Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
iPhone 5c
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 26.10.2010
Prispevkov: 318
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 11.09.2013 12:55:09
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz bi veliko raje imel iPhone 5C kot 5. Mi je plastika veliko boljša za v roko kot aluminij.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 11.09.2013 12:57:28
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Jest kaj ti je pa tolk bol všeč Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.08.2011
Prispevkov: 10
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 11.09.2013 13:12:40
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aha. hladen tus. poceni telefon je pr applu 600€. Ne bi nergal, ce se iPad mini ne bi prodajal po 280€. ne bi nergal ce mi ne bi prodajali pravljic (in upov) na solidn telefon za 350€. Zdaj sm pa kr malo slabe volje.

Nakup 5c bo torej racionalna izbira bol robustnega polikarbonatnega ohisja. Nikakor pa to ni poceni iPhone.

BTW petka je po 10 mescih bol oglodana kot je bil polikarbonatni 3gs u dveh in pol letih.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 11.09.2013 13:16:23
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
@Jest kaj ti je pa tolk bol všeč Very Happy


Pac vsec mi je... 5S je "boring" ... ker je v bistvu nazunaj skoraj identicen mobilniku, ki ga zulim po zepih ze eno leto Smile ... sploh pa zlata barva je meni osebno "bljak" Very Happy

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 11.09.2013 13:19:45
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple ni nikdar dejal da bo delal poceni iPhone, to so le pricakovanja uporabnikov. Naredili so cenejsi iPhone, to je to.

Si ze kdaj videl poceni Mercedes?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 11.09.2013 13:23:21
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Banban je napisal/a:
...ne bi nergal ce mi ne bi prodajali pravljic (in upov) na solidn telefon za 350€. ...


Kdo ti je pa prodajal upe in pravljice o mobilniku za 350€? Apple prav gotovo ne Smile ... To si kriv sam, ker si verjel natolcevanjem in sanjarjenju raznih ljudi po raznoraznih forumih, blogih, klepetalnicah... Smile ... Kateri zomgljiv, sodoben, LTE mobilnik pa dobis za 350€ (pa ne sedaj navajati par mesecev starih modelov... ampak trenutne TOP modele konkurence - recimo HTC One, Galaxy S4, Galaxy Note III, ... )? iPhone 5C je v bistvu iPhone 5 v drugacnem ohisju ... In kdor je verjel govoricam, da bo tak telefon lahko na voljo za 350€, si je sam kriv, da je sedaj zelo razocaran ... Wink

Sicer je pa ob vsaki predstavitvi enako ... Par mesecev prej so na spordeu sanjarjenja in "slinjenja", kaj vse bo novi izdelek imel, kaj vse bo znal... potem pa na predstavitvi sledi "hladen tus" in veliko razocaranje... Ko se zacne pa zadeva prodajati, pa gre v promet kot vroce zemljice Very Happy Rolling Eyes Jaz sem preprican, da bodo tudi barvni iPhone naslo pot do lastnikov ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 11.09.2013 13:30:15
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Itak je Jobs pogosto omenil, da je Applov izdelek OK, če bi ga kupili kupci Porscheja.

A kdo pričakuje, da bo dal Porsche na trg Low Budget model? Ne glih.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 30.08.2011
Prispevkov: 10
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 11.09.2013 13:45:23
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Kdo ti je pa prodajal upe in pravljice o mobilniku za 350€? Apple prav gotovo ne Smile ... To si kriv sam, ker si verjel natolcevanjem in sanjarjenju raznih ljudi po raznoraznih forumih, blogih, klepetalnicah... Smile ... Kateri zomgljiv, sodoben, LTE mobilnik pa dobis za 350€ (pa ne sedaj navajati par mesecev starih modelov... ampak trenutne TOP modele konkurence - recimo HTC One, Galaxy S4, Galaxy Note III, ... )? iPhone 5C je v bistvu iPhone 5 v drugacnem ohisju ... In kdor je verjel govoricam, da bo tak telefon lahko na voljo za 350€, si je sam kriv, da je sedaj zelo razocaran ... Wink

Sicer je pa ob vsaki predstavitvi enako ... Par mesecev prej so na spordeu sanjarjenja in "slinjenja", kaj vse bo novi izdelek imel, kaj vse bo znal... potem pa na predstavitvi sledi "hladen tus" in veliko razocaranje... Ko se zacne pa zadeva prodajati, pa gre v promet kot vroce zemljice Very Happy Rolling Eyes Jaz sem preprican, da bodo tudi barvni iPhone naslo pot do lastnikov ...



ce je navadn cca 700€, si po moje nihce ni mislil da bo cenejsi 600. Lahko blefiramo en drugega, dvomim pa da je kdorkoli pricakoval tako cifro.

pac cifra 350 je bla omenjena v precej clankih. Glede na trenutno stanje, na padajoco kupno moc in slovo Jobsa, sem racunal na pragmaticn pristop. Morda na direktn fight s Samsungom. No, velik del mojga optimizma v neko razumno ceno mi je dajal iPad mini.

in ce ne smem navajat par mesecev starih modelov, kako hudica po tem takem ti zagovarjas 5c, ki je kot sam pravis, skoraj leto star 5, brez najprestiznejsega sestavnega dela, Al ohisja?

Sem pissed of, ker pac nasedem zgodbam.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 1636
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 11.09.2013 13:55:16
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 5s

Height: 4.87 inches (123.8 mm)
Width: 2.31 inches (58.6 mm)
Depth: 0.30 inch (7.6 mm)
Weight: 3.95 ounces (112 grams)


iPhone 5c

Height: 4.90 inches (124.4 mm)
Width: 2.33 inches (59.2 mm)
Depth: 0.35 inch (8.97 mm)
Weight: 4.65 ounces (132 grams)

Torej 5C je 20g težji in 1.4mm debelejši, pa tudi višji in debelejši Rolling Eyes
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.10.2007
Prispevkov: 220
Kraj: LJUBLJANA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 11.09.2013 19:46:46
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, potrebno je reči tudi to, da plastika ohišja telefona 5c ni enaka kot tista plastika, ki jo kupujete v Lidlu ali Hoferju....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 11.09.2013 21:46:59
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri ceni 5c me najbilj bega, da je čudežno izginil iz novic "deal" s China Mobile, kateremu naj bi bil namenjen 5c. V tem primeru bi si Apple lahko privoščil spustit cene na račun večje prodaje na Kitajskem.

Če pa so spet "izviseli" pri Kitajcih, pa niso retardirani, da bi dali 5c na trg za pol cene 5s. To bi pomenilo, da lahko kar ustavijo proizvodnjo 5s.

Bomo videli, kaj bo na Kitajskem. Certifikat China Mobile so sicer dobili, pogodbe pa še ni. Obstajajo špekulacije, da bodo kasneje spustili ceno 5c. Kaj bi pa povzročilo to, pa nisem zasledil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 11.09.2013 22:01:07
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni osebno je 5c lepa zadeva, čeprav bi si želel kako manj histerično barvno kombinacijo. Recimo temno rjavo, ali pa samo črno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.04.2011
Prispevkov: 344
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 11.09.2013 22:03:17
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Pri ceni 5c me najbilj bega, da je čudežno izginil iz novic "deal" s China Mobile, kateremu naj bi bil namenjen 5c. V tem primeru bi si Apple lahko privoščil spustit cene na račun večje prodaje na Kitajskem.

Če pa so spet "izviseli" pri Kitajcih, pa niso retardirani, da bi dali 5c na trg za pol cene 5s. To bi pomenilo, da lahko kar ustavijo proizvodnjo 5s.

Bomo videli, kaj bo na Kitajskem. Certifikat China Mobile so sicer dobili, pogodbe pa še ni. Obstajajo špekulacije, da bodo kasneje spustili ceno 5c. Kaj bi pa povzročilo to, pa nisem zasledil.


Nevem zakaj bi 5c v primeru, da bi bil pol cene 5s le temu ustavil proizvodnjo... Je le dosti slabsi v primerjavi z 5s in kdor ai lahko privošči bo itak vzel 5s... Kdor si ga pa ne more bi pa vzel poceni varianto... Tako pa je cena pretirana in nevem zakaj bi metal denar tja za slabši in plastični model... Daš nekaj € zraven pa maš top fon!

_________________
iPhone & iPad -> r0x
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 11.09.2013 22:15:26
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mickeycek je napisal/a:
Nevem zakaj bi 5c v primeru, da bi bil pol cene 5s le temu ustavil proizvodnjo... Je le dosti slabsi v primerjavi z 5s in kdor ai lahko privošči bo itak vzel 5s... Kdor si ga pa ne more bi pa vzel poceni varianto... Tako pa je cena pretirana in nevem zakaj bi metal denar tja za slabši in plastični model... Daš nekaj € zraven pa maš top fon!


Logično.

Če bi bila pa razlika 300 EUR, bi pa marsikdo odločil za 5c. Vsaj jaz bi.
Konec koncev ni za pol slabši od 5s.

Ne pozabit, da je v prodaji tudi 4s, ki pa tudi ni toliko zelo slabši od 5c.
Če ne bi meli v prodaji samo 8gb verzije, bi pri tej ceni hudo zajedal prodajo 5c.

Vsaj do zdaj jim je 4s v ameriki hudo zajedal prodajo. In pri včerajšnji prenovi so zelo pazili, kako pozicionirajo nove izdelke. Tudi 2nd hand trg poskučajo razsut, ker se stari iPhoni preveč prodajajo in Apple od tega nima nič.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 207
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 11.09.2013 22:15:32
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je najbolj neumno s strani Appla to da so ukinli prodajo iPhona 5, ki je iz aluminija in stekla, namesto njega pa so dali v prodajo za enako ceno iPhone 5c, ki je po specifikacijah enak iPhonu 5 samo da je v plastiki. Mislim WTF? Namesto da bi šli tehnološko naprej so šli nazaj!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9131
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 11.09.2013 22:22:34
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
Meni je najbolj neumno s strani Appla to da so ukinli prodajo iPhona 5, ki je iz aluminija in stekla, namesto njega pa so dali v prodajo za enako ceno iPhone 5c, ki je po specifikacijah enak iPhonu 5 samo da je v plastiki. Mislim WTF? Namesto da bi šli tehnološko naprej so šli nazaj!


Morajo pospešit prodajo novih izdelkov. (pa ne glej SLO trg)
Lastniki i5 bi se bistveno manj odločali za nakup novega telefona, če bi ostala 5ka še v prodaji. Marsikomu ne bo šlo v račun, da ima "discontinued" telefon in bo šel v "trade in" program za nov 5s ali 5c.

Prodaja rabljenih i5 zna bit težja, glede na to, da bo 4s ob vezavi za 2 leti free.
Marsikdo bo raje vzel 4s free (kvazi) kot pa rabljeno petico. Predvsem first buyerji.

Mal kompleksno, samo strateško dost logično.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.10.2011
Prispevkov: 749
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 11.09.2013 22:30:55
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
simaa je napisal/a:
... Namesto da bi šli tehnološko naprej so šli nazaj!


Dobra strategija > tehnologija

_________________
 MacBook Pro  iPhone  Apple Watch 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2010
Prispevkov: 674
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 12.09.2013 07:10:27
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, ja .... še ene tri septembre pa bo iPhone 7C izgledal in imel funkcionalnost kot Samsung Galaxy S2. Very Happy

_________________
Gotterdammerung
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 12.09.2013 10:38:00
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 12.09.2013 14:00:57
Re: iPhone 5c
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Itak je Jobs pogosto omenil, da je Applov izdelek OK, če bi ga kupili kupci Porscheja.

A kdo pričakuje, da bo dal Porsche na trg Low Budget model? Ne glih.


Če je osnova 911 ... Boxter, Cayman
Če je osnova Cayenne ... (bo) Macan

Pa recimo tudi Maserati imaš Quattroporte in cenejši Ghibli

Avtomobilska industrija nima malce boljše fore, pač naredijo manjši model:
Audi Q7 --> Q5 --> Q3 --> Qrac (OK, ne ravno)
BMW X5 --> X3 --X1
Mercedes (G) GL --> ML --> GLK --> GLA (ali karkoli že bo)

Pa saj ima tudi npr. Samsung in HTC te fore Galaxy Mini, HTC One mini ... ne razumem, kaj se Apple brani, da ima cheap model.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani