Jabuk
2 x 512 MB ali 1 x 1GB
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.03.2005 13:33:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Imam iMaca G5 s pivzetim pomnilnikom, ki ga je občutno premalo za resno delo. Kaj mi priporočate, koliko naj ga kupim? Mislim, da bo 1 GB zadostovalo, zanima pa me, ali se bolje splača kupiti dva čipa po 512 MB ali enega z 1 GB? Cenejša je verjetno prva izbira, pa najbrž tudi boljša.

Čeprav po drugi strani v tem primeru ostanem brez trenutno vgrajenih 256 MB ...

In kje je najpametneje kupiti? Kakšne so cene?

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.03.2005 20:01:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;mathjazz je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Zdravo!

Imam iMaca G5 s pivzetim pomnilnikom, ki ga je občutno premalo za resno delo. Kaj mi priporočate, koliko naj ga kupim? Mislim, da bo 1 GB zadostovalo, zanima pa me, ali se bolje splača kupiti dva čipa po 512 MB ali enega z 1 GB? Cenejša je verjetno prva izbira, pa najbrž tudi boljša.

Čeprav po drugi strani v tem primeru ostanem brez trenutno vgrajenih 256 MB ...

In kje je najpametneje kupiti? Kakšne so cene?</dd&rt;</dl&rt;

1 GB bi moralo biti čisto OK. Jaz imam 768 MB (originalnih 256 + dokupljenih 512) in zaenkrat nisem pogrešal dodatnega RAMa.

Glede konfiguracije 1 GB RAMa, a je bolje noter dat dva enaka DDR modula po 512 MB ali enega po 1 GB, pa je odgovor sledeč:
Če boš noter dal dva identična 512 MB DIMM spominska modula, bo dostop do tega spomina precej hitrejši, torej se splača iz performančnega smisla. V praksi ti bo mašina malo hitreje letela, še posebej aplikacije, ki na veliko pišejo in berejo velike količine podatkov v pomnilniku.
Prednost 1 GB modula pa je, da imaš lahko še en slot fraj za prihodnje nadgradnje, ali pa ponucaš še originalni 256 MB modul.

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.03.2005 20:19:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Predlagam, da naredimo primerjalni benchmark obeh konfiguracij. Jaz imam 1,8GHz različico s 1GB+256MB, potrebujemo pa še nekoga, ki ima 2x512MB. Oba narediva test v xBenchu pod enakimi pogoji in objaviva. Ima kdo ustrezno konfiguracijo?

_________________
http://www.bitenc.si/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.03.2005 12:45:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta test bi bil res super. Je pa 1 GB verjetno drazji kot 2x512 in po moje tudi skupaj z 256 MB hitrejši.

_________________
Mac OS X. Because making Unix user-friendly is easier than debugging Windows.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.03.2005 07:41:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
<dl&rt;<dt&rt;mathjazz je napisal:</dt&rt;<dd&rt;Ta test bi bil res super. Je pa 1 GB verjetno drazji kot 2x512 in po moje tudi skupaj z 256 MB hitrejši.</dd&rt;</dl&rt;

Tole ne bo pomoje držalo, ker je Racer D ugotovil, da samo v primru, kadar imaš dva enaka memory modula zadeva deluje kot 128 bitni pomnilnik, drugače - če sta velikosti in firma obeh modulov različni - pa le kot 64 bitni memory.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani