Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Naslednja
Philips HUE
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.03.2011
Prispevkov: 170
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #401   Objavljeno 12.04.2019 02:39:20
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Potem delajo te hofer žarnice v homekitu ker pri nas v hoferju jih še imajo 5 kom so znižane na 9.99€

_________________
Ipod nano 3g black
Ipod nano 3g silver
🎧 apple airpods 1
Iphone7 plus 128gb ⌚Apple watch 4 44mm black
Macbook pro 15 mid 2013
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #402   Objavljeno 12.04.2019 07:26:55
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne delajo.

these include Philips Hue (without Entertainment Mode and without Apple HomeKit integration)



https://www.mueller-licht.de/fileadmin/user_upload/tint/tint_FAQ-gb_Webseite_Download.pdf
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #403   Objavljeno 24.05.2019 22:05:50
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.amazon.de/Philips-Hue-Starter-Dimmschalter-warmweißes/dp/B0748MZ3Y5/ref=pd_gwm_cr_simh_0?pf_rd_s=grid-2&pf_rd_t=Gateway&pf_rd_i=mobile&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pd_rd_wg=QqSee&pd_rd_r=1B59KJ9BWR22SEW2KZXD&pd_rd_w=RA2Q4&pf_rd_r=V3Y2AR09D054K0ASVNR3&pf_rd_p=437042af-ce7b-49c7-b8ca-62027ab6eefd&pd_rd_i=B0748MZ3Y5

Je to dobra cena?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #404   Objavljeno 26.05.2019 06:42:43
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V au trgovinah dobiš ceneje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.12.2012
Prispevkov: 504
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #405   Objavljeno 26.05.2019 11:46:08
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko link?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2019
Prispevkov: 92
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #406   Objavljeno 23.08.2020 09:06:39
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prosim za pomoc. Celotno hiso bi opremil s Philips Hue. Glede na to, da bo zena se vedno uporabljala fizicna stikala na steni (se pravi tista, ki so povezana z zico in ne daljinski upravljalnik, ki je prilozen) me zanima sledece;

Ce preko Apple Himekit nastvim jakost svetlobe in barvo svetlobe, nato pa zena luc fizicno ugasne, kaj se zgodi, ko luc nazaj fizicno prizges? Si sistem zapomni nastavitve, ali moras spet vse od zacetka nastavljat?

Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 28.07.2009
Prispevkov: 1064
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #407   Objavljeno 23.08.2020 09:48:29
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Philips ima možnost v appu nastavit, kaj se zgodi z žarnicami ob izgubi in vrnitvi elektrike. Lahko nastaviš, da ostanejo ugasnjene, da se vrnejo v stanje pred izgubo elektrike ali nastaviš po želji.

Ni pa to ravno mišljeno da bi jih redno ugašal preko fizičnih stikal ampak bolj za v primeru, ko nimaš elektrike in se potem recimo ponoči vrne in se ti vse prižgejo, tako kot je to bilo prej ko te možnosti še ni bilo. Priporočam ti, da potem zamenjaš tudi stikala oz. dodaš brezžična.



Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 230
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #408   Objavljeno 23.08.2020 12:00:29
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Prosim za pomoc. Celotno hiso bi opremil s Philips Hue. Glede na to, da bo zena se vedno uporabljala fizicna stikala na steni (se pravi tista, ki so povezana z zico in ne daljinski upravljalnik, ki je prilozen) me zanima sledece;

Ce preko Apple Himekit nastvim jakost svetlobe in barvo svetlobe, nato pa zena luc fizicno ugasne, kaj se zgodi, ko luc nazaj fizicno prizges? Si sistem zapomni nastavitve, ali moras spet vse od zacetka nastavljat?

Hvala!


Si zapomni nastavitev, ce 2x zapored on off, gre na privzeto nastavitev.

_________________
Lp, Miha
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.08.2010
Prispevkov: 223
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #409   Objavljeno 24.08.2020 12:02:45
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bart17 je napisal/a:
Prosim za pomoc. Celotno hiso bi opremil s Philips Hue. Glede na to, da bo zena se vedno uporabljala fizicna stikala na steni (se pravi tista, ki so povezana z zico in ne daljinski upravljalnik, ki je prilozen) me zanima sledece;

Ce preko Apple Himekit nastvim jakost svetlobe in barvo svetlobe, nato pa zena luc fizicno ugasne, kaj se zgodi, ko luc nazaj fizicno prizges? Si sistem zapomni nastavitve, ali moras spet vse od zacetka nastavljat?

Hvala!


Odstrani vsa klasična stikala in z luster klemami zveži žice v dozah tako, da bodo imele luči stalno napajanje. Nato nosilec z daljincem enostavno prilepiš čez dozo kjer je bilo prej stikalo. Širina nosilca je 7cm, tako da komot prekrije celo dozo. Tudi menjalna in križna stikala (na hodniku) zamenjaš na enak način. Philips Hue uporablja Zigbee protokol, kjer so naprave tudi repiterji signala, zato morajo biti pod stalno napetostjo, da signal doseže tudi napravo, ki je na drugem koncu hiše. Preden se lotiš nabave luči, stikal, senzorjev itd. vedi, da je maksimalno priporočljivo število naprav 50, fizična omejitev Hue Bridge je 63 naprav.

Lp,
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #410   Objavljeno 24.08.2020 12:28:21
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men se pa zdi da je ceneje kupit pametna stikala, ki se vežejo na šrom, namesto žarnic.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #411   Objavljeno 24.08.2020 12:46:33
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Men se pa zdi da je ceneje kupit pametna stikala, ki se vežejo na šrom, namesto žarnic.


Odvisno, že če hočeš, da so (kvalitetne LED) luči samo dimmable, se hitro zakomplicira, kakšno spreminjanje barvne temp. pa še težje rešiš. Seveda, če imaš že obstoječe luči in rabiš samo on/off je sigurno ceneje menjat stikala.

Jaz sem že v štartu pri opremljanju stanovanja vzel večino luči od Philips Hue (Hue Being, Hue Fair, nekaj Lightstripov, pa izjemoma par Hue žarnic za generične luči, ki so mi oblikovno pasale). Res da si precej bolj omejen s ponudbo, neke bistvene razlike v ceni s primerjljivo non-Hue lampo pa spet ni bilo (seveda naročeno preko neta iz tujine, pri nas je bila skoraj cena skoraj 50% višja).

Kar se tiče fizičnih stikal, pa ima mislim da Vimar, tipke, ki so pravzaprav remote za Hue luči, ne vem pa kakšna je cena. Ko sem je kupoval, še ni bilo te opcije, sem dal na steno kar Hue remote.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #412   Objavljeno 24.08.2020 15:04:27
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest vse podobno. S tem, da bi bilo vseeno če bi imel žarnice brez barv, ker jih še nisem zares uporabil. samo za test potem pa nikol več.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #413   Objavljeno 24.08.2020 15:35:58
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot so ti ostali že napisali, čim manj izklapljaj luči, ker boš imel probleme z hue omrežjem in bodo luči/senzorji/stikala nekaj časa nedosegljiva. Jaz sem imel kar težave s stabilnostjo bridga, ni več smešno ko nemoreš prižgat luči. Jaz imam luči vedno vklopljene in sem dal namesto starih stikal(odstranil okvirje) gor hue stikala-dimmerje. Pazi na limit naprav, sem ga dosegel že pri 30 napravah, to je bilo lani, baje je zdaj 50. V au trgovinah dobiš zelo poceni Hue(ne na spletu, moraš v trgovino Conrad, Obi,....).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1589
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #414   Objavljeno 24.08.2020 16:05:16
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pr men je hue najbolj stabilna naprava pa žena stalno klasično izklaplja. No zdej je že mal boljš Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.01.2009
Prispevkov: 260
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #415   Objavljeno 24.08.2020 22:05:19
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Goran je napisal/a:
Jest vse podobno. S tem, da bi bilo vseeno če bi imel žarnice brez barv, ker jih še nisem zares uporabil. samo za test potem pa nikol več.

Jaz prav nekih barv ala rdeča, zelena, itd. tudi ne (no RGBW je pri meni dejansko samo lightstrip), medtem ko različne "bele" redno, ker sem si tako nastavil presete na dalincu (s pomočjo https://iconnecthue.com appa) in iconnecthue widgetu na telefonu.

Običajen preset za žez dan imam okrog 4000K, potem za delat neko bolj hladno in max svetilnost, za zvečer pa zelo toplo (že čisto na oranžno) in nekoliko zatemnjeno (centralna luč v dnevni praktično na minimumu, ostale zadaj/okrog pa nekoliko bolj svetle amapak spet ne na full) oziroma imam 3 večerne variante, ki gredo vedno bolj na toplo in vedno manjša svetilnost, odvisno kolikokrat pritisnem na gumb.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #416   Objavljeno 15.09.2020 07:28:55
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kaj priporočate od stikal za prižig luči, da so kompatibilni z hue in homekitom. Mi gre naživce, če mi kdo ugasne luč na stikalo, in ga treba potem spet fizično prižgati nazaj. Pa da je zmerna cena.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #417   Objavljeno 15.09.2020 11:07:31
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
codeguru je napisal/a:
kaj priporočate od stikal za prižig luči, da so kompatibilni z hue in homekitom. Mi gre naživce, če mi kdo ugasne luč na stikalo, in ga treba potem spet fizično prižgati nazaj. Pa da je zmerna cena.


Povej malce več.
Zakaj Hue dalinjec ni ok?

Predvidevam, da te moti to da stikalo dejansko prekine tok na Hue luči in je zato neodzivna/ugasnjena? Dejansko ti bo to naredilo vsako stikalo, saj je to njegov namen. Lahko luč zvežeš tako, da bo stalno "pod tokom" in potem uprabiš Hue dalinjec za fizično stikalo. Če ti izgled ni všeč pa recimo kaj takega kot je: https://www.amazon.de/-/en/Friends-Hue-Smart-Switch-Batteries/dp/B07VRDKD8S/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=friends+of+hue&qid=1600164383&sr=8-5

in prelepiš čez dozo (zelo podoben večini klasičnih štekerjev).

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #418   Objavljeno 15.09.2020 11:32:47
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolcna-pita je napisal/a:
Povej malce več.
Zakaj Hue dalinjec ni ok?

Predvidevam, da te moti to da stikalo dejansko prekine tok na Hue luči in je zato neodzivna/ugasnjena? Dejansko ti bo to naredilo vsako stikalo, saj je to njegov namen. Lahko luč zvežeš tako, da bo stalno "pod tokom" in potem uprabiš Hue dalinjec za fizično stikalo. Če ti izgled ni všeč pa recimo kaj takega kot je: https://www.amazon.de/-/en/Friends-Hue-Smart-Switch-Batteries/dp/B07VRDKD8S/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=friends+of+hue&qid=1600164383&sr=8-5

in prelepiš čez dozo (zelo podoben večini klasičnih štekerjev).


kaj naj povem več? ne zastopim? pač rab zamenjal vsa stikala, tudi na navadnih lučeh, da bi jih lahko upravljal preko homekita. pogoj mi je da bi bila zamenjliva z standardnimi stikali. se pravi stara ven, nova notri. ter neka normalna cena.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #419   Objavljeno 15.09.2020 11:58:08
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
https://www.aqara.com/eu/wireless_remote_switch.html
Mislim, da je to najbolj ugodna varijanta za zamenjavo celega stikala.

Drugače pa lahko uproabiš tudi Shelly 1, s katerim boš obdržal trenutno stikalo, saj ga zmontiraš za stikalo v dozo.

Jaz imam povsod, kjer je bilo možno Hue dalince, kjer pa ni bilo te možnosti in imam še vedno navadno žarnico ali pa recimo ventilator imam Shelly 1 za kontroler. Preko Shelly 1 deluje preko HomeKit, kot tudi fizičnega stikala.

_________________
MacBook Pro 15" mid 2014
iPhone 15 Pro Max 256GB Natural Titanium
Apple TV 4K 2021
Apple Watch Series 5 44mm Stainless Steel
HomePod Mini (White)
iPad Pro 12.9” Silver Gen. 6
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.10.2008
Prispevkov: 2676
Kraj: Kočevje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #420   Objavljeno 15.09.2020 12:04:03
Re: Philips HUE
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabolcna-pita je napisal/a:
https://www.aqara.com/eu/wireless_remote_switch.html
Mislim, da je to najbolj ugodna varijanta za zamenjavo celega stikala.

Drugače pa lahko uproabiš tudi Shelly 1, s katerim boš obdržal trenutno stikalo, saj ga zmontiraš za stikalo v dozo.

Jaz imam povsod, kjer je bilo možno Hue dalince, kjer pa ni bilo te možnosti in imam še vedno navadno žarnico ali pa recimo ventilator imam Shelly 1 za kontroler. Preko Shelly 1 deluje preko HomeKit, kot tudi fizičnega stikala.


super hvala
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani