Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 64, 65, 66  Naslednja
iPhone in baterija (%)
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.09.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #721   Objavljeno 08.05.2017 21:11:46
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

mene pa zanima, a lahko kdo priporoci kaksno baterijo iz ebaya za 5S? A te okrog 10€ kaj drzijo ali je larifari? Sem imel slabo izkusnjo na Nokii N95, kupim pri nas v mobicentru baterijo, ki je bila se enkrat debelejsa, tako da je se pokrov zraven bil, drzala pa slabse kot znucana originalna, katero sem dal ven Smile
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #722   Objavljeno 09.05.2017 08:47:29
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A menjal jo boš pa sam, ali kako? Exclamation Jaz se zagotovo ne bi hecal s tem, da bi kupoval posebej baterijo, pač pa bi nesel telefon na nek servis in bi mi zamenjali baterijo, prej pa bi seveda poklical na ene dva konca, da bi poizvedel o ceni, da ne bi kje po nepotrebnem preplačal. Navsezadnje ne menjaš baterije vsako leto, kajne? Wink Mislim si, da če ima nekdo za iPhona, bo valjda imel tudi za baterijo, ko jo je potrebno zamenjati. Rolling Eyes Ali je to tako, kot pri Mujotu, ki si kupi Mercedesa, potem pa nima za vzdrževanje... Razz

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #723   Objavljeno 09.05.2017 08:58:48
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zan0088 je napisal/a:
Zdravo,

mene pa zanima, a lahko kdo priporoci kaksno baterijo iz ebaya za 5S? A te okrog 10€ kaj drzijo ali je larifari? Sem imel slabo izkusnjo na Nokii N95, kupim pri nas v mobicentru baterijo, ki je bila se enkrat debelejsa, tako da je se pokrov zraven bil, drzala pa slabse kot znucana originalna, katero sem dal ven Smile

mogoče kej v smislu dobrih reviewjev za izdelke ki so po novem na voljo na ebayu..
tale je sicer za iphone 5.. , tko da poišči zase primerno, z linkom samo želim pokazat kaj mislim.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 13.09.2008
Prispevkov: 18
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #724   Objavljeno 09.05.2017 16:12:51
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aha hvala hhsk, ja to sem gledal, pa 5000 prodanih, more ze bit za kaj. Mislil sem da bo kaj vec kaksnih izkusenj.

iPaddy, kakor komu sede lej Smile
Sem izobrazen v vec tehnicnih strokah in nimam dveh levih rok, rad pa imam izive. Kakor sem gledal pride cca 15€ z orodjem in postnino vred baterija na ebayu, idoktorji imajo 40-70€ na bolhi oglase, mislim da navajajo celo, da je baterija ekvivalentna in ne originalna se pravi tista, katero sam gledam za 15, EPL pa racuna 120€, pa se zamisli? Imam tudi BMW (spet ena ''status'' znamka?) GSA 1200 motor, pa sem vozil na servise dokler je bil v garanciji, menjava olja in filtra 150€, halo? Sam si ga zamenjam za 30€, svecke so tudi na BMWju pri roki, pa zracni filter - spet enostavno, zakaj ne bi sam, se service manual se dobi na netu kjer ti za vsak posamezen sravf pise s koliko Nm ga privit (pa lahko tukaj spet recem, da s temi navori niti uraden servis ne komplicira toliko kot jaz in zategujejo na pamet). Zakaj potem nekomu vozit, ki ti mastno racuna, pa se ne naredi picajzlasto po PS-u, ker ce kje bi se pa pri takih tako kompliciranje za tako ceno spodobilo? Res pa je, da vilice pretesnit, nastavit ventile in podobna zahtevnejsa dela vseeno peljem na servis. Letos, po servisu vilic, sem pa sel do vulkanizerja menjat se prednjo gumo in bil sokiran, kako so vilice zazijale navzven, ko smo razvijacili gumo, ker jih niso poravnali po montazi nazaj. Ker sem tudi sam iz kvalitete, toliko o kvaliteti storitve ''dragega servisa''.Sicer pa Youtube je tudi poln DIY videov o vsem: https://www.youtube.com/watch?v=yJBWl4_Pg1U

Tako zahtevna je menjava baterije, video nazorno pove da je zalimana, da nisi sokiran ko jo pulis ven, pove da ne gres z displayom vec kot v 90 stopinj zaradi kablov, da kaj ne potrgas, pokaze katere konektorje snet po vrsti in potem kontra nazaj, pouci se o ostalem, ki se menjave ne tice in je s tega vidika dost uporaben.

Se opravicujem za offtopic, bi lahko spregledal provokacijo pa pac ne maram provokacij in odgovorov, ki se ne ticejo vprasanja. Enostavno sem samo iskal potrditev v smislu, da je tako baterijo ze kdo od vas kupil in je vse OK Smile

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #725   Objavljeno 09.05.2017 16:43:04
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zan0088 je napisal/a:

Se opravicujem za offtopic, bi lahko spregledal provokacijo pa pac ne maram provokacij in odgovorov, ki se ne ticejo vprasanja. Enostavno sem samo iskal potrditev v smislu, da je tako baterijo ze kdo od vas kupil in je vse OK Smile

lp

ja jaz imam kitajca v macbooku za 20eu + 20eu poštnina, pa že par let dela.. sem bil prepričan, da bo hitrej škripnla ta baterija.
pač pri vseh baterijah je coin flip, dobiš kar dobiš, zato sem predlagal najboljše reviewe po izdelkih iz ebaya. zato pa resni playerji dajejo dobre garancije tudi na baterije.
recimo makita ima 3 leta garancije na baterijo, zadnič mi je dokaj novo pihnl po 3 polnjenih, pa so jo zamenjal v enem dnevu.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14553
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #726   Objavljeno 09.05.2017 22:56:49
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ma dost dobrih ocen po ebayu, pa da piše da je OK, je tako kot ti je @hhsk napisal baterija je OK in dela pa tudi če je samo 10-15 EUR. Montaža ni težka pazi samo na kabl od TouchID da ga ne utrgaš ko odpiraš in mogoče si naroči nov trak za pod baterijo, ali pa uporabi teso dvostransko...

Dejansko gre za isto baterijo oz. boljšo katero ti vgradijo neuradni serviserji. Kot si rekel glede EPL in ostalih, ki imajo dražjo ceno, gre za original baterijo z garancijo, ampak za tak strošek se sigurno ne splača uradna menjava za iPhone 5S.

Poročaj kako bo uspelo!

Like
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1230
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #727   Objavljeno 10.05.2017 06:56:47
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zan0088 je napisal/a:
Se opravicujem za offtopic, bi lahko spregledal provokacijo pa pac ne maram provokacij in odgovorov, ki se ne ticejo vprasanja. Enostavno sem samo iskal potrditev v smislu, da je tako baterijo ze kdo od vas kupil in je vse OK :)lp

Ni bila provokacija, pač pa samo razmišljanje glede tega. Te seveda spoštujem, če se boš "študiozno" lotil zadev menjave baterije, gre pač za to, da se sam tega ne bi lotil, ker se ne čutim sposobnega, da bi menjal baterijo na iPhonu Embarassed Tudi bolj "udobno" se mi zdi, da nesem na servis, res pa je, da je lahko drago, ampak za 5S ne bi nesel na uradni servis, pač pa nekam, kjer bi to uredili po dostopni oz. sprejemljivi ceni.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #728   Objavljeno 10.05.2017 07:03:28
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Ni bila provokacija, pač pa samo razmišljanje glede tega. Te seveda spoštujem, če se boš "študiozno" lotil zadev menjave baterije, gre pač za to, da se sam tega ne bi lotil, ker se ne čutim sposobnega, da bi menjal baterijo na iPhonu Embarassed Tudi bolj "udobno" se mi zdi, da nesem na servis, res pa je, da je lahko drago, ampak za 5S ne bi nesel na uradni servis, pač pa nekam, kjer bi to uredili po dostopni oz. sprejemljivi ceni.

se nekak strinjam. menjajo pa za 10eu, ker za to porabijo lih 5 minut dela. puncam, ki se znajo malo nasmehnit pa zastonj.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2011
Prispevkov: 188
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #729   Objavljeno 27.09.2017 08:13:16
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moram menjat baterijo na iphone 6.Menjal mi jo bo kolega.Bi prosil za pomoč katero baterijo kupit,na bolhi je en kup baterij ki se gibljejo okoli 20e.A je to sploh za kaj?ima kdo izkušnje?
Prosil bi za kak link katero vzet da je ok.
Oziroma kje kupit original baterijo?
Hvala
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 27.09.2017
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #730   Objavljeno 27.09.2017 08:54:03
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
furc je napisal/a:
Moram menjat baterijo na iphone 6.Menjal mi jo bo kolega.Bi prosil za pomoč katero baterijo kupit,na bolhi je en kup baterij ki se gibljejo okoli 20e.A je to sploh za kaj?ima kdo izkušnje?
Prosil bi za kak link katero vzet da je ok.
Oziroma kje kupit original baterijo?
Hvala


Za original baterijo boš moral kar na uraden servis. Skoraj enako dobre (v kar nekaj primerih pa znajo biti celo za odtenek boljše) so OEM baterije. Samo moraš pri nakupu pazit, ker en kup prodajalcev kot OEM baterije prodaja obično kopijo.

_________________
WiService
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.12.2015
Prispevkov: 104
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #731   Objavljeno 27.09.2017 09:02:08
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
furc je napisal/a:
Moram menjat baterijo na iphone 6.Menjal mi jo bo kolega.Bi prosil za pomoč katero baterijo kupit,na bolhi je en kup baterij ki se gibljejo okoli 20e.A je to sploh za kaj?ima kdo izkušnje?
Prosil bi za kak link katero vzet da je ok.
Oziroma kje kupit original baterijo?
Hvala




Jaz sem narocil na ebayu in jo sam zamenjal na 6 plusu, baterija drzi cez cel dan, vec pa nisem niti pricakoval.. Polnim ga vsak dan, tako da mi je vseeno tudi ce bi zdrzala dan in pol..Uporabljam jo priblizno 1 mesec, do zdaj je vse OK.

Sem pa placal 20€ iz nemcije prek ebaya : Klik

EDIT: To je za 6 PLUS model, če se odločiš za to poišči podobno za svoj model.

_________________
Iphone X 64GB Space grey
Apple Watch Series 1 - 42mm - Space Grey
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2011
Prispevkov: 188
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #732   Objavljeno 27.09.2017 09:14:20
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala.
Al pa tole bo ok?
http://m.enaa.com/product.asp?pf_id=on0009285&dept_id=13821
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 11.12.2015
Prispevkov: 104
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #733   Objavljeno 27.09.2017 09:31:45
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
furc je napisal/a:
Hvala.
Al pa tole bo ok?
http://m.enaa.com/product.asp?pf_id=on0009285&dept_id=13821


Ja moralo bi delovati BP.
Samo tisti, ki bo menjal more paziti kako menja. Mora pa tudi poznati postopek in kako zamenjati. Hitro se kaj poškoduje..

Srečno pri menjavi.

_________________
Iphone X 64GB Space grey
Apple Watch Series 1 - 42mm - Space Grey
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 16.01.2011
Prispevkov: 188
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #734   Objavljeno 27.09.2017 10:13:32
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kolega ze menjaval menda bo;)tnx
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2014
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #735   Objavljeno 01.11.2017 10:10:37
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A mi lahko prosim poveste, če je to še vedno uredi baterija? prazni se mi namreč zelo hitro.



Hvala za odgovore.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #736   Objavljeno 01.11.2017 10:25:44
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
470 ciklov ni prav malo.

Hitro praznenje pa še ni nujno znak slabe baterije.
Za katero napravo sploh gre?

Recimo po upgrejdu iOS se baterija nekaj dni precej bolj prazni, kot normalno.
Telefon indeksira podatke in več kot je spomina, bolj je opazno.
Pa Location services, pa animirano ozadje, itd.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2014
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #737   Objavljeno 01.11.2017 10:37:22
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
470 ciklov ni prav malo.

Hitro praznenje pa še ni nujno znak slabe baterije.
Za katero napravo sploh gre?

Recimo po upgrejdu iOS se baterija nekaj dni precej bolj prazni, kot normalno.
Telefon indeksira podatke in več kot je spomina, bolj je opazno.
Pa Location services, pa animirano ozadje, itd.


Gre za napravo iphone 7,128gb, 1 leto je zej star. procenti padajo zelo hitro ko je baterija polna, prav tako se mi ta capacity spreminja. Posodobitev je zadnja mozna 11.1. Hvala



Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #738   Objavljeno 01.11.2017 10:53:06
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj ti pokaže pa battey usage?

Jaz bi najprej pogledal, katera aplikacija porabi največ.

Ena izkušnja; Sem probal kako delajo remindersi vezani nalokacijo. Recimo ko pridem domov, da me nekaj spomni.

Zadeva mi je zaradi location servisa požrla baterijo v parih urah pri novem telefonu.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 01.01.2014
Prispevkov: 54
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #739   Objavljeno 01.11.2017 11:04:04
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Kaj ti pokaže pa battey usage?

Jaz bi najprej pogledal, katera aplikacija porabi največ.

Ena izkušnja; Sem probal kako delajo remindersi vezani nalokacijo. Recimo ko pridem domov, da me nekaj spomni.

Zadeva mi je zaradi location servisa požrla baterijo v parih urah pri novem telefonu.


battery usage nic kej posebnega trenutno. evo screene spodaj. location services mam on, background app refresh isto. pac procenti kar padajo ...tako pa se ne... bwo. kot da bi medlo neki baterijo enkrat normalno, drugic kar pada kapaciteta 🙃





Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9090
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #740   Objavljeno 01.11.2017 11:16:50
Re: iPhone in baterija (%)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Težko rečt. Men se recimo dogaja, da po uporabi navigacije (sigyc) baterija precej hitro pada. Tudi če je app ugasnjen. Dokler ne ugasnem/prižgem telefona. Očitno v ozadju pusti laufat še nek servis.

Pa location services poglej, če je kera aplikacija zlo aktivna. Veš po tisti puščici; violična, siva, votla...

Pa seveda 470 ciklov pri bateriji ni prav malo.

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 64, 65, 66  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani