Jabuk
Mobilna Wi-fi dostopna točka
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.07.2013 22:05:45
Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav,

ker mi je aneks potekel bom vzel to zadevo. Prosim svetujte mi katerega naj vzamem. Cena je enaka.

http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/naprave.aspx?nid=1&nidx=2078

ali

http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/naprave.aspx?nid=1&nidx=1926

Hvala.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2010
Prispevkov: 110
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.07.2013 22:18:47
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred nakupom se dobro pozanimaj tudi če dela WIFI tudi ko sta priključena na napajanje. PIŠE SICER DA DELATA. Jaz sem namreč pri dveh drugih modelih doživel , da ko sem ga priključil na PC (oz napajanje) je prenehal delovati WIFI in se je obnašal kot MODEM . ( MIFI 2372 AT&T ). Zadeva je lahko zelo nerodna-moteča če ga uporabljaš skozi daljše obdobje. To je zgolj dobronamerno opozorilo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.10.2007
Prispevkov: 220
Kraj: LJUBLJANA
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.07.2013 23:40:54
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporabljam ZTE in dajem glas zanj. Polnim pa ga preko priloženega kabla na 220V, tako da ga ne vklapljam v comp... Dela ok.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.07.2013 05:07:21
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam ZTEja za testiranja... in glede na pretekle izkusnje s Huawei MiFi-ji (E586, E587,...), bi osebno priporocal slednjega... Ceprav konkretno tega modela se nisem imel...

ZTE se mi zdi, da pri LTE ne zna izkoristiti prave hitrosti... Poleg tega ZTE nima SMS klienta... Kot receno, jaz bi se odlocil za Huawei... Cenovno sta pa tako zelo blizu...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.07.2013 05:28:00
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za informacije. ZTE imam na testu, tisti brezplačni preizkus za LTE in sem zelo prijetno presenečen nad enostavnostjo zadeve, ker sem bil prej zelo skeptičen. Skratka sem se odločil, da ga kupim in odklikam na Mobitelovo stran za ceno in vidim, da ni edini Smile Sem mislil, da je edini, ki podpira LTE. Malo sem googlal ampak je za Huawei bol malo napisanega.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.07.2013 06:10:17
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huawei je bolj "frisen" ... ker tudi sam nisem vedel, da imajo se kaksen LTE MiFi v ponudbi ... Mene je ZTE razocaral zaradi hitrosti... Ko sem na isti lokaciji probaval, sem recimo preko ZTE dobival hitrosti do nekje 25 mbps ... z iPad minijem pa se enkrat toliko ... Kot sem napisal ... konkretno tega Huawei-a nisem imel... sem imel pa kar nekaj HSxPA modelov ... in z njimi nisem imel problemov ...

Prednost je vsekako SMS klient... Sploh ce bos v njem kdaj uproabljal kaksno drugo tujo predplacnisko SIM kartico, pri kateri se z opcijami upravlja preko SMS sporocil ...

Ravnokar sem malo bolj pogledal... in vidim, da Huawei tudi podpira vec frekvenc pri LTE... pa IPV6 (kar itak zaenkrat niti se ni tako pomembno)...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 17.07.2013 13:12:49
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom šel vprašati, če mi posodijo za kak dan še Huawei, da stestiram kako daleč Wifi nese, če je tako kot pri ZTE, kjer sem kar zadovoljen pa se odločim. Čeprav imaš prav SMS klient se dosti rabi.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.10.2008
Prispevkov: 436
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 17.07.2013 18:27:41
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Huawei nima zamenljive baterije (servis verjetno), kar zna biti mogoče dražje čez čas ob intenzivnejši uporabi?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.08.2013 12:21:17
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odločil sem ze za Huawei zaradi SMS klienta in predvsem iOS aplikacije, kar zadevo lepo poenostavi.

https://itunes.apple.com/us/app/huawei-mobile-wifi/id546979875?mt=8

Do konca leta je promocijsko obdobje in 50 % na mesečno naročnino + LTE zastonj.

Priporočam.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 39
Kraj: Radovljica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.08.2013 10:25:37
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda mi prava tema.
Najpre poizkušam tule, da ne bom težil supportu in tehnikom.
Punca im macbooka 2011 z OS X 10.7.5. Na Simobilu je dobila Huawei B183 WebCube, ki deluje kakor navaden router na katerega se enostavno priključiš. Na Windowsih te težave ni, težava je na macu. Problem naj bi bil pri driverjih, a treba je vedeti, da router nima nobene programske opreme. Le preko 192.168.1.1 lahko gledaš nastavitve.
Ko se hočem povezati na router (ki je praktično WiFi omrežje) mi enostavno javi connection timed out. Nobene druge informacije nimam. Na netu sem našel, da so imel prej težave z USB ključki, kjer pa programska oprema ni bila še kompatibilna z OS X in so to rešili z nekimi starimi driverji.
Je kdo naletel že na kaj podobnega?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 05.07.2010
Prispevkov: 39
Kraj: Radovljica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.08.2013 12:58:26
Re: Mobilna Wi-fi dostopna točka
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Simobil support itak ni pomagal. Sem uredil tako, da sem sam vpisal network nam in izbral katero zasščito ima (WPA2 personal), vpisal kodo in voila, deluje. Kozlarija, da so take težave na macu.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani