Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Mac vs PC (podjetja)
Primerna mašina za podjetje in za pro delo v podjetju + vzdrževanje + delo s serverji:
PC
33%
 33%  [ 12 ]
Mac
66%
 66%  [ 24 ]
Skupaj glasov : 36
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.04.2012
Prispevkov: 29
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.09.2012 11:04:55
Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Načel smo debato v pisarni, kaj se bolj splača za podjetje in za pro delo v podjetju (imejte v mislih vzdrževanje in serverje):
ali Mac ali PC?!


zanimajo me konkretni razlogi zakaj ZA, zakaj PROTI.


Moj primer:
Naša situacija je taka, da delamo dtp na 2008 Mac PROjih in Adobe InDesign cs5 ne izkoristi vseh jeder in neizkorišča polne moči mašine. Na hitro plusi in minusi ...

mac:
+ delovno okolje
+ cenejši update-i
- cena (za podjetja so apple produkti dražji)
- nadgrajevanje mašine
- servis

pc:
+ vzdrževanje
+ kompatibilnost s serverji
+ nadgrajevanje mašine
+ servis
- dražji update-i
- delovno okolje
- polja virusov

_________________
http://mosk.im
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 30.11.2008
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.10.2012 11:10:26
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Definitivno PC!!!!
Pri PC-ju se da vse zamenjat in znam tudi vse narediti, MAC pa je zato zelo neprijazen, pa se slabo izkusn jo imam z macbookom pro 17. Najprej ni delal pekac - zamenjali v garancijskem roku, nato je napihnilo baterijo - zamenjali v garancijskem roku. na koncu mi je - po 4 letih in nekaj dnevih!!!! crknila graficna - sedaj imam en kup drage neuporabne kovine doma. Za spomin, da vem, da vsaka sola nekaj stane. jaz osebno ne kupim v zivljenju niti kabla, ki ga proizvaja apple!!!

lep pozdrav, grem nazaj v PC vode...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.10.2012 13:18:18
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred 15 leti sem nehal delat na PCju, zadnjih 5 let pa nimam s PCji nobenih izkušenj več. Zato tudi ne morem primerjat.

Za Maca bi se odločil predvsem zaradi backupov v Time Machinu.
Jaz imam narejeno tako, da imam vse produkcijske file na enem Miniju, s tremi zunanjimi diski. Tam mi laufa Time machine.

Ostali dve mašini imata pa inštaliran samo software. Vse file odoiram preko mreže, če pa so kdaj preveliki, jih začasno prestavim na lokalni disk in potem vrnem na server. Delam večinoma kreativo, res pa je, da delam max. 16 strani. Klasičen dtp me ne zanima.

Glede Adoba, sem pa vzel prejšnji mesec eno CreativeCloud licenco za 30EUR na mesec (akcijska cena) in mi nižal. Imaš ves software na razpolago za download, aktiviran je lahko na dveh mašinah (le ne moreta delat istočasno), pa še 20GB prostora dobiš v Cludu. Meni odgovarja.

Glede hardwerskih problemov z Maci, pa nimam praktično nobenih slabih izkušenj.

Je pa res, da redko upgrejdam sistem. Raje prodam mašino in kupim novo, z novim softwareom. Naredim pa to malo prej, preden pride nova verzija OSXa. Takrat so mašine in sistem najbolj očiščeni bugov. Pa še ves software podpira tak sistem. Sem se naveličal bit beta tester...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 03.10.2012 13:39:17
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Začel sem s PC, potem dolgo Mac, zdaj pa spet PC in menim, da sem se pravilno odločil. Sicer pa, za Apple so "navadni računalniki" postali drugorazredna tema, le vprašanje časa je, kdaj jih bodo v celoti ukinili. Najdlje bodo ostali prenosni računalniki ostalo pa ima vprašljivo prihodnost.

Večina orodij, katere uporabljam, so dosegljiva na obeh platformah, za PC sem se odločil iz čisto ekonomskih razlogov.

Razen tega nimam težav, če mi crkne kakšna komponenta, jo enostavno zamenjam. V mislih imam seveda namizni računalnik.

Tudi Windows okolje je čisto OK, hitro se navadiš.

Bi kdaj še kupil Maca? Odvisno, kako se bo Apple usmeril v prihodnosti oz. kakšne računalnike bodo dali na trg.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2012
Prispevkov: 139
Kraj: Ivančna Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 03.10.2012 13:43:59
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo iz prve roke po približno 20 let uporabe Windowsa Smile.

Načeloma je PC (Windows) v veliko primerih še vedno nujno zlo za določene programe, še posebej je problem pri podjetjih ki delajo že vrsto let na programih ki podpirajo le Windowse. Se pa da zadevo vseeno urediti tudi na MAC-u z parallelsi na katerih imaš Windowse s katerimi preklapljaš med Windowsi in Mac-om v parih stotinkah sekunde Smile.

Jaz sem se letos Januarja odločil in po približno 20 letih uporabe Windowsow s strahom čez noč brez večjega razmišljanja vse preklopil na MAC-a, na kar sem kar nekaj mesecev vsake toliko časa potihom razmišljal in se napol tolkel po glavi kaj mi je bilo tega treba, en kup denarja zmetal za nekaj kar nisem nikoli v življenju preizkusil, največ problemov mi je delal pa FINDER (Raziskovalec v Windowsih) hehe... Po osmih mesecih lahko trdim da mi ni žal da sem vse preklopil na MAC-a. Prav tako imam v podjetju nekaj programov ki ni pogojev da bi delali na Applu ampak se zadevo rešil s Parallelsi/Windoswi in zadeva dela brezhibno.

Tudi MAC ni popoln, prav tako ima kakšno hibo in so kdaj kakšni križi in težave ampak sem bistveno bolj zadovoljen kot z Windowsi ki jim problemov ni konca. Seveda še vedno delam tudi na PC-Windowsih ampak primarni računalniki so mi sedaj MAC-i.

Kar se pa tiče cene MAC-ov ki naj bi bila v očeh bistveno višja v primerjavi s PC-ji in da dobiš veliko močnejše sisteme pri PC-ju kot pri MAC-u, sicer drži da dobiš za enako ceno močnejši PC, ampak Windows nujno rabi močnejši sistem da bo sploh lahko podobno dobro delal kot MAC na manj močnem sistemu. Torej ko potegneš črto si skoraj na istem le da imaš pri MACu stabilno "mašino".

Zakaj MAC-a? Čisto enostavno, ker DELA! Smile

_________________
2014
MacBook Pro 13.3" Retina i5, 2.4 GHz, 8GB, 256GB
iPhone 5
iPad Mini
iMac 27"
MacBook Air 13
Airport Extreme
TV 3
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 24.07.2007
Prispevkov: 2060
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.10.2012 14:42:51
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsekakor je prav, da je celotno podjetje na eni platformi.
Na kateri je pa individualna odločitev.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.10.2010
Prispevkov: 241
Kraj: Veržej
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.10.2012 16:02:37
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bost73, pri meni je čisto enako. Mogoče sem kakšno leto več na Winsih, a na Mac sem presedlal pred dvema letoma... Ni mi žal. Vse glavne programe, ki jih uporabljam delujejo pod mac osx, tako da ni panike....

_________________
My old house is now my smart home Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2012
Prispevkov: 139
Kraj: Ivančna Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.10.2012 18:01:29
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super sva že dva zadovoljneža ki sta presedlala Very Happy

_________________
2014
MacBook Pro 13.3" Retina i5, 2.4 GHz, 8GB, 256GB
iPhone 5
iPad Mini
iMac 27"
MacBook Air 13
Airport Extreme
TV 3
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.10.2012 18:59:54
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smola ... poznam enega, ki je že 2 grafe na prenosnikih zrihtal za fer ceno ... pod privat če želiš ti lahko posredujem kontakt, da ne boš imel velikega obtežilnika za papir Wink

lp Avi

vrba21 je napisal/a:
Definitivno PC!!!!
Pri PC-ju se da vse zamenjat in znam tudi vse narediti, MAC pa je zato zelo neprijazen, pa se slabo izkusn jo imam z macbookom pro 17. Najprej ni delal pekac - zamenjali v garancijskem roku, nato je napihnilo baterijo - zamenjali v garancijskem roku. na koncu mi je - po 4 letih in nekaj dnevih!!!! crknila graficna - sedaj imam en kup drage neuporabne kovine doma. Za spomin, da vem, da vsaka sola nekaj stane. jaz osebno ne kupim v zivljenju niti kabla, ki ga proizvaja apple!!!

lep pozdrav, grem nazaj v PC vode...

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.10.2012 20:39:05
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sploh ni primerjave Embarassed

Edini upravičen razlog za Maca v poslovnem okolju v Slo je uporaba programov, jih na Windowsih ni - FCP X pride na pamet. Glede na to, da se pri nas večinoma kupuje Mace tam, kjer se bo delalo z Adobe-ovimi programi...

Isto močen hardware je za fizikalce primerljiv (in isto kvaliteten zaslon - čeprav obstaja višja kvaliteta kot je Cinema Display - ista pa za nižjo ceno), za podjetja, ko si rekel - je PC bistveno cenejši. Da razparceliram.

Hardware - cena: PC
Hardware - zmogljivost: PC (kdaj so bili Mac Pro-ji posodobljeni? Wink )
Lep za gledat: Mac - kaj ti to nuca na firmi?
OS: sej ne delaš z OSem - "fotošop" je "fotošop"
OS - varnost: Win7+zadnji popravki+user level (vsako podjetje, ki je pametno, niam userjev za administratorje, ne Wink ) - ni problemov z Virus. Mac OS X je tehnično varen (čeprav tudi to vemo, da ne) - Bolj si ziher na Win7+MS Security Essentials kot z Mac OS X - pa ne mislit, da Win7 laufa kaj počaneje.
OS - upravljanje z več mašinami za skrbnika: hands down Win7 - sploh če jih povezuje Windows Server 2008 R2 ali pa 2012 (samodejen backup vseh mašin - več o tem naprej).
Software: če obstaja za oboje in ni iTunes - potem praviloma laufa bolje na PCju. CSS je dober primer, ko je bilo treba čakat celo generacijo dalj na Macu za 64bit podporo.
Backup: resno - TimeMachine? Za podjetje? Sej je ok - samo orng mreža z WinServer je boljši backup (+računalniki v domeni, lažje upravljanje) + shadow copy (zdej je to previous versions) deluje lokalno na "per save" variatni in ne "vsako uro" kot dela TimeMachine - pa shrani samo spremenjene sektorje in ne cele datoteke. Previous Versions imajo Vista Pro/Ent/Ult in vse Win7 verzije, ki jih lahko firma kupi.

Delovno okolje je pa stvar okusa. Brez Expose-ja mi živeti ni. To je pa tudi edina stvar, ki mi je na Macu boljša. Windows 7 je dober OS tudi iz tega pogleda. Aero fore (snap, peak, preview) so zelooo uporabne - probaj HyperDock pa ti bo jasno o čem govorim (samo da Aero ni hack in deluje bolj zihr). Tu mislim Aero ko WPF in ne kot kako zgleda polprozorno okno na zaslonu :p

Res moraš delat zelo specifično stvar, da lahko upravičiš Maca v delovnem okolju kjer imaš več kot 3 zaposlene. Če boš sam delal, ti je tistih par 100€ fajn dat, da delaš tam, kjer se zdaj udobno počutiš. Drugače pa - sej Mac userji težko priznamo, samo objektivno gledano je Windows 7 zelo dober OS. (off topic: prav tako je Desktop del Windows 8, ki je večji preskok kot Vista->7, Metro del pa itak samo na Start Screen-u vidiš)

Windows vs. OS X (vse zadnja različica) je zdaj res stvar okusa - tehnično sta oba OS-a dobra (meni osebno je MS-ova smer kar se low level zadev tiče bolj pri srcu - osebna referenca/delno), primerljivo varna (v poslovnem okolju se ne obnašaš kot 13letni mulc in tudi naj ne bi bil Admin sistema)... In v taki debati ni zmagovalca - samo pluvamo drug po drugem - tako da ne bomo začeli :p
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.10.2012 20:49:28
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mac PRO-ji so bili posodobljeni takrat, ko je prišel nov MacBook Pro ven Smile

Je pa res, da ni bilo velikega "pompa"
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.10.2012 21:07:38
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Am, zgolj in samo cene so spustili in skenslali spodnje modele (torej dobiš hitrejši procesor za isto ceno). To ni update - to se v PC svetu dogaja vsak dan - ne pa po 685 dneh (prav pogledat sem šel).

Poleg tega ima "novi" Mac Pro še vedno Westmere Xeon procesor - to je še Nehalem serija (2010)... Nema ne duha ne sluha o Sandy Bridge... Ivy Bridge Xeona še ni (MBP in Air so zdaj na Ivy Bridge).

Celo generacijo procesorske arhitekture so ignorirali. Celo. Pri računalniku, ki se začne pri 2,5k €. Mimogrede, osnovni MacBook Pro 15" z Retina zaslonom je cca. 20% počasnejši na geekbenchu kar se procesorja tiče.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.10.2012 21:10:47
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se opravičuje, sem takrat samo opazi, da je bila posodobitev, poglablati, pa se nisem šel Embarassed
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.10.2012 21:13:15
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni treba opravičevat - jaz veliko stvari ne vem Rolling Eyes Cool
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.01.2012
Prispevkov: 139
Kraj: Ivančna Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.10.2012 21:14:25
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aptudejt je napisal/a:
In v taki debati ni zmagovalca - samo pluvamo drug po drugem - tako da ne bomo začeli :p

Pošteno Smile

_________________
2014
MacBook Pro 13.3" Retina i5, 2.4 GHz, 8GB, 256GB
iPhone 5
iPad Mini
iMac 27"
MacBook Air 13
Airport Extreme
TV 3
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.10.2012 21:32:24
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aptudejt je napisal/a:

Backup: resno - TimeMachine? Za podjetje? Sej je ok - samo orng mreža z WinServer je boljši backup (+računalniki v domeni, lažje upravljanje) + shadow copy (zdej je to previous versions) deluje lokalno na "per save" variatni in ne "vsako uro" kot dela TimeMachine - pa shrani samo spremenjene sektorje in ne cele datoteke. Previous Versions imajo Vista Pro/Ent/Ult in vse Win7 verzije, ki jih lahko firma kupi.


A lahko to mal bolj razložiš, ker do zdaj mi ni znal še noben povedat, kako deluje backup na Winsih v realnem življenju.

Zanima me postopek, kako povrnem file, ki sem ga ponesreči povozil.

V TimeMachine grem pač kliknem file, enter Time Machine in restavriram star file.
(seveda če je ena ura vmes, da je TN naredil backup)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.10.2012 21:33:08
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če lahko en lonček na tole debato še dodam ...

Sam imam pri nas čez podporo za software - tako Win kot Mac - bi na pretekle izkušnje podjetjom svetoval Appla. Če pogledam za nazaj bi rekel da imamo z windows uporabniki vedno neke težave Wink, ki pa niso vezane na našo rešitev. Težave so do printanja, nenadoma nedelovanja, sesuvanja sistema... Na macih pa so zadeve, stabilne in delujejo ... Po pravici se ne spomnim, kdaj sem reševal kako zadevo na Macu, ki bi bila posledica težav ali mašine ali OS Xa ...

Aja pa še nekaj, @aptudejt, TimeMachine je uredu zadeva za manjše podjetje. Ja ko si enkrat večje podjetje in si lahko privoščiš stroške Serverja in tega ... Za manjše podjetje pa kombinacija Apple + Synology NAS - zmaga ...

Moram pa pohvalt vseeno 7ico, ki je že dokaj dobr in stabilen sistem. Very Happy Vista je pa polom, sami križi in težave z njo Wink.

Je pa tako kot se je pred mano omenilo. Če se Win uporablja samo za delo oz. je nek administrator zadaj, ki skrbi za mašine in on dela update pa podobno potem zadeva dela, vsekakor pa pride do problemov, ko se mašine uporabljajo še za kaj drugega kot samo za poslovno mašino - predvsem so tud problematični mali podjetniki ...

Pa naj bo zaenkrat zadosti mojega pisanja Wink

lp Avi
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.10.2012 21:44:33
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prevous Versions? Desni klik na fajl - zavihek Previous Versions Wink

Zdajle sem šel preverit - sem se zlagal - previous versions deluje tako kot TM - časovni intervali. Embarassed Samo dela, vsak restore point ti naredi nov shadow file.

Ima pa Windows 8 dejansko dostopen interface - File History - ki dela tako kot dela TM. So kopirali. :p Pa še "per block" so skenslal in deluje "per file", tako kot TM. V bistvu File History = Time Machine.

@Avian: je res... Se strinjam glede velikosti. SBS server (ali pa Server 2012 Essentials) stane kar nekaj evrov (slednji okrog 450) - pa še strežnik zdraven = ene 2k po tamalem. Samo če se greš orng firmo in so ti podatki res važni - se ti strošek povrne/splača že pri 4-5. userjih.

P.S. Vista was not that bad :p Sam imam mešane izkušnje - na novih mašinah je bila povsod ok (relativno - v primerjavi z Win XP). Over all je bilo več težav kot sem jih imel z Mac OS X od 10.3 dalje. Po drugi strani pa ni bilo različice OS X, ki bi tekla (pri meni) bolj stabilno kot Win 7 od RC1 dalje Embarassed (ali Win 8 RP)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9124
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.10.2012 22:11:44
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aptudejt je napisal/a:
Prevous Versions? Desni klik na fajl - zavihek Previous Versions Wink

Zdajle sem šel preverit - sem se zlagal - previous versions deluje tako kot TM - časovni intervali. Embarassed Samo dela, vsak restore point ti naredi nov shadow file.


Če pozabimo na Win8...

Kaj to pomeni shadow file? (Res nimam pojma o winsih)
Vsakič naredi nov arhiv s spremenjenimi fili? To pomeni, da backup raste ko zmešan.

In še nekaj me zanima:
Kako restoraš mašino? Si zadeva zapomni userje, nastavitve sistema, ...
Še posebej, ko si kupim novo mašino in je na njej inštaliran novejši OS.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.10.2012 22:32:17
Re: Mac vs PC (podjetja)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nova kopija stare datoteke - zdej so previous versions - samo shadow copy je blo tako kul ime in ga še vedno uporabljam :p

Backup raste lokalno (privzeto) do 5% kapacitete diska - se da spremenit. V Win7 ne raste kot zmešan, ker je "per block" - shrani samo spremenjene sektorje in je zato zelo varčen. Za backup stran od sistema in celega sistema lahko delaš samo s strežnikom - če se držimo samo Windows rešitev. Govora je o podjetjih - za domačo uporabo je TM zakon - in tudi File History na Win8 ne bo tako dober, ker ne bo naredil kopije programov (ok, ajde, Metro del se samodejno backupa z računom na net).

Torej, za firmo je Win Server + Win mašine = zakon, ker lahko preko strežnika tudi nadziraš zdravje vseh mašin (in updatov itd. - jaz celo familjo tako vodim - in mam mir :p - samo to je Home Server - naj bi bilo na Windows Server 2012 Essentials isto). Doma tega seveda ne boš delal samo zaradi backupov (jaz sem naredil ker imam tudi vse filme gor itd. - pa še zaradi remot dostopa, itd...) in v tem primeru je OS X + TM precej boljši.

Ti povem kako sem naredil jaz pri vseh mojih.
Punca je pred 5. leti dobila prvi računalnik (ni znala skor nič - pa edini računalnik pri njeni hiši): OS X - super za njo, zadovljna - backup preko TM in LAN diska (preko WiFi routerja, se razume)
Pri meni doma imamo skupaj 5 računalnikov (2 fiksna in 3 prenosnike, od tega imam jaz MBP ostalo so vse Win7 mašine): Windows Home Server + LAN disk za mojga MBP - bom migriral na Windows Server 2012 Essentials, ko menjam mašino. Skos super, vsi Win računalniki imajo samo MSov Securitiy Essentials (od tastarih nimata Admin accounta, ker se neumno obnašata na netu :p ) - nobenih problemov v zadnjih 2h letih (kar imam tako sestavo).
Pri teti: Win mašine (2), peš backup na zunanji RAID disk in zaklenjene mašine (niso Admini) - pred tem sami problemi - zdaj pa zato, ke backup ni samodejen Embarassed
Pri eni sestrični: 2x Mac - TM (LAN disk) - brez problemov (razen kar delajo bedarije in moram potem popravljat za njimi, samo podatki so safe in TM me je večkrat rešil).

Tako da pravega odgovora ni - odvisno od potreb. Je pa OS X + TM za domače potrebe najlažja in najboljša out of the box rešitev. In tehnično najcenejša (če izvzamemo strošek samih računalnikov)...

Torej (osebno mnenje) - najlažje/najceneje/najbolj zanesljivo:
Doma: OS X + TM, morda Win8 (bom moral stestirat, preden lahko kaj rečem)
Podjetja: Windows, Windows, Windows...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani