Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iweb problem/vprašanje
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.07.2007
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.04.2008 12:48:08
iweb problem/vprašanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, mučita me dve stvari.

1)Z iWeb-om sem naredil spletno stran, ki se v Safariju pokaže - takšna kot mora bit, pri firefoxu ali pa IE pa se mi določene ikone prekrivajo z navigation vrstico. Se da to kako rešit?

2)Ko naredim foto galerijo so napisi - Back to Index, Next, Previous v angleščini - je možno te napise spremenit v slovenščino?

Najlepša hvala za pomoč.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.04.2008 16:38:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz se sicer z iWeb-om še nisem srečal, kar sem pa prebral je pa precej DUNKL!
Baje ti tekste spremeni v sliko ipd., zakaj ne poiščete na netu kakšen boljši program (mislim, da jih je kar nekaj zastnjskih), če se že ne želite spustiti v DreamWeaver?

Sicer pa upam, da ti bo kdo pomagal!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 29.07.2007
Prispevkov: 17
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.04.2008 21:35:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, nekako sem rešil oboje.Še rešitev, če bo še kdo kdaj iskal to.

1.)Nisem čisto rešil tega problema, le zmanjšal sem navigation vrstico, tako da se mi ne prekriva z ikonami.

2.)Ko izvoziš odpreš mapo Scripts/Widgets/ in v mapah DetailedView, ter HeaderControls, spremeniš v datoteki localizedString.js te besede(back to index,itd), spremeniš pa le tisto v narekovajih, npr.:

['Subscribe']='Subscribe' - spremeniš ta drugi Subscribe v "Naroči se" ali karkoli že...

In pa še odgovor zakaj iWeb? Enostavno zato, ker lahko z minmalno truda dosežem vsej zame - zelo lepo stran...in men je všeč. Ima slabe strani, ampak do sedaj mi je iweb vseeno zelo všeč. Ima pa nekaj slabih, da ne rečem obupnih lastnosti. Čist odvisno kako stran delaš.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.04.2008 23:17:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce ti je vsec iWeb in te zivcira njegovih nekaj obupnih lastnosti, se lahko ozres za RapidWeaver-jem; http://www.realmacsoftware.com/rapidweaver/

Lp,
R.

carver18 je napisal/a:

In pa še odgovor zakaj iWeb? Enostavno zato, ker lahko z minmalno truda dosežem vsej zame - zelo lepo stran...in men je všeč. Ima slabe strani, ampak do sedaj mi je iweb vseeno zelo všeč. Ima pa nekaj slabih, da ne rečem obupnih lastnosti. Čist odvisno kako stran delaš.

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 614
Kraj: Trebnje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 22.04.2008 09:48:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iweb je super zadevica edino kar je da ne moraš samodejno objavljat na svojo domeno ampak edino na .mac račun.

RapidWeaver mislim da ima to že urejeno? Ima pa druge pomanjkljivosti.

Pri obeh kakorkoli pa pogrešam nek preprost import svoje lastne predloge Wink

Drugače pa kot rečno oba sta odlična za bloging ali pa za zares dokaj proproste spletne strani.

Moje mnenje.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.08.2008 09:42:47
iWeb slovenski napisi na objektih
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tudi jaz precej uporabljam iWeb. k sreči sem našel odgovor na 2. problem ki je v 1. postu v tej temi. tudi mene je motilo, ker je stran slovenska, navigacijske stvari pa angleške. nekaj sem že sam šaril po izvorni kodi, pa nisem našel.


sicer pa ...
Citiram:
Baje ti tekste spremeni v sliko ipd., zakaj ne poiščete na netu kakšen boljši program (mislim, da jih je kar nekaj zastnjskih), če se že ne želite spustiti v DreamWeaver?

... textov ne spremeni v sliko; tudi če bi jih, to ni problem.
... iWeb je super zadevica za nekaj na hitro naredit - preprosta spletna stran, ki se ne spreminja, ostane enaka - narejeno imaš stran, ki kul izgleda in to 5x hitreje kot v DW (dreamweaverju).
... sam ga uporabljam za pripravo strani glede kakšnega piknika, žurke, ... da so udeleženci hitro in enostavno obveščeni.
... škoda res, ker ne moreš strani obaviti direktno na svoj server. problem rešim tako, da stran exportam v mapo, nato uporabim transmit > synchonize > upload > update, pa samo posodobi file, ki so spremenjeni. ali pa ročno uploadam datoteke, ki sem jih spremenil.

vsak ima možnost izbire. za resne projekte uporabljam dreamweaver, za preproste iWeb, smultron, textedit, NVU ali kaj drugega.

Citiram:
Ce ti je vsec iWeb in te zivcira njegovih nekaj obupnih lastnosti, se lahko ozres za RapidWeaver-jem; http://www.realmacsoftware.com/rapidweaver/

hvala za tole. screenshot na strani zgleda v redu. bom preskusil.



še za iskalnike Wink :

iWeb slovenski napisi na objektih slovenski vmesnik na gumbih povezavah linkih
slovenian captions text on objects interface links lynx

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 14.08.2008 21:09:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskušaš lahko tudi s to skripto:
http://mac.softpedia.com/get/Development/HTML/Fix-iWeb-and-Firefox.shtml

Naj bi popravila nekompatibilnosti med iWebom in Firefoxom.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 05.02.2009 18:08:22
Objava z iWeb?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali obstaja kakšna neplačljiva domena, na katero lahko po enakem principu kot z mobileMe objavljam narejen blog ali spletno stran z iWeb?

Finto z Easy publisher-jem poznam, vendar pa že celo večnost brskam in ne vem KAM svojo zadevo objaviti? Kako je z domenam? Je edina možnost da domeno kupim in potem tja objavljam? V takšnem primeru se potem verjetno najbolj splača mobileMe ali kako?

Hvala za odg. že vnaprej.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2008
Prispevkov: 383
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 05.02.2009 18:43:00
Re: Objava z iWeb?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kemik20 je napisal/a:
Ali obstaja kakšna neplačljiva domena, na katero lahko po enakem principu kot z mobileMe objavljam narejen blog ali spletno stran z iWeb?

Finto z Easy publisher-jem poznam, vendar pa že celo večnost brskam in ne vem KAM svojo zadevo objaviti? Kako je z domenam? Je edina možnost da domeno kupim in potem tja objavljam? V takšnem primeru se potem verjetno najbolj splača mobileMe ali kako?

Hvala za odg. že vnaprej.

Samo za iWeb je brezveze mobileMe.

Lahko uporabljaš katerokoli free domeno ali poddomeno in tudi zastonj web hosting.

Če imaš iWeb '08 ali kakšno starejšo verzijo moraš iz menija izbrati "Publish to folder" in ti vse datoteke prekopira v neko mapo na računalniku. Ter jih potem preko FTP programa preneseš na zastonj hosting.

Če pa imaš iWeb '09 pa lahko kar direktno objavljaš na FTP brezplačnih in tudi plačljivih gostovanj.

MobileMe pa zaradi tega res ne potrebuješ.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 155
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 05.02.2009 18:49:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na žalost si lastim iWork 08, razmišljam o nadgradnji na 09.

Aha, katero brezplačno domeno pa predlagaš, oziroma imaš z njo največ izkušenj, da je zadeva enostavna za objavo, in ob straneh ne šibajo reklame, v primeru da je na leto le nekaj malega za odšteti, me zanima, če lahko imaš na isti domeni recimo, potem in BLOG in SPLETNO STRAN, ki se ne navezujeta ali to potem pomeni, da moraš kupiti dodatno domeno?

Hvala še enkrat za tako hiter odg.

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.02.2011 13:02:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo... mene pa zanima kako rešiti težavo Internet Explorerja... Današnja verzija iWeb-a je že veliko boljša od starih, vendar nastane problem pri objavljanju strani v IE!
Ustvaril sem svojo stran in stran odlično deluje in v Safariju ter Mozilli Firefox, ko pa odprem Internet Explorer je veliko drugače... nekaj stvari je pomešaih, pisava je drugačna, flash je polovičen...
Ali obstaja tudi za IE kakšna scripta, ki bi to popravila ali kakšen drug trik?! Lepo prosim za pomoč, saj sem stran zelo dolgo delal in bi moral drugače začeti vse od začetka..., saj je tudi ne gre odpreti v Rapidweaverju kot Import, ker so popolnoma druge funkcije...

Hvala in lepo pozdravljeni.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.02.2011 14:48:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.freewebhostingarea.com/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.02.2011 15:11:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Domeno ze imam.

Problem imam z odpiranjem svoje domene v Internet Explorerju! V mozilli in safariju mi jo normalno odpre, v IE pa je marsikaj pomesano...To pa naj bi bilo zato, ker sem nalagal stran z iWeb-om (ta naj ne bi bil najbolj kompatibilen z Explorerjem)... sedaj me pa zanima ali je kaksna resitev za to, saj ne bi rad ponovno delal svoje strani, ki je zelo obsezna!

Hvala se enkrat...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.02.2011 15:18:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej, Apple se mi zdi da neko nepovezano deluje... Kako bi lahko uporabljal iPad in iWeb?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.10.2009
Prispevkov: 129
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.02.2011 17:26:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
? Sad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.02.2010
Prispevkov: 198
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.02.2011 21:22:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
headbook je napisal/a:
Na žalost si lastim iWork 08, razmišljam o nadgradnji na 09.

Aha, katero brezplačno domeno pa predlagaš, oziroma imaš z njo največ izkušenj, da je zadeva enostavna za objavo, in ob straneh ne šibajo reklame, v primeru da je na leto le nekaj malega za odšteti, me zanima, če lahko imaš na isti domeni recimo, potem in BLOG in SPLETNO STRAN, ki se ne navezujeta ali to potem pomeni, da moraš kupiti dodatno domeno?

Hvala še enkrat za tako hiter odg.

lp

http://www.freewebhostingarea.com/ --> Je free, brez reklam, vendar vedi, da to ni za resno poslovanje. Za kaj bolj resnega pa se obrni na plačljive alternative.

iPhone 4 je napisal/a:
Domeno ze imam.

Problem imam z odpiranjem svoje domene v Internet Explorerju! V mozilli in safariju mi jo normalno odpre, v IE pa je marsikaj pomesano...To pa naj bi bilo zato, ker sem nalagal stran z iWeb-om (ta naj ne bi bil najbolj kompatibilen z Explorerjem)... sedaj me pa zanima ali je kaksna resitev za to, saj ne bi rad ponovno delal svoje strani, ki je zelo obsezna!

Hvala se enkrat...

Internet Explorer je tako ali tako za luno, kar se tiče modernega oblikovanja in postavljanja spletnih strani. Sam iWeb tu, po mojem mnenju, ne igra neke velike vloge. IE 6 je pač zastarel, v novejših različicah pa je že bolje. Problema ne moreš rešiti samo z eno vrstico skripte, za kompatibilnost med browserji si je treba vzet malo več časa in cel CSS kodirati lepo po vrsti od wrapperja naprej...Potem so tu flash kode, php, jquery skripte... Popolne kompatibilnosti med browserji pa v večini primerov sploh ni možno zagotovit...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.08.2011 20:21:57
iWeb in odpiranje strani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Pred kratkim sem na svojem Macu naredil svežo inštalacijo Mac os x Lion-a in z tem zbrisal tudi iWeb po ponovni inštalaciji iWeb-a pa ne morem odpret oz. ne vem shranjeno stran ki sem jo prej naredil z iWbeb-om ima mogoče kdo rešitev?

Hvala za pomoč

LP

Gregor
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.09.2011 12:35:04
Re: iWeb in odpiranje strani
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GreGulja je napisal/a:
Pozdravljeni

Pred kratkim sem na svojem Macu naredil svežo inštalacijo Mac os x Lion-a in z tem zbrisal tudi iWeb po ponovni inštalaciji iWeb-a pa ne morem odpret oz. ne vem shranjeno stran ki sem jo prej naredil z iWbeb-om ima mogoče kdo rešitev?

Hvala za pomoč

LP

Gregor


Pozdravček

Kaj res nihče ne ve?

Lp

Grega
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.09.2011 12:48:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težko se bo kdo znašel v tem, kar si napisal. Uporabljal ločila, da bomo lažje razumeli v čem je problem.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.10.2010
Prispevkov: 65
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.09.2011 19:19:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
alenbec je napisal/a:
Težko se bo kdo znašel v tem, kar si napisal. Uporabljal ločila, da bomo lažje razumeli v čem je problem.


Pozdravljeni

Pred kratkim sem na svojem Macu naredil svežo inštalacijo Mac os x Lion-a in z tem zbrisal stari iWeb.
Po ponovni inštalaciji iWeb-a ( na Mac os x Lion) pa ne morem,oziroma ne vem kako naj odprem shranjeno stran,ki sem jo prej naredil z iWeb-om (Mac os x Snow Leopard) ima mogoče kdo rešitev kako naj odprem shranjeno stran?

Hvala za pomoč
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani