Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Moja zagata oz. moj monolog ;)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2009
Prispevkov: 273
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.12.2013 12:43:56
Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem uporabnik Simobila vendar me novi paket 2014 pri Telekomu vleče nazaj k dinozavru.

Razmišljam pa takole.

Simobil ima vrhunski support, resnično so več kot prijazni in vse se da zmeniti tudi storitve, ki jih po ceniku plačuješ včasih če prosiš šenkajo.

Sem pa zelo odvisen od interneta, kjer pa je Mobitel po moje občutno boljši. Konkretno Simobil v Kopru okrog Olma sploh ne dela (3G), čeprav so 4 črtice (meril sem večkrat v obdobju pol leta). Je kdo analiziral hitrosti med mobitelom in simobilom po slo? Razen speedtestov v zgornji temi.

Bojim se, da bo takoj ko bom prešel na Mobitel, Simobil udaril s kakšnim super ugodnim paketom in se bom tolkel po glavi, 3G hitrosti v Kopru pa bodo tako ali tako v parih mesecih verjetno odpravljene.

Kaj pravite tisti, ki ste iz Simobila prešli na Mobitel?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.12.2013 12:47:38
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tako bom reku...pred leti sem bil na Mobitelu, pol sem sel za kratek cas k Simobilu....potem spet k Mobitelu....in po par letih spet k Simobilu. Kar se tice kvalitete storitev je v vecjih mestih mogoce boljsi Simobil ampak kar se obrobja tice se posebno pa primorske je pa Telekom boljsi. Sedaj sem spet na Telekomu.

lp

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2008
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.12.2013 14:18:13
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem pomisli o prehodu na Mobitel, vendar glej, pomisli tudi malo na LTE. LTE je na simobilu zastonj do konec marca, in pomoje bo zastonj dokler ne bo z LTEjem pokrita cela Slovenija. Ker ne morejo zaracunavati samo recimo Ljubljane, Maribora, Kranja, BLeda in recimo Celja (ko bo)..
Mobitel je sedaj dobil iPhone, me zanima, če bo to to, ali bodo pripravili se kak paket, ali bodo tu rekli, to je to in jeb** se Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.12.2013 14:27:31
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mobitel LTE 20 je tudi FREE....

lp

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.12.2013 14:51:16
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da tačnem na koncu, LTE bo sčasoma itak postal zastonj oz osnova, kot je zdaj 3G. Potem bi blo fino vedet, če še pridejo v poštev orto paketi pri simobilu in zavedat se moraš,da simobil še ni dal nobene praznične ponudbe ven, če se ne motim. Drugače je telekomov paket 2014 top, če pa rabiš več klicov in smsovter ne misliš vzet telefona, pa si poglej tudi praznični bob + opcija 1GB Wink
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2009
Prispevkov: 273
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.12.2013 16:46:49
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dixidoov je napisal/a:
Tudi sam sem pomisli o prehodu na Mobitel, vendar glej, pomisli tudi malo na LTE. LTE je na simobilu zastonj do konec marca, in pomoje bo zastonj dokler ne bo z LTEjem pokrita cela Slovenija. Ker ne morejo zaracunavati samo recimo Ljubljane, Maribora, Kranja, BLeda in recimo Celja (ko bo)..
Mobitel je sedaj dobil iPhone, me zanima, če bo to to, ali bodo pripravili se kak paket, ali bodo tu rekli, to je to in jeb** se Smile


LTE bo takoj ko bo uporaben plačljiv. Meni bi prišel prav le v Kopru, kjer pa še 3G ne dela. V Ljubljani imam povsod kjer se gibljem Wifi tako da mi lte skoraj ne pride prav razen za malico morda Smile Ma še najbolj me žre primorje, kjer pa ni nekih planov da se bo kaj spremenilo v kratkem. Q1 je odgovor za izpopolnitev 3G-ja.

Ali ima mobitel v Kopru že LTE?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.09.2011
Prispevkov: 367
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.12.2013 20:36:48
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem iz kopra in na mobitelu dosegam vec al manj take hitrosti (glej sliko). Na raznih lokacijah. Punca ima isti telefon in je na simobilu in pa ma po kopru vec ali manj E, hitrosti porazne.
Sploh zdaj ko pride lte na iphone pri mobitelu bo se bolje. Drugace pa je lte pokritost ze na obali.

Lp

Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2013 20:51:52
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Novi Gorici in okolici imamo sreco Luke Manojloviča, projekt wlan.novagorica.eu, ker je skoraj veliko lokalov in havnih ustanov pokrito z free wifijem, a vseeno LTE bi na vaseh zelo prav prisel...

Lp

_________________
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.12.2013 21:25:21
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Surfer_D je napisal/a:
LTE bo takoj ko bo uporaben plačljiv. Meni bi prišel prav le v Kopru, kjer pa še 3G ne dela. V Ljubljani imam povsod kjer se gibljem Wifi tako da mi lte skoraj ne pride prav razen za malico morda Smile Ma še najbolj me žre primorje, kjer pa ni nekih planov da se bo kaj spremenilo v kratkem. Q1 je odgovor za izpopolnitev 3G-ja.

Ali ima mobitel v Kopru že LTE?


Sem šel stran s simobila prejšnji teden ker je pokrit s 3g-jem a kaj ko ta ne dela dela celo hitroejše edge od telekoma kot 3g od simobila in to v centru Kopra. Sem parkrat pisal na support od simobila in bi mogla bit že nadgradnja v Kopru pa ni nič od nič. Sem bolj zadovoljen z telekomom teh 10 dni ker je precej bolj pokrit in tudi baterijo žre manj!


_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.12.2013 21:27:51
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iAndrej76 je napisal/a:
Sem šel stran s simobila prejšnji teden ker je pokrit s 3g-jem a kaj ko ta ne dela dela celo hitroejše edge od telekoma kot 3g od simobila in to v centru Kopra. Sem parkrat pisal na support od simobila in bi mogla bit že nadgradnja v Kopru pa ni nič od nič. Sem bolj zadovoljen z telekomom teh 10 dni ker je precej bolj pokrit in tudi baterijo žre manj!


Ja in usage imam nekje 8 ur proti prej 5 ko sem imel simobil Smile

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.12.2013 21:29:42
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
Mobitel LTE 20 je tudi FREE....

lp


Za brskat na mobitelu je ta hitrost čisto dovolj vsaj meni ker ne prenašam nobenih datotek zato imam doma internet Like

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 22.01.2010
Prispevkov: 1130
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.12.2013 21:31:07
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odvisno kje, v Mariboru je pokritost na strani Mobitela, hitrost pa na strani Simobila, pri 3G in LTE.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 10.12.2013 08:01:52
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dnevno sem na vlaku med Jesenicami in Ljubljano. Cisto za primerjavo. Preko Simobila lahko streamam radio vecino poti, signala zmanjka v Retecah in na dolocenih mestih med Kranjem in Podnartom. Na Mobitelu signal zmanjka precej bolj pogosto, med Kranjem in Podnartom na mobitelu vecino casa zmanjka signala se celo za pogovore. Da niti ne omenjam slabega signala v Vizmarjih. Zanimivo pa, da imata oba "crno" tocko na zelezniski v Retecah, kjer je problem se celo signal E...

Bom pa grajal simobil... Ko so postavili nove bazne postaje (lani?) se je situacija precej izboljsala. Ne vem kaj so sedaj spremenili v zadnjem letu, vendar je precej slabsi signal (zna preklapljat med 3g in E) med Kranjem in Skofjo Loko ter v Mednem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.09.2013
Prispevkov: 795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 10.12.2013 10:05:56
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram: "Bom pa grajal simobil... Ko so postavili nove bazne postaje (lani?) se je situacija precej izboljsala. Ne vem kaj so sedaj spremenili v zadnjem letu, vendar je precej slabsi signal (zna preklapljat med 3g in E) med Kranjem in Skofjo Loko ter v Mednem."

Mogoče so ojačali bazne postaje? To se ponavadi zgodi, ko si na območju, ki je pokrito s tremi signali. pol pa telefon izbere najmočnejšega, kar ni nujno tudi najhitrejši... Smile

Jaz sem drugače doma na obali in ko sem po kopru mi je še vedno zelo dobro lovilo 3g... Žal nimam nobenega screenshota, ker sem zadnje dva mesca redko doma (beri -> Študiram v lj). Aja, pa na simobilu sem. Smile

Nekaj mi ni jasno. Zakaj je znak za wifi pri obeh zgornjih screenshotih?

_________________
MacbookPro (early 2011): dual-core i5 2.3gzh, 8GB ram, 320GB HDD
iPhone 6s+, 64 GB, iOS 10

Own (history):
iPhone 4s, 32 GB, iOS 6.1.1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2009
Prispevkov: 273
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 10.12.2013 13:05:12
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo sem zamenjal in bom čez kakšen teden uporabe poročal izsledke. Baterija, splošna pokritost,...

Vsekakor sem šel s teškim srcem od simobila med tem, ko sem mobitel zamenjal kot stare gate. Res so user friendly.

Da ne rečem, da sem šel 2x v telekomov center (prvič je čas za malico potekel), da sem pršel na vrsto. Obakrat sem stal več kot pol ure v vrsti.


Nazadnje urejal/a Surfer_D Tor 10. Dec 2013 13:46; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 10.12.2013 13:26:00
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V kratkem bodo imeli licitacijo za 4G frekvence, kjer si država obeta 200+ mio.
To bodo plačali seveda uporabniki in prenos podatkov bodo vsi zaračunavali, kolkr se bo le dalo. Tko da poceni prenos podatkov je zgodovina.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.12.2013 13:26:25
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čist je odvisno od uporabnika - kje živi, kakšen je tam signal. Poznam ljudi kjer jim samo simobil vleče normalno 3g in nekaterim spet samo mobitel vleče ... Odvisno glih kje imajo bazno postajo..

Je pa pri simobilu support kar vredu, tudi ko prideš na same simobilove centre so bili z mano še vedno zelo prijazni in ustrežljivi.

Za LTE pa mislim da bodo imeli vsi kar vedno free, mogoče res s tako omejitvijo kot zdaj mobitel do nekatere hitrosti... Ker pač to bo vedno bolj privabjalo stranke.. Mora pa simobil na tem področju še veliko postoriti glede pokritosti.. Najbrž spomladi ko se bodo borili za nove frekvenčne pasove za LTE (800mhz), s katerimi bodo lahko pokrili veliko podeželja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.12.2013 14:01:41
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
f0r3st727 je napisal/a:
Citiram: "Bom pa grajal simobil... Ko so postavili nove bazne postaje (lani?) se je situacija precej izboljsala. Ne vem kaj so sedaj spremenili v zadnjem letu, vendar je precej slabsi signal (zna preklapljat med 3g in E) med Kranjem in Skofjo Loko ter v Mednem."

Mogoče so ojačali bazne postaje? To se ponavadi zgodi, ko si na območju, ki je pokrito s tremi signali. pol pa telefon izbere najmočnejšega, kar ni nujno tudi najhitrejši... Smile

Jaz sem drugače doma na obali in ko sem po kopru mi je še vedno zelo dobro lovilo 3g... Žal nimam nobenega screenshota, ker sem zadnje dva mesca redko doma (beri -> Študiram v lj). Aja, pa na simobilu sem. Smile

Nekaj mi ni jasno. Zakaj je znak za wifi pri obeh zgornjih screenshotih?


Ker sem delal screenshot doma ko sem dajsl sliko gor.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 16.02.2012
Prispevkov: 1224
Kraj: Tam kjer cveti brnistra
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.12.2013 14:18:02
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih


Evo se enga s 3g-jem.

_________________
Lp Andrej 



______________
Iphone 14 PRO
Ipad 9 wifi 256gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.06.2009
Prispevkov: 273
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 02.01.2014 13:39:13
Re: Moja zagata oz. moj monolog ;)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po mesecu dni uporabe še zaključek.

Prenos podatkov v Kopru dela kot mora in brez problema surfam kolikor me je volja. Speedtestov sicer nisem delal ampak youtube, streamanje iz nas-a,... deluje tekoče. Prav tako je 3G pokritost povsod (npr. od Merkator centra, Olma do Morja).

Zvok sogovornika je tudi boljši, bolj žameten in razločen. Podoben kot preko Facetime. To je prijetno presenečenje in se takoj opazi.

Overall zelo zadovoljen, o prijaznosti pa ne bi.
2x sem šel za malico do TS centra, da sem sploh lahko naročil paket in še takrat je bil zaposleni poden od podna. Enaka izkušnja, ko sem priključil še ženo. Razočaranje. Prijaznost jim je res tuja - tukaj je Simobil svetlobna leta spredaj.

Primerjava - če odštejem moje potrebe po 3G signalu v Kopru bi še naprej ostal na Simobilu, čeprav ima Mobitel res lep žameten zvok Smile
V LJ je Simobilov 3G, da ne govorim o LTE hitrejši.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani