Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
iWork zastonj!
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 05.11.2013 22:19:23
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Opaaaaaaaaaa! 👍👍👍

Super, ponovim postopek v četrtek, pa hvala!

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 05.11.2013 23:16:33
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko potrdim, da sem na enak način (Aperture 3.0 trial) namestil (na mavericks-u ga itak ne moreš potem zagnat, ker ni kompatibilna. Tako sem prek app stora naredil update na 3.5.

Skratka iWork in Aperture iz trial na FULL verzijo še vedno deluje!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2013
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 05.11.2013 23:21:29
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 06.11.2013 01:54:50
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Lahko potrdim, da sem na enak način (Aperture 3.0 trial) namestil (na mavericks-u ga itak ne moreš potem zagnat, ker ni kompatibilna. Tako sem prek app stora naredil update na 3.5.

Skratka iWork in Aperture iz trial na FULL verzijo še vedno deluje!


točno tako sva s @sasoz naredila 2 tedna nazaj free update Aperture programa (poleg iWorka) in deluje ter updatea vse BP .. mal sem pozabil omenit Rolling Eyes Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.03.2010
Prispevkov: 159
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 06.11.2013 09:00:34
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih



v samem programu mi še ponudi update pol pa appstore ustavi zadevo...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 101
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 07.11.2013 08:30:04
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj zvečer prenesel iWork 09 -> http://iwork.en.softonic.com/mac, namestil -> v system properties nastavil, da dovolim nameščanje programov iz nepoznanih virov -> in zadeva se je namestila BP. Po namestitvi je AppStore našel update in po nekaj minutah so se namestile najnovejše verzije programov; pages, keynote ter numbers seveda v polni različici Smile. Po namestitvi novih sem iWork 09 izbrisal. Proporočam!
****
Me pa moti da pages ne začne stavka avtomatično z veliko začetnico (ali po . ali ?, ...). Sem bral malo po forumih in izgleda, da so to funkcionalnost tokrat izpustili (auto capitalize), če kdo najde kako rešitev se priporočam, drugače je pa top.

_________________
 MacBook Pro 
 iPad Pro 
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 19.08.2009
Prispevkov: 2252
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 07.11.2013 12:07:40
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja potem morm iwork zbrisat. Jest sem pa mislil da je to update samo

_________________
http://www.bolha.com/uporabnik/pimzek
MacBook 12" (2017)
iPhone X 256GB Black
Apple Watch Series 3
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.05.2008
Prispevkov: 101
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 07.11.2013 12:25:52
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ne vem če rabiš zbrisat, meni se je zdelo brezveze da imam iwork 09, plus pages, keynote ter numbers, sploh ker je iwork 09 trial, uni trije pa full, .... škoda placa (cca 1GB iWork 09)

_________________
 MacBook Pro 
 iPad Pro 
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.10.2007
Prispevkov: 185
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 12.11.2013 23:25:25
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj so pa s Pages naredili?!

Prvo, ko sem odprl nek Pages dokument, me je opozorilo, česa vse ne more prikazati (neko oblikovanje in še nekaj). OK, potem odpre datoteko in opazim najprej, da mi je zbrisalo Header in Footer. Ok, bi rad šel to popravit in nekako ni orodja s katerim bi lahko povrnil Header/Footer v enak izgled kot prej.

Potem pa začnem malo raziskovati program in ugotovim, da je ta Upgrade bolj Downgrade, "saj je treba Pages za Mac približati Pages za iOS". Glavne stvari, ki so odlikovale Pages prej in zaradi katerih sploh nisem uporabljal Office for Mac, je šlo v maloro. Sveta preproščina. Da bi prej vedel ...

Pa še to: ko sem potem hotel odpreti neko staro Pages datoteko s programom Pages '09, mi je napisalo, da ne bo odprlo datoteke s programom, ki je od nepoverjenega izdajatelja. Ha ha. Sicer sem to rešil, ampak Surprised
In potem sem nastavil, da mi Pages datoteke odpira s Pages '09, me sedaj opozarja, da datoteke ne more odpreti s starejšo različico programa. Pfff. No kasneje se to uredilo.

In še češnja na torti: ko sem prvič zagnal ta nove Pages, je najprej napisalo, da se je aplikacija nepričakovano zaprla (= crash).

_________________
20" iMac, iPod Classic, iPhone SE, iPad (6. gen), MacBook Air Retina
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2012
Prispevkov: 146
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 14.11.2013 05:49:42
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer je teško 100% rečt kaj so naredil, ampak bol deluje, da so iWork na novo napisal. Počasi bojo dodajal nove/stare funkcije. Verjetno bo po ene 3eh updatih že dober približek iWork's 09, pol pa bojo počasi funkcije ga že presegale.

_________________
 Macbook Air 2012 i5 8G rama 128 SSD
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.11.2008
Prispevkov: 70
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 15.11.2013 09:27:46
Re: iWork zastonj!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
suicidal je napisal/a:
Kaj so pa s Pages naredili?!

Prvo, ko sem odprl nek Pages dokument, me je opozorilo, česa vse ne more prikazati (neko oblikovanje in še nekaj). OK, potem odpre datoteko in opazim najprej, da mi je zbrisalo Header in Footer. Ok, bi rad šel to popravit in nekako ni orodja s katerim bi lahko povrnil Header/Footer v enak izgled kot prej.

Potem pa začnem malo raziskovati program in ugotovim, da je ta Upgrade bolj Downgrade, "saj je treba Pages za Mac približati Pages za iOS". Glavne stvari, ki so odlikovale Pages prej in zaradi katerih sploh nisem uporabljal Office for Mac, je šlo v maloro. Sveta preproščina. Da bi prej vedel ...

Pa še to: ko sem potem hotel odpreti neko staro Pages datoteko s programom Pages '09, mi je napisalo, da ne bo odprlo datoteke s programom, ki je od nepoverjenega izdajatelja. Ha ha. Sicer sem to rešil, ampak Surprised
In potem sem nastavil, da mi Pages datoteke odpira s Pages '09, me sedaj opozarja, da datoteke ne more odpreti s starejšo različico programa. Pfff. No kasneje se to uredilo.

In še češnja na torti: ko sem prvič zagnal ta nove Pages, je najprej napisalo, da se je aplikacija nepričakovano zaprla (= crash).


Applov odgovor na zgoraj napisano:
http://www.macworld.com/article/2061286/apple-promises-to-restore-some-iwork-features-within-six-months.html
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2010
Prispevkov: 206
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 15.11.2013 21:49:38
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče malo izven teme. Zna kdo narediti vrtilne tabele (Pivot Tables) v novih Numbers?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2012
Prispevkov: 262
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 20.11.2013 19:08:19
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, od danes naprej si lastim novega iMaca, pa mi očitno nekdo ni naklonjen, saj prav tako nisem upravičen do zastonj iWorka. Ima kdo kako idejo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2012
Prispevkov: 262
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 20.11.2013 22:29:26
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevermind, sem kontaktiral Apple Support, so mi predlagali Up-to-date uveljavljat, poslikal račun in sem dobil kode za redeemat.

Konec dober vse dobro. Smile
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 20.11.2013 22:31:01
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lenarit je napisal/a:
Nevermind, sem kontaktiral Apple Support, so mi predlagali Up-to-date uveljavljat, poslikal račun in sem dobil kode za redeemat.

Konec dober vse dobro. Smile


Opaaaaa, dobr si tole speljal!!

Ravno sm ti hotu napisat na ZS za support da jih rufnes jutri..

_________________
...::: Puck0 :::...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 17.11.2008
Prispevkov: 70
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 22.11.2013 01:21:47
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekaj popravkov in upam tudi nekaj korakov v pravo smer:

http://appleinsider.com/articles/13/11/21/apple-brings-customizable-toolbars-back-to-iwork-suite-for-mac-updates-ios-app-versions
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.08.2008
Prispevkov: 137
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 01.12.2013 23:46:20
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pet let sem se boril s Pages 09 (na začetku s starejšo verzijo, seveda) in exportal v .doc in naknadno preverjal za napake še v Wordu (razne prelome strani, ki so mi še zdaj uganka), saj je večina mojih kolegov na Windowsih.
Tale zadnja posodobitev je bila pa tudi zame že kaplja čez rob - in sem dokončno prestopil na Word 2011, čeprav mi je bil Pages 09 (vem, še vedno je nekje na disku) mnogo prijetnejšega izgleda.

Kakorkoli - glede na to, da sem pri svojem delu odvisen od .doc dokumentov (predvsem v kombinaciji z Windows uporabniki) - sem resnično razočaran nad Pages 13. Nekam neapplovsko mi deluje, da izdaš izdelek, čeprav ni vsaj enako funkcionalen, če ne celo boljši od prejšnje verzije... No, edini plus je bil zastonj upgrade. Very Happy

Koliko vas aktivno uporablja Pages? Mislim, tole novo verzijo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 02.12.2013 06:28:49
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Cela firma na Pages. Appi niso misljeni za uporabbnike ki rabijo .doc dokumente redno. Sicer pa mora iz firme vse v .pdf formatu. Doc e res ne posilja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 16.02.2015 10:32:48
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj so dali iCloud iWork brezplačno, tudi če nisi lastnik Applove naprave. Narest moraš le AppleID in iCloud account. dobiš 1gb prostora. (Res velikodušno.)

http://www.theverge.com/2015/2/15/8043569/iwork-apps-apple-now-available-android-windows

Jaz bi si nolj želel, da bi mel v Numbers možnost decimalne vejice in ne samo pike. (Ane, kok sem skromen)

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 773
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 16.02.2015 16:00:59
Re: iWork zastonj!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Zdaj so dali iCloud iWork brezplačno, tudi če nisi lastnik Applove naprave. Narest moraš le AppleID in iCloud account. dobiš 1gb prostora. (Res velikodušno.)

http://www.theverge.com/2015/2/15/8043569/iwork-apps-apple-now-available-android-windows

Jaz bi si nolj želel, da bi mel v Numbers možnost decimalne vejice in ne samo pike. (Ane, kok sem skromen)


Ne vem od kdaj, vendar za to še najbolj "krivim" Maverick-a, deluje v Numbers decimalna vejica in ne pika, kakor je to bilo prej....
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani