Jabuk
AirPort Extreme - wireless + ethernet
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.03.2008 23:14:00
AirPort Extreme - wireless + ethernet
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravnokar sem dobil AirPort Extreme in ga seveda hitel priključiti. Vzpostavitev povezave sicer ni trajala tistih oglaševanih 5 minut, ampak sem za računalnikom že dobro uro, in še vedno ne vem v čem je problem.
Moja situacija je naslednja; SiOL ADSL > AirPort Extreme > iMac G5 ( Tiger - nima AirPort kartice in bo priključen preko ethernet kabla ). In pa MacBook Pro ( Leopard ) povezan preko wireless.

Ker bo iMac vedno priključen na AirPort Extreme in bo MacBook Pro le občasno gost, sem hotel celo zdevo vzpostaviti na iMacu. Problem je, da ko ga priključim na ethernet, mi ga sploh ne najde, medtem ko ga na MacBook Pro takoj ( prek wireless ). No, potem sem obupal in ustvaril wireless omrežje na MacBook Pro, kjer dela prez problema.

Tako, da se komu sanja, kako še iMaca pripraviti, da se poveže v omrežje prek etherneta?

V preprostem, netehničnem jeziku.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 15.03.2008 12:45:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zraven Airporta si dobil CD na katerem je Airport Utility s tistim, boš lahko konfiguriral zadevo, ker tisti AirPort Admin Utility, ki je od Tigra, ga ne prepozna.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.03.2008 14:56:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja saj mi ga tudi AirPort Utility ne prepozna. Sem ga inštaliral s CDja, potem naredil še nek software update, ki je nadgradil AP Utility, ampak še vedno nič. Mislim, da iMac išče wireless signal ne pa ethernet.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.03.2008 15:14:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdej ne razumem... a je problem, da ti na iMacu ne dela net preko AEBS ali ne moreš AEBS konfigurirat prek iMaca?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 15.03.2008 15:34:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
zdej ne razumem... a je problem, da ti na iMacu ne dela net preko AEBS ali ne moreš AEBS konfigurirat prek iMaca?


Ja pravzaprav oboje. Nisem mogel konfigurirat prek iMaca, ker mi ga sploh ni našlo, kaj šele se povezati na net preko APE.

No kakorkoli, zdaj sem porihtal in štima. Problem je bil v tem, da sem moral izklopiti PPPoE in vklopiti DHCP. Takoj ko sem to naredil ga je AirPort Utility našel, in se povezal na net.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2008
Prispevkov: 315
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 17.04.2008 15:27:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest sm se zamudu manj kot 5 minut. Isto siol adsl. Pa sej vse samo nardi, sam geslo upises. Cim manj komplicirat.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani