Jabuk
Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.10.2012
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.11.2012 02:04:07
Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem tik pred nakupom Macbook Air, 13'3, 8 GB RAM, 256 SSD HD, pa imam v zadnjem trenutku pomisleke, da bi morda kupil 13.3 ' Pro z Retina zaslonom. Cene so skoraj enake.

Kot vidim tukaj: http://www.apple.com/why-mac/compare/notebooks.html
ima Pro Retina boljšo resolucijo in tudi sicer je zaslon neprimerno boljši.

Air ima prednost le še v tem, da je tanjši, lažji, elegantnejši ... ampak prednost Pro Retina so pa gotovo zaslon in lažje servisiranje.

Hvala za vsak nasvet ali mnenje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.11.2012 02:31:36
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi vzel macbook pro. Velika prednost je vsaj za moje pojme procesor. Drugače pa res moraš vedet ali želiš zmogljivost ali prenosljivost.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.10.2012
Prispevkov: 43
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.11.2012 03:39:04
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi glede večje prenosljivosti Air-a nisem več tako prepričan ... novi Pro-ji so tanjši kot prejšnji; razlike v teži med Pro in Air je pa 250 gramov (2.96 pounds vs. 3.57 pounds).

Edino prednost vidim v tem, da so otroške bolezni pri Air-ih najbrž že odpravljene.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.11.2012 08:22:26
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem se tudi odločal med tema, sem na koncu Aira izbral. Saj je lep ekran, ampak to je tudi to. Pa skoraj na vseh "reviews" so poudarjali, da splet in ostali programi morajo dohiteti to retino, ker je zaenkrat potrebno resolucijo "downscale" naredit. Tako, da pravijo še kakšno leto, mogoče dve...
Sem pa, ko sem tetstiral, je bil PRO precej bolj vroč, oziroma je postajal precej bolj vroč, ko sem odpiral programe.
Je res da je 300g ni veliko, ampak ko ga dvigneš v zrak se čuti. Ampak to je itak zanemarljivo.
Cena, preveč, vsaj zame, za to kar nudi PRO. Če mi nebi bila pomembna portabilty, bi verjetno 15 z Retino vzel...
Sem na koncu Air naročil, če dve, tri leta ko bo Air z retino ali PRO z retino, ki bo tako lahek kot Air, z boljšo grafiko, boljšo baterijo, kupim takoj...
Tako sem jaz premišljeval.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.11.2012 08:35:44
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je pa res, da nisem vzel tega kot si ti napisal, sem vzel cenejšega Aira. Samo z 128gb SSD in 8GB RAM. Pa tudi ne za ceno, ki je v SLO Smile
Na koncu se tudi nisem odločil za procesor i7, ker sem bral na forumih, da ga jaz za mojo uporabo na bom rabil, pa še baterija manj zdrži z i7 procesorjem...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.11.2012 12:49:42
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
saltim je napisal/a:
Je pa res, da nisem vzel tega kot si ti napisal, sem vzel cenejšega Aira. Samo z 128gb SSD in 8GB RAM. Pa tudi ne za ceno, ki je v SLO Smile
Na koncu se tudi nisem odločil za procesor i7, ker sem bral na forumih, da ga jaz za mojo uporabo na bom rabil, pa še baterija manj zdrži z i7 procesorjem...


Kater model točno si potem vzel? kej kupil in kolk zanj dal? me mal firbec matra.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.10.2012
Prispevkov: 71
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.11.2012 17:12:24
Re: Macbook Air 2012 ali Pro Retina?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil sem osnovni model (2012 Air) z 8gb v Avstriji (pri premirum reseller) s hrvaško tipkovnico Smile. So mi ga naročili. Cene so na apple.at: http://store.apple.com/at/browse/home/shop_mac/family/macbook_air), minus izobraževalni popust.
Je pa treba znati nemško in se dogovoriti Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani