Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 46, 47, 48  Naslednja
Izkušnje s SLO Apple trgovino / servisom
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2007
Prispevkov: 115
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 26.02.2008 11:36:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
EPL je katastrofa!!! Njihovi šefi so isto katastrofa!!!
Enkrat sm jih kontaktiral preko maila, sm imel eno vprašanje (kako se poveže macbook z TV), pa mi je njihov vodja, če ne celo lastnik napisal, da mi tega ne more odgovorit, ker nism pri njih kupil rač., (prvo je seveda zahteval serijsko številko rač - KRET.. ), tako, da imajo zelo slab odnos do ljudi, ki kupijo Appla drugje. Verjetno jim gre zelo slabo!
:twisted: :twisted: :twisted:
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 26.02.2008 11:56:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Djuks500: Groza. Slično sem že slišal za ljudi, ki so kupili iPode drugje, pa so šli vpršat, če bi lahko dobili kopijo navodil in kupili polnilec. Dotična oseba je kupila iPod na Japonskem. Niso hoteli prodat al nekako tako, skratka mučke.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 26.02.2008 12:33:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se pridruzujem slabim izkusnjam z EPL jem, arogantno obnasanje za zacetek.

Prjatu ki je kupu ipodn pri njih (in mel na njem cca30GB robe, ki mu je bla zelo pomembna, audio fajli-intervjuji, fotke...) jim ga je nesu nazaj ker se mu je pokvaru.
No ja, ni se ravno pokvaru samo do svoje robe ni vec mogu dostopat. V epl ju so mu pa rekl da, mu ga lahko zamenjajo in to je to. Bl ko jim je on tumbal da noce novga ampak hoce svoje fajle dol, bl so mu oni razlagal da se to njih ne tice in da oni niso servis. Bil je pa kupljen pr njih in seveda u garanciji. No u koncni fazi sem pol jest porabu natanko 2 min z disk warriorjem da sem mu ga zrihtu.

Drugac pa sm mel se izkusnje z mac-pc (so super), aris (odvisno od dneva).
Je pa tale topic kar koristn se mi zdi. Naj se ve kdo kaj pocne in kako, ce ze placujemo za masine pa za nek brand pol naj bo se support temu primern, hvala bogu je konkurenca in za svoj kos kruha se je pac treba mal potrudt.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 20.11.2007
Prispevkov: 81
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 26.02.2008 15:14:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem sicer že nakazal v temi, ki sem jo odprl pred časom o mojih izkušnjah z nakupom iMaca. Naročil sem ga oktobra pri EPL. Dogovor je bil, da bo dobava trajala 1 mesec. Ker se mi ni mudilo, nisem kompliciral in čakal. Res je, da zaradi pozne dobave niso zahtevali akontacije oz. predplačila. Po preteku meseca in pol sem parkrat poklical, nikoli dobil kompetentne osebe, ki bi mi odgovorila o času dobave. Pustil sem svoj mail (ki so ga tako ali tako imeli, prav tako tel.) Nikoli ni nihče poklical, klub mojim klicem in vprašanjih o dobavi. Po novem letu, sem se oglasil pri Aris, dogovoril o dobavi, plačal akontacijo in dobil računalnik v dobrih 14 dneh (dogovor je bil, da bo tipkovnica poleg).

Sedaj sem srečen lastnik novega iMaca, mimo EPL trgovine se pa tudi peljat nočem več.


p.s. do sedaj me iz EPLa ni še nihče obvestil o računalniku oz naročilu, ki je še vedno aktualno. Preklical ga nisem in ga tudi ne bom. Upam, da me kdaj kdo pokliče.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 26.02.2008 15:25:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil svojega Macbooka, Leoparda in še nekaj drobnarij v iStyle in bili so vedno zelo korektni in prijazni, pa še prodajalka je bila lušna Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 27.02.2008 07:18:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm... jaz pa imam samo pozitivne izkušnje z EPL-om. Res, da nisem kupil nič posebnega, ampak so zadeve vedno zelo hitro naročili, če ni bilo na zalogi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 27.02.2008 07:32:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MrXYZ je napisal/a:
...pa še prodajalka je bila lušna Very Happy


Super racionalni argument Smile Kupuj s tičem.™ - verjetno so tudi oni imeli takšne tičke v mislih, ko so jo zaposlovali Wink - drugače rečeno - podlegel si njihovemu marketingu Smile



@opeter: who are you kiddin? Smile Kolker si razalgu, si kupil pri njih samo eno grafično kartico, ni tako? Smile



@lukiluke: v Sloveniji nasploh velja, da moraš v trgovini prit kr s kupčkom denarja, ga zložit na mizo za katero se vsedeš s prodajalcem k pogajanjem, potem pa se pričeti pogajati. Premagal jih bo pohlep in ti si boš izpogajal marsikaj Smile Tako sem jaz kupil recimo avtomobil, za katere velja, da ne dajejo velikih popustov, kar milijon tolarjev ceneje. Blo je kot bi zadel na lotu, res Smile


Nazadnje urejal/a MitjaP Sre 27. Feb 2008 08:25; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 27.02.2008 07:46:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:

Seveda me vsaj rahlo moti, da ni slovenske tipkovnice, a se v zivljenju nikoli nisem imel slovenske tipkovnice, saj sem do sedaj se cisto vse racunalnike ali pa fancy tipkovnice kupil v avstriji. Cudno vem in lih zato se spogledujem tudi s slovenskimi dealerji.


Po novem je mogoče kupit za 130 EUR pribitka tudi slovensko tipkovnico pri M-store. Apple je začel to prodajat kot servisni del po celi Evropi.

Še vedno ceneje kot če greš tipkovnico z montažo za 250 EUR kupit k slovenskemu prodajalcu Razz

Drugače pa če koga zanima srebrna slovenska MacBook Pro tipkovnica, jo lahko dobi pri meni za 40 EUR. Ne vem, zakaj ni interesa, sam tipkovnica je čist tip top. Lahk tud js vam zamenjam zadevo, če ma kdo interes. Manj pa žal ne morem prodat, ker pol bi bil v zgubi glede na nabavno ceno, ki je že tko bla takrat 50 EUR. Potem raje počakam, da bom kupoval nov MBP in mi bo prišla prav (kar še pa kako leto ne bo).
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 27.02.2008 07:48:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:

... Tako sem jaz kupil recimo avtomobil, za katere velja, da ne dajejo velikih popustov, kar milijon tolarjev ceneje. Blo je kot bi zadel na lotu, res Smile


Saj to so normalni popusti pri recimo Renault, Citroen, Opel,... da sploh kaj prodajo Smile ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 27.02.2008 08:24:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:

... Tako sem jaz kupil recimo avtomobil, za katere velja, da ne dajejo velikih popustov, kar milijon tolarjev ceneje. Blo je kot bi zadel na lotu, res Smile


Saj to so normalni popusti pri recimo Renault, Citroen, Opel,... da sploh kaj prodajo Smile ...


Sem posebej reku, da nisem kupil nič od teh jajc, za katere že tovarna priznava, da so precenjena Razz
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 27.02.2008 08:41:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Še vedno ceneje kot če greš tipkovnico z montažo za 250 EUR kupit k slovenskemu prodajalcu Razz


pri slovenskih trgovcih je slovenska tipkovnica serijsko, ce se ne motim... Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 27.02.2008 08:50:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kenz76 je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Še vedno ceneje kot če greš tipkovnico z montažo za 250 EUR kupit k slovenskemu prodajalcu Razz


pri slovenskih trgovcih je slovenska tipkovnica serijsko, ce se ne motim... Wink


Ni res, cena tipkovnice je pri slovenskih trgovcih že vključena v ceni računalnika Razz

250 EUR je mišljeno za separatni nakup. Kdo pa še kupuje v Sloveniji Smile Itak je vse tako drago kot da bi bili skandinavija Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 27.02.2008 09:03:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
@opeter: who are you kiddin? Smile Kolker si razalgu, si kupil pri njih samo eno grafično kartico, ni tako? Smile


Grafično, tipkovnico, MacOS X Tiger Retail. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 27.02.2008 09:40:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@opeter: Potem si eden večjih njihovih kupcev Razz Logično pol, da se takoj odzovejo na tvoj klic Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.01.2008
Prispevkov: 384
Kraj: Ravne na Koroškem
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 27.02.2008 10:00:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno je že kdo kje napisal ampak kam bi blo vredno v Slo peljati iMac-a na servis?
Kupljen je bil v Avstriji, prek Apple Web Stora in je še v garanciji.

Govoril sem z serviserjem pri EPL-ju pa mi je neki razlagal (in sicer na način, kot da sploh niti ni možnosti da približno vem o čem govori Confused), da če je šel display (verjetno je šla krmilna enota) bi treba na rezervni del čakati 4-6 tednov (!!!).

V takem času ga jaz peš prinesem iz Amerike Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 27.02.2008 10:30:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi govorite, da je Mac Pro npr. cenejši v Avstriji, kot v Sloveniji. Gledal sem pri M-Store, pa je cena ista ali celo nekoliko dražji kot pri Mac&PC ali EPL.

Ima kdo kakšno cenejšo varianto? MBP me je tako okužil, da bom najbrž tudi PC Workstation zamenjal za Mac Pro...

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 27.02.2008 10:35:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@Stilus: ti bolj slabo gledaš a ne?

Mac Pro sploh nimajo online: http://shop.m-store.at , moraš poklicati (še niso vseh teh kombinacij, kot so z novim Mac Pro mogoče, uspel spravit v dinamični onfigurator)

Če pa gledam www.apple.at/store (cene iste kot v m-store.at), je pa razlika v ceni debelih 200 EUR (to je tam nekje 7% dražje). EPL je 40 EUR cenejši kot iStyle, sam še vedn dražji kot M-store. to pri vstopnem modelu, ne pa za kak 3,2 GHZ, ki ti ga pri nas zaribajo (individualna dobava pač stane, ker to bolj redko v SLO dobavljajo), gor je pa cena kot je v apple store. K tej ceni v AT prištej še 30 EUR za slovensko tipkovnico, če jo lih rabiš, in maš dve tipkovnici.

Po drugi strani pa slovenci lužijo kupce mac minijev. skor 10% dražje kot v avstriji.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.05.2006
Prispevkov: 114
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 27.02.2008 10:54:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sorry... ja, gledal sem na www.apple.at. Cena za Mac Pro 2.8 je 2.499 €, pri EPLju pa je isti model 2.576 €. Torej je razlike 77 €. Več zapraviš za bencin in čas, k ga morš jt v Graz iskat.

Vsaj moj pogled na to je tak... Pa BTW, garancija na Mac Pro-je ne velja v Sloveniji, če je kupljen v tujini. Vsaj v iStyle so me na to opozorili. Za prenosnike pa velja kjerkoli.

LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 27.02.2008 11:16:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Velja EU garancija Wink Ker sicer gre za omejevalne ukrepe na enotnem trgu Smile
iStyle nima prav, konec koncev jih je tudi ženska iz odv. pisarne Senica prepričevala, da ne morjo opravljat gospodarske dejavnosti v LJ, če nimajo tam registrirane podružnice, ker majo pa sedež v MB. Če bi blo to res, bi bla vsaka trgovina mercatorja podružnica, kar bi bilo pa seveda zelo čudno v sodnem registru, ker bi bilo 10% sodnega registra sam za mercator Smile

Pač levaški pravniki Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 27.02.2008 18:25:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
slovenski trgovec ima enake cene kot apple.at, Smile
aktualni MBP pri ArisJabolku:
MBP 15" 2.4: 1799€
MBP 15" 2.5: 2199€
MBP 17" 2.5: 2499€
s slovensko tipkovnico!

MacPro-ji so pa res malo drazji...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani