Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 46, 47, 48  Naslednja
Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 28.02.2008 12:03:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A pa jih majo, ozr jih bodo meli v doglednem casu?

Na mail ne odgovarjajo, noben od ostalih slovenskih dealerjev tanovih mbpjev ne bo imel pred koncem marca ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.02.2008
Prispevkov: 1028
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 28.02.2008 13:00:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest sem z EPL zelo zadovoljen. Sploh pa z Urško Smile Sicer so mi delovali res leno ampak so se potrudili in zrihtali kot je treba. Nimam kaj rečt.

Upam samo, da bo vedno tako Smile
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 02.03.2008 17:30:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mi zna kdo od vas povedat nekaj glede financiranja?
Pred cajtom sem zvedel, da lahko z diners kartico v dolocenih trgovinah placujes na obroke in to celo brez obresti, menda vsaj. No sedaj sem gledal na slovenski diners strani, da sta tako Aris Jabolko kot iStyle na spisku prodajalcev, ki to ponujajo. Zanimalo bi me, ce je kdo ze izkoristil to moznost in kako to potece, so obresti, je potrebno placat kak osnovni znesek ali kaj takega?

A ve kdo ce kaj slicnega ponuja avstrijski mShop?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 02.03.2008 19:59:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uf, ste se pa razpisali Smile Pohvalno. Jaz sem torej mojega macbooka že kupil, pa vam še povem zakaj sem se odločil za določenega prodajalca.

Najprej sem na netu preveril nekatere od firm, ki ste jih omenjali. Od vseh prodajalcev sem zahteval razdelan predračun z vsemi možnimi vrstami placila.

Prvi je izpadel MAC&PC zaradi napol narejene internet strani in površnega predračuna. Moje vodilo: tistemu, ki naredi svojo predstavitev na pol, pač ne morem na lepe oči vnaprej plačat 1.200 EUR.

Potem sem se odločil kontaktirat EPL. Izmenjali smo si 7! mailov, pa so me še kar prepričevali, da je cena za gotovino in 12 obrokov enaka. Jaz sem jim razlagal, da me ne zanima koliko oni dobijo, ampak koliko bo nakup stal mene, ko potegnem črto čez 12 mesecev. Želel sem točen izpis plačil po obrokih. Torej, sedem izmenjanih mailov, izpisa pa nisem dobil. Odpuščeni.

Istyle sem poslal en mail z istim tekstom, kot so ga dobili ostali in sem takoj dobil vse informacije (vključno s seznamom obrokov, ceno odobritve plačila na obroke itd.). Nakup v Istylu je trajal 5 min. Prodajalec je bil izjemno prijazen in mi je dal gotovinski popust na maesto kartico.
Malo drugačen občutek sem dobil ob naslednjem obisku, ko sta delali 2 punci. Me nista prepricali. Za razliko od modela sta bolj delali vtis in ko se je server sesul sem moral pustit mini dvi-video adapter na pultu in ga iz NM narocit na mimovrste.

moje vodilo pri nakupu: prodajalec, ki se ti ne posveča popolnoma, bo ob morebitnih kasnejših težavah le še bolj za..ban.

Pa še to. Mal sem se pozanimal glede garancij. Pri Triglavu lahko zavaruješ računalo za cca 32 eur/leto (krijejo tako tovarniške napake kot tudi fizično obračunavanje Smile - tko mi je reku frend, ki tam dela.

Drugih zavarovalnic še nisem preizkusil, se mi pa to zdi boljša varianta kot dokupovanje garancije, ki pokriva le tovarniške napake.

Torej, če ima kdo izkušnjo glede zavarovalnic, se toplo priporočam. hm, mogoče bi šlo to lahko pod nov topic... Rolling Eyes


Nazadnje urejal/a gral Pon 03. Mar 2008 09:04; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 105
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 02.03.2008 20:11:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Big Bang ima nekaj modelov (MB,MBP,imac) - predvsem so zanimivi zaradi podaljšane garancije (+3 leta cca 70 €)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 124
Kraj: Ljutomer
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 03.03.2008 12:42:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri EPL čakam na MBP 17" in MacPro že 3 tedne, čeprav je bilo zagotovljeno, da bo rok dobave 1 teden.
Pop....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 03.03.2008 12:48:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dusanv je napisal/a:
Pri EPL čakam na MBP 17" in MacPro že 3 tedne, čeprav je bilo zagotovljeno, da bo rok dobave 1 teden.
Pop....


Hehehe Smile saj smo ti rekli
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 03.03.2008 12:52:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem MBP 15" čakal 4 dni pri iStyle. Pa še poklicali so me, ko ga dobili. Smile

LP
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 124
Kraj: Ljutomer
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 03.03.2008 13:27:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
dusanv je napisal/a:
Pri EPL čakam na MBP 17" in MacPro že 3 tedne, čeprav je bilo zagotovljeno, da bo rok dobave 1 teden.
Pop....


Hehehe Smile saj smo ti rekli


Ste mi rekli, ja. Neposlušnost, ne?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 03.03.2008 17:46:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Stilus je napisal/a:
Jaz sem MBP 15" čakal 4 dni pri iStyle. Pa še poklicali so me, ko ga dobili. Smile

LP


Čaki, sam to je blo za serije, ki so ble že skor leto ufurane Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 03.03.2008 17:51:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če bi jaz mel EPL pa da mi kdo naroči MBP 17" in MacPro, jaz vse moči uprem v to da to čim prej dobim.. To je ja ogromno denarja..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 03.03.2008 18:10:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dusanv je napisal/a:
Pri EPL čakam na MBP 17" in MacPro že 3 tedne, čeprav je bilo zagotovljeno, da bo rok dobave 1 teden.
Pop....


A si avansiral? Drugače odstopi od nakupa.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 11.03.2008 00:00:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja izkušnja z M-Store...

Danes sem najprej preklical celo Slovenijo če imajo kje iMaca na zalogi imeli so ga v iStylu za cca 1900EUR + cca 150EUR za ram(ki ga nimajo na zalogi) torej skupaj cca 2050EUR brez davka cca 1700EUR zaokroženo navzdol. Vsi ostali so mi rekli da ga lahko dobijo eni niso znali povedat sploh kdaj edino EPL mi je rekel da ga lahko ima do petka Confused. Ker imam do M-store 85km do LJ pa 80km sem se odločil da pokličem še tja. Najprej v trgovino v v shoping centru kjer se oglasila prodajlaka ki ni znala govoriti angleško in ker je zelo začela jeclati in postala zmedena mi je odgovorila da pride kolega ob polnoči Very Happy pa se lahko z njim pogovorim v angleščini. To mi je povedala malo v nemščini malo v popačeni angleščini. Kljub temu sem razumel da je hotela reči po dvanajsti uri. No skrat potem pa še pokličem na sedež podjetja kjer se oglasi prodajalec ki je znal govoriti angleško na kar sma se zmenila če ima na zalogi ter ram in berez davka ker sem kupoval na podjetje me je prišla cena 1600EUR zaokroženo navzgor brez DDV. Vprašal me je kdaj bom prišel in da bo naročil sodelavcem.

Ko sem prišel me pričaka en starejši gospot pomeje blizu penzije ki spet ne govori angleško amapak samo neško vse kar sem ga zastopil da ni šefa in da je v centru in da nič ne ve za računalnik nakar ugotovim da z osebo ki sem se pogovarjal po telefonu je bil šef. Nekako mu uspem dopovedat naj ga pokliče in vpraša, to tudi stori a ga ne dobi vmes se še malo pogovarja z nekom po telefonu nakar v trgovino vstopi mlad fant in se mi že nasmehne no z njim se bom lahko pogovoril. A spet enaka zgodba pogovarjamo se v glavnem z rokami. Nato prosim še njega da pokliče šefa ter ga pokliče po mobitelu in ga tudi dobi (ker ne govorim nemško) ga malo zastopim oz nič razn 5x izrečene besede Slovenija iz telefona pa zelo glasen glas. Very Happy Po končanem pogovoru izgineta oba zadaj in se čez par minut vrneta z ogromno škatlo :shock: v kateri je bil pripravljen moj iMac z 4gb rama nato se lotimo računa, parkrat povem da mora biti račun bretz davka v angleščini in popačeni nemščini a vendar printer izpljune ceno z davkom nato se v pisanje računa vključi še starejši gospod in uspeta napisat račun berz DDV. Plačam pograbim škatlo se zahvalim in odidem. Spotoma se ustavim še v Mediamarktu kejer vidim da ga imajo prav tako na zalogi po enkai ceni (nič zato). Prvič v živo vidim novega prenosnika Air-a in more rečt zelo lep izdelek vendr res uporaben kot drugi računalnik (za na morje, emaile, internet ipd.)

Tako zdaj se lomim pisat tole ker me zelo moti da je tipka Z in Y kontra postavljena.

Zaključek je da se pomoje v M-storu splača in da kljub težki komunikaciji če ne znaš nemško Embarassed zelo prijazni in se trudijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 124
Kraj: Ljutomer
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 11.03.2008 00:19:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
dusanv je napisal/a:
Pri EPL čakam na MBP 17" in MacPro že 3 tedne, čeprav je bilo zagotovljeno, da bo rok dobave 1 teden.
Pop....


A si avansiral? Drugače odstopi od nakupa.

30 dnevni plačilni rok.
Ampak sedaj je roba prispela. Juhu!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 11.03.2008 06:28:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dzarog je napisal/a:

Tako zdaj se lomim pisat tole ker me zelo moti da je tipka Z in Y kontra postavljena.


Lahko jih prestaviš tako, kot ti uztreza. Če jih boš dal v QWERTZ položaj, pa uporabi QWERTZ tipkovnico na naslovu www.slovenskipaket.info
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 11.03.2008 08:52:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala. Še eno vprašanje slovenski črkovalnik. Baje dela v iWorku samo vendar meni ne a moram kaj posebej vklopit. Prav tako me moti da v Safariju imam stalno rdeče črte spodaj ko pišem se da tudi tu uporabit slovenski črkovlanik.?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 11.03.2008 09:02:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dzarog je napisal/a:
Hvala. Še eno vprašanje slovenski črkovalnik. Baje dela v iWorku samo vendar meni ne a moram kaj posebej vklopit. Prav tako me moti da v Safariju imam stalno rdeče črte spodaj ko pišem se da tudi tu uporabit slovenski črkovlanik.?


Safari-->edit-->spelling-->check spelling as i type ODKLJUKAŠ.
Safari-->edit-->spelling-->spelling nastaviš Slovenian (Aspell) - ali pa All oz. Multilingual, če uporabljaš več jezikov pri pisanju v Safariju (za iWork pa to ni priporočljivo)


Nazadnje urejal/a laku Sob 15. Mar 2008 10:57; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 11.03.2008 10:03:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Embarassed
Jaz imam takole:
Safari-->edit-->spelling and grammar-->check spelling while typing OBKLJUKANO

Drugo varianto nenajdem... Embarassed
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.03.2008
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 12.03.2008 18:24:50
prooosim pomagajte mi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej!

Jz pa že dva mesca neuspešno razmišljam kater računalnik naj ubodem in končno sm se že odločla za hp6820s ko sm našla en oglas za macbook pro, ki je kar pol cenejši od hp...

So pa določene slabosti...nima slovenske tipkovnice, ki jo nujno potrebujem!!!,od tujca ga kupujem(prek shipping company) in bom morala na hitro ugotovit če je vse ok, ker pa še nisem imela maca ne vem na kaj moram bit pozorna, tako da prosim povejte.... Surprised

Mi lahko kaj poveste kaj o nabavi slo tipkovnice(najcenejša dostava in montaža) in če celo poznate koga, ki bi mi jo znal montirati???!!

Tukaj so še specifikacije maca, da mi lahko svetujete če je sploh dobra in če se splača!
Macbook Pro 15", 2.4Ghz Core 2 Duo, 4GB Ram, *BOXED*


This is the latest Macbook Pro with the new Santa Rosa processor, LED Display and Nvidia Graphics. It has OS X Leopard installed, but does not include leopard restore discs, only Tiger restore discs. It has been upgraded to 4GB RAM.

It will also have Office 2008 installed.

The picture below shows the laptop with Tiger installed, however I will install OS X Leopard 10.5 before the laptop is shipped.


Condition: The Macbook Pro is Like New, it comes boxed with all original accessories. It still has OVER 6 Months Apple Warranty remaining. It is a UK model.


Specifications: Rolling Eyes


2.4Ghz Intel Core 2 Duo Processor
4GB DDR2 Ram
160GB HDD 5400rpm
15" LED Widescreen Display 1440 x 900 Pixels - MATTE
256MB Nvidia GeForce 8600GT GDDR3 SDRAM
MAC OS X 10.5 LEOPARD - INSTALLED ONLY
Tiger OS X 10.4 Restore Discs
iLife 08'
Microsoft Office 2008 - INSTALLED ONLY
iSight Camera
8x Slot-Loading Superdrive
Airport Extreme and Bluetooth 2.0
Apple Remote

RES BI PROSILA ZA HITER ODGOVOR; KER JE MAC ŽE NA POTI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 12.03.2008 19:44:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
misha, kaj ti naj rečem, po specifikacijah se mi zdi dober. Sicer pa boš videla sama, ko ga dobiš, a ne?

kako je dejansko stanje (praske ipd.) pa boš izvedela po odpakiranju.
kaj pa je z garancijo?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani