Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Naslednja
Tema za ukradene Mac-e, iPhone, iPode in iPade
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 03.03.2009 11:38:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bear_ je napisal/a:
baje ne če prej ne inštaliraš en programček....


Question katerega pa Question
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 19.04.2009
Prispevkov: 11
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 19.04.2009 20:52:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ali kdo ve, kako je z ukradenim iPhone-om, ali se ga da izslediti? zasledil sem nekje, da lahko blokirajo IMEI in da se Iphone-a potem ne da uporabljati.

Ali je možno to blokado odstraniti z ponovno namestitvijo sw, jailbreak-om...itd?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 209
Kraj: *HeAvEn*
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 04.05.2009 00:48:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so ga ukradli novembra in se kao ne da naredit nič Sad Če pa kod ve za karkoli pa naj prosim podeli informacijo...ker jaz ne vem več al naj še mam kako upanje ali pa se naj čisto poslovim...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1563
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 04.05.2009 07:16:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ti se kar poslovi Razz ker jaz ti ga ne vrnem Smile Ne saj ne... Upanje umre zadnje tak, da ti še vedno čist malo upaj, da ga mogoče izsledijo (morda kdaj na kakem servisu).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 04.05.2009 10:16:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tole je fino

http://www.orbicule.com/undercover/
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 04.05.2009 11:50:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
John je napisal/a:
tole je fino

http://www.orbicule.com/undercover/


se strinjam
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 09.10.2008
Prispevkov: 26
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 29.05.2009 21:48:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ukraden macbook s torbo vred(polnilec v torbi) v Mariboru danes zvečer..

serijska: W8814N10P5

Crying or Very sad

Sploh nevem kaj naj naredim...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 31.10.2008
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 30.05.2009 19:42:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Danes zjutraj, okrog 3. ure, nekje v/pri Topu, v Ljubljani, so mi ukradli Iphone 3G, 8GB, z nalepko "dragon" (zaščitna folija) na hrbtni strani!

V bistvu mi velik več pomenijo vse številke, okrog 300, ki jih je bilo gor, čeprav sem imel tud slovenski meni, swirly mms ipd. ... Katastrofa!

Policiji sem že prijavil, samo sporočim še IMEI kodo.

Pa zanima me, če bi moral že prej imeti naloženo aplikacijo Undercover, da bi bil lažje izsledljiv?? Ker na policiji so rekli, da jih lih ne najdejo kej dosti...

Če imate kakršnekoli informacije... Oz. ga bom kupil nazaj! S staro SIM kartico, če je le mogoče!! Wink)
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 30.05.2009 21:07:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skoraj ne morem verjeti, da se obstojajo lastniki bolj naprednih mobilnikov, ki imajo zgolj na mobilniku shranjen imenik... Surprised

Glede aplikacije Undercover... Seveda bi jo prej moral imeti namesceno... Rolling Eyes pa se s tem imas zelo malo moznosti, da dobis mobilnik nazaj... Bolj v primeru, ce si mobilnik izgubil... ce pa je bil ukraden, pa verjetno lopov ni tako butast, da bi s tvojo SIM kartico vkljuceval iPhone... Mogoce pa se najdejo tudi taki Wink Cool

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 31.05.2009 10:13:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Skoraj ne morem verjeti, da se obstojajo lastniki bolj naprednih mobilnikov, ki imajo zgolj na mobilniku shranjen imenik... Surprised

Glede aplikacije Undercover... Seveda bi jo prej moral imeti namesceno... Rolling Eyes pa se s tem imas zelo malo moznosti, da dobis mobilnik nazaj... Bolj v primeru, ce si mobilnik izgubil... ce pa je bil ukraden, pa verjetno lopov ni tako butast, da bi s tvojo SIM kartico vkljuceval iPhone... Mogoce pa se najdejo tudi taki Wink Cool


Baje se najdejo tudi če zamenjajo SIM, ravno zaradi IMEI številke, če se ne motim. Mi je enkrat kolega pravil, ko je bil na nekem predavanju pri Mobitelu. Lahko popolnoma locirajo tisto številko. Pojdi tudi na Mobitel/Simobil in jim povej, če tega že nisi naredil @idarko.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 31.05.2009 10:54:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Blackrider je napisal/a:


Baje se najdejo tudi če zamenjajo SIM, ravno zaradi IMEI številke, če se ne motim. Mi je enkrat kolega pravil, ko je bil na nekem predavanju pri Mobitelu. Lahko popolnoma locirajo tisto številko. Pojdi tudi na Mobitel/Simobil in jim povej, če tega že nisi naredil @idarko.


Tehnicno se das izslediti preko IMEI-a... Ampak le dokler je uproabljen v kaksnem omrezju v Sloveniji... Ce policija ali oskodovanec to sporoci operaterjem... Ce pa se uporablja izven dosega slovenskih operaterjev, pa je zadeva ponavadi za vedno izgubljena...

Pa obcutek imam, da nasa policija ne naredi kaj dosti na tem podrocju... Ce se jim slucajno kaksna taka "riba" ujame v mrezo, potem mogoce se ukrepajo... Drugace pa je zal realnost taka, da se jim ne ljubi ubadat s takimi primeri... Se pri mnogo vecjih zadevah ostanejo primeri nerazjasnjeni... Pri takih, kjer je skode za nekaj 100€ pa se zal vse skupaj dpokaj hitro "pozabi"...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 31.10.2008
Prispevkov: 18
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 01.06.2009 22:20:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, hvala vam za nasvete, bom sporoču še Si.mobilu in Mobitelu!
Čeprav men se tud zdi da se lih ne zganejo neki... Pa še to so mi rekl, da če ga izsledijo, ga recimo izsledijo da je v Cityparku in kako ga naj pol tam najdejo??? Pri komu??
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 02.06.2009 07:11:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da se tudi operaterji ne bodo prav na trepalnice metali za tvoj telefon, da ga izsledijo... boš pa novega kupil (pa mogoče pri njih in podpisal anex za 2489 let).

IMEI blokira telefon v državi, kjer ti ga pač blokirajo. Če ti nekdo ukrade ali pa zgubiš telefon v Italiji in ga recimo Mobitel blokira, bo blokiran le v Sloveniji. Verjetno se nihče ne bo brigal, da ti ga bloirajo še v Italiji (če imajo operaterji sploh kakšen sporazum glede tega).

Žal se to dogaja in verjetno bo tega vedno več... najbolj žalostno je to, da mogoče te reči ukradejo kakšni "đanksi", ki sploh ne vejo kaj imajo in prodajo 100x pod ceno, da prilezejo čez dan.

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 02.06.2009 07:16:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mobilni operaterji imajo tak sporazum. Pred dvema letoma so mi v Madridu ukradli mobilni telefon. Pri Mobitelu sem dosegel, da so ga blokirali, cetudi je bil ta cas se/ze v Spaniji.

Zgleda, da se da.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 02.06.2009 08:25:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Skullface je napisal/a:
Ukraden macbook s torbo vred(polnilec v torbi) v Mariboru danes zvečer..

serijska: W8814N10P5

Crying or Very sad

Sploh nevem kaj naj naredim...


Razmisli, zakaj so ti ga ukradli, potem pa pojdi u štacuno in kupi drugega.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 05.07.2009 15:33:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdaj sem prebral skozi to temo in sem se pošteno posral zato si pravkar inštaliram undercover. Ampak mi ni najbolj jasno kako to vseskup deluje zato bi enga prosil kaj je treba nardit v primeru da mi ukradejo maca. Upam da nikoli nebo prišlo do tega da bom mogel koristiti ta undercover Confused
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 05.07.2009 15:36:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Priložnost dela tatu Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 05.07.2009 15:57:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ursic je napisal/a:
John je napisal/a:
tole je fino

http://www.orbicule.com/undercover/


se strinjam


mene zanima kaj je treba tam napisat not license key. A morem nujno kupit licenco?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.10.2008
Prispevkov: 1033
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 12.07.2009 11:24:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fantje in dekleta morali bi vedet, da če si dal že celo premoženje za Apple zadevo , da moraš tudi tolikokrat bolj pazit na njo to je moje mnenje - Tudi jest sem pred leti kupil kolo specialko me je stala veliko več kot pa današnji Apple prenosniki pa je še nisem izpustil izpred oči se je že zgodilo da ko sem šel po pijačo na kakšni turi se ga celo do šanka vlekel s sabo so samo gledali kaj je temu kolesarju verjrtno misli tudi kolo napit Smile
Samo tolk je pa to velik udarec in šok če ti speljejo tako vredno zadevo pa če je še kaj gor naloženega UPS vsekakor sočustvujem z vami...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 12.07.2009 14:14:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sussi je napisal/a:
zdaj sem prebral skozi to temo in sem se pošteno posral zato si pravkar inštaliram undercover. Ampak mi ni najbolj jasno kako to vseskup deluje zato bi enga prosil kaj je treba nardit v primeru da mi ukradejo maca. Upam da nikoli nebo prišlo do tega da bom mogel koristiti ta undercover Confused


vse skupaj je popolnoma brez veze. Če ti ga dripnejo itak vedo, kako in kaj. Noben bumbar tega ne bo priklapljal na net, dokler ne bo 100% da je vse ok.
Edina stvar, ki pomaga je zavarovanje proti kraji in dober backup.
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani