Jabuk
Nakup iMac-a G5
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 573
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.03.2005 19:30:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
živijo,
Sem nesrečni uporabnik windows XP. Pred nekaj meseci sem formatiral račinalnik in ponovno naložil windows. Nekaj dni so delali normalno, nato pa so se naložili virusi in razen spyware, adware,... danes delajo obupno počasi in sesuvajoče. Zato sem se zdaj po dveh letih čakanja in gledanja raznih Macintoshev in OS X odločil, da kupim iMac G5.
Zanima pa me kako glasen je iMac? (nek programer, ki servisera PC-je, je rekel, da je na CEBIT-u videl, da se zelo greje in da je glasen)
Kakšna je njegova hitrost v primerjavi s PCjem (P4 2,8 Ghz). Samo okvirno, ker me zanima če je na PowerPC G5 kakšna finta - ima frekvenco "samo 1,8 Ghz."
Kje še ga splača kupit? V Soveniji, Avstriji,... Pri katerem prodajalcu?

To bi bilo zaenkrat vse.

P.S: iMac-a bi uporabljal predvsem za montažov slik, videa, surfanje po internet, email, kakšne igre občasno,.. Aja pa še to. Nekje sem prebral, da se v Applovih delavnicah pripravlja novi iMac z 2 Ghz procesorjem in OS X Tiger. (oboje nekje Aprila) Ali je to res. Če je ali se splača počakati na ta model ali ne? (Verjetno bo še dražji).


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.03.2005 21:36:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naj bi se res nekaj pripravljalo, in sicer skupaj z izidom novega OSa, Mac OS X 10.4 Tiger.

Kar se pa tiče samih hitrosti, pa moraš razumeti, da je G5 procesor 64-bitni procesor (kot recimo AMD Opteron) in ga zato ni najbolj smiselno kar neposredno primerjati z 32 bitnim Pentium procesorjem, ki poleg tega temelji še na drugačni arhitekturi. Bolj pomembno je, da imaš čim več RAMa, saj boš le tako lahko resnično izkoristil G5.

Glede segrevanja in glasnosti pa dvomim, da je temu tako, kot si omenil. Ravno nizke vrednosti teh dveh v primerjavi s starim iMacom naj bi bile ene izmed pomembnejših izboljšav.

Seveda pa je moje mnenje bolj laično; nanj ti bo še najlažje odgovoril kakšen iMac G5 uporabnik ali Apple poznavalec.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.03.2005 21:52:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odgovori so iz prve roke za iMac G5 1,8GHz, 20" ekran, 1 GB RAM, 250 GB HD.

Računalnik je popolnoma tih ( lahko tudi preveriš v SLO trgovinah EPL d.o.o., Harvey Norman ...čist tko EPL je cenejši ). Pregrevanja ni tudi ob intenzirnem delu...renderiranje itd.
Monitor ( 20" ) je božanski....tud 17" je zelo kul.
Hitrost je za moje pojme in uporabo odlična ( photoshop, illustrator, office, web, mail, proklik, flash, iMovie....sem pa tja pa še kej bl zahtevnga )
Glede 2.0 GHz se baje res prpravla...verjetno ga bodo dal vn nekje junija.
Stabilnost in kompatibilnost sistema je pa zakon.

Naj naštejem še dva minusa. Dokupit bo treba miško z dvema knofoma in OBVEZNO DOKUPI RAM....vsaj 768 MB ( skupaj )

Lp

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.03.2005 23:02:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ko mu das mir je cist tih ja, ko pa kj resnga dels pa glasn rata. 17" to. zdj nevem a se 20" bols hladi al je pa dzek neobcutljiv na zvoke pa ga ne motjo. ampak ko kj resnga delas je masina glasna. ce mas musko zravn je kul, ce ne te pa zivcera :&rt;
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 14.03.2005 23:11:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sm mev eMaca...ta je res glasn ...sam tale 20" je pa definitivno tiha...mogoče za 17" ne velja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani