Jabuk
Shared folder
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.04.2008 14:10:17
Shared folder
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

v leopardu imam vklopljen shared files. Vendar, če kdo hoče dostopat do tega folderja ga ne vidi oziroma ne more vspostaviti povezave. Mogoče kdo ve rešitev?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.04.2008 14:23:09
Re: Shared folder
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Matevz je napisal/a:
Pozdravljeni,

v leopardu imam vklopljen shared files. Vendar, če kdo hoče dostopat do tega folderja ga ne vidi oziroma ne more vspostaviti povezave. Mogoče kdo ve rešitev?


Iz kje pa dostopajo (win ali osx)? Preko routerja?

Če je preko routerja in imajo osx je postopek sledeč:

- vklopiš sharing
- določiš katere mape so share-ane
- določiš oz kreiraš dostopni username in password
- meni potem v finderju pod network pokaže računalnike in ob dostopu vtipkam željen username in password
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.04.2008 16:54:18
Re: Shared folder
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
Matevz je napisal/a:
Pozdravljeni,

v leopardu imam vklopljen shared files. Vendar, če kdo hoče dostopat do tega folderja ga ne vidi oziroma ne more vspostaviti povezave. Mogoče kdo ve rešitev?


Iz kje pa dostopajo (win ali osx)? Preko routerja?

Če je preko routerja in imajo osx je postopek sledeč:

- vklopiš sharing
- določiš katere mape so share-ane
- določiš oz kreiraš dostopni username in password
- meni potem v finderju pod network pokaže računalnike in ob dostopu vtipkam željen username in password

Ja, dostopajo preko routerja. In dostopajo iz win in iz osx. Ampak jaz mam vklopljeno vse. Vklopim File Sharing. Potem izberem recimo file v katerega mi odlagajo fajle (Write-box only), ne vem pa kje naštimam username in password. Tudi, če brez username in passworda naštimam, nihče ne vidi mojega public fajla. Tudi po defaultu nisem imel tega fajla. Sem pa upgradu iz tigra na leoparda.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.04.2008 23:14:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če gre za dostop iz win na osx greš najprej v network preferences in tam pri jezičku WINS naštimaš workgroup.

Po sharing pa omogočiš File Sharing, nato določiš Shared Folders in pod users določiš kdo lahko kam dostopa. Nato pod Options... obkljukaš AFP in SMB sharing.

Pri meni oba mac-a vidita en druzga in tudi dostop je možen v obe smeri. Bratov win laptop vidim in tudi dostopam normalno do njegovih sharanih datotek, v obratno smer pa še nisem poizkusil. Bom ju3 in lahko sporočim.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani