Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Power bank
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #101   Objavljeno 22.04.2016 21:32:15
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
no ne vem če je temu čist tako.. jaz vem drugače..

Temperatura je sovražnik vsake baterije, litij tu ni nobena izjema, kvečjemu je še bolj siten kot nekateri ostali tipi: ne mara nizkih temperatur, pri visokih se sicer dobro obnaša, a se mu življenjska doba pospešeno krajša, pregloboko praznjenje ga ubije, ravno tako previsoko polnjenje, ne mara ležati na polici povsem napolnjen...
Ja, litij je na splošno zoprna stvar...zagotovo pa solarne celice in ležanje litijeve baterije na soncu ni ena izmed stvari, ki bi jo jaz počel brez skrbi...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #102   Objavljeno 23.04.2016 09:05:15
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
protoncek je napisal/a:
Temperatura je sovražnik vsake baterije, litij tu ni nobena izjema, kvečjemu je še bolj siten kot nekateri ostali tipi: ne mara nizkih temperatur, pri visokih se sicer dobro obnaša, a se mu življenjska doba pospešeno krajša, pregloboko praznjenje ga ubije, ravno tako previsoko polnjenje, ne mara ležati na polici povsem napolnjen...
Ja, litij je na splošno zoprna stvar...zagotovo pa solarne celice in ležanje litijeve baterije na soncu ni ena izmed stvari, ki bi jo jaz počel brez skrbi...

se strinjam, da sem na problem pogledal nekako preveč površinsko.. ampak če mal za filozofiram, pri odgovoru, da je za vsako baterijo (galvanski člen), temperatura največji sovrag, se niti ne motim.. če bateriji spremeniš materiale, se jo da polnit s toploto.
http://news.stanford.edu/news/2014/may/waste-heat-battery-052114.html

kar se pa tiče nam dostopnih baterij pa temperatura spet ni najslabša stvar, obstaja več slabših, odvisno od tipa, ampak večina jih zelo trpi pri velikih obremenitvah nekaj si jih pa tudi sam naštel. zato je sanyo eneloop zame še vedno najbolša komercialna baterija.

ja litij je pa kar se tiče temperature verjetno bolj siten ker ima tališče pri 180C, poleg tega je še zelo nestabilen.
temperatura pa celici, dvigne gostoto elektrolita, pa tudi poviša aktivnost v litiju zato se napetost v celici še poviša nad 3,6V, kar povzroči hitrejše praznenje in možne okvare.
ampak tam do 70C (kar je najvišja temperatura, ki sem jo videl na termometru na soncu) za 10ur, jaz mislim, da razen mogoče malo krajše življenske dobe, drugih problemov nebi smelo biti. do 200C je razneslo ne bo.
Self-discharge rate (per month)
8% at 21 °C
15% at 40 °C
31% at 60 °C

Idea
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #103   Objavljeno 23.04.2016 09:23:22
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, modelarji (mislim tekmovalni) so znani po tem, da celice tik pred startom segrevajo, da dobijo več iz njih. Seveda se pri tem zavedajo, da je življenjska doba celic konkretno krajša, ampak pri tekmovanjih je pomembna samo zmaga.
Zagotovo temperatura ni ravno največji sovražnik baterije, se strinjam. Obstajajo pa omejitve polnjenja glede tega - recimo litija se ne sme polnit pod ali nad določeno temperaturo. Nekoč sem imel baterijsko vrtalko na soncu in ko je bila prazna, jo vtaknem v polnilec, pa je le-ta samo vklopil utripanje rdeče ledice. Po pol urce v senci pa se je polnjenje začelo (no ja, ni bila kitajska vrtalka, ampak hilti...). To je ravno zaradi tega, ker previsoka napetost ubija litij.
Kot že omenjeno, zanimiva lastnost je, da litijeva celica degradira (se uničuje), če je povsem polna postavljena na polico - lahko tudi do 1% na mesec. Ravno zato imajo vse naprave, ki jih kupiš baterije napolnjene tam okoli 40-60%. Zato se tudi zgodi, da v prenosniku, ki je bil vedno 24/7 priključen na napajalnik po pol leta, letu baterija kljub temu umre, potem se pa čudimo, zakaj...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #104   Objavljeno 18.07.2016 16:25:48
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo.

Mene pa nekaj zanima o teh output-ih in input-ih, ker se namreč iz tega ne razumem kaj preveč. Pri bateriji, ki si jo ogledujem (Xiaomi 5000 mAh), piše output 2.1A in input 2A. Zanima me, a le s to smem polniti iPhone, kajti za le tega bi naj bilo menda primerno 1A. Torej, se lahko kar koli zgodi ali škoduje, če polnim z 2A ali kakakor koli že...?
Za kakršno koli strpno obrazložitev se lepo zahvaljujem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #105   Objavljeno 18.07.2016 16:36:22
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Telefon se bo polnil s takim tokom, kot ga potrebuje. To pomeni, da bo tok reguliral telefon sam. Če polnilec ali baterija lahko priskrbi večji tok kot ga iPhone (oz katerakoli druga pametna naprava) potrebuje ni nič narobe.
iPhone pa se "zna" polnit tudi z večjim tokom od 1A, naprimer s polnilcem za iPad. Razlog, da Apple prilaga 1A polnilec je verjetno zgolj to, da prihranijo nekaj denarja.
Samo ne kupuj kakih "kitajskih" zanič poceni polnilcev, ki pa lahko telefon resno poškodujejo. Xiaomi je Ok!
Input je pa tok s katerim se bo polnila prenosna baterija.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #106   Objavljeno 18.07.2016 16:57:19
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iApple je napisal/a:
Telefon se bo polnil s takim tokom, kot ga potrebuje. To pomeni, da bo tok reguliral telefon sam. Če polnilec ali baterija lahko priskrbi večji tok kot ga iPhone (oz katerakoli druga pametna naprava) potrebuje ni nič narobe.
iPhone pa se "zna" polnit tudi z večjim tokom od 1A, naprimer s polnilcem za iPad. Razlog, da Apple prilaga 1A polnilec je verjetno zgolj to, da prihranijo nekaj denarja.
Samo ne kupuj kakih "kitajskih" zanič poceni polnilcev, ki pa lahko telefon resno poškodujejo. Xiaomi je Ok!
Input je pa tok s katerim se bo polnila prenosna baterija.


Hvala lepa!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #107   Objavljeno 18.07.2016 17:06:07
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Zdravo.

Mene pa nekaj zanima o teh output-ih in input-ih, ker se namreč iz tega ne razumem kaj preveč. Pri bateriji, ki si jo ogledujem (Xiaomi 5000 mAh), piše output 2.1A in input 2A. Zanima me, a le s to smem polniti iPhone, kajti za le tega bi naj bilo menda primerno 1A. Torej, se lahko kar koli zgodi ali škoduje, če polnim z 2A ali kakakor koli že...?
Za kakršno koli strpno obrazložitev se lepo zahvaljujem.


Imam doma in priporočam Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #108   Objavljeno 18.07.2016 17:55:52
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolebam med Xiaomi 5000 mAh in 10000 mAh, sicer je razlika očitna, ampak ne predstavljam si, kakšna je razlika v velikosti. Prav bi mi prišla bolj slim varianta, ampak kolikor je tanjša, je zopet kar precej višja. Tisti, ki imate zadeve doma, kaj bi svetovali?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.01.2012
Prispevkov: 160
Kraj: Bedford - UK
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #109   Objavljeno 18.07.2016 18:22:06
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vzami 10000mah.. Jaz jo imam, pa ni spet tako velika. Je pa itak zlo slim, tko da.. Odvisno ubistvu kolk rabis Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #110   Objavljeno 18.07.2016 18:33:53
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem ravno kupil Xiaomi 10.000. Sfila iPhone vsaj 4x.

Dela super, sam fila se pa zelo dolgo. Zato je fajn, da se fila z napajalnikom 2A.

Za filanje telefona pa telefon vzame kolikor lahko pogoltne. Če je to 2A, je to pač to. Se pač hitreje nafila, kot če se fila z 1A.


Nazadnje urejal/a macata Pon 18. Jul 2016 18:38; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #111   Objavljeno 18.07.2016 18:37:17
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja. Pa obstaja tudi novejša verzija 10.400.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #112   Objavljeno 18.07.2016 18:40:42
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Sem ravno kupil Xiaomi 10.000. Sfila iPhone vsaj 4x.

Dela super, sam fila se pa zelo dolgo. Zato je fajn, da se fila z napajalnikom 2A.

Za filanje telefona pa telefon vzame kolikor lahko pogoltne. Če je to 2A, je to pač to. Se pač hitreje nafila, kot če se fila z 1A.


Saj verjetno ima 2A, kljub temu polnjene dolgo traja?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #113   Objavljeno 18.07.2016 18:59:31
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj so pa cene za isto baterijo tako različne? Na Gizzmo imajo ceno 27 evrov, ista je bila na mimovrste za 15 evrov, medtem ko na ebay in amazon so tudi po 12 evrov. V čem je razlika? Seveda povsod jamčijo o originalnem izdelku.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #114   Objavljeno 18.07.2016 19:14:47
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Saj verjetno ima 2A, kljub temu polnjene dolgo traja?

Ja batarija že potegne 2A, sam mora to dobit še iz napajalnika.

Če hočeš napolnit 10Ah batarijo z 1A napjalnikom rabiš 10ur.
Na računalniku pa usbji dajo od seba manj od 1A.

V tem smislu sem mislil, da se počasi polni.

Kupil sem jo pa pri enaa.com za cca 20 eur.
Sigurno ni ponatedek, kar na Ebayu komot je.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #115   Objavljeno 18.07.2016 19:27:32
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Ja batarija že potegne 2A, sam mora to dobit še iz napajalnika.

Če hočeš napolnit 10Ah batarijo z 1A napjalnikom rabiš 10ur.
Na računalniku pa usbji dajo od seba manj od 1A.

V tem smislu sem mislil, da se počasi polni.

Kupil sem jo pa pri enaa.com za cca 20 eur.
Sigurno ni ponatedek, kar na Ebayu komot je.



Baje se lahko preveri, da popraskaš kodo in jo vtipkaš na njihovi uradni strani. A si dobil kodo? Bom jaz tudi naročil preko enaa. Hvala.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #116   Objavljeno 18.07.2016 20:05:11
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Baje se lahko preveri, da popraskaš kodo in jo vtipkaš na njihovi uradni strani. A si dobil kodo? Bom jaz tudi naročil preko enaa. Hvala.


To o kodi nimam pojma.

Jaz sem gledal po YT in kar tam vidim je OK.
https://www.youtube.com/results?search_query=fake+xiaomi+10000

Poleg tega sem telefoniral slovenskemu uvozniku in se z njim pogovarjal o tem. Jim (recimo) verjamem, da ni ponaredek.

Sem pa najprej posumil, da je fake, ker mi ni hotel direktno polnit telefona, ko se je sam polnil. Pa sem pol ugotovil, da sem pozabil pritisnit gumb.


EDIT: Sem zdaj pogledal na škatlici. Je varnostna nalepka, sem spraskal in je spodaj cifra. Sem preveril in je genuine. Like

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #117   Objavljeno 18.07.2016 20:25:25
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
To o kodi nimam pojma.

Jaz sem gledal po YT in kar tam vidim je OK.
https://www.youtube.com/results?search_query=fake+xiaomi+10000

Poleg tega sem telefoniral slovenskemu uvozniku in se z njim pogovarjal o tem. Jim (recimo) verjamem, da ni ponaredek.

Sem pa najprej posumil, da je fake, ker mi ni hotel direktno polnit telefona, ko se je sam polnil. Pa sem pol ugotovil, da sem pozabil pritisnit gumb.


100 % se lahko prepričaš tako, da popraskaš srebrno nalepko na embalaži, če je ali pa morda na kakšnem priloženem papirju v embalaži. Tam naj bi bila tovarniška koda oz. serijska, katero vneseš na proizvajalčevi uradni spletni strani in ti takoj izpiše o pristnosti. Vsaj tako sem videl na YouTube od tistih, ki so kupovali v dvomih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #118   Objavljeno 18.07.2016 20:28:58
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
100 % se lahko prepričaš tako, da popraskaš srebrno nalepko na embalaži, če je ali pa morda na kakšnem priloženem papirju v embalaži. Tam naj bi bila tovarniška koda oz. serijska, katero vneseš na proizvajalčevi uradni spletni strani in ti takoj izpiše o pristnosti. Vsaj tako sem videl na YouTube od tistih, ki so kupovali v dvomih.


Ja. sem že našel. Je genuine.

Pa še to. 10.000 je novejši model od 10.400 in je precej manjši.
Torej tale 10k je Like
https://www.youtube.com/watch?v=vl--GKRSVJo

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #119   Objavljeno 18.07.2016 20:50:34
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Ja. sem že našel. Je genuine.

Pa še to. 10.000 je novejši model od 10.400 in je precej manjši.
Torej tale 10k je Like
https://www.youtube.com/watch?v=vl--GKRSVJo



Super, me veseli, da je OK. Hvala za povezavo, bom kar naročil. Kako je pa s tem kablom zraven? Zanesljiva oz. varna zadeva?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #120   Objavljeno 18.07.2016 20:58:50
Re: Power bank
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Super, me veseli, da je OK. Hvala za povezavo, bom kar naročil. Kako je pa s tem kablom zraven? Zanesljiva oz. varna zadeva?


Jah men se zdi OK. Daš gor adapter lightning to microUSB, pa dela.

Sam kolk ta adapter stane (več kot powerbank Confused ), je pa druga zgodba.
Sem kupil par (poceni) ponaredkov, ki so zlo hitro nehal delat.
Mam pa en originalen Aplov, ki ga pa stalno uporabljam.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani