Jabuk
Čudne tipke na tipkovnici
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 17.06.2008 21:02:05
Čudne tipke na tipkovnici
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

danes, ko sem začeel tipkati po tipkovnici, po tem ko sem prišel iz službe sem opazil čudno hibo na tipkovnici.
Tipke (nekatere), na novi slim tipkovnici so postale zelo čudne. Nekako se obnašajo kot bi bile zlepljene, skratka težje za pritiskat in brezglasne, ko jih pritisneš. Na dotik niso več take kot ostale; niso več zelo lahke za pritisnit in na koncu se ne zasliši tisti majhen pokec).
Pomislil sem, de se je komu od domačih kaj polilo po njej in so se tipke zlepile, vendar so mi vsi zatrdili da ne. Potem sem pomislil, da je nekdo nanjo položil kaj težkega in so se tako tiste male plastične vzmeti uničile.
Če bi bila le ena tipka bi verjetno spodaj prišla kaka smet, tako pa jih je kakih 5 plus preslednica.

Je že kdo kaj takega slišal in ali naj nesem na servis?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 17.06.2008 21:18:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne rabim več pomoči hvala.

Sem dvignil problematične tipke in spodaj je bilo vse polno še sveže kave torej neposušene Mad

S čim bi jo lahko spucal preden se zasuši?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 17.06.2008 21:37:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sedaj, po malo bolj tmeljitem pregledu piham iz vseh lukenj od jeze. Sem besen kot ris.
Tipkovnica je bila toliko polita,da je zadaj priteklo izza plastike in je kava po spodnjem delu tipkovnice.
Trenutno sem brez ideje kako bi to spucal. Tipko eno po eno ne morem, pa tudi temeljito ne bo. Če povem po pravici bi najraje s ”štrajfiksom” spucal in pustil nekje na toplem in suhem, da se presuši. Ali je lahko s tem kaj narobe?

Hvala.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 17.06.2008 22:30:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem kako so te nove tipkovnice sestavljene, vendar ti priporočam da jo na prafkatorje razstaviš posušiš in nazaj sestaviš in bo delalo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 17.06.2008 22:40:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja Lukatov namig je ultimativno in univerzalno sredstvo pri politjih.

Priporočam uporabo izopropanola, ki ne prevaja toka, tako da lahko tipkovnico mirne duše polivaš z njim. Ima tudi nizko vrelišče, da ga z lahkoto izpariš po čiščenju.

Uporablja se za sušenje mobilnih telefonov, kar predstavlja okoli 90% popravil mobilnikov;)

//edit

Uporabi brezvodni izopropanol;)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani