Jabuk
Mbp 2009 utripajoca mapa na zagonu / zmrzovanje
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.08.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 04.07.2013 01:43:17
Mbp 2009 utripajoca mapa na zagonu / zmrzovanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Torej, na hitro, mac mi je sredi delovanja zmrznil in po hard turn offu sem dobil utripajoco ikono z vprasajem kar ponavadi pomeni okvarjen flex kabel ali hdd.
Zadevo sem odprl in pregledal in zgleda OK, natop pa mi je uspelo v par poskusih stvar bootat. Time machine backup je deloval sumljivo, par minut kopira, par minut nic in potem po polzje naprej. Disc activity graf je to potrd, par minut kopira, nato flat line in nato po malo spet. Disc verify ni pokazal tezav. Na koncu sem na roke skopiral najnujnese, nato pa je stvar spet zamrna ( tudi ko je delival vse po nekaj minut programi niso odzivali, nato je spet zacelo delat itd). Na koncu sem ga spet moral ugasnit a knofom in sedaj spet dobim utripajoco mapo.

Disk je star eno leto, seagate momentus xt 750. Na vas se obracam za mnenne, preden narocim flex kabel na ebayu. Tukaj na portugalskem je namre. Nemogoce dobit rezervni del pri pooblascenih servisih, brez da bi masino pustil tam en teden in jasno placal testiranje ki ga lahko naredim sam.

Je moja diagnoza flex kabla pravilna ali sem kaj spregledal in je kaj drugega?

Hvala vnaprej za pomoc in lp,
Jaka
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.08.2009
Prispevkov: 4
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 04.07.2013 01:45:30
Re: Mbp 2009 utripajoca mapa na zagonu / zmrzovanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In se opravicujem za par tiskarskih napak, pisem namrec s telefona in je hudo zamudno, upam da je vseeno razumljivo!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 23.02.2011
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.12.2013 15:34:08
Re: Mbp 2009 utripajoca mapa na zagonu / zmrzovanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam isti problem. Zamenjal disk ni pomagalo, zdaj cakam kabel...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani