Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
iPhone Wi-fi problem
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 24.12.2013 14:32:05
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
margaryta je napisal/a:

O zadevi je pred kratkim pisal Matjaz Ropret v delu:
http://www.delo.si/druzba/infoteh/nadgradnje-pametnih-telefonov-obcasno-povzrocajo-probleme.html


In tole kar je pisal tale Matjaž nima prav nobene zveze z nedelujočim wi-fi jem... gre za HW problem ne za SW problem in niti če bi šel telfon nazaj na iOS 6 Wi-fi nebi deloval.. seveda pa nihče ne bere EULA in se kar strinja z njim, pol pa slaba volja... čemu?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 24.12.2013 14:46:19
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Naj se javi kaksen serviser... No.1, ocnop, idoktor... Pa naj pove koliko telefonov je v resnic zj** update... Bomo potem govorili naprej.


Jst sm vidu že relativno veliko takšnih primerkov, vsi so delali update preko Wi-fi in dejansko je po temu v nastavitvah wi-fi zginil, postal siv... kar nekaj jih poznam, ki so klicali na 080 080 321 in odobrili so jim izjemo-zamenjavo, telefon pa je bil starejši kot 2 leti, saj do 2 leti to menjavo lahko pokrije tudi EU Consumer law...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 24.12.2013 15:07:36
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
2 leti pri prodajalcu ja če gre za stvarno napako...

Spet neko nabijanje v prazno...


Tako je tržni inšpektorat ima čisto prav.


1 leto garancije-Apple One Year Limited warranty
2-leti stvarna napaka
2-leti je prav tako EU onsumer law

Precej v prazno glede pravic, ki so že pošle, če je izdelek starejši od 2 let. Seveda ne za stvarno napako, ampak za EU consumer law.

Kakor sem že pisal je edina možnost Apple care na 080 080 321, ki lahko če želi odobri execption oz. customer satisfaction, gre pa za dobro voljo oz. kakor češ lahko temu rečeš ni pa pravica in neki pod mus... mje bl gesta in zvesti kupec in ...

Tržni ma seveda prav, kar se tiče pravic kupca, ki pa se s tem ne sprijazni zlepa, neglede na to da ima kupec v SLO velikoooo več previc kot drugje-a dovolj ni nikoli Idea
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.12.2013
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 24.12.2013 16:33:08
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se opravicujem, Emonagram so pooblasceni servis ja, ne uvoznik (sem popravila)

Klicala sem na Apple support. Prijazno so mi povedali naj se pri prodajalcu sklicujem na EU consumer law.

Poslali so mi povezave na:

1. Eu consumer law
http://www.apple.com/si/legal/statutory-warranty/

2. Naj jim posljem feedback:
http://www.apple.com/feedback/

3. In naj bom pozorna na:
Exchange and Repair Extension Programs
http://www.apple.com/support/exchange_repair/

Rekli so mi, da oni, po 1 letu Apple garancije ne morejo storiti nicesar. (Moj telefon ima 1,5 leta). Bom pa vesela ce se oglasi kdo, ki mu je preko 080 080 321 uspelo resiti ta problem.

Lp,
S
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.12.2013
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 25.12.2013 13:53:57
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Wi-fi na mojem telefonu od vceraj zvecer (torej ze kaksnih 18 ur) cudezno dela. Zaenkrat se nimam druge razlage, kot bozje posredovanje Smile

Ce koga zanimajo okoliscine, v katerih ni nobene gotove razlage (!) lahko povem le da:

(se enkrat:) Wi-fi na 4S ne dela od 27. septembra ko sem sla na ios 7.0.2, kaksen dal ali dva kasneje po updejtu na iOS7, ko naj bi WI-FI se delal. Od takrat sem telefon redno updejtala, do 7.0.4 sredi novembra. Vmes sem po Applovih uradnih navodilih naredila vse: reset, restore, etc... vendar brez sprememb.


V teh treh mesecih se je nabralo veliko updejtov za aplikacije na katere je telefon cakal, da bom na wi-fi (ce das "update all" in neka app presega doloceno velikost, ti se ti ustavi updejt tudi vseh naslednjih apps, se mi zdi). Obcasno (ko sem imela cas) sem izbrane aplikacije vseeno prisilila v updejt preko pocasnega 3G, vendar se niso nikoli updejtale vse, ker mislim, da se preko 3G updejt prekine, ko zapustis App store aplikacijo, medtem ko se preko wi-fi updejtajo v ozadju (ce se tudi tu ne motim?).


Preden sem vceraj opazila, da wi-fi dela, sem opazila spremembo v izgledu osnovnega menija. Pod ikoncami so se mi crke zdele manjse (morda si domisljam) in ob imenu aplikacije se je prikazal krogec (ki informira updejtano aplikacijo), cesar se od prej ne spomnim (ali pa sem zaradi preredkega updejtanja apps na to pozabila).

Med updejtami aplikacijami so bile v decembru predvsem foto aplikacije in
Facedial, ki je edina Applova app, ki se je updejtala. Ce koga zanima, mu lahko posljem seznam vseh ostalih apps, ki so se updejtale v decembru in med katerimi je morda katera (?) vrnila wi-fi v normalno stanje.

Drugih updejtov v zadnjem casu nisem zaznala.

Je bil pa iphone obcasno povezan z racunalnikom, ki je bil do enega tedna nazaj na OS Mountain Lion in je sedaj na Maverick ter novih iTunesih. Morda je tudi s tem kaj povezano, ne vem?

Da WI-FI dela, sem opazila po tem, ko sem morala instalirat novo aplicacijo in sem posledicno in mimogrede v Appstoru updejtala se druge.


Edino kar lahko trdim je, da po 7.0.4 updejtu Wi-fi se ni delal. Torej sprememba ni prisla z updejtom iOSa temvec necesa drugega in morda tudi kaksen dan za tem oz. po ponovnem prizigu telefona po tem, neznanem updejtu.


Pred koncem te sage pa dodajam le komentar na HW ali SW problem... Namrec: vseeno mi je, ali se ta problem imenuje SW ali HW problem ampak pojavil se je z updejtom, torej SW in ja, verjamem, da je problem HW ker mi ne deluje antena, ampak ne deluje, ker se nenormalno segreva zaradi cesa? Verjetno zaradi novega SW oz. njegovega firmwara ali karkoli ze. Ne verjamem da mi je SW unicil Wi-fi anteno (ter da jo moram it na servis zamenjat in jo placat) ker sem poskusila "zmrzovalnik eksperiment" in antena dela, dokler se ponovno ne segreje. Torej problem je v firmwaru ali softwaru ali bugih ali karkoli ze, ki vpliva na njeno nepravilno delovanje. Ne vem, kako to poimenovati, niti ne mislim temu posveti zivljenja, le opisujem...


Da ne bo pomote, vse to objavljam za tiste, ki so se ali se ubadajo z istimi tezavami, kot morebiti uporabne informacije. Z nestrokovnimi opisi in drugimi ugibanji res ne zelim "prizadeti" kaksnega prodajalca, servis ali "nadvse izobrazenega" informatika Apple pridelkov.


Bom le vesela, ce nam bo uspelo odkriti to skrivnostno delovanje Appla in vcerajsnje ponovno vstajenje WI-FI


Lep dan, se posebej No.1 - hvala ti!
Smile

Sabina
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 25.12.2013 14:14:24
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lepo da se čudeži dogajajo, res pa nekako tehnični tipi ne verjamemo v njih... razlage, da bi začelo delati res ni druge kot slučajnost, ampak to pomeni, da bo ta slučajnost tut morala miniti. Kok mu daš časa? Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.05.2013
Prispevkov: 26
Kraj: Dobrepolje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 05.01.2014 12:40:56
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni! Smile

Jaz imam na iphonu problem, wifi nekako deluje sam v bistvu sploh ne. Ce grem en meter blizu antene ruterja me poveze ma wifi za 5 min in me vrze ven. Doma me sploh ne poveze na domac ruter napise unable to connect to network recmo v intersparu me na free wifi pa normalno poveze. Pa signal je tud slab kamor koli se hocem povezat. Kdo ve kaj je narobe? Koliko stane nov wifi?

Hvala za odgovor Very Happy

lp

_________________
Ipad 4 (WIFI) 16GB

Iphone 5 White 16GB
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 05.01.2014 19:08:30
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kontaktiraj @ ocnopa ali @ iDoktorja,če boš menjal sam potem mal prečikiraj eBay... Smile

_________________
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.05.2013
Prispevkov: 26
Kraj: Dobrepolje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 06.02.2014 19:03:26
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdrav ponovno! Sad

Imam tezave z wifijem na iphonu 5.

telefon oddal v servis (pod garancijo) v simobil ki ga nato posljejo na njihov uradni servis emonagram.

Prodajalcu na simbilu se povedal da wifi (deluje) vendar samo ce stojim 2-3m od ruterja obcasno tudi kaksen meter dlje. Na emonagramu so naredili restor in napisali da wifi deluje normalno brez problemov na 2,4 in 5Ghz routerjeih. Ali je mogoce problem v routerju?

Doma pa mi spet ne deluje pojavlja se enak problem kot prej in imam router wbr-3800 ki deluje prek 3G. Enak problem tudi na routerju od siola. Enako je oni pa "niso opazili napake"

Kaj naj naredim sedaj? Ponovno posljem na servis? Ali kar v idoktor in na menjavo čipa za wifi in wifi antene? Ali naj počakam ios update?

Ima kdo taksen problem? Sad


_________________
Ipad 4 (WIFI) 16GB

Iphone 5 White 16GB
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.12.2013
Prispevkov: 7
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 20.02.2014 07:40:00
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Morda bosta sledeci povezavi komu pomagali, Ceprav nista ravno od vceraj. Opisani koraki pri razvnanju z Apple so, po mojih izkusnjah, se danes taksni... Smile

Apple Tech Support Tips: 4 Steps to Bend Apple to Your Will
http://gigaom.com/2009/11/23/apple-tech-support-tips-4-steps-to-bend-apple-to-your-will/

Get What you Want from Apple: The Genius Bar
http://appletips2011.blogspot.ch/2011/02/get-what-you-want-from-apple-genius-bar.html


Lp,
S
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 20.02.2014 08:53:41
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1) power cycle rutar / modem
2) preveri nastavitve na rutaru za wifi
3) preveri ce imas pravilno geslo
4) reset network settings
5) restore iphone
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 20.02.2014 08:58:58
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
margaryta je napisal/a:
Morda bosta sledeci povezavi komu pomagali, Ceprav nista ravno od vceraj. Opisani koraki pri razvnanju z Apple so, po mojih izkusnjah, se danes taksni... Smile

Apple Tech Support Tips: 4 Steps to Bend Apple to Your Will
http://gigaom.com/2009/11/23/apple-tech-support-tips-4-steps-to-bend-apple-to-your-will/

Get What you Want from Apple: The Genius Bar
http://appletips2011.blogspot.ch/2011/02/get-what-you-want-from-apple-genius-bar.html


Lp,
S


Ni stvar v Apple-u, ampak v SiMobilu-so pa luštni, čist ameriški nasveti Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.04.2013
Prispevkov: 1651
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 14.03.2014 10:56:17
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A kdo uporablja "tweak" Wifi Analyzer na iOSu? Zanima me, ce vam pokaze za omrezja, ki ne broadcastajo SSID-a, da so "hidden"?

(Na Network Details, vrstica Hidden pri meni pise No, ceprav naj bi bil SSID skrit. Kolikor se spomnim, je zadeva pravilno kazala Yes za skrita omrezja. Razen ce so zdaj te tezave prisotne v sedmici.)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 25.04.2014 18:06:42
Samodejno povezovanje na Wi-Fi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo pozdravljam vse forumaše ker sem nov.

Imam vprašanje glede povezovanja na wifi. Opazil sem, da se mi tako ipad kot iphone vedno takoj povežeta in tudi ostaneta povezana le na Telekomovih routerjih. Ko pa sem na katerem drugem, pa se po zaklepu inaprave vedno disconnectata in iphone uporablja 3g.

Skratka, enkrat dela bp, drugače pa se disconnecta in preklopi na 3g.

Preveril sem nastavitve Telekomovega routerja ter na mojem nastavil vse na popolnoma enako, pa ko se približam Telekomovemu se poveže takoj in je ves čas povezam. Pri mojem, pa se poveže le, ko odklenem napravo.

Če je kdo že ugotovil kaj bi bilo, ali ima enake probleme, prosim za odgovor.

Lp
iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 25.04.2014 18:23:08
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najprej napisi kateri je ta tvoj router ali naj kar ugibamo? Cool

_________________
Lp
mobi-com
_________________________________
GSM SERVIS | Trgovina mobi-COM
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.04.2014
Prispevkov: 323
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 25.04.2014 19:30:43
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Router je Level One WBR 6005. Drugi pa je Telekomov Innbox V50U Home Gateway z Software Version: 6.0.24-3.8
iPhone Doctor

iPhone Doctor

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 1091
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 26.04.2014 10:21:55
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi zamenjati wifi kanal, Apple in nekateri routerji se vcasih tezko povohajo glede tega Smile

p.s. pa tudi Android ima vcasih tezave pri tem Cool



_________________
Lp
mobi-com
_________________________________
GSM SERVIS | Trgovina mobi-COM
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.02.2012
Prispevkov: 35
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 17.05.2014 11:34:09
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav,


Imam težavo z Wlan-om na Iphone 4 in sicer ima po updatu zelo slab sprejem signala. Lovi v območju 5 m od routera potem pa kar izgublja signal? Da ne govorim če sem v dugi sobi ali nadstropju v hiši. Drugi enaki telefoni delujejo popolnoma normalno! Kakšen predlog? Devil Devil Devil
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2012
Prispevkov: 601
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 17.05.2014 13:18:05
Re: iPhone Wi-fi problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ugotavljam, da tudi meni zelo slabo lovi signal na iPhone 5. Na iPod touch 4. generacie lovi signal bistveno bolje. Na mestu kjer mi iPod lovi 2/3 signala mi na iPhonu sploh ne zazna brezžičnih omrežij. Sad ima kdo idejo, kaj je za naredit? Na servisu dvomim da bodo zaradi tega kaj popravljali ali celo menjavali aparat, ali se motim? Confused

_________________
 iPhone 6s 64 gb Space Gray   iPad Air 16 gb Cellular Space Gray   / 
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani