Jabuk
iPhoto par vprašanj
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.05.2005 11:19:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. a se v iPhoto ne da zmanjšati slike v knjižnici? Če ja kako?
2. če kako sliko editiraš v iPhoto knjižnici potem iPhoto na disku naredi nov direktorij Originals, kamor vrze noter originalno sliko. A se da kako vse te originalse pobrisat znotraj iPhoto al bom moral res vse direktorije na roko prebrskat in pobrisat? To mi je mal glubo!

Thanks

_________________
lp, Primoz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.05.2005 18:09:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Desno spodaj imas nek gumb (zgleda kot volume v iTunsih) s katerim vecas in manjsas slike v knjiznicah.

2. Poglej v preferences
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 55
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.05.2005 09:07:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
theos je napisal/a:
1. Desno spodaj imas nek gumb (zgleda kot volume v iTunsih) s katerim vecas in manjsas slike v knjiznicah.

2. Poglej v preferences

1. tisto je samo za preview mode. Večanje in pomanšanj slike. Jaz sem mislil prav resize, fizični resize slike na disku, ne samo zoom +- previewa! Ko vlečem slike iz digitalca je ima slika v max resoluciji tam nekje 3MB.. seveda ne rabim met vse slike 2500xNEKAJ v resoluciji!

2. sem gledal pa nič

_________________
lp, Primoz
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.05.2005 17:24:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole drugo, da hrani originale, se mi niti ne zdi tako glupo. Dolgoročno gledano seveda, ker kamlu ne bomo več skrbeli za to kje in koliko imamo shranjeno, ker bodo diski večji, datotečni sistemi pa taki, da nam ne bo potrebno vedeti kje je kaj (spotlight je prvi korak v to smer).

Poleg tega, da se ne da spreminjati velikosti slika pa je še ena huda pomanjkljivost iPhota ta, da ne morem imeti baze slik za več uporabnikov. Sicer lahko uporabim share, kar pa je popolnoma neuporabno, ker deluje le, ko je uporabnik prijavljen (drugače ne shara nič).

Zares škoda.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.05.2005 18:51:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No za velikost naredis tole:
1. Oznacis slike, kliknes share. Dolocis velikost in kam jih shrani (najbolje mapa na desktopu).

2. Ko si exportal slike v mapo na desktopu (odpri in preveri ce so tam) nato pobrises slike v iPhoto.

3. Oznacis mapo in jo vrzes v iPhoto (uvizis nazaj slike v iPhoto).

Vem da je butasto ampak najhitreje, ker kot ste ze povedali druge opcije iPhoto nima.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani