Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Elektronska Cigareta
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.01.2014 10:57:04
Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predpostavljam, da vas je veliko kadilcev na forumu. Surprised

Tj. začenjam temo o tehnološlem produktu, o katerem se zadnje čase precej govori: elektronska cigareta.

Kako je s to zadevo pri vas?
Ste probali?
Katere uporabljate?

Meni osebno je ZAKON! Bil sem kar zahuljen kadilec, 2 škatli camel natural na dan. Eh ja kaj češ. Stalno za računalnikom, pa to. Sedaj že eno leto pa pol uporabljam elektronske cigarete in moram rečt, da sem s tobačnimi popolnoma prenehal. Moja izkušnja je, da dobra elektronka popolnoma nadomesti tobačno cigareto in ima vrsto prednosti:

1. veliko manj škodi (to lahko, po letu pa pol uporabe mirno potrdim) Zdravje in splošno počutje se mi je neverjetno izboljšalo
2. Je cenejša od tobačnih cigaret. Ja, da se prišparat kar ene 70%
3. Je BOLJŠA, to je bistvo, dejansko JE BOLJŠEGA OKUSA od navadnih cigaret. Mogoče rabiš nekaj časa za se navadit, ampak po par dneh se že zavedaš, kaka svinjarija so analogni čiki.
4. Nič umazanije, pepela, smradu

Meni je TOTAL WIN. Enostavno je šla tehnologija pri tem tako daleč, da tobačni čiki, izgubijo ves smisel. In resnično in več razlogov za njihovo uporabo in mislim da sodijo samo še na smetišče zgodovine.

Po mojem mnenju je trenutno največji problem izbrati pravo zadevo. Po nekaj začetnih slabih investicijah, sem končno našel produkt, ki ne izgleda kot ka poceni kitajski fake: www.ovale.si Vrhunski proizvod, že na prvi pogled opaziš kvaliteto izdelave. Izgleda tako, kot da bi prišla od samega Appla. Sem nabavil njihov elips in ne morem prehvalit.

_________________
think different
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.01.2014 11:01:21
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst sem kadil 10 let,... Ozrite se za seboj in poglejte kako dolga doba je to,... Vedno sem si govoril da lahko neham kadit,... Ampak da nocem,... In res je bilo tako ? Very Happy Zakaj bi nehal ?!?!? Very Happy Nato sem se vsedel na kolo in se odpravil na 10 km dolgo relacijo,... Skoraj sem izdihnil,... Very Happy Malo je manjkalo,... Prisel sem nazaj domov,... Pogledal v skatlo,... Bili so se 3je cigareti,... Sem si rekel da se tiste 3 skadim in koncam z cigareti,... Very Happy In tako je bilo,... Very Happy

Nobene potrebe po elektronskih cigaretih, oblizih, nadomestilih,... Very Happy

Pocutje? 147% boljse,... Nobene utrujenosti,... Very Happy

Tako da, kdor je karakter, ne rabi nadomestila,... Reces NE in konec,... Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.07.2008
Prispevkov: 416
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.01.2014 12:19:26
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest sem jih ze veliko probu pa so mele vse ogaben okus in to me je motilo

@scoop ti zgledam karakter Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.01.2014 12:19:33
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nek "bister mož" je napisal: "Odvaditi se kaditi je nekaj najlažjega na svetu. Jaz sem to storil že neštetokrat".


Sam sem kadil cca. 5 let. Postopno odvajanje od kajenja se pri meni ni nikoli izšlo, in se tudi pri večini ne. Dokler nisem enostavno potegnil črto in rekel konec. Sedaj že nekaj let nisem prižgal cigareta Very Happy

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.11.2009
Prispevkov: 353
Kraj: ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.01.2014 12:30:09
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="ajCloud"]Nek "bister mož" je napisal: "Odvaditi se kaditi je nekaj najlažjega na svetu. Jaz sem to storil že neštetokrat".

Ta bister mož je bil Mark Twain. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.01.2014 12:32:05
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mitolonc je napisal/a:

Ta bister mož je bil Mark Twain. Very Happy


Verjetno da res Very Happy Sem si samo citat zapolnil ne pa avtorja Very Happy

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.01.2014 13:17:44
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hja kaj pa vem, ce je res toliko bolj zdravo....kemija in to.....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 777
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.01.2014 18:05:51
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In katero tekocino/okus uporabljas glede nato, da si prej kadil camel?

_________________
lp

Andrej

www.cassettedeck-service.com
Električne naprave delujejo na dim... ko dim iz njih uide... ne delujejo več!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.11.2011
Prispevkov: 659
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 16.01.2014 18:48:04
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mene je zacel peci gru ko sem bil na elektroski sem potem nehal kadit tako al drugac in ze pov leta brez,po 8letih..vcasih je kriza ampak gre😊

_________________
Iphone 14 Pro 128GB
Iphone 13 Pro 128GB
Macbook pro M2 13"
Apple TV 4K 128GB
Apple watch Ultra
Home pod mini Blue and yellow.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 29.10.2009
Prispevkov: 46
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 16.01.2014 19:09:24
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Heh. Tudi jaz uporabljam to Ovale. Zdaj že nekje eno leto. Zadeva je precej popularna v sosednji Italiji. Delam v igralništvu, pa so začeli nekje oktobra 2012 vstopat gostje s to zadevo v našo igralnico. Najprej eden, pa smo ga vsi čudno gledali, pol pa vedno več. Zdaj "svappa" kot oni temu rečejo, že tričetrt igralnice. Pa so mi dali za sprobat in sem bil, kot težkokategorni kadilec (2 škatli marlboro rdeči na dan), v momentu tako navdušen, da sem že naslednji dan odšel v Trst kupit svoj prvi ovale ego-c. Zakaj ravno Ovale? Velika večina naših gostov jo uporablja. Pravijo (in tudi jaz sem mnenja) da je pač to najboljša stvar. Obstaja sicer cela vrsta nekih levih znamk v italiji, večino sem jih tudi sprobal, ampak čeprav cenejše, enostavno ni to to.

Cigarete sem pustil praktično takoj po nakupu. Zanimivo, da po enem tednu uporabe, sem si rekel, eehh, ta elektronika, cigaret je le cigaret, pa sem šel nabavit analogne. Ko sem ga prižgal, je bil tolk zanič, da sem ga koj ugasnil in ga od takrat, nisem več prižgal.

Najprej sem uporavbljal model ego, potem sem nabavil elips februarja lani, pred dvema tednoma pa sem si omislil njihov ecom. Kupil sem ga preko spleta na www.ovale.si, končno ni treba več hodit v Italijo po čike. Razz

_________________
Imac 27 5K (Early 2019)
Iphone XS 256gb
Apple Watch Series3 42mm Aluminium
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.03.2013
Prispevkov: 585
Kraj: Sac,CA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 16.01.2014 20:59:21
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mi disi na reklamo tole:)
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 16.01.2014 21:20:32
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem tudi jaz sprobal cel kup kitajskih tekočin in ecigaret in res zna peči grlo, bolet glava, pa še okusi so totalka zanič, full presladki so se mi zdeli. Ta ovale pa je povsem druga zgodba. Zadeto u nulo. Ni čudno, da so Italijani tolk zagrabli.

Majo 4 tobačne okuse. Meni še najbolj sede old black riserva.



Pa so oča djal: "Kur... Če je že vse na elektriko, pa naj bojo še čiki!" Very Happy

_________________
think different
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 16.01.2014 21:31:19
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Frips je napisal/a:
Mi disi na reklamo tole:)


Meni tudi. Ker so na polno v zadnjem casu zaceli reklamirati te cigarete.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 16.01.2014 23:00:41
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma moj namen ni bil v reklami, ko sem odprl tole temo o generičnem izdelku in povedal kaj točno uporabljam. Wtf? Mislm da se o elektronski premalo govori, glede na to, da še vedno najdeš modele, ki govorijo, da zadeva še bolj škodi kot tobačne cigarete, ker so to pač enkrat prebrali na naslovnici slovenskih novic.

_________________
think different
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 828
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 16.01.2014 23:04:55
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Te bom vprašal čez 10 let ko bodo vidni vsi učinki po dolgotrajni uporabi. Tobačni izdelki tudi "niso nič škodovali" na začetku svojega razvoja.


Jst tej kemiji raje nebi zaupal...

Tvoj post je čista reklama. Lepo si odebelil pomembne prednosti. Daj no...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.06.2011
Prispevkov: 459
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 16.01.2014 23:20:14
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se odločiš bolj zdravo živet narediš cut in je to to Smile elektronske cigarete so samo prevara Smile

Zanimivo je da ko ljudje zbolijo lahko zelo hitro nehajo Smile. Vse je v glavi :p
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 16.01.2014 23:38:08
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
turi je napisal/a:
Te bom vprašal čez 10 let ko bodo vidni vsi učinki po dolgotrajni uporabi. Tobačni izdelki tudi "niso nič škodovali" na začetku svojega razvoja.


Jst tej kemiji raje nebi zaupal...

Tvoj post je čista reklama. Lepo si odebelil pomembne prednosti. Daj no...


Ah dej no dej, @turi. To kar si napisal, lahko velja za popolnoma vsak proizvod. Banalno tako, kot da bi rekel, da najnovejši okus Fruca je potencialno nevaren, ker še ni dovolj časa na trgu, češ da niso vidni vsi učinki dolgotrajne uporabe. Bedarija na kvadrat.

Pri cigaretih pa imaš:
Elektronsko, ki vsebuje vodo, propilenglikol, glicerol, naravne arome in nikotin.
Tobačno, ki vsebuje 4.000 snovi, od katerih je za 400 dokazano da so visokokancerogene in drugače nevarne.

Zdravo življenje je relativna stvar. Itaq da je najbolje nehat, kot je tudi najbolje bit vegetarijanec, saj tudi meso dokazano zelo škodi in povzroča raka in druge bolezni. Vprašanje posameznika pač, koliko užitkov je pripravljen žrtvovat. Vse je v glavi, res je, prav imaš iSmejko. Še posebej ko se je treba delat pameten in komu solit pamet. Ob naslednjem zrezku se pa zamisli, kako bi ti tekilo met zraven enega vegana, k tebi soli pamet, da je najboljše da prenehaš.

_________________
think different
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.08.2011
Prispevkov: 21
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 17.01.2014 00:47:10
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In btw. Reklama pomeni promocijo izdelka zaradi nadejanja profita. No jaz ga nimam, razen na zdravju.

_________________
think different
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 242
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 17.01.2014 08:34:16
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No k ste ze lih odprli temo za ecigarete, pa se sam dodam svoj piskercek. Sam lahko odkrito priznam, da zastopam elektronske cigarete V2 Cigs ter Vapor Couture, ki sta ameriški blagovni znamk ecigaret. So čisto drugačne kot zgoraj omenjene cigarete, vendar o njih ne bom tukaj ne bom pisal. Tisti, ki bi jih to zanimalo lahko vse o njih prebere na povezavi v mojem podpisu, seveda sm navoljo tudi preko PM.

Kar se pa učinkov elektronske cigarete na zdravje tiče - a je zadeva popolnoma neškodljiva? Skoraj 100% ne, če drugega ne zaradi nikotina, ki je lahko prisoten v tekočini(obstajajo pa tudi breznikotinske tekočine). So pa tako kot so napisali ze nekateri konkurenti zgoraj ecigarete neprimerno manj škodljive kot cigarete.

Če lahko nekdo sam brez nekih dodatkov kot so ecigarete ali pa obliži, čigumiji opusti čike in preneha s kajenjem, mu definitivno vedno priporočam to opcijo. Kljub temu da morda zaradi tega sam nebom dobil par eurov. Ampak na žalost(ali pa srečo kar se mojega posla tiče) je realnost - ki jo je potrdila prakticno vsaka raziskava do sedaj je - da kljub temu da se prib. 75% kadilcev želi prenehati kaditi, jim to uspe samo prib. 7%.

Preostalim procentom lahko ecigarte zelo pomagajo, po mojem mnenju veliko bolje kot razni čigumiji, obliži in razn bullshit kot so hipnoze ipd. Se pa za njih odloča tudi veliko kadilcev, ki s kajenjem ne želijo prenehati, si pa želijo preklopiti na alternativo, ki ni tako škodljiva, ki jo lahko zaenkrat kadijo tudi v zaprtih prostorih, ter ki ne povzroča neprijetnih vonjav, ki se primejo vsega kar se dotakne cigaretni dim.

Problematično je to, da jih strokovna javnost oz. bolje rečeno zdravniki ter društva za odvajanje od kajenja nočejo priporočati kadilcem, eni zradi tega ker na njih ni farmacevtskega logotipa, ki jim plačuje dobre honorarje, drugi pa zaradi tega ker imajo svoje terapije s katerimi služijo.

Dejstvo seveda je da je o dolgotrajnih učinkih kajenja elektronskih cigaret zelo malo dognanega. Je pa bilo narejeno veliko manjših raziskav, ki večinoma potrjujejo da kratkoročnih učinkov na zdravje ecigarete praktično nimajo.

Npr. če bi želel spraviti z ecigaretami vase toliko kancerogenih snovi kot jih dobiš vase ko pokadiš eno samo tobačno cigareto, bi moral ecigareto kaditi redno od 4 do 12 mesecev. Mislim da je to zelo zgovoren podatek. Problem je ker večina kritikov ecigaret le te noče primerjati s tobačnimi cigaretami ampak jih raje primerja z vdihovanjem zraka(pa še to je lahko v kakšnih (tudi naših) bolj prometnih mestih vse prej kot neškodljivo...

...je pa potrebno narediti tukaj še več raziskav, predvsem pa uvesti nek nadzor nad kvaliteto izdelkov, ki so na trgu, ker tega ta hip ni in lahko dobiš tudi zelo nekvalitetne izdelke, ki v najboljšem primeru samo slabo delujejo in delajo ostalim slabo reklamo...


Nazadnje urejal/a tomvai Pet 01. Avg 2014 13:38; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
MBP 2.4 GHz Intel Core i7, 8GB 1333 MHz DDR3, 256 GB SSD, iPhone 4S 64GB, Ipad 3 WiFi 32gb
http://www.v2cigarete.si
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.01.2014
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 17.01.2014 13:13:35
Re: Elektronska Cigareta
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vejpam dve leti. Sprobal sem vse živo. Ovale je cool, še posebej eLiquds. V2 nisem še poizkusil. Sicer skeptičen do mini ecigsov. Še noben ni bil dober. Uporabljam kayfun.

Se strinjam z vsem kar je napisal napisal tomvai, razen:
1. Elektronske, ki vsebujejo izključno nikotin, pg, vg, vodo in naravne arome niso in ne morejo biti kancerogene, saj navedene substance pač več kot dokazano, niso kancerogene.
2. Nikotinski obliži so neprimerno bolj škodljivi od ecigsov, saj je absorbcija nikotina nekajkrat večja, kot jo dobimo z inhaliranjem pare iz ecigsov.

Nasvet: Izogibaj se cenenim artiklom.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani