inventuro zaradi sebe pa makar zastoj samo, da ve kakšna je situacija...in v ponedeljek poiščem odvetnika (je mogoče posebej odvetnik za take zadeve?).

Povzetek:

- pogodba ji je potekla
- ima dokazno SMS sporočilo od šefice za 2.2. inventuro
- pisne odpovedi NI DOBILA

Te šefici pa večina nič ni jasno...če ji je katera zaposlena povedala dejstva in jo malo stisnila v kot je takoj rekla da o takih zadevah ona nebo razpravljala...ker nima pojma in je delala večinoma na ustrahovanju...

Jaz bi jo rad uničil...če bi prijateljico poklicala in jo prosila, če pride na inventuro bi šla brez problema ko pa ji grozi in ji rekla da MORE prit po preteku pogodbe pa mi je dekl dvignilo...


Nazadnje urejal/a Deko Pet 31. Jan 2014 17:00; skupaj popravljeno 1 krat
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 31.01.2014 17:00:48
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ima pogodbo za določen čas in ni dobila odpovedi, velja naslednje (vsaj tako imam v spominu):
1.) Pride naslednji delovni dan v službo in dela. Če ji nihče ne reče, da ni več zaposlena in da naj odide domov, ker ne sme delat, ji avtomatično začne veljati pogodba za nedoločen čas.
2.) Pride naslednji dan v službo in hoče začet delat, ampak ji rečejo, da je odpuščena in ne sme delat. Gre domov in je to to...

Citiram:
Kot denimo, da se pogodba za določen čas, avtomatično spremeni v pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas, če delavec opravlja delo tudi, ko se pogodba za določen čas izteče.


http://www.informiran.si/portal.aspx?content=pogodba-o-zaposlitvi-za-dolocen-cas

Jaz predlagam, da gre na inventuro. Če ne bo takrat dobila odpovedi, je zaposlena za nedoločen čas (kar lahko podkrepi z odvetnikom).


Nazadnje urejal/a mikrohard Pet 31. Jan 2014 17:04; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 31.01.2014 17:03:15
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Če ima pogodbo za določen čas in ni dobila odpovedi, velja naslednje (na grobo):
1.) Pride naslednji delovni dan v službo in dela. Če ji nihče ne reče, da ni več zaposlena in da naj odide domov, ker ne sme delat, ji avtomatično začne veljati pogodba za nedoločen čas.
2.) Pride naslednji dan v službo in hoče začet delat, ampak ji rečejo, da je odpuščena in ne sme delat. Gre domov in je to to...


Torej more dobiti PISNO odpoved pred potekom pogodbe za določen čas? Ustno ji je bilo rečeno, da pogodbe nebodo podaljšali....pol pa ji ukažejo, da more po preteku pogodbe o zaposlitvi na inventuro....Ji lahko dajo odpoved za nazaj?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10433
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 31.01.2014 17:10:15
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Preberi prejšnje sporočilo, kjer sem dodal še link in citat.

Jaz si predstavljam takole (nisem odvetnik):

Če pride po preteku pogodbe v službo in opravlja svoje delo in ji tega nihče ne prepreči, je avtomatično zaposlena za nedoločen čas (ji nihče ne more dati odpovedi za nazaj).

Lahko ji pa seveda, če želi opravljati delo po preteku pogodbe, takoj rečejo, da je odpuščena (predenj začne z dovoljenjem opravljati delo).

Jaz svetujem, da naj pride na inventuro. Če bo delo potekalo normalno, je zaposlena za nedoločen čas (kar lahko potem zahteva z odvetnikom, če ne drugače). Če ji rečejo, da je odpuščena, gre domov in je vseeno naredila svoje (hotela je priti na delo, kot so od nje zahtevali).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.10.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 31.01.2014 17:14:59
Re: Zaposlitev problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
Preberi prejšnje sporočilo, kjer sem dodal še link in citat.

Jaz si predstavljam takole (nisem odvetnik):

Če pride po preteku pogodbe v službo in opravlja svoje delo in ji tega nihče ne prepreči, je avtomatično zaposlena za nedoločen čas (ji nihče ne more dati odpovedi za nazaj).

Lahko ji pa seveda, če želi opravljati delo po preteku pogodbe, takoj rečejo, da je odpuščena (predenj začne z dovoljenjem opravljati delo).

Jaz svetujem, da naj pride na inventuro. Če bo delo potekalo normalno, je zaposlena za nedoločen čas (kar lahko potem zahteva z odvetnikom, če ne drugače). Če ji rečejo, da je odpuščena, gre domov in je vseeno naredila svoje (hotela je priti na delo, kot so od nje zahtevali).


Da od nje pričakujejo, da bo opravila inventuro in to zastojt ter, je to končala pri tem podjetju...na invetnuri je nebo noben ustavil saj ji je šefica ukazala, da more prit na inveturo po poteku pogodbe o zaposlitvi...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani