Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
MS OFFICE FOR MAC?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.03.2005 10:31:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
LEP POZDRAV!

MENE PA ZANIMA, KAKO STE KAJ ZADOVOLJNI Z MS OFFICOM ZA MAC (PREDVSEM WORD!)? ALI JE KOMPATIBILNOST Z WINDOWSI DOBRA LI NE? PA SE TOLE - ALI SE DA DOBIT MS OFFICE FOR MAC TUD NA CRNO, KER JE CENA ORIGINALA NENORMALNO VISOKA!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.03.2005 10:53:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, pa ti boom odgovoril - ce ze tako kricis.
Office 2004 je precej boljsi od prejsnje verzije.
Kompatibilnost je kar dobra.
V to, da se da stvar dobiti tudi na crno (tako kot vse ostalo na tem svetu) pa tudi ne dvomim. Odsvetujem pa. Razz
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.03.2005 15:08:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ne rabiš ravno funkcij za sledenje spremembam v dokumentu, potem je Pages, ki je del iWork super zadeva. Zanj velja popolna komptibilnost za pisanje člankov, razprav, knjig, diplomskih, seminarskih - z wordom in stane le 18 tisočakov. Pa še črkovalnik deluje v Pages, kar za Word ne velja.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.03.2005 15:39:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MITJAP, HVALA ZA DOBER ODGOVOR (ZA RAZLIKO OD G-JA...KR NEKI?!). POTEM V BISTVU NE RABM MS OFFICE? PROBLEM JE V TEM, DA DOBIM VELIKO DOKUMENTOV PO MAILU V WORD OBLIKI, PRAV TAKO MORAM PA DOST STVARI ODDAT V WORD FORMATU. A JE TO MOZNO Z PAGES? KAKO SE PA TI ZNAJDES?

PA SE ENO KRATKO VPRASANJE - ODLOCAM SE MED 12" IN 14" IBOOKOM. A JE VELIKA RAZLIKA (MISLIM PREDVSEM ZA BRANJE TEKSTA - VELIKOST CRK PA TE STVARI) MED OBEMA ZASLONOMA?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 44
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.03.2005 16:02:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hja razlika je 2" oz. dve coli - dva inca
1 inc oz. cola je 2,54 cm
TOREJ JE RAZLIKA NATANKO 5,08 CM

drugace pa obstaja kar nekaj SW resitev za branje texta na 12" in 14" ekranih (eventuelno se da orodje uporabiti tudi na veccolarjih)
programskemu orodju se rece zoom tool

obstaja pa tud kos hardwera
zdej ne vem kdo je proizvajalec, ker jih je menda vec
je pa to "takeacloserlook"
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.03.2005 17:13:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janez je napisal/a:
MITJAP, HVALA ZA DOBER ODGOVOR (ZA RAZLIKO OD G-JA...KR NEKI?!). POTEM V BISTVU NE RABM MS OFFICE? PROBLEM JE V TEM, DA DOBIM VELIKO DOKUMENTOV PO MAILU V WORD OBLIKI, PRAV TAKO MORAM PA DOST STVARI ODDAT V WORD FORMATU. A JE TO MOZNO Z PAGES? KAKO SE PA TI ZNAJDES?

PA SE ENO KRATKO VPRASANJE - ODLOCAM SE MED 12" IN 14" IBOOKOM. A JE VELIKA RAZLIKA (MISLIM PREDVSEM ZA BRANJE TEKSTA - VELIKOST CRK PA TE STVARI) MED OBEMA ZASLONOMA?


Za stvari, ki sem jih opisal zgoraj, je Pages super. Lepo izvozi v Word format in tudi lepo prebere Word format. Jaz sem prav navdušen nad napredkom glede tega. Še OpenOffice nima tako izpopolnjene podpore za word format. Trenutno imam še oba programa, am pak se počasi navajam na Pages. trenutno novi dokumenti nastajajo izključno v Pages, jih pa potem še preverim v Wordu za vsak slučaj.

14" je takšen, kot bi imel 17" monitor nastavljen na 1024*768 resolucijo. Tako veliki fonti. Mogoče malo manjši, ampak nekje tukaj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 02.03.2005 17:13:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janez: Prosil bi te, da pišeš z običajnimi, majhnimi črkami ter izklopiš caps lock. Tako pisanje se na internetu smatra za kričanje in je precej nadležno za branje. Hvala.

Se strinjam, da bo Pages povsem zadostoval, če nimaš kakšnih zelo specifičnih potreb. S Pages lahko shranjuješ tudi v .doc format, pa tudi v PDF, RTF (ki ga tudi MS Office lepo prebere).

_________________
http://www.bitenc.si/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 71
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 02.03.2005 17:14:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pages se nisem stestiral, bi pa reku da bi alternativa lahko bila v open office ce bi bla rec mal bolj elegantno resena. Upam da bodo verzijo 2 naredili tako da ti ni treba bit glih genialc da jo instaliras.

janez, pa nauci se obnasanja na internetu. Velike zacetnice uporabljal tako kot v pravopisu. Na zacetku poved in bla bla bla.

_________________
www.3delavnica.com
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 02.03.2005 17:30:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Oprostite za velike zacetnice, nisem vedel! Drugace pa hvala za podrobne razlage, zdaj mi je stvar veliko bolj jasna. Od nekdaj so mi bili mac-i zelo vsec (se posebej sem se nad njimi navdusil takrat, ko sem jih preizkusil pri bratrancu, kateri ima veliko graficno podjetje in uporablja samo apple), sem pa imel pomisleke ravno glede kompatibilnosti z windowsi (vecina jih pac se vedno uporablja). No, zdaj sem preprican o nakupu mojega prvega ibooka.

Mitja, bi blo pa super, ce bi napisu svoj mail, da bi te lahko povprasal se za kaksno stvar, ce ti ni pretezko. Ocitno si na podrocju macov ze pravi strokovnjak, hehe.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 03.03.2005 10:21:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razlika med 12" in 14" ni tako opazna.Sestra ima 12" iboka in je zadeva cist ql za brat in tudi pisat:) Oba imata maksimalno resolucijo 1024*768 tako, da je razlika samo v velikosti ekrana in s tem posledicno malo manjsi velikosti pisave, ki pa je se vedno zadovoljivo velika.

Zdej ce bos racunalnik veliko prenasal ti svetujem 12", ce bo pa vecino casa prezivel na eni mizi, je pa 14" bolj elegantna.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 03.03.2005 11:22:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Krzo, hvala za razlago. Mal me skrbi, da je ekrancek premajhen za gledanje filmov? Kaj mislite? C Cancomu v Grazu imajo 14" ibooke ze za 1080 Eur!! A je to mozno (poglejte na njihovo spletno stran)? Pa se na zalogi jih majo. Ce je to res ta prava cena, potem grem sigurno za vikend v Avstrijo.

A so z avstrijskimi maci kaksni problemi? Koliko stane pri nas, da ti zamenjajo tipkovnico?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.03.2005 13:42:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ze vem, zakaj je cancom tolk pocen?! Cene so brez davka - na zalost! Ampak me kar bolj mika it kupit maca v avstrijo, ker odnos zastopnikov v ljubljani je pa milo receno - katastrofa!!! Taki bi v tujini po 1 uri letel na cesto!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.03.2005 14:13:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
janez imam samo en podatek kateri te bi mogoce zanimal. bil dones v EPL in tm so mi povedal da imajo trenutno vse ibooke na zalogi ergo julij cezar nacin nakupa prides placas gres Very Happy

lp Avi
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.03.2005 15:02:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Avi, sem ze zmenjen...jutri grem po mojega ibookca. Jih imajo res na zalogi - cudez!! Komaj cakam!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 28
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.03.2005 15:34:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
živjo. Janez: Tole ti pa nobedn ni omenu. Povem glasno ker je pomembno: DOKUPI SI RAM!!! Vsaj še 256mb...!!
Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.03.2005 18:29:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede Cancoma tole: na page-u si lahko nastaviš kako so prikazane cene - z DDV ali brez:

? Die angegebenen Preise sind entsprechend Ihrer Einstellungen Nettopreise zuz?glich Mehrwertsteuer. Preise g?ltig, solange Vorrat reicht. Es gelten unsere AGB.

Res je, cene so malo nižje. Res pa je tudi to, da dobiš nemško tipkovnico. Treba se je peljat malo dlje, kot do Ljubljane... če nisi ravno iz SV konca Slovenije. Servis? Ja, seveda ti ga nudijo - tam.

presodite sami.

Sam imam dobre izkušnje z našimi prodajalci.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.03.2005 19:57:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Džek je napisal/a:
živjo. Janez: Tole ti pa nobedn ni omenu. Povem glasno ker je pomembno: DOKUPI SI RAM!!! Vsaj še 256mb...!!
Lp


V EPL ti bomo šenkali dodatnih 256 RAM-a, akcija za vse iBook bo še stekla, ampak ker glih čitam je pametno oment...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 04.03.2005 06:36:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No. 1 je napisal/a:
Džek je napisal/a:
živjo. Janez: Tole ti pa nobedn ni omenu. Povem glasno ker je pomembno: DOKUPI SI RAM!!! Vsaj še 256mb...!!
Lp

V EPL ti bomo šenkali dodatnih 256 RAM-a, akcija za vse iBook bo še stekla, ampak ker glih čitam je pametno oment...

No to je pa pohvalno! Res!
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 10
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.03.2005 08:56:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, to o "zastonj" ram-u je pa zacuda res! Me je skor kap zadela, ko sem to slisal. Najprej kr nisem verjel, pol sem bil pa navdusen. V glavnem, dons grem po ibooka s 512ram, se bom pa najbrz v naslednjih dneh velik oglasal tud na forumu, saj sem 1st time mac user, tko da mi velik stvari se ni jasnih. Neki sem si ze prebral na forumih, ampak nikjer nisem zasledil, kater programcek ti omogoca gledanje divx-ov z uporabo podnapisov (kot npr. bsplayer na pc-ju).

Kaksne imate pa kej izkusnje z brezzicnim internetom? A to v resnici dela tko kot pisejo na applovih straneh? Upam da...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 321
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.03.2005 09:16:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
airport dela k sus

hmmm za divxe vlc ali mplayer Very Happy oba delata.

lp Avi
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani