Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
IPad kot blagajna
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.11.2012 22:31:14
IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, ali ima kdo že kakšne izkušnje s tem - Ipad kod blagajna??? Obstaja kak dober SW za blagajno? Čitalec plačljivih kartic, predalnik za denar ... Kako je kaj s tem? Na netu gledam, da je tega kar nekaj, pa me zanima, ali obstaja kaj takega tudi pri nas v SLO....

_________________
My old house is now my smart home Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.11.2012 22:41:04
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sm probavu neki podobnga pri sebi v lokalu in ti povem da je katastrofa, ni se taprave podpore oziroma je vsaj se jaz nisem nasel, glede citalca ga bos lahko uporabljal le ce bos imel kaksno pogodbo z kaksno banko KI BO ODOBRILA TVOJ CITALEC KARTIC...iz izkusenj ti povem da ga nobena ne bo vsaj za zdaj se ne, ker se ne zaupajo zaradi skimminga...jaz uporabljam pa za vodenje lokala kar dosti ipad se posebej programe kot so Ovatu, VirtuaBook, Opentable MANAGER, ARMS F&B...sicer ne se za 100000000000% ampak se preizkusam katero naj vrzem noter Very Happy nasel sem se eno opcijo da natakarjem v lokalu potalam ipod touche 4 in da jih uporaljajo kot ordermane in sem zadevo preizkusil in deluje fenomenalno skupaj z tiskalniki in z usem...edino kar je problem...nikakor ne morem dodati davcnih stevilk v program :/ preprosto noce, tako da sem dal nekemu fantu, ki imajo neko podjetje z programiranjem (pojma nimam katero je, vem da se z tem ukvarjajo), toliko da se malo poigra z temi zadevami in ce mi usposobi zadevo tako da imam popoln nadzor z svojim ipadom, sigurno vrzem v lokal to in ipode vsem Very Happy (natakar ce razbije ipoda ga bo moral placat Very Happy hihihi )

EDIT:

za izpisovanje nekaksnih racunov imas pa tudi zanimiv program CARBON, v katerem si lahko nastavis zeljen izgled dokumenta potem pa le dopisujes kar zelis in pritisnes print, udaris stambilj firme gor in je to to Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.11.2012 22:47:48
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa,ja. Totalno se mi vidi ta ideja z Ipadom kot blagajno, zasede zelo malo prostora, pa še kasneje si jo (ga) lahko domov odneseš Smile WIFI v lokalu itak je, tako da ni problema s tiskalniki, le še kakšen preprost a dober SLO software bi moral biti na razpolago, prilagojen našim zakonodajam....

PROGRAMERJI - To je pa že ena dobra ideja za aplikacijo!!!

_________________
My old house is now my smart home Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.11.2012 22:54:49
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...imas pa se eno moznost...samo ce ti se da seveda z tem ubadat...meni se ne iskreno...imas doma glavni racunalnik sercer sta god...in das na ipada splasshtop desktop in se povezes z svojim racunalnikom in ga lahko edino uporabljas kot blagajno preko omrezja, vendar ne vem kako bi spet povezal use to z citalci, predalom itd...glede programerjev sem ze kontaktiral nekoga da bi ustvaril direktno za lokal na kaksen nacin pa mi je taksno cifro useku da sm reku papir pa kuli sta se vedno zakon Very Happy hahaha

Ce se pa kdo najde tukaj od programerjev, pa rade volje in z veseljem stopim z njim v kontakt in skupaj lahko opravimo nekaj taksnega, skupaj mislim tudi financno in poslovno Very Happy nimam znanja iz programiranja imam pa zato v gostinstvu in prodaji in v delovanju taksnih programov ogromno Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.11.2012 23:06:37
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bi se rad povezal z računalnikom doma, kajti želim se izogibati online programju. Kaj če tisti trenutek ni elektrike na oddaljeni lokaciji (oz. kak drug dejavnik vpliva na komunikacijo), ne morem dostopat do podatkov.. ne, to ne pride v poštev.

Potreboval pa bi program za majhen lokal z hitro prehrano...

_________________
My old house is now my smart home Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.11.2012 23:18:22
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...zdaj moje mnenje glede hitre prehrane nebi nekaj veliko vlagal v samo blagajno in ipada bi pa bilo po mojem mnenju zelo skoda zaradi vrocine mascobe in vsega na splosno, saj ves kaj mislim...zdaj boljse bi ti bilo kaj taksnega

http://www.bolha.com/poslovna-oprema/blagajne/registrska-blagajna-1281820526.html ne potrebujes nekih posebnih licenc placevt, dokler blagajna zna sama izpisovat stevilke racunov in shranjevat ter narediti sama prodano zalogo (mislim da jih to znajo ze skoraj vse ce le niso stare 30 let Very Happy ), pa se najlazje je za dvojno vodenje knjig Wink lahko si pa tudi nabavis kaj taksnega http://www.bolha.com/poslovna-oprema/trgovinska-oprema/pos-testatura-in-display-1272647872.html in preprosto vklopis v komp samo je pa potrebno imeti spet program in licenco zanj :/ ali pa kaj taksnega http://www.bolha.com/racunalnistvo/monitorji/ostali-monitorji/touch-screen-monitor-tipro-tmc-xmcv-c13c5-006-1282546685.html Very Happy jutri ce zelis ti pa lahko poslljem se kontakt od nekega podjetja ki se ukvarja z SW za lokale trgovine itd...in so dokaj konkurencni ostalim a so nenormalno cenejsi...sporoci mi ce zelis Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.11.2012 23:21:14
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na vsak način morta met neko napravo (pomoje klasičen računalnik), na katerega bo priklopljena periferija in na katerem bo tekel običajen program za blagajno.

iPad pa bi imel naloženega klienta za upravljanje blagajne.

Jaz sodelujem s podjetjem Amadej, ki razvija poslovni program PHOENIX.
http://www.phoenix.si/

Kakor vem, imajo narejeno tudi blagajno.

Za delo rabiš samo web browswr, tako da bi pomoje delalo tudi na iPadu.
Vprašanje je samo, kako je vmesnik prilagojen tablicam.

Glede izpadov povezave, pa rabiš imet samo UPS, pa ne bo problemov.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.11.2012 23:23:59
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa izpad omrežne povezave?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 12.11.2012 23:27:48
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...skratka vidim da to prek omrezja bit povezan na glavni racunalnik ni glih dobra ideja...prevec je dejavnikov zaradi katerih se ti dobesedno lahko use ustav...po zakonu brez racuna ne smes prodajat (ce prodajas kot podjetje)...

Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.11.2012 23:29:30
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdaj nekaj na novo uzumljat ko bodo izdali neke davčne blagajne ....... pa tudi kelnarca z ipadom bi bila precej smešna razen če ne bi bil obenem še pladenj Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.11.2012 23:32:37
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grizli123 je napisal/a:
Kaj pa izpad omrežne povezave?


Saj to bi mel lokalno.

Računalnik in router sta oba na UPS, do blagajne pa dostopaš iz iPada preko wirelessa na tvoji lokaciji.

V končni fazi imaš lahko samo en laptop, na katerem zalaufaš hotspot.
Na ta način ne rabiš niti UPSa, ker laptop ima svoj akumulator. Edino Printer bi moral biti na akumulator.

---
Bo pa vse lažje, ko bodo spomladi prišle na trg Win8 tablice (Recimo Surface PRO) na Intel procesorjih, kjer boš lahko poganjal klasične Windows programe. Edino ne vem, kako bo šlo s s printanjem, oziroma čitalci kartic. Če bi jih mel vštekane v tablico, je mal mimo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.11.2012 23:37:13
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Zdaj nekaj na novo uzumljat ko bodo izdali neke davčne blagajne ....... pa tudi kelnarca z ipadom bi bila precej smešna razen če ne bi bil obenem še pladenj Very Happy


ne sej noben ni omenu kelnerce z ipadom...jaz hocem pri sebi dat pac ipod touch, zdaj ze imajo ordermana, ampak da se mal modernizeramo, pa se manjsi je....PA SE PAZT BOJO MORAL BL KOKR ZDJ...ker mi letijo po celem lokalu drugace....licenca je pa PREDRAGA...da za tiste obiske da ti vnesejo nov artikel vanj sploh ne omenjam kaksne so cene, ker sam pac tega ne mores narediti...edino kar me moti se je ce bi ze dal ipode vsem kako ga ''zaklenit'' da mi ne bojo ko ne bo dela igrali igrice itd...ali sli na internet pac da ga omejim le da uporabo programa :/ ampak saj bom ze nekako ce sem do zdaj zdrzal bom pa se naprej...vse to bi zamenjal najraje samo zaradi licence...ta program ki mi to omogoca z ipodi in ipadom za kontrolo itd...me pride letno cca 100e uporaba...to kar imam pa zdaj pa samo nakup je cca 1800e potem pa plus vsa vzdrzevanja zraven ki se placujejo vsak mesec cca 40-90e itd....drago uglavnem drago Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.11.2012 23:39:31
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja pa teh davcnih blagajn se nekaj casa ne bo...zato ker niso vsi programi narejeni na enak nacin isto kodo nekaj takega (poskusam se spomniti besed programerja) in se jih nekako se ne da povezat ne vem uglavnem ne bo jih se nekaj casa...ko pa bodo bom pa pac imel v lokalu eno blagajno... v pisarni pa drugo Wink hehe saj veste kaj mislim Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.11.2012 23:40:48
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za zaklep v program lahko uporabis "guided access", ki je že vgrajen v iOS 6.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.11.2012 23:42:15
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grizli123 je napisal/a:
Za zaklep v program lahko uporabis "guided access", ki je že vgrajen v iOS 6.


uuu a res, super nisem vedu Very Happy bomo sprobal Very Happy cist na hitr kje ga najdem sploh ta access ? Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1592
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.11.2012 23:45:45
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
hehe saj veste kaj mislim

ja vemo Very Happy kako pa rešiš slikanje računov?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.11.2012 23:47:05
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede davčnih blagajn je pa gostinski (in trgovski) lobi preveč močan, da bi to speljali. Mogoče, ko bo mela vsa EU.

Pred 20 leti, ko sem odprl podjetje, sem imel računovodkinjo, ki je njen mož pisal poslovne programe. Že takrat so imeli razvito davčno blagajno v sodelovanju s takranim SDK. Pa ni šlo skoz.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.11.2012 23:51:06
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zgembo123 je napisal/a:
uuu a res, super nisem vedu Very Happy bomo sprobal Very Happy cist na hitr kje ga najdem sploh ta access ? Very Happy

Pod "Accessibility options" maš. Kje točn pa ta treutek nevem, ker je moj iPhone čist prazen ... Laughing
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 13.11.2012 00:06:13
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo:
Settings -> General -> Accessibility -> (Pod Learning imaš) Guided Access -> to daš na ON in se še malo poigraš z nastavitvami Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.02.2012
Prispevkov: 143
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 13.11.2012 00:07:02
Re: IPad kot blagajna
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Citiram:
hehe saj veste kaj mislim

ja vemo Very Happy kako pa rešiš slikanje računov?


hehehe z koverto :p sem imel tud sam kksn tak primer, pa sm se hvala bogu zvleku...jst sm pac mau joku ovo ono recesija udara po djepu...borba ovo ono ma vse zivo nakladu kar sm lahk...pa kksn tedn zastonj hrana za inspektorja Very Happy pa so do zdj usi bli kokr tok razmuljivi....zato pa seveda tud pazis komu strezes kaksen racun, stalnim strankam recimo za katere ves si zapomnis uro pa datum izpisa racuna in gres takoj porihtat Very Happy ampak da mi ne bo potem nekdo govoru jst sm to naredu pa so me dobil....kar delas delas na lastno odgovornost Smile brez zamere Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani