Jabuk
Staro za novo
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.05.2005 12:13:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Koliko mislite, da bi moral doplačat, če bi se odločil za nakup novega iMaca G5? Govorim o posodobljenih 17" verzijah. Sam imam prejsnega iMaca G5 1.8 in 1,25 GB rama. Se taksna varjanta sploh splaca? Mika mepredvsem zaradi vecjega diska, vgrajenega airporta in radeonove grafične kartice...nvidia mi nekako ni vsec. 5200 je pa itak neko slabsega razreda.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.05.2005 12:42:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tvoj stari je vreden okoli 1000 EUR, mogoče kakih deset ali dvajset več. Doplačati boš moral okoli 400 EUR. Se ti bolj splača kupiti kartico in večji disk, kot pa menjati mašino. Pa ne met Appla zarad luksuza, ker pol te bo po enem cajtu začela glava bolet Smile boš preveč hotel menjavat Smile Vedno ko sem sam zamenjal mašino, sem mel kak drug razlog kot pa nadgradnjo serije Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.05.2005 18:18:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
koliko pa misliš da je vreden 17' 1.6GHz z 256MB rama... je praktično neuporabljan in star par mesecev... je pa tudi mene zamikal novi iMac, samo ne vem ali naj počakam še na naslednjo osvežitev.

BTW. mislite da bi bil kak problem če bi probal v iMaca vstavit 2x256MB rama TWINmos ki mi leži nekje v pcju? kaj gre lahko narobe...ali se pač samo ne bi prižgal.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.05.2005 18:48:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;LGithium je napisal:</dt&rt;<dd&rt;koliko pa misliš da je vreden 17' 1.6GHz z 256MB rama... je praktično neuporabljan in star par mesecev... je pa tudi mene zamikal novi iMac, samo ne vem ali naj počakam še na naslednjo osvežitev.

BTW. mislite da bi bil kak problem če bi probal v iMaca vstavit 2x256MB rama TWINmos ki mi leži nekje v pcju? kaj gre lahko narobe...ali se pač samo ne bi prižgal.</dd&rt;</dl&rt;

Ne vem Smile reku bi da tam okol 900 EUR, nč kej velik čez, če je zgornji bil mal čez.

Ram bi delu al pa ne bi. Vžgalo se nič ne bo. Probat pa tud ni greh. Seveda, če maš isti ram (DDRnevemkolk itd).

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.05.2005 19:02:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP: pozabil si omeniti, da rabiš naivneža, ki kupi stvar za tak denar. Pozerji dobrodošli Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.05.2005 19:18:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;prfoks je napisal:</dt&rt;<dd&rt;MitjaP: pozabil si omeniti, da rabiš naivneža, ki kupi stvar za tak denar. Pozerji dobrodošli Smile</dd&rt;</dl&rt;

Naivneza? Glede na to, da nov stane 380.000 in ce k temu pristejemo se 1 giga rama, potem se meni zdi cena 1000E povsem postena.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 05.05.2005 19:19:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;prfoks je napisal:</dt&rt;<dd&rt;MitjaP: pozabil si omeniti, da rabiš naivneža, ki kupi stvar za tak denar. Pozerji dobrodošli Smile</dd&rt;</dl&rt;

Jah, možno ja, če iščeš med takimi, ki rabijo mašino za luksuz in iščejo dober deal zase pa so reveži po denarnici. Al pa pač počakaš takega, ki mašino rab za pošten dnar in pošteno delo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.05.2005 19:46:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;

Ne vem Smile reku bi da tam okol 900 EUR, nč kej velik čez, če je zgornji bil mal čez.

Ram bi delu al pa ne bi. Vžgalo se nič ne bo. Probat pa tud ni greh. Seveda, če maš isti ram (DDRnevemkolk itd).
</dd&rt;</dl&rt;

ja mislim da je isto ( DDR400 ), drugače pa ni problem da bi mašino kakorkoli pokvaril oz. da kaj neb delal potem? k to me edino skrbi... čeprav naj ne bi, no.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.05.2005 19:57:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP: Tak, ki rabi mašino za delo nebo kupil rabljene mašine. Bo kupil novo (+garancija).

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.05.2005 21:08:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;prfoks je napisal:</dt&rt;<dd&rt;MitjaP: Tak, ki rabi mašino za delo nebo kupil rabljene mašine. Bo kupil novo (+garancija).
</dd&rt;</dl&rt;
To pa ni čist res. Garancijo mata zgornji dve mašini še obe. Sploh pa so zadnje informacije takele, da slovenski uvozniki sami šraufajo vaše mlinčke in nima Apple pri tem nič. garancija pa taka. No nazaj k bistvu. Garancijo imata obe mašini. Cenejšo se splača vzet, ker imaš od nje isti efekt, pa cenejšo nabavo - če kupuješ za denar. če pa kupuješ na lizing, pol se to da tud na stari mašini nardit - so lizing hiše tuki, ki kaj takega nudijo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 05.05.2005 21:09:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LGithium je napisal/a:
<dl&rt;<dt&rt;MitjaP je napisal:</dt&rt;<dd&rt;

Ne vem Smile reku bi da tam okol 900 EUR, nč kej velik čez, če je zgornji bil mal čez.

Ram bi delu al pa ne bi. Vžgalo se nič ne bo. Probat pa tud ni greh. Seveda, če maš isti ram (DDRnevemkolk itd).
</dd&rt;</dl&rt;

ja mislim da je isto ( DDR400 ), drugače pa ni problem da bi mašino kakorkoli pokvaril oz. da kaj neb delal potem? k to me edino skrbi... čeprav naj ne bi, no.


Res, ram dela ali pa ne dela. Drugega se ne more zgoditi.

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 15.05.2005 10:16:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, v tem primeru na srečo dela... dodatnih 256 se kar pozna in je že kar spodobno Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani