Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Preprosta spletna stran?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.05.2014
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 20.05.2014 18:52:20
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Wordpressa in ostali CMS-ji so dobri za to, da lahko rečeš,da maš spletno stran. V končni fazi ne rabš met za moje pojme lih velik pojma, da na Wordpressu sklikaš stran. Če boš hotu enkrat, da bo mela spletna stran še kak drug namen in ne, da obstaja samo zato, da obstaja, potem tuki nimaš prihodnosti. Google lepo te strani odriva nazaj, z optimizacijo ali brez. Razvij svoj CMS, če hočeš uspet, drugač se boš neki naučil, kar ne bo več dolgo uporabno.
Pa še to, k pravte, da je bolš plačat za oglase Googlu kokr optimizirat stran. Zakaj že? Če ti dela dober optimizer, potem se lahko pojavljaš pod bistveno več besedami na vrhu kokr z oglasi, kjer omejiš, kaj hočeš, pa še za čist vsak klik plačaš, lahko tud več tisočakov na mesec, kar te optimizacija ne pride tok, pa tud če vzameš najboljše in najdražje podjetje, razen seveda, če maš kake grozno težke besede
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 20.05.2014 19:55:02
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razvijanje svojega CMSja, samo zaradi tega, da rečeš, da imaš svojega je totalna neumnost. Posebej za kakšne majhne strani. Wordpress je kot švicarski nož, ki si ga lahko prikrojiš po svoji meri. V bistvu je njegov največji problem, da je tako enostaven za uporabo, da ga administrirajo taki, ki jim je komaj na pol jasno, kaj klikajo. Kaj pa da bi vedeli, kaj se dogaja pod havbo.

S custom temo, lahko narediš WP stran tako, da se sploh ne ve, da jo poganja WP. Zato je izjava, da google WP take strani odriva neumnost. Mogoče odrdriva strani, ki uporabljajo generične teme in instaliranih miljon pluginov, ki upočasnujejo nalaganje strani. WP poganja ogromne strani, kot sta engadget, gizmodo in mashabe. Po zadnjih podatkih WP poganja skoraj četrt interneta.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 20.05.2014 21:06:52
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede optimizacije se pa ne strinjam, da cmsje goohle vztrajno tlači navzdol. Po mojih izkušnjah cmsji mnogo bolje napredujejo pri googlu, kot custom strani. Pa tudi tile optimizatorji. Ne vem no. Al sem bil sam jaz v stiku z bolj ta slabimi, sam v glavnem so sam velik obljubljal, pol so bli pa polni izgovorov, zakaj ni šlo.

Je pa res, da se je pred 10 leti dalo z optimizacijo narest čudeže. Potem je pa google uvedel kazenske točke in so optimizacijske finte delale le škodo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 1963
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 20.05.2014 21:33:23
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi sam sem "fan" WP-ja... zakaj bi si kompliciral življenje, če imaš vse na dlani. Obstaja tudi kar nekaj tutorjalev, kjer je razloženo kako HTML stran "spremeniš" v WP temo oz. WP uporabiš kot CMS.

Da pa ne bomo diskriminatorni, so poleg WP-ja tu še Joomla, Drupal ... a roko na srce, zdi se mi, da je WP še najbolj enostaven in "powerfull".

_________________
Ma ja, sej bo, sej bo... če ne danes pa kdaj drugič!
iMac 20''; iMac 21,5''; iPhone XR, iPad Air 4G CELL, ATV 4K, Watch series 7, AirPods Pro
http://sitemile.com/ref/faganel
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 20.05.2014
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 06.06.2014 12:00:32
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za kakšno majhno stran se WP še lahko uredi, za kakšno zahtevnejšo, kjer imaš katalog in/ali spletno prodajo, pa se je WP-ju zihr najboljš izognit v čim večjem loku in narest svoj CMS. Lahko mate takšno mnenje, ker vem, da tud na šolah učijo in kujejo v zvezde za WP, ampak, ko boste imel enkrat svojo spletno stran in boste želel z njo tud kaj prodat, boste pa vidl, kako daleč boste prilezl. NIKAMOR!!! Je pač za marsikoga boljša šola kot pa mnenje, ampak nič zato.
Glede optimizacije: ja, včasih je bila simpl in si bil tam, kjer si hotu bit, danes majo pravi optimizerji še vedno dobre rezultate, so pa jasn moral popolnoma spremenit sistem dela. Če pa mislte, da zato, ker kao optimizacija ne deluje več (jasno napačno mnenje), pa vzpostavte eno spletno stran, kjer je velik konkurence, npr. prevajanje, lektoriranje, igre, mizarstvo ipd, pa da vas vidimo čez pol leta kje boste Wink

Je pa med vsemi temi dostopnimi CMS-ji WP še vedno najboljši, to pa drži.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2011
Prispevkov: 611
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 18.02.2016 10:17:15
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rad bi izdelal dokaj preprosto spletno stran. Za podjetje. Pač samo nekaj osnovnih informacij o podjetju, nekaj slik, logotip in to je k večjemu tudi to. Gre se za domače podjetje, tako da, da bi bilo vsekakor lepo, da bi bilo ugodno, dobro in zanesljivo.

Nekaj sem že poizkušal delati s WIX-om, je enostavno in dobro, vendar ne vem ali je to dobra rešitev in če ja, potem kako in kaj potrebujem, da tako stran tudi dejansko "spravim" na splet, da bo vidna javnosti? in kako je z zakupom domene in vsem tem? torej, če ima kdo od vas, ki se spozna na to, nekaj odvečnih minut, bi prosil za čim več informacij kako in kaj. Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 18.02.2016 10:22:43
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kercmar je napisal/a:
Rad bi izdelal dokaj preprosto spletno stran. Za podjetje. Pač samo nekaj osnovnih informacij o podjetju, nekaj slik, logotip in to je k večjemu tudi to. Gre se za domače podjetje, tako da, da bi bilo vsekakor lepo, da bi bilo ugodno, dobro in zanesljivo.

Nekaj sem že poizkušal delati s WIX-om, je enostavno in dobro, vendar ne vem ali je to dobra rešitev in če ja, potem kako in kaj potrebujem, da tako stran tudi dejansko "spravim" na splet, da bo vidna javnosti? in kako je z zakupom domene in vsem tem? torej, če ima kdo od vas, ki se spozna na to, nekaj odvečnih minut, bi prosil za čim več informacij kako in kaj. Smile


Lahko me kontaktiras na ZS
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.03.2012
Prispevkov: 645
Kraj: Sittich
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 23.10.2016 20:02:42
Re: Preprosta spletna stran?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!
Imam eno vprašanje za vas. Naredil sem spletno stran v Wordpressu. Zdaj pa iščem nek vtičnik, ki mi bo na tablici ali telefonu ob dotiku označil klikane besede oz. povezave.

Hala!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani