Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Naslednja
Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #661   Objavljeno 17.11.2016 12:23:16
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če se iphone izgubi in dam v icloudu erase my iphone, se bo zadeva komplet izbrisala? al kaj naredi ta funkcija?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #662   Objavljeno 17.11.2016 12:25:05
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
če se iphone izgubi in dam v icloudu erase my iphone, se bo zadeva komplet izbrisala? al kaj naredi ta funkcija?


Naredi tocno to... izbrise vsebino in drugace kot da ga nanovo postavis, ne gre... seveda ce imas podatke od racuna, na katerega je bil zaklenjen ... Smile ... Ampak... to se zgodi le, ce je telefon dosegljiv preko interneta ... torej ce je prizgan in je aktivna podatkovna povezava ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #663   Objavljeno 17.11.2016 12:25:12
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
če se iphone izgubi in dam v icloudu erase my iphone, se bo zadeva komplet izbrisala? al kaj naredi ta funkcija?


V primeru, da narediš Erase my iPhone, ali se ta tudi odjavi iz iclouda potem?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #664   Objavljeno 17.11.2016 12:26:56
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sporočila se tudi izbrišejo?

in pa recimo sedaj sem dosegljiv preko preusmeritve. sporočila pa lahko pošiljam preko imaca. če to naredim, izgubim te dve možnosti?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #665   Objavljeno 17.11.2016 13:17:42
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
abbracci je napisal/a:
V primeru, da narediš Erase my iPhone, ali se ta tudi odjavi iz iclouda potem?


Pomoje ja ... vsaj tukaj tako pise >> https://support.apple.com/kb/ph2701?locale=en_US

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #666   Objavljeno 17.11.2016 13:20:25
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
sporočila se tudi izbrišejo?

in pa recimo sedaj sem dosegljiv preko preusmeritve. sporočila pa lahko pošiljam preko imaca. če to naredim, izgubim te dve možnosti?


Izbrise se vse... torej je telefon potem tak, kot takrat, ko si vzel novega iz skatle ...

Glede iMessage preusmeritve pa verjetno tudi to potem ne deluje vec ... Najbolje si je vzeti cas in probaj Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #667   Objavljeno 17.11.2016 21:20:40
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Izbrise se vse... torej je telefon potem tak, kot takrat, ko si vzel novega iz skatle ...
.



še eno vprašanje Smile
pa to ni važno al je priključen na wifi ali lte?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #668   Objavljeno 17.11.2016 22:36:41
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
še eno vprašanje Smile
pa to ni važno al je priključen na wifi ali lte?


Naprava mora biti prikljucena na internet (online)... preko cesa, je cisto vseeno... lahko je tudi preko 3G, 2G, EDGE,... GPRS, UMTS, HSxPA... Wink ... saj to je nekako logicno... ker na WiFi se iPhone tezko priklopi, ce prej nisi konfiguriral dolocenega omrezja.. Wink

https://support.apple.com/kb/PH2593

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #669   Objavljeno 18.11.2016 09:59:04
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
nočem biti nadležen, toda so nekomu ukradli iphona, se mu ne gre za gsm. samo da se ne vidijo podatki. nevem za kaj.

sedaj sem pa gledal na spletu, da tudi če se iphone sformatira, da se da brez problema rešit vse podatke z določenimi programi, ki se jih dobi na spletu. isto kot za reševanje diskov in podobnih zadev, kar sem že tudi sam reševal, razne sd kartice in sebi pred leti disk
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #670   Objavljeno 18.11.2016 10:10:02
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
nočem biti nadležen, toda so nekomu ukradli iphona, se mu ne gre za gsm. samo da se ne vidijo podatki. nevem za kaj.

sedaj sem pa gledal na spletu, da tudi če se iphone sformatira, da se da brez problema rešit vse podatke z določenimi programi, ki se jih dobi na spletu. isto kot za reševanje diskov in podobnih zadev, kar sem že tudi sam reševal, razne sd kartice in sebi pred leti disk


Noja...s tem, da se da brez problema resit ... se ne bi ravno strinjal ... Ker je to problem ze za nekoga, ce to naredi ponesreci ...

Verjamem, pa, da se da z raznimi forenzicnimi orodji tudi to narediti ... SD kartice in trdi diski so lazji za resevanje kot pomnilniki v mobilnikih ... Vsaj kolikor sem jaz seznanjen. Ce pa ima kdo drugacne informacije, pa so seveda zazeljeni tudi linki... in ne zgolj govorice, ki se ponavadi dogajajo za sankom Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #671   Objavljeno 18.11.2016 10:18:08
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Noja...s tem, da se da brez problema resit ... se ne bi ravno strinjal ... Ker je to problem ze za nekoga, ce to naredi ponesreci ...

Verjamem, pa, da se da z raznimi forenzicnimi orodji tudi to narediti ... SD kartice in trdi diski so lazji za resevanje kot pomnilniki v mobilnikih ... Vsaj kolikor sem jaz seznanjen. Ce pa ima kdo drugacne informacije, pa so seveda zazeljeni tudi linki... in ne zgolj govorice, ki se ponavadi dogajajo za sankom Smile ...

Kolker jaz vem se to iz iPhone ne da, ker rabiš iCloud "hash" da odkodiraš podatke na telefonu. Če ja seveda formatiraš iPhone pa zbrišeš tudi ta hash. Če ne bi tudi FBI tako delal...

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #672   Objavljeno 18.11.2016 10:24:14
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem recimo nael to
http://www.iphonetransferrecovery.com/tutorials/recover-data-from-iphone-without-backup-mac.html
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.09.2011
Prispevkov: 345
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #673   Objavljeno 22.12.2016 19:27:17
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je že kdo dobil nazaj ukraden iphone? In kaj vse ste naredili da so ga našli Smile

_________________
iPod Shuffle
iPhone 6
Macbook Pro 13 2014
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 03.04.2011
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #674   Objavljeno 03.01.2017 17:25:27
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

tudi mene je doletelo to zlo, sicer so mi za novo leto odtujili en mesec star iphone 7 v Ljubljani. Sem imela vključeno find my phone, vendar je bil telefon offline in še vedno je, in mi ni do sedaj še ničesar javilo.

Potem sem se danes oglasila na Simobilovem centru - kaj storiti naprej .. sicer nevem kdo zaposlujuje tako nekvalificirane ljudi, ampak kakorkoli, me pošljejo naj najprej prijavim policiji. Pridem na policijsko postajo, me od tam napotijo na policijsko postajo v svoji občini ali v občini kjer mi je bil odtujen telefon, nakar so mi v svoji občini sporočili, da bi morali na Simobilu vključiti sledenje in šele na to oni naprej javijo policiji.
Kdo je tukaj sedaj nor?

Nakoncu sem preko emaila poslala prošnjo za sledenje telefona, kateri so rabili natanko 10min, da so mi javili da telefonu slediju.

Sedaj morem zopet sama javiti policiji ali se obrnem še enkrat na Simobil?
Telefon je tudi zavarovan; vendar v primeru kraje iz zaprtega prostora ali avta med 6.00 in 22.00 uro.
Glede na to, da moje prijave niso nekako hoteli sprejeti ne na policiji ne na operaterju, še vedno lahko ''urihtam'' zadeve tako, da bo to krila zavarovalnica?

Lp,

Ula
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2010
Prispevkov: 474
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #675   Objavljeno 03.01.2017 23:06:29
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Reke bi da če boš zavarovalnici rekla, da so ti ga odtujili iz zaprtega prostora oziroma avto mamed 22 in 6 uro da bo stvar krita. Ampak za to moras imeti tudi prijavo policiji...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 21.10.2011
Prispevkov: 32
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #676   Objavljeno 04.01.2017 21:41:59
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kajamanson je napisal/a:
je že kdo dobil nazaj ukraden iphone? In kaj vse ste naredili da so ga našli Smile


Ukradli so nam na Telekomu sposojen iPhone 6s, prijavil na policijo krajo, dobil zapisnik, za tem še javu Telekomu da je bil ukraden, čez kakšne dva mesca je mulček iz Kranja šel dat ta telefon v odkup v iStyle ali iStore (sem pozabu ampak v eno od teh dveh), mislm da so oni telefon uzel z njim nardil kupoprodajno (a so mu plačal al ne se ne spomnem) in so v trgovini dal kartico notr in se je pojavil kot ukraden telefon (kdo je polciji javu ne vem al Telekom al trgovina) no zatem so telefon dobil na PP Bežigrad, mulca so šli baje šele čez en mesec zališat ker je biu iz Kranja (druga PP plus še druga PU ....) jst sm šu na PP po telefon. Telefon je biu vmes že odkuplen od Telekoma, no in ta telefon je firma dala stranki čez kakšne dva mesca in pazi to spet me kličejo iz PP Bežigrad če je ta telefon pogrešan.... sm jim povedu da sm ga prevzel pri njih da majo zapisnik in da je vse OK Very Happy prav tako sm Telekomu že ob prevzemu na PP povedu da se je telefon najdu in da ne rabjo več sledit.... zglede tega niso nardil pa tut PP jim tega ni javla .... uglavnem zbrka, mulc je pa baje prošao k da ni nč naredu pa je bil polnoletn kokr vem... Nek hitr postopek pr sodniku, k je na konc mu dal družbeno koristna dela k jih ne rab narest k gre študerat v ameriko ....

Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.03.2012
Prispevkov: 587
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #677   Objavljeno 23.03.2017 22:47:48
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, eno neumno vprašanje. Poleg policije se pri ukradenem telefonu (Samsung A5) ne da narest ničesar, ane? Je ugasnjen.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.11.2016
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #678   Objavljeno 15.05.2017 13:03:26
ukradeni MACBOOK
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
KOPIRAM OD ZNANKE...


Nazadnje urejal/a applefan3 Čet 18. Maj 2017 08:21; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
apple
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.11.2016
Prispevkov: 59
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #679   Objavljeno 17.05.2017 21:18:39
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
POZDRAVLJENI

KOPIRAM OD KOLEGICE....

Iscem Macbook pro 13 inc ki mi je bil ukraden, ko se ga vklopi pise uporabnisko ime katty tako da se vidi da je moj racunalnik je zablokiran tako da je absolutno neuporaben za vas tudi istocasno mi je izginil iPad ki je imel roza kover in mojo naslovno sliko ki sem ga tudi zablokirala ponujam veliko denarno nagrado za obe naprave kontaktirate me lahko na 040685566 sicer policija ga ze isce ampak upam da tako se bo hitreje razvijal proces
I'm looking for my Macbook pro 13 inc whoever has it it's definitely unusable for you because i block it when you turn on it's written katty so you can see it's mine and also iPad air with pink cover and my pic on it whoever brings it to me i will give u really good reward u can contact me on this number 040685566 police is alredy searching for my devices but hope u people hope me too

tudi serijsko lahko nalepim če komu pomaga.. Denarna nagrada!!
Če kdorkoli zasledi...

_________________
apple
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #680   Objavljeno 17.05.2017 23:09:01
Re: Nakup Mac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako je absolutno neuporaben? Samo disk je treba sformatirat in na novo naložit operacijski sistem. Kajne? Predvidevam, da podatki niso šifrirani, tako da si lopov lahko naredi še eno kopijo diska, da malce pogleda ali se na računalniku nahaja kaj zanimivega.

Lopov si lahko komot naredi novi apple id in doda ukradeno napravo pod svojo. Ni nobenega problema in nihče ga ne bo izsledil preko serijske ali preko šarenice, kaj šele preko zenice.

Ista zgodba z ipadom.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35, 36  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani