Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Naslednja
Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.04.2012
Prispevkov: 601
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #621   Objavljeno 17.03.2015 20:12:58
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za potrdilo Smile

_________________
 iPhone 6s 64 gb Space Gray   iPad Air 16 gb Cellular Space Gray   / 
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.09.2011
Prispevkov: 367
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #622   Objavljeno 22.03.2015 20:10:35
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pozdravljeni.

Kolegu so pred cca. 2 meseca nazaj ukradli iphone 6, katerega je imel zaklenjenega z passcodom in seveda vključen find my iphone. Do danes iphone očitno ni bil povezan na internet, saj njegove lokacije ni videl.
Nakar danes prejme notifikacijo, da je njegov telefon povezan na internet in, da je lokacija izsledljiva. Kmalu za tem je dobil tudi mail, da se je nekdo prijavil v njegov icloud account iz drugega računalnika. Pravočasno notifikacije ni videl, eno uro kasneje, ko je prispel domou je šel na icloud.com, da bi preveril kje se nahaja telefon in opazil, da na seznamu naprave iphona 6 ni več. Torej, se je tat z njegovim geslom prijavil in odstranil napravo. Geslo je imel 15-mestno random črke in številke.
Ima kdo kakšno razlago, kako bi bilo to možno?! Ali lahko tat dostopa do njegovega maila, facebooka itd., sklepam, da ne, ker passcoda še vedno ne pozna?

hvala in lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 318
Kraj: Aargau, Switzerland-Suisse-Svizzera
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #623   Objavljeno 03.04.2015 14:37:25
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mico200 je napisal/a:
pozdravljeni.

Kolegu so pred cca. 2 meseca nazaj ukradli iphone 6, katerega je imel zaklenjenega z passcodom in seveda vključen find my iphone. Do danes iphone očitno ni bil povezan na internet, saj njegove lokacije ni videl.
Nakar danes prejme notifikacijo, da je njegov telefon povezan na internet in, da je lokacija izsledljiva. Kmalu za tem je dobil tudi mail, da se je nekdo prijavil v njegov icloud account iz drugega računalnika. Pravočasno notifikacije ni videl, eno uro kasneje, ko je prispel domou je šel na icloud.com, da bi preveril kje se nahaja telefon in opazil, da na seznamu naprave iphona 6 ni več. Torej, se je tat z njegovim geslom prijavil in odstranil napravo. Geslo je imel 15-mestno random črke in številke.
Ima kdo kakšno razlago, kako bi bilo to možno?! Ali lahko tat dostopa do njegovega maila, facebooka itd., sklepam, da ne, ker passcoda še vedno ne pozna?

hvala in lp



Lahko, da ga je tat poznal...Samo zanimivo tok mestno geslo ugotoviti...Ali je kakšen bug ali kaj...Kje pa je bil iPhone nazadnje videt ali je blo nekje na samem, v baru, doma? Da bi jst najdu takšnega tatova, ki mi ukrade telefon ga tok zbijem, da se nebo prepoznal v ogledalu Smile

_________________
Moja zverina:


- iPhone 6S Plus 128GB
- iPhone 6 64GB (Swisscom)
- iPhone 5S 64GB (Swisscom)
- iPad Air2 128GB + Cellular (Swisscom)
- iPad PRO 256GB + Cellular
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #624   Objavljeno 03.04.2015 18:02:34
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Druge ni kot da je poznal kodo, sepravi prijatelj ali znanec ali pa se je vpisal na neko mašino, kjer se je ta že vpisal in je bila koda shranjena... Embarassed
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10426
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #625   Objavljeno 03.04.2015 18:10:56
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nekdo je zgleda shekal njegov passcode na telefonu (če pogledaš iNovice zadnjega tedna ali dveh, vidiš, da je to s pravo opremo in znanjem možno). In potem ne vidim drugega kot da je imel nekje na telefonu v plain text formatu shranjeno iCloud geslo, kar je nepridiprav izkoristil. Vsaj jaz si predstavljam, da je bilo nekaj v tem stilu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.04.2015
Prispevkov: 83
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #626   Objavljeno 05.04.2015 14:01:54
6 Plus brez vklopljene funkcije fine my iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

ukradli so telefon iPhone 6 Plus... Telefon je star par dni in se ni imel vkljuceno Find my iPhone... Preko operterja je blokirana samo cifra in prijava na policijo... Se da se kaj storiti, ker kakor vem na policiji ne vem koliko se bodo poglabljali s telefonom in ga iskali... Rad bi sam marsikaj naredil kar je seveda mozno? Kakrsenkoli nasvet dobrodosel in hvala...

Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.04.2015
Prispevkov: 83
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #627   Objavljeno 05.04.2015 14:17:58
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa se neko dodatno vprasanje ce bi imel vklopljen find my iphone se res da blokirati napravo preko itunes-a icluda recimo? mogoce kdo ve kje se lahko pogleda ali je res tvoj telefon na black listi ukradenih ce sem ga prijavil policiji?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #628   Objavljeno 05.04.2015 14:48:13
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce se bo telefon uproabil v Sloveniji, ga bodo policaji oz. operaterji skoraj 100% najdli,... Ampak tudi lopovi niso vec tolk neumni, in gredo taksne stvari cez mejo,... Tam pa vec operaterji nimajo nobene moci,...

Ti, katermu su ukradli iPhone, jim je pa tudi olajsal zadevo,.. Ker ni imel prijavljenega v Find my Iphone,... Zdej ga samo se restorajo in veselo uporabljajo naprej,...

Rad bi ti dal dobre novice,... Ampak ce bom iskren, ti jih ne morem dat,...

Upaj da ga je ukradel kaksen bedak in ga bo uporabljal v Sloveniji ? ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.08.2014
Prispevkov: 318
Kraj: Aargau, Switzerland-Suisse-Svizzera
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #629   Objavljeno 05.04.2015 23:02:40
Re: 6 Plus brez vklopljene funkcije fine my iphone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
820429 je napisal/a:
Pozdravljeni,

ukradli so telefon iPhone 6 Plus... Telefon je star par dni in se ni imel vkljuceno Find my iPhone... Preko operterja je blokirana samo cifra in prijava na policijo... Se da se kaj storiti, ker kakor vem na policiji ne vem koliko se bodo poglabljali s telefonom in ga iskali... Rad bi sam marsikaj naredil kar je seveda mozno? Kakrsenkoli nasvet dobrodosel in hvala...

Lp


Moje sožalje glede tega...Si eden izmed pridnih, ki redno izkapljajo Cellular, GPS ali pa sploh nimajo vklopljenjega Find My iPhone! Zato lahko kar pozabiš na telefon, saj tisti, ki ga je ukradel bo vedel kaj z njim jaz osebno upam, da ne ve in, da ti ga operater najde!
Kako so ti ga pa ukradli?

_________________
Moja zverina:


- iPhone 6S Plus 128GB
- iPhone 6 64GB (Swisscom)
- iPhone 5S 64GB (Swisscom)
- iPad Air2 128GB + Cellular (Swisscom)
- iPad PRO 256GB + Cellular
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.04.2015
Prispevkov: 83
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #630   Objavljeno 06.04.2015 17:36:05
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odlozen je biu za par sekund v lokalu in je sel... Eno vprasanje, telefon sem imel zaklenjen s 4 mestno kodo kaj lahko naredi v tem primeru? Pa se to recimo da ne bi imel 4 mestne kode in vklopljen find my iphone bi blo v tem primeru izvedljivo da bi pac nekdo prisel notri ker ne bi bilo 4 mestne kode sel pod nastavitve izklopil fond my iphone? V tem primeru bi bil potem spet lahko samo izsledljiv ce bi se nekdo prijavil v nas omrezje in bi ga lahko dobili samo preko imei? Imam prav?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #631   Objavljeno 06.04.2015 19:22:55
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če si imel kodo ne more dostopati do tvojih informacij, lahko pa naredi restore in ga uporablja kot novega.

Če bi imel vklopljen Find my iPhone pa se lahko samo slika in telefon uporablja kot podstavek za rože. Ne more narediti restore niti ne more izklopiti Find my iPhone, ker se ta funkcija lahko izklopi samo s tvojim Apple geslom.

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.04.2015
Prispevkov: 83
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #632   Objavljeno 06.04.2015 19:35:40
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razumem. Samo tudi na splosno ne more narediti restore, ker nima mojega id in pass od itunes mojega apple racuna
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #633   Objavljeno 06.04.2015 19:53:07
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za restore ga da v DFU mode in ga restora ker nisi mel vklopljenega Find my iPhone se mi zdi

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27192
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #634   Objavljeno 06.04.2015 20:30:02
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa je napisal/a:
Če si imel kodo ne more dostopati do tvojih informacij, lahko pa naredi restore in ga uporablja kot novega.

Če bi imel vklopljen Find my iPhone pa se lahko samo slika in telefon uporablja kot podstavek za rože. Ne more narediti restore niti ne more izklopiti Find my iPhone, ker se ta funkcija lahko izklopi samo s tvojim Apple geslom.


Jaz nisem vec tako preprican, da ni mozno... Na spletu je cel kup takih, ki prodajajo tovarniske odklepe... in med drugim tudi odstranitev "find my iPhone lock-a" ...

http://tinyurl.com/p5ko5s3

Ze veckrat sem prebral, da je kdo, ki je imel vkljuceno to funkcijo in je ostal brez iPhone-a,... da je cez cas preveril na kaksni od strani za preverjanje statusa... in je bilo ugotovljeno, da se telefon dalje uporablja ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.12.2010
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #635   Objavljeno 11.05.2015 14:40:51
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo, ukradli so mi iPhone. Ko pokličem na cifro mi takoj vrže na odzivnik? Kaj to pomeni, je sim še notri in je samo ugasnjen telefon? Je to dobra novica? (telefon je mel passcode)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #636   Objavljeno 11.05.2015 14:48:17
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nano je napisal/a:
Živjo, ukradli so mi iPhone. Ko pokličem na cifro mi takoj vrže na odzivnik? Kaj to pomeni, je sim še notri in je samo ugasnjen telefon? Je to dobra novica? (telefon je mel passcode)



Zastopim to da zgubite telefon ne zastopim pa to kako vam lahko ukradejo telefon WTF a ste stari 10 let?? Mal sem jezen na to da nekdo nekomu nekaj ukrade in ta lopov bbo prej al slej prišel na svoj račun slaba karma.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 02.02.2012
Prispevkov: 1512
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #637   Objavljeno 11.05.2015 14:51:33
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nano je napisal/a:
Živjo, ukradli so mi iPhone. Ko pokličem na cifro mi takoj vrže na odzivnik? Kaj to pomeni, je sim še notri in je samo ugasnjen telefon? Je to dobra novica? (telefon je mel passcode)


Če ti takoj vrže na odzivnik je lahko možno oboje, da je telefon še nekje ne najden, druga opcija pa,da je telefon že izklopljen in avtomatsko meče na tajnico.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.04.2015
Prispevkov: 83
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #638   Objavljeno 11.05.2015 14:55:06
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kje so ti ga pa odtujili? Kateri model? Si imel nalozeno find my iphone? Pojdi na policijo in prijavi krajo z imei-om....
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.12.2010
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #639   Objavljeno 11.05.2015 15:06:39
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPhone 5c, ne ni mel find my iphone, genius. Jah ukradli, predvidevam, ker je zginil na poti s trolo, lahko, da mi je iz žepa padel pa ga je nekdo vzel, neumnost.

Grem na policijo, na simobilu je že urejeno.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.12.2010
Prispevkov: 21
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #640   Objavljeno 11.05.2015 15:17:53
Re: Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
brunata je napisal/a:
Če ti takoj vrže na odzivnik je lahko možno oboje, da je telefon še nekje ne najden, druga opcija pa,da je telefon že izklopljen in avtomatsko meče na tajnico.

Sam, če bi bil nenajden, bi moglo normalno klicat, ker meni nikoli ni na tajnico metalo. Pomoje je izkloplen (čeprav nič ne reče recimo, "številka trenutno ni dosegljiva"), nevem pa kako je s sim kartico.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani