Jabuk
usb malfunction
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.03.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.05.2008 18:09:59
usb malfunction
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spoštovani uporabniki iphonov.
Dovolite mi, da delim z vami zanimivo izkušnjo, ki me je doletela ob vsakodnevni uporabi iphona.
Pred kratkim sem kot nič koliko krat priklopil iphone na hišni polnilec in glej ga zlomka,... iphone se ne polni...ok... ga priklopim na PC, kjer mi izpiše:"one of the device attached to the usb is malfunctioned ..." oz. tudi PC ni prepoznal iphona. Menjam kabel, drug, tretji, četrti PC, poizkusim tudi na Mac-u a nič.
Poizvem pri našem trgovcu, kje oni servisirajo iphone in nesem telefon na servis.
S telefonom so se ukvarjali tri dni in moram reči, da so me dnevno obveščali o raznoraznih poizkusih, ki so jih izvajali na mojem telefonu a žal vse brez uspeha. Zadnji dan so me celo povabili, da sem se jim pridružil v servisu, kjer so mi predlagali dve rešitvi. prvič: ali naj telefon uporabljam tak kot je oz. drugič: telefonu posodobijo programsko opremo v upanju, da bo to rešilo omenjene težave. Ob enem so mi tudi pojasnili, da odklep telefona ne bo mogoč, če se usb povezava z računalnikom ne vzpostavi.
Moram reči, da so bili korektni in odločitev prepustili meni.
Ker me rizik privlači sem reku: "fantje akcija....update...ziphone..."
A žal se je odvilo po črnem scenariju...tudi po posodobitvi na 1.1.3. usb povezava ni delala, tako da sem odšel domov malce slabe volije in z zaklenjenim iphonom.
Po štiridnevni uporabi starega ericssona sem se odločil in kar sam razstavil iphone na prafaktorje. No...saj itak ni bil več za nobeno rabo (no ja samo klic v sili je dopuščal:))
Telefon je ostal razstavljen kakih 5 ur in nato sem ga spet sestavil. In glej ga zlomka usb povezava je začela delovat ravno tako polnjenje. Hitro Ziphone na 1.1.3 in
I M BACK
Razz
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.11.2007
Prispevkov: 311
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.05.2008 18:42:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj samo rastavu si ga preluftov za 5 ur pa nazaj dau nč pipou pa se je samu popravl
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.03.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.05.2008 18:53:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja natanko tako.
mislim pa, da ko sem odklopu vse flex kable se je zadeva nekako resetirala.
Problem je v tem, ker je baterija prilotana na matično ploščo in se je brez spajkalnika ne da odklopit.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.05.2008 21:45:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
svaka čast Surprised Surprised Surprised Confused Laughing :shock: :shock:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2007
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.05.2008 09:17:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako si ga pa odpru, ker men se je vibra iztaknla in mi po telefonu skače in neki praska po ohišju, pa sm ga hotu odpret pa nevem kje začet.

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.05.2008 09:52:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Djuks500 je napisal/a:
Kako si ga pa odpru, ker men se je vibra iztaknla in mi po telefonu skače in neki praska po ohišju, pa sm ga hotu odpret pa nevem kje začet.

Lp


Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.03.2008
Prispevkov: 13
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 26.05.2008 20:49:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
najprej si poglej zelo dober vodič o menjavi touch screena na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=X1z0pw2VK7M&feature=related

toplo priporočam uporabo plastičnega orodja za servisiranje oz. odpiranje iphona takega kot uporablja "serviser" na posnetku (dobi se ga tudi pri nas, nekdo ga prodaja na bolhi za par eurou)

sam sem izdelal podobno orodje a se žal na ohišju malce pozna, da je bilo podvrženo servisiranju. Sem pa videl že nekaj odprtih iphonov, kjer je bilo potrebno menjat tako plastični kot alu pokrov. Zato previdno!! Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy
lp
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani