Jabuk
MacBook (feb 2008) dead pixel?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.07.2009 17:40:39
MacBook (feb 2008) dead pixel?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo jabolčnjaki,

v petek sem si nabavil rabljenega Macbooka in tako razširil svojo jabolčno družino (iMac,iPhone,MacBook). Sem pa že takoj opazil v desnem spodnjem kotu ekrana eno malo belo črtico, ki se vidi na bolj temnih podlagah. Črtica je dogla približno 2mm. A so to mrtve točke ali je to kaj drugega?
Imam pa še mednarodno garancijo slabi 2 leti.

Kaj pravite?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.11.2008
Prispevkov: 105
Kraj: Somewhere beyond the sea
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.07.2009 19:46:52
Re: MacBook (feb 2008) dead pixel?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borut-t je napisal/a:
Živjo jabolčnjaki,

v petek sem si nabavil rabljenega Macbooka in tako razširil svojo jabolčno družino (iMac,iPhone,MacBook). Sem pa že takoj opazil v desnem spodnjem kotu ekrana eno malo belo črtico, ki se vidi na bolj temnih podlagah. Črtica je dogla približno 2mm. A so to mrtve točke ali je to kaj drugega?
Imam pa še mednarodno garancijo slabi 2 leti.

Kaj pravite?


Na netu poišči dead pixel tester/discoverer/wallpaper al kako se temu že reče (pač ozadje na namizju, (seveda v tvoji resoluciji) ki ti bo lepo pokazalo al maš mrtve pixle al ne). Pa ga naštimaj in preveri, potem boš 100% vedel pri čem si.

Lahko si pa pomagaš tut s tem http://www.gdargaud.net/Hack/DeadPixels.html
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.07.2009 21:22:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem probal par zadev. Samo pri črnem ozadju se črtice ne vidi, pri vse ostalih se vidi. Kaj je to potem fora?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.10.2008
Prispevkov: 51
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.07.2009 23:14:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm... Mene pa malo cudi to, da ti vidis crtico!? To verjetno ni dead pixel. Mrtev pixel je pika! Pa razlika je ali je pixel "dead" ali pa "stuck". Ce je stuck, pol je barven in ima eno od treh osnovnih barv RGB. Če je pa crne barve, pol pa je dead! Slednje mislim, da se ne dapopravit.... Stuck pa vcasih sam od sebe izgine! Jaz sem imel na novem zrcalno refleksnem fotoaparatu stuck green pixel, pa je naenx sam od sebe izginil. Na Canonu so mi povedali, da si pridrzujejo pravico do 1% dead in ali stuck pixlov (al neka takega), dokler mi ekrancek menjajo v garanviji! Mislim, da sem takrat naracunal, da bi jih moralo biti 8 al 9 Sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.08.2008
Prispevkov: 767
Kraj: Lavrica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.07.2009 07:53:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da imam 3 letni Apple Care. A lahko grem na servis povprašat, kako je s tem pri nas v Sloveniji ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.10.2008
Prispevkov: 51
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.07.2009 09:41:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bo najbolje ja! Držim pesti, da ti ne bodo komplicirali. Informiraj nas kak je blo... me res zanima
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani