Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Naslednja
Nakup iPhone v USA
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 07.11.2013 14:50:44
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Trenutno pise samo za "contract free" ... nic pa ne pise, ce je "unlocked" ...


http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s



http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5s#faq






Pri iPhone 5C recimo pise "unlcoked & Contract free" >> http://store.apple.com/us/buy-iphone/iphone5c



Bo treba najti koga, ki je to ze sam kupoval ... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 219
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 07.11.2013 14:51:26
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iamanej je napisal/a:
kolegica ga bo kupila v apple store-u v D.C.-ju... Načeloma so tisti odklenjeni, kajne?


V apple storu še ne morš dobit "unlocked" iPhone 5s. Samo "contract free" varianto lahko vzameš od T-mobile pa še teh nimajo oz. prodajajo samo tiste na vezavo.

Upam, da bo imela srečo in dobila telefon.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 07.11.2013 15:02:02
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iamanej je napisal/a:
Ja to štekam... ampak kupil bom ne-subvencionirano varianto... za 849$ (64gb) ...

A res ni žive duše k bi v USA v store-u kupla telefon?!

849+davek Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 07.11.2013 16:44:29
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bil sredi oktobra v ZDA, med drugim sem zelel tudi kupiti i5s. Na koncu nisem kupil, ker nisem bil 100% preprican da bo unlocked. Poleg tega sem v Chicagu v vec Apple storih slisal toliko razlicnih razlag, da bi lahko napisal knjigo.

tudi ko berem na internetu je zadeva zelo vprasljiva. Eni pravijo Tmobile, drugi Verizon (ker gsm banda verizon v zda ne sme imeti locked), tretji att in potem ti takoj odklenejo. Za tmobile sem v apple store dobil razlago, da je unlocked (sim free) izven ZDA. Da ga moras pa prej v ameriki aktivirat z tmobile kartico. Seveda je v ameriki potem telefon zaklenjen na tmobile omrezje, drugje pa unlocked. Na internetu pravijo eni da je to res (glede zda), drugi da ni... Vglavnem, cela zmesnjava...

Se najbolj resitev bi bila, da bi ti oni dali telefon, ti bi dal notri kartico in ce bi lahko aktiviral ok, ce ne pa ne. Samo ko sem hotel sprobat (za foro) svojo kartico v razstavnih iphonih so prodajalci v dveh apple storih naredili vik in krik. In mi niso pustili. In potem je sledila razlaga da so locked na att.

Vglavnem, oni sploh ne vedo a so locked ali unlocked. Ful jih niti ne razume kaj hoces kupiti. Ker ti razlagajo da rabis narocnino in da je brez ful drag. Placevanje 75 usd na mesec za dve leti je pa cheap?!?

Glede modelov. Ko sem v apple storu vprasal kateri model so telefoni razlicnih ponudnikov, so mi rekli da iphone 5. Samo en mi je odgovoril, da so A1533 att, tmobile in verizon. Sprint ima drugo oznako. Tip je vedel se najvec, in je rekel da po pravici povedano ne bom vedel dokler ga ne bom kupil.

Je pa tukaj na jabuku nekdo prajal ameriskega i5s... Mogoce bo on vedel kaj vec.

Drugace pa ja. Ceno je treba povecati v NY se za cirka 9%.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 10.02.2013
Prispevkov: 34
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 07.11.2013 16:49:44
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eto razjasneno... Potrjeno na macrumors forumu.

Originally Posted by matthewyip
Actually it is not that complicated to determine which version is locked or unlocked…

For iPhone 5 or 5C or 5S that bought in Apple Retail Stores:

AT&T version:
LOCKED for contract; UNLOCKED for “device only” purchase. For locked iPhone, you can request unlock if you have fulfilled the contract.

T-Mobile USA version:
UNLOCKED

Verizon:
UNLOCKED for BOTH contract and “device only” because of the FCC requirement of the 700MHz spectrum that Verizon is using

Sprint:
LOCKED for BOTH contract and “device only”. You can request unlock ONLY for international travelling if your iPhone is attaching to an active Sprint account. (i.e. only non-US carriers sims can be used even it is unlocked. AT&T, T-Mobile USA and other US carriers’ sims WILL NOT WORK)



For iPhone 5 or 5C or 5S that bought directly from carriers or authorized resellers (including Best Buy, Wal-Mart…etc)

AT&T version:
LOCKED for BOTH contract and “device only” purchase. However, you can request unlock if you have fulfilled the contract OR your iPhone was purchased as “device only” (or called no commitment pricing or without contract or full pricing). You will have to provide proof of purchase (e.g. store receipts) if you want to unlock for iPhones bought without contract.

T-Mobile USA version:
LOCKED. T-Mobile USA will unlock it only under certain requirements. Most common requirement is the phone must be active under T-Mobile account for at least 40 days.

Verizon:
UNLOCKED for BOTH contract and “device only” because of the FCC requirement of the 700MHz spectrum that Verizon is using

Sprint:
LOCKED for BOTH contract and “device only”. You can request unlock ONLY for international travelling if your iPhone is attaching to an active Sprint account. (i.e. only non-US carriers sims can be used even it is unlocked. AT&T, T-Mobile USA and other US carriers’ sims WILL NOT WORK.

_________________
iPhone 5S
iPad 2 3G
MBP 15" i5
hackintosh i5 2400
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1624
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 09.11.2013 13:06:10
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eno mnenje iphone 4 16gb kot nov zaklenjen na verzion vse kar je bilo zraven brez praskice se ga splača kupit za 100€ za dele hvala

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 09.11.2013 13:21:21
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
.. ker sam rabis dele al mislis naprej prodajat dele?

Sam delo si delas ..

Za 100 EUR rajsi svojo Vesno pelji za vikend nekam uzivat, pa je. 👍👍👍

_________________
...::: Puck0 :::...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1624
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 09.11.2013 13:28:28
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja dele bi prodal kar bi se dalo prodat za odklep je predrago al bi pa vesni naredil nov iphone ker je njen že dosti popraskan in obkrušen izlet pa ni slaba ideja sam imamo vreme mal u k za izlete Wink

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 22.09.2013
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 09.11.2013 14:12:52
Re: iPhone - nakup v U$A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa je napisal/a:
Jaz ga tam nebi kupil ker nimas evropske garancije, za ostalo pa ne vem.


Iz prve roke povem, da se ga v zda ne splača kupiti, prvo kot prvo že garancija, ki v evropi ne velja odtehta vse.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 09.11.2013 14:36:15
Re: iPhone - nakup v U$A
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
webb je napisal/a:
Iz prve roke povem, da se ga v zda ne splača kupiti, prvo kot prvo že garancija, ki v evropi ne velja odtehta vse.


Zadeve se spreminjajo... in od pred kratkim lahko tudi tiste kupljene izven Evrope servisiras pri nas ... >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p=383144#383144

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 1624
Kraj: Tržišče
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 09.11.2013 14:39:48
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sj ga nebom kupu v zda pač pa v ljubljani je zaklenjen mene ne moti za masako bo dober Very Happy

_________________
????Iphone14 pro max silver Ipod classic 3rd generation 4gb silver ipod classic 3rd generation black macbook pro 15 ⌚apple watch 8 45mm homepod mini homepod mini
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.07.2010
Prispevkov: 178
Kraj: Slovenska Bistrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 09.11.2013 18:00:28
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, in se moja izkusnja.

Kupil iPhone 5s, ki je bil pripeljan iz ZDA. Sprva sem mislil, da je bil kupljen pri T-Mobile (to info sem po pomoti dal tudi Matty-u - se opravicujem Wink ), sedaj pa sem le pogledal v skatlo, ker sem se spomnil, da je imel zraven nano sim - in, kupljen je bil pri AT&T.

Telefon je bil originalno zaprt (torej nic aktiviran cez luzo) in ko sem ga vklopil s svojo Mobitelovo (oz. po novem Telekomovo Smile ) kartico, se je takoj pojavil 3g znakec. Ko sem ga priklopil na iTunese, mi je napisalo pomirjajujoce spodocilo, da je telefon unlocked in to je to.

Pred nakupom (ker je to bilo pred zacetkom prodaje pri SiMobilu), sem na Proservisu dobil ustno info, da bodo imeli worldwide garancijo tudi za 5s in 5c, saj gre v principu za enak telefon kot je 5ka. Glede na dosedanje izkusnje s Proservisom in njihov info, da je zadeva 99%, sem si to upal verjeti, ceprav pa bi v nasprotnem primeru (kot je to storil ze znanec) telefon preho DHL-a za 6 eur poslal v Apple store v Munchen, kjer so mu ga na njihove stroske poslali nazaj - novega seveda.

Telefon dela brez tezav, tudi LTE s SiMobilovo kartico, in osebno mi ni zal nakupa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 13.11.2013 16:48:11
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, po zadnjih informacijah je nakup 5s v USA varen (vsaj pri AT&T contract free), kar se tice samega delovanja?

Preverjam, ker baje jih na Simobilu kar nekaj časa ne bodo več imeli, iz USA pa imam možnost, da mi ga dostavijo v naslednjem tednu.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 23.03.2010
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 13.11.2013 17:34:43
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva iz Amerike dela, treba je kupit model A 1533 preverjeno..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.02.2010
Prispevkov: 246
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 15.11.2013 19:54:45
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nasledni tedn šibam v NY. Zanima me koliko kosov lahko nesem čez mejo? Zapakeranih in odpakeranih? Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.08.2009
Prispevkov: 110
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 17.11.2013 22:44:46
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zmenjen sem bil, da mi iz USA sorodniki prinesejo 5s, vendar ko so ga sli iskat (LA), je bilo receno, da bo telefon na voljo sele cez 1-2 meseca.
Tudi prijatelj je bil zmenjen s kolegico, ki zivi v USA, da mu ga prinese, vendar ga je neuspesno iskala cel teden po vec Apple Store-ih.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.08.2007
Prispevkov: 435
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 18.11.2013 00:06:32
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Omas je napisal/a:
Zmenjen sem bil, da mi iz USA sorodniki prinesejo 5s, vendar ko so ga sli iskat (LA), je bilo receno, da bo telefon na voljo sele cez 1-2 meseca.
Tudi prijatelj je bil zmenjen s kolegico, ki zivi v USA, da mu ga prinese, vendar ga je neuspesno iskala cel teden po vec Apple Store-ih.


Ravno sem bil malo bolj severno, v SF. V apple trgovini (na market street) se je dalo brez problema kupiti phone-only, imeli sive in bele, 16 in 32gb (ATT verzije).

aja.. bil sem pa v apple storu dopoldne (okoli 10h), nimam pojma ali so jih kasneje razprodali, takrat se je dalo dobiti se vse modele razen zlatih...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.01.2010
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 18.11.2013 13:47:42
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadeva glede nakupa iphona iz US izgleda varna, tako da me zanima, če je imel kdo kaj težav s carino in prenašanjem iphonov na letalo? Namreč, ko sem bil zadnji v US, so mi prtljago, ki je nimaš s sabo v avionu odprli in vse pregledali (vključno s celim razšraufanim laptopom). Ima kdo izkušnje kako je, če neseš v EU cca. 5 iphonov? Ali komplicirajo?
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 18.11.2013 13:50:21
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja pomoje jim ne bi bilo ravno všeč s 5imi napravami .. Kupiš enega, ga aktiviraš, škatlo odstraniš .. In ga imaš pri sebi kot da je tvoj - že uporabljen ..

Če jih pa misliš "švercat", se pa znebi embalaže! Pa VELIKO sreče .. (btw: če greš preko ITA letališč, je še najbolj za zihr, ker so čist na "free" cariniki in se da marsikej)

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.01.2010
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 18.11.2013 13:54:18
Re: Nakup iPhone v USA
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, ni glih tako. Sta dva človeka, skupaj pa bi bili 4 iphoni. Torej bi imel vsak 2 pri sebi recimo, kar se mi ne zdi tako kritično, glede na to da ima dandanes že skoraj vsak po 2 telefona Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani