Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Naslednja
Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #681   Objavljeno 18.05.2017 06:08:19
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPad je res neuporaben, ker ima activation lock. Macbooka se pa da usposobiti (mislim).
Razdruženo: Čet 18. Maj 2017 06:21.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.11.2016
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #682   Objavljeno 18.05.2017 08:07:38
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Kako je absolutno neuporaben? Samo disk je treba sformatirat in na novo naložit operacijski sistem. Kajne? Predvidevam, da podatki niso šifrirani, tako da si lopov lahko naredi še eno kopijo diska, da malce pogleda ali se na računalniku nahaja kaj zanimivega.

Lopov si lahko komot naredi novi apple id in doda ukradeno napravo pod svojo. Ni nobenega problema in nihče ga ne bo izsledil preko serijske ali preko šarenice, kaj šele preko zenice.

Ista zgodba z ipadom.


Samo kopiram post kolegice Smile Drugače pa hvala za informacijo Smile Like Pa adminu hvala ker je premaknil post v pravo temo. Smile Mogoče še kakšen nasvet?

hvala.

_________________
apple
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2009
Prispevkov: 139
Kraj: Trenutno Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #683   Objavljeno 29.07.2017 10:28:44
Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na potovanju na Švedskem so nam iz avtodoma ukradli iPad in dva prenosnika.
Na iPadu je vključena funkcija findmyiphone. iPad ima iOS 8.3 ali nekaj takega in je cellular model in ima vgrajen GPS. Kakšne možnosti imam sedaj? iPad sem dal na lost mode in ko se bo Ipad povezal na splet bi mi moglo javit lokacijo. Zanima me ali lahko lopovi kar ponastavijo iPad in se tako znebijo zaščite? Za vstop v iPad nimam nastavljenega gesla. Ali bi se mogoče dali slediti GPS preko serijske številke ali pa fizičnega naslova naprave? Prav tako ali obstaja možnost da se prenosniku sledi preko MAC naslova?

Policiji sem prijavil krajo in jim sporočil serijske številke naprav. Ali še lahko kaj storim? Prosim za pomoč.

_________________
iPhone 5 16Gb black
New iPad 32Gb black 4g(cellular)
iPod touch 3g 32Gb
iPod Nano 2Gb
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1772
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #684   Objavljeno 29.07.2017 11:10:28
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rok3232 je napisal/a:
Na potovanju na Švedskem so nam iz avtodoma ukradli iPad in dva prenosnika.
Na iPadu je vključena funkcija findmyiphone. iPad ima iOS 8.3 ali nekaj takega in je cellular model in ima vgrajen GPS. Kakšne možnosti imam sedaj? iPad sem dal na lost mode in ko se bo Ipad povezal na splet bi mi moglo javit lokacijo. Zanima me ali lahko lopovi kar ponastavijo iPad in se tako znebijo zaščite? Za vstop v iPad nimam nastavljenega gesla. Ali bi se mogoče dali slediti GPS preko serijske številke ali pa fizičnega naslova naprave? Prav tako ali obstaja možnost da se prenosniku sledi preko MAC naslova?

Policiji sem prijavil krajo in jim sporočil serijske številke naprav. Ali še lahko kaj storim? Prosim za pomoč.


Delikatna zadeva zelo .... dvomim da je še kaj upanja , ko bo videl da mu ne koristi ga bo vrjetno vrgu v smeti ... Ipad mu je konckoncou nekoristen , si pa saj zavaroval podatke Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #685   Objavljeno 29.07.2017 11:20:08
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem imel precej podobno situacijo...
v Bruslju so mi ukradli MacbookProja in iPad. Oba sta imela vklopljen Find my...
na iPadu nisem imel nastavljenega PIN-a.
obe napravi sem seveda zaklenil, vse prijavil policiji, s serijskim številkam.
ob 1h ponoči se je bratu (family sharing) pojavilo sporočilo, da je iPad najden ampak je bil potem takoj odstranjen iz Find my... Jaz pa se zjutraj nisem mogel prijaviti v iCloud, ker je bil varnostno zaklenjen. Čez nekaj časa je potem šlo...
Torej obstaja neka možnost, da se iPad odklene brez gesla in "security" vprašanj. Sad

klical sem še na belgijski Apple support, kjer mi je sicer prijazna gospodična povedala (po tem ko sem odgovoril na vsa "security" vprašanja), da ne morejo nič narediti. med vrsticami, pa da sicer imajo podatek, kje je bil iPad nazadnje viden, a ker je odstranjen iz Find my iAss, mi tega podatka ne morejo izdati. Sad kljub pregovarjanju, da je vse prijavljeno s serijskimi številkami na policiji, se ni vdala... in iPad in MBP sta byebye... Sad
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #686   Objavljeno 29.07.2017 11:41:11
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry... ampak če je bil iPad ostranjen iz Find my iPhone in tvoj iCloud account varnostno zaklenjen, potem to pomeni, da so ti heknili account. To pa so verjento storili tako, da so pregledali tvoj odklenjen iPad ali Macbook Pro (dokler je offline ti namreč zaklep preko iClouda NIČ ne pomaga).

My guess: Na Macbooku si imel shranjeno iCloud geslo... nisi imel kriptiranega diska, kar pomeni, da so lahko brez težav preko recovery-ja spremenili root geslo. Z root geslom so lahko brez težav prišli v tvoj Keychain, kjer so bila vsa shranjena gesla.

PS: Upam, da si od takrat spremenil VSA gesla, ki so bila shranjena na Macbooku.

PS2: Nauk te zgodbe. Na Macbookih je potrebno vklopiti FileVault (beri: kriptirati celoten disk). Na iCloudu je potrebno vklopiti 2-factor authentication.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2009
Prispevkov: 139
Kraj: Trenutno Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #687   Objavljeno 29.07.2017 11:45:48
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri meni je pa se kr offline. Je pa zanimivo da so en iPad pustili, ki je bil kr na mizi in je bil priklopljen na omrežje( imel je vstaljeno sim kartico) moj iPad je bil pa v torbi in le tega so pa uzeli skupaj s prenosnikom.

_________________
iPhone 5 16Gb black
New iPad 32Gb black 4g(cellular)
iPod touch 3g 32Gb
iPod Nano 2Gb
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #688   Objavljeno 29.07.2017 11:54:12
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moje mnenje:

Verjetnost, da boš karkoli dobil nazaj, je nekje med 0 in 0.1%.

Kaj narediti? Čim bolj zaščititi podatke. Zakleniti naprave (ko boš prepričan, da jih ne boš dobil nazaj, kar remote wipe). Če si imel na prenosniku (ali iPadu) shranjena kakršnakoli gesla, jih TAKOJ spremeni. Na iCloud si nastavi two factor authentication, če ga še nimaš. Itd...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2009
Prispevkov: 139
Kraj: Trenutno Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #689   Objavljeno 29.07.2017 11:57:16
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj vem da verjetno ne bom nič dobil nazaj. Gesla pa sem spremenil. Največji problem je zaradi pomembnih podatkov na službenem prenosniku. Na iPadu nisem imel nič pomembnega.

_________________
iPhone 5 16Gb black
New iPad 32Gb black 4g(cellular)
iPod touch 3g 32Gb
iPod Nano 2Gb
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #690   Objavljeno 30.07.2017 05:50:12
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mikrohard, verjetn je blo točn tako... Sad
Za FileVault nisem vedel. Tudi, da se da resetirat admin geslo ne.

Na tanovem sem si vse vklopil. Smile

Še dobr, da so bli vsaj tolk "pošteni", pa mi iClouda niso ukradli... Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #691   Objavljeno 30.07.2017 07:37:08
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima zakaj policija ne išče več preko IMEI, pred cca 10leti je lahko vsaki policaj izsledil mobitel po imei kodi, pomagal si je pa tudi z sim kartico. Še približno lokacijo je dobil glede na oddajnike. Izvedeli so za vsak ukraden mobitel najkasnej ko se je v njega vstavila sim in se je povezal v omrežje.
Danes, ko je vsa tehnologija napredovala, pa se lahko obrišeš pod nosom, ko ti kaj ukradejo?!
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #692   Objavljeno 30.07.2017 08:23:50
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj to še vedno naredijo... ampak mora biti izpolnjenih več pogojev.

1.) Prijaviti moraš na policijo.
2.) Naprava se mora nahajati v isti državi.
3.) SIM kartica mora biti naročniška (naprave namreč ne iščejo po približni lokaciji, temveč obiščejo naročnika na domačem naslovu)

Tukaj imaš pa iPada in Macbooka, ki nimata reže za SIM kartico. Policija tega ne bo nikakor izsledila. Nazaj bi jih dobil, če bi naprave slučajno našli v kakšni drugi akciji.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #693   Objavljeno 30.07.2017 15:19:24
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimivo mi je le to, da bo Apple dovolil registrirat napravo s serijsko številko, ki je bila prijavljena ukradena. Confused


vsaka šola pač nekaj stane. na novih napravah pa sem (končno) vklopil "Two-factor authentication". in MacBooka dal v FileVault. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2009
Prispevkov: 139
Kraj: Trenutno Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #694   Objavljeno 08.08.2017 20:26:54
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes sem dobil sporočilo, da se je šel moj ukradeni iPad v LostMode samo zadnje lokacije pa mi ne prikaže in piše, da ni zgodovine lokacij ker je iPad offline.

Zanima me kako je možno, da sem dobil sporočilo šele ob 19 zvečer, kjer piše, da je šel iPad okoli 10 ure v LostMode. Doma sem preizkusil še na drugi napravi in doma dobim tako mail ko se naprava poveže na internet.

Zanima me ali je zdaj iPad onemogočen, tudi če ga ponovno prižgejo in naredijo hard reset ali pa recovery mode.

_________________
iPhone 5 16Gb black
New iPad 32Gb black 4g(cellular)
iPod touch 3g 32Gb
iPod Nano 2Gb
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.06.2009
Prispevkov: 162
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #695   Objavljeno 19.01.2018 22:58:23
Ukradena Apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, uspelo mi je kupiti ukradeno Apple watch! Kljub temu, da sem uporabnik vseh applovih naprav že več kot 10 let in poznam vse varnostne ukrepe ter stvari za preverit, sem bil toliko samozavesten in prepričan, da nisem preverjal nič, čeprav je več stvari nakazovalo v to smer...
Zanima me, kako bi izsledil lastnika? Brskam lahko po uri, celo neki mejli so ostali iz katerih sklepam, da je lastnik nemec ampak nemorem do njegovega imena, da bi kontaktiral. Tudi sporočila in imenik sta dostopna ampak nemorem klicat, ker je ura zaklenjena. Lahko kam prijavim preko serijske številke?
Druga stvar, kako postopati proti prodajalcu? Imam samo njegovo telefonsko številko. Predvidevam, da je še celo mladoleten. Prijava na policijo? Kako uspešno rešijo take situacije?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.07.2011
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #696   Objavljeno 19.01.2018 23:32:10
Re: Ukradena Apple watch
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce lahko brskas po imeniku, najdi “my card” in imas kontakt lastnika.
Lahko kontaktiras tudi Apple care in ti po serijski mogoce oni vzpostavijo kontakt z lastnikom.
Kar se tice froca (prodajlca) pa bos brez posnih dokazil tezko kaj prozi njemu. Na policijo pa lahko gres prijavit, da ne bos ti nasrkal, druge pa nimas, ce nista sklenika pogodbe o prodaji ure. Lahko pa ga edino kontaktiras, da ti vrne denar in ti njemu uro, ce ne ga bos prijavil policiji za krajo. Mogoce bo to delovalo.

_________________
Trenutno v uporabi:
MBP 13 i5(2016), Iphone X, Iphone 8+, Apple watch series 2, Iphone 6, Ipad mini 4, Ipod touch 6, Ipod touch 1, Shuffle,
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.04.2017
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #697   Objavljeno 24.03.2018 14:28:06
Re: Ukraden iPad
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard je napisal/a:
PS2: Nauk te zgodbe. Na Macbookih je potrebno vklopiti FileVault (beri: kriptirati celoten disk). Na iCloudu je potrebno vklopiti 2-factor authentication.


Če na računalniku ni vključen Firmware password, FileVault bore malo pomaga. Če ima računalnik odstranljiv RAM, niti Firmware password nima učinka. Ko imaš enkrat uspešen login v macOS, niti 2FA nima učinka.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10415
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #698   Objavljeno 24.03.2018 15:25:05
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
In kako bo povprečen tat dekriptiral disk, ki je kriptiran s FileVault-om? Še FBI, NSA in podobni tega ne znajo narediti sami in morajo zunanje drago plačevati za pomoč... in zakaj 2FA ne bi imel učinka, če nekdo pride v sistem? Predenj mu bo uspelo na kakršenkoli način shekat računalnik (kar praviš, da je kljub kriptiranemu disku đabe), bo lastnik ta računalnik že zdavnaj na remote odstranil iz svojega iClouda.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #699   Objavljeno 24.03.2018 18:04:44
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za vsak problem obstaja rešitev =)



Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #700   Objavljeno 24.03.2018 18:52:56
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za biometrično zaščito pa obstajajo drugi načini:


Glejte od 1:20 naprej ...

Rolling Eyes Devil Embarassed

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 34, 35, 36  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani