Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Naslednja
Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #641   Objavljeno 11.05.2015 15:40:06
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nano je napisal/a:
Sam, če bi bil nenajden, bi moglo normalno klicat, ker meni nikoli ni na tajnico metalo. Pomoje je izkloplen (čeprav nič ne reče recimo, "številka trenutno ni dosegljiva"), nevem pa kako je s sim kartico.


Lahko ti je kje padel iz zepa in se poskodoval ter posledicno izklopil... Ali pa ti je padel na cesto, kjer je nekdo zapeljal cezenj... Lahko je tudi zmanjkalo baterije... Lahko je kje, kjer ni signala... Lahko je pa tudi ugasnjen ... Pac to, da se ti aktivira odzivnik pomeni, da SIM kartica ni aktivna v omrezju...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.06.2013
Prispevkov: 302
Kraj: Cannot Determine Loaction
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #642   Objavljeno 11.05.2015 18:16:38
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Lahko ti je kje padel iz zepa in se poskodoval ter posledicno izklopil... Ali pa ti je padel na cesto, kjer je nekdo zapeljal cezenj... Lahko je tudi zmanjkalo baterije... Lahko je kje, kjer ni signala... Lahko je pa tudi ugasnjen ... Pac to, da se ti aktivira odzivnik pomeni, da SIM kartica ni aktivna v omrezju...

Lahko tudi, da je nekdo ven vzel kartico SIM ...

_________________
Square Eater: https://appsto.re/si/NYe88.i
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 03.04.2010
Prispevkov: 68
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #643   Objavljeno 05.10.2015 16:22:50
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.facebook.com/iStyleSlovenija/posts/10153647535984814:0
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #644   Objavljeno 07.12.2015 14:30:53
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/goljufi-40-ljudem-naprtili-debelo-narocnino-za-mobilni-telefon-ponudnika-oskodovali-za-55-tisocakov.html

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 31.07.2011
Prispevkov: 41
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #645   Objavljeno 24.03.2016 13:05:22
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,
V ponedeljek 21.3.2016, so mi iz sobe v studentskem domu ukradli Macbook air 13 (2014) in iPad mini white 16gb (1.gen) - ipad ima v zgornjem desnem kotu poceno steklo cca. 1,5x1,5 cm. Obe napravi imam povezani na icloud vendar sta do sedaj obe offline. Zadevo sem prijavil policiji, ampak so mi ze vnaprej povedali, da oni nimajo pristojnosti, da racunalnik in tablico iscejo. Ali je se mogoce kaksna moznost, ki bi mi lahko pomagala izslediti napravi.

Hvala za pomoc in lp.
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #646   Objavljeno 24.03.2016 13:16:27
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Počakaj, da se pojavi online. Druge ni. Lahko tudi na daljavo lockneš. Potolažiš se pa lahko s tem, da je vsaj iPad popolnoma neuporaben, dokler je vezan na tvoj iCloud račun.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.09.2012
Prispevkov: 486
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #647   Objavljeno 24.03.2016 13:30:21
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tadej5100 je napisal/a:
Zdravo,
V ponedeljek 21.3.2016, so mi iz sobe v studentskem domu ukradli Macbook air 13 (2014) in iPad mini white 16gb (1.gen) - ipad ima v zgornjem desnem kotu poceno steklo cca. 1,5x1,5 cm. Obe napravi imam povezani na icloud vendar sta do sedaj obe offline. Zadevo sem prijavil policiji, ampak so mi ze vnaprej povedali, da oni nimajo pristojnosti, da racunalnik in tablico iscejo. Ali je se mogoce kaksna moznost, ki bi mi lahko pomagala izslediti napravi.

Hvala za pomoc in lp.


Kot ti je mikrohard povedal.

Jaz sem ravno danes testiral app Find my.. in sem označil, Notify when found. Edina slabost je, da mora biti Mac priklopljen na internet, ko se to zgodi dobiš obvestilo o lokaciji na Mail. Le označi Notify when found.

Predlagam ti, da spremljaš razne sumljive oglase, v katerem bodo nepridipravi pisali, škatlo sem izgubil, nimam polnilca itd..

Drugo kot da čakaš ti ne preostane žal Sad
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #648   Objavljeno 20.09.2016 07:08:10
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni.

Imam 1 vprašanje.
2 dni nazaj sem kupil MacBook Pro 13 Retina od nekoga iz bolhe. Macbook sem dobil vakumsko zapakiran, z kopijo računa (original račun je obdržal zase, ker je kupil še druge naprave). Ali je kakšna možnost da bi bil to ukraden Mac in če pride do policije, ali je dovolj kopija računa kot dokaz. Je kakšna spletna stran ali kaj podobnega, ki bi preveril če je vse ok, da v prihodnosti nebom imel težav?

Hvala za odgovor.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.01.2012
Prispevkov: 482
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #649   Objavljeno 20.09.2016 08:12:00
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sitar12 je napisal/a:
Pozdravljeni.

Imam 1 vprašanje.
2 dni nazaj sem kupil MacBook Pro 13 Retina od nekoga iz bolhe. Macbook sem dobil vakumsko zapakiran, z kopijo računa (original račun je obdržal zase, ker je kupil še druge naprave). Ali je kakšna možnost da bi bil to ukraden Mac in če pride do policije, ali je dovolj kopija računa kot dokaz. Je kakšna spletna stran ali kaj podobnega, ki bi preveril če je vse ok, da v prihodnosti nebom imel težav?

Hvala za odgovor.


Kje pa ga je kupil? Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #650   Objavljeno 20.09.2016 09:12:23
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Podlesac je napisal/a:
Kje pa ga je kupil? Smile


Kupil pa ga je v Harvey Norman.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #651   Objavljeno 20.09.2016 09:12:33
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sitar12 je napisal/a:
Pozdravljeni.

Imam 1 vprašanje.
2 dni nazaj sem kupil MacBook Pro 13 Retina od nekoga iz bolhe. Macbook sem dobil vakumsko zapakiran, z kopijo računa (original račun je obdržal zase, ker je kupil še druge naprave). Ali je kakšna možnost da bi bil to ukraden Mac in če pride do policije, ali je dovolj kopija računa kot dokaz. Je kakšna spletna stran ali kaj podobnega, ki bi preveril če je vse ok, da v prihodnosti nebom imel težav?

Hvala za odgovor.


Vedno je možno, da prek oglasa kupiš ukradeno stvar. In če pride policija, ti jo lahko gladko odnese, kopija računa ne velja nič. To je riziko, ki si ga sprejel, ko si kupil računalnik iz oglasa za ustrezno količino denarja manj. A se ti to splača ali ne, pa veš sam. Če te skrbi pokliči tistega, ki je račun izdal in vprašaj če je vse OK.

Lp

S.

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2009
Prispevkov: 364
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #652   Objavljeno 20.09.2016 09:55:47
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Čeprav to bi se dalo to narediti že PREDEN si rač kupil...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #653   Objavljeno 20.09.2016 12:35:51
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
Vedno je možno, da prek oglasa kupiš ukradeno stvar. In če pride policija, ti jo lahko gladko odnese, kopija računa ne velja nič. To je riziko, ki si ga sprejel, ko si kupil računalnik iz oglasa za ustrezno količino denarja manj. A se ti to splača ali ne, pa veš sam. Če te skrbi pokliči tistega, ki je račun izdal in vprašaj če je vse OK.

Lp

S.


Priznam, verjetno sem ga res malo prehitro kupil brez premisleka, vendar novega si se nekaj casa nebi moral privosciti. Prek česa te pa lahko isledijo? Če pokličem, kaj naj rečem? Saj na racunu pisejo vsi podatki, ker ga je kupil z kreditom. Ali on lahko kaj naredi da bo 100% ok? (Ta ki je izdal racun)
Hvala za odgovor.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #654   Objavljeno 20.09.2016 12:55:20
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sitar12 je napisal/a:
Priznam, verjetno sem ga res malo prehitro kupil brez premisleka, vendar novega si se nekaj casa nebi moral privosciti. Prek česa te pa lahko isledijo? Če pokličem, kaj naj rečem? Saj na racunu pisejo vsi podatki, ker ga je kupil z kreditom. Ali on lahko kaj naredi da bo 100% ok? (Ta ki je izdal racun)
Hvala za odgovor.


Če obstajajo podatki, da ga je kupil na kredit, potem ne vem, česa se je potrebno bati. Zadeva ni ukradena, če kredita na bo odplačeval, ga bo banka terjala na drugačen način. Ne vidim prav nobenih težav. Vsekakor je pa najbolj pametno pri takšnih nakupih narediti kupoprodajno pogodbo in zmeraj zahtevati original račun. Pokliči prodajalca in se poskušaj zmeniti za original račun, morda lahko poskušaš malce ta "ostrejši" način zahtevati predložitev originalnega računa. Ker če je prodajalec vzel kredit, je na banki tako ali drugače le ta brez pomena. On mora svoj dolg mesečno odplačevati.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #655   Objavljeno 20.09.2016 13:30:20
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
Če obstajajo podatki, da ga je kupil na kredit, potem ne vem, česa se je potrebno bati. Zadeva ni ukradena, če kredita na bo odplačeval, ga bo banka terjala na drugačen način. Ne vidim prav nobenih težav. Vsekakor je pa najbolj pametno pri takšnih nakupih narediti kupoprodajno pogodbo in zmeraj zahtevati original račun. Pokliči prodajalca in se poskušaj zmeniti za original račun, morda lahko poskušaš malce ta "ostrejši" način zahtevati predložitev originalnega računa. Ker če je prodajalec vzel kredit, je na banki tako ali drugače le ta brez pomena. On mora svoj dolg mesečno odplačevati.


Aha, samo nekaj me se skrbi. Ta, ki ga je prodal se ni predstavil v takšnem imenu kot je zapisano na računu in papirju o naročilu. (Nisem pa 100%, ker sem to opazil šele doma, ampak sedaj res nevem kako je ime tistemu ki sem mu izročil denar.)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.06.2011
Prispevkov: 674
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #656   Objavljeno 20.09.2016 13:35:45
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sitar12 je napisal/a:
Aha, samo nekaj me se skrbi. Ta, ki ga je prodal se ni predstavil v takšnem imenu kot je zapisano na računu in papirju o naročilu. (Nisem pa 100%, ker sem to opazil šele doma, ampak sedaj res nevem kako je ime tistemu ki sem mu izročil denar.)


No, to pa je zdaj že zapleteno. Poskusi kontaktirati in rešiti zadeve, ali pustiš pač kot je in upaš, da ni "mutnih" poslov, ali pa se morda oglasiš na bližnji PP, predstaviš situacijo in se pozanimaš o ukrepih, možnostih.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 20.02.2013
Prispevkov: 30
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #657   Objavljeno 20.09.2016 13:43:26
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lorenzo je napisal/a:
No, to pa je zdaj že zapleteno. Poskusi kontaktirati in rešiti zadeve, ali pustiš pač kot je in upaš, da ni "mutnih" poslov, ali pa se morda oglasiš na bližnji PP, predstaviš situacijo in se pozanimaš o ukrepih, možnostih.


Najlepša hvala za vse odgovore.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.12.2014
Prispevkov: 12
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #658   Objavljeno 10.10.2016 01:08:36
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

v soboto so mi ob vlomu v avto ukradli

iPhone 5s 64 GB, opremljen s PanzerGlassom in temno rjavim ovitkom

IMEI: 352017063182321

Telefon je bil kupljen 30.12.2014.

Če ga kdo najde, ali pa ima kakšno sled za storilcem, naj me obvesti na ge@siol.net Nagrada sledi.

Lp,

Tono
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.09.2008
Prispevkov: 253
Kraj: MS
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #659   Objavljeno 02.11.2016 13:39:43
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na travniku (parking) preko Gradu Rakičan (Čarovnice party), sem našel iPhone 5S, bele barve z ovitkom Arctic Monkeys.

Napolnil sem ga in čakam sporočilo lastnika kam ga pokličem pa nič!

Telekom SIM. Ga odnesem na telekom?

Išče se šolar Tilen!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.09.2009
Prispevkov: 954
Kraj: Drevo na vzhodu
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #660   Objavljeno 02.11.2016 14:36:57
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mitcho je napisal/a:
Na travniku (parking) preko Gradu Rakičan (Čarovnice party), sem našel iPhone 5S, bele barve z ovitkom Arctic Monkeys.

Napolnil sem ga in čakam sporočilo lastnika kam ga pokličem pa nič!

Telekom SIM. Ga odnesem na telekom?

Išče se šolar Tilen!


Najboljše, da tako narediš. Dvomim, da se bo javil.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani