Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Apple ID
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 18.11.2014 09:17:23
Re: apple ID problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Gres na https://appleid.apple.com, izberes "Manage your Apple ID" ... na naslednji strani kliknes na ""Forgot your password?" in potem imas dva nacina za menjavo geslo ... eden je ta, ki si ga omenil preko e-mail naslova... drugi pa je preko varnostnih vprasanj...



Ce pa niti odgovore na ta vprasanja ne ves... pa bo zelo tezko priti do tega gesla ...


Ja to je problem, ker tudi varnostnih vprašanj ni bilo izpolnjenih...tudi ne alternativnega mail-a , ali obstaja kaka možnost povrniti na "factory default" brez apple ID ?

_________________
andy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.09.2014
Prispevkov: 102
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 18.11.2014 09:32:36
Re: apple ID problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če se je vpisala na Macu in dala remember password lahko pogledageslo v keychainu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 18.11.2014 09:36:23
Re: apple ID problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
akinorevas je napisal/a:
Ja to je problem, ker tudi varnostnih vprašanj ni bilo izpolnjenih...tudi ne alternativnega mail-a , ali obstaja kaka možnost povrniti na "factory default" brez apple ID ?


Ce je bila aktivna funkcija "Find my iPhone"... potem bo to velik problem ... ker se potem te funkcije brez gesla ne da izklopiti... pa tudi ce ga restora, bo ob ponovni aktivaciji spet zahteval prijavo v ta Apple ID ... Ce pa ni bila aktivna, pa se enostavno izpise iz tega racuna in kreira novega... Zal pa bo ostala brez vseh vsebin, ki so bile sinhronizirane s tem racunom ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 18.11.2014 10:51:53
Re: apple ID problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ce je bila aktivna funkcija "Find my iPhone"... potem bo to velik problem ... ker se potem te funkcije brez gesla ne da izklopiti... pa tudi ce ga restora, bo ob ponovni aktivaciji spet zahteval prijavo v ta Apple ID ... Ce pa ni bila aktivna, pa se enostavno izpise iz tega racuna in kreira novega... Zal pa bo ostala brez vseh vsebin, ki so bile sinhronizirane s tem racunom ...



Ja žal je bila aktivirina funkcija "find my iphone", no kot kaže najbolj črn scenarij, kje lahko telefon sedaj "odklenejo" , je to servis , apple store ...?

_________________
andy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 18.11.2014 11:02:14
Re: apple ID problem
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
akinorevas je napisal/a:
Ja žal je bila aktivirina funkcija "find my iphone", no kot kaže najbolj črn scenarij, kje lahko telefon sedaj "odklenejo" , je to servis , apple store ...?


Kolikor jaz vem, nikjer... Lahko sicer probas poklicati na Apple Support >> 0800 80321 (brezplacen kic... pogovor v anglescini) ... Mogoce ti bodo tam znali kaj svetovati... Drugace pa kolikor vem, ni nacina, da bi se to zascito dalo zaobiti ... Sad

http://maypalo.com/2014/05/05/change-apple-id-password-without-security-question/

http://www.computrek.ca/forgot-your-apple-id-password-email-address-or-security-questions-no-problem-heres-how-to-recover-it/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 24.11.2014 09:17:25
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Problem še ostaja, 2x že klicano na apple support a še nobene konkretne rešitve, sprašujejo za secret questions - kot že rečeno jih ne ve, najlažji način bi bil IMEI številka, ki je v škatli od telefona (samo če jim bo to dovolj)

Ima kdo izkušnje s klicanjem na support Smile ?

_________________
andy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 24.11.2014 09:24:47
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
akinorevas je napisal/a:
Problem še ostaja, 2x že klicano na apple support a še nobene konkretne rešitve, sprašujejo za secret questions - kot že rečeno jih ne ve, najlažji način bi bil IMEI številka, ki je v škatli od telefona (samo če jim bo to dovolj)

Ima kdo izkušnje s klicanjem na support Smile ?


IMEI stevilka ni ravno podatek, ki bi bil merodajen... ker se nahaja na samem aparatu... Kar pomeni, da ce bi bilo mozno zadevo izkljuciti na podlagi IMEI stevilke, bi samo pogledal na zadnjo stran aparata (pri starejsih modelih v SIM card trayu) in bi bil problem resen Smile ..





_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 24.11.2014 09:33:00
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
IMEI stevilka ni ravno podatek, ki bi bil merodajen... ker se nahaja na samem aparatu... Kar pomeni, da ce bi bilo mozno zadevo izkljuciti na podlagi IMEI stevilke, bi samo pogledal na zadnjo stran aparata (pri starejsih modelih v SIM card trayu) in bi bil problem resen Smile ..



Aha, to je pa res potem podatek, ki ne dokazuje lastništvo ... Težko bo tole rešiti, razen odkleniti telefon (jailbreak) - očitno bo to edina varianta.

_________________
andy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.01.2009
Prispevkov: 524
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 24.11.2014 09:46:50
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi nisem vedel vprašanj, ker se niti ne spomnim, da bi jih kdaj postavljal; identifikacijo sem potrdil na podlagi številk kreditne kartice vpisane v ID.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 24.11.2014 09:51:57
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Phoinix je napisal/a:
Jaz tudi nisem vedel vprašanj, ker se niti ne spomnim, da bi jih kdaj postavljal; identifikacijo sem potrdil na podlagi številk kreditne kartice vpisane v ID.


Ona tudi številke kartice ni vpisala, ker ni kupovala aplikacij Sad

_________________
andy
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 24.11.2014 10:29:20
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
akinorevas je napisal/a:
Aha, to je pa res potem podatek, ki ne dokazuje lastništvo ... Težko bo tole rešiti, razen odkleniti telefon (jailbreak) - očitno bo to edina varianta.


Nisem cisto preprican, ce lahko jailbreak resi tole zagato ... Res je, da z jailbreakaom prakticno nimam vec kaj dosti izkusenj... bolj kot ne samo teoreticno, kar preberem... Wink

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.06.2011
Prispevkov: 66
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 24.11.2014 10:56:07
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Nisem cisto preprican, ce lahko jailbreak resi tole zagato ... Res je, da z jailbreakaom prakticno nimam vec kaj dosti izkusenj... bolj kot ne samo teoreticno, kar preberem... Wink


Res je očitno tako, vmes je dobila že informacijo , da tudi jealbreak ne pomaga, očitno lahko telefon samo vrže stran Angry

_________________
andy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2010
Prispevkov: 597
Kraj: Novo mesto
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 29.11.2014 20:04:20
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zadnje dni mi na vseh i napravah stalno sprasuje po Apple ID passwordu. Ko ga vtipkam me po nekaj sekundah spet vprasa. Apple id sem resetiral in dolocil novi password,nobene spremembe.... Za psassword pa me sprasuje neglade kaj delam...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.09.2012
Prispevkov: 88
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 30.10.2015 21:31:21
Apple ID blokiran
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo,

Danes se mi je na iPadu napisalo sporčilo, da naj ponovo vnesem geslo. Ko sem to naredil se mi je napisalo, da je moj račun blokiran, ter da lahko ponastavim geslo z tem, da odprem mail ki so ga poslali na mon icloud. Jaz pa do iClouda ne morem dostopat.

Kako lahko rešim problem?

_________________
By iJJ
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 379
Kraj: London
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 30.10.2015 21:48:07
Re: Apple ID blokiran
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pred dnevi se mi je zgodilo podobno. na racunalniku in vseh ostalih napravcah sem zacel dobivati sporocila, da je moj Apple ID racun onemogocen, nato me je zacelo postopoma odjavljati od vseh storitev, ob odjavi na racunalniku pa mi ni vec dovolilo ponovne prijave. sledil je klic na Apple support, kjer so zadevo uredili. je pa zanimivo oz. strasljivo, da mi lahko onemogocijo dostop do lastnih naprav.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.09.2012
Prispevkov: 88
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 30.10.2015 22:01:23
Re: Apple ID blokiran
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sebastijan je napisal/a:
pred dnevi se mi je zgodilo podobno. na racunalniku in vseh ostalih napravcah sem zacel dobivati sporocila, da je moj Apple ID racun onemogocen, nato me je zacelo postopoma odjavljati od vseh storitev, ob odjavi na racunalniku pa mi ni vec dovolilo ponovne prijave. sledil je klic na Apple support, kjer so zadevo uredili. je pa zanimivo oz. strasljivo, da mi lahko onemogocijo dostop do lastnih naprav.
Hvala za nasvet, bom probal poklicat apple support.

_________________
By iJJ
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2011
Prispevkov: 288
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 19.11.2015 08:40:43
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

danes sem poizkusil kreirati Apple ID brez kartice vendar te možnosti oziroma jaz ne vidim .... ali se to se vedno da narediti ali je sedaj onemogočeno ?

[img]http://s24.postimg.org/4dn5ap005/print_screen_itunes.jpg/[/img]

_________________
iPhone 15 Pro Max, Apple Watch Ultra, MacBook Pro M2 14", Ipad Pro, iPad Air 3, ATV2, HomePod mini
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #78   Objavljeno 19.11.2015 08:55:48
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si delal po tem postopku?

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=22323&highlight=kako+ustvarim+apple+++brez+kreditne+kartice

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.12.2011
Prispevkov: 288
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #79   Objavljeno 19.11.2015 09:24:00
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja delal sem po tem postopku vendar ni vec oziroma jaz ne vidim izbrati moznost none ampak samo kreditni kartico Sad

_________________
iPhone 15 Pro Max, Apple Watch Ultra, MacBook Pro M2 14", Ipad Pro, iPad Air 3, ATV2, HomePod mini
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #80   Objavljeno 19.11.2015 10:28:29
Re: Apple ID
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ravny je napisal/a:
Pozdravljeni,

danes sem poizkusil kreirati Apple ID brez kartice vendar te možnosti oziroma jaz ne vidim .... ali se to se vedno da narediti ali je sedaj onemogočeno ?



Si zacel postopek tako da si najprej izbral drzavo in potem izbral eno brezplacno vsebino? Tako kot v vodicu, ki je linkan v Davidovem sporocilu?

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani