Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Distoreted video or no video issues
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.09.2012 15:16:53
Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://support.apple.com/kb/TS2377

Tole se mi je zgodilo. Računalnik je bil kupljen julija 2008, grafična je crknila avgusta 2012, se pravi dober mesec po preteku navedenega 4letnega časa za zamenjavo. In sedaj problem: v članku sicer res navajajo da bodo brezplačno zamenjali matične plošče v obdobju štirih let, ne piše pa, da po tem času brezplačna menjava ni več možna, pač pa navajajo, da bodo po potrebi podaljšali čas zamenjave in zagotovili brezplačno menjavo. Potrebe očitno so, kot berem po formih (tudi tukaj vas je nekaj, pa na apple community.....) je tega ogromno, po preteku štirih let se še vedno sesipajo grafične, folk pa naleti na iste težave kot jaz : na servisu so me gladko odpikali (epl in proservis),da je menjava izključno na moje stroške, niso mi znali oz. hoteli razložit kaj je s tem :"Apple will continue to evaluate the repair date and will provide further repair extensions ass needed." Milo rečena besna sem in strašno nefer je, če pričakujejo, da bomo sami plačevali za napake, za katere točno vedo že od julija 2008 in to na tako dragih mašinah.sem pa zasledila da določenim uporanikom so zamenjali brez problema tudi po preteklem 4letnem obdobju, očitno odvisno od servisa oz. koliko se jim ljubi ubadati s tem.

Zanima me pa predvsem, če kdo ve, kako kontaktirati direktno apple, enostavno ne najdem nobenega kontakta, vsi kontaktni linki te samo vržejo na sezname držav, uradnih servisov itd, jaz pa bi rada en mail napisala direktno njim. Kam?

Zdaj grem en mail napisat še na urad za varstvo potrošnikov, pa naj še oni malo raziščejo, super bi bilo, če bi ga napisal še kdo od vas, ki je naletel na ta problem, če nas bo več nam mogoče celo uspe.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 09.01.2008
Prispevkov: 3100
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.09.2012 15:28:36
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Racunalnik je star 4 leta. Jasno da po tem casu je moznost, da gre kaj rakom zvizgati. Mnogi prenosniki ze prej odpovejo. Besna nimas biti na nikogar, ker pac ni produkta, ki bi ti zagotavljal da ti bo vecno delal. Se enkrat, naprava je stara 4 leta!

Za kontak z applom obstaja brezplacna stevilka, ki jo poklices in se z applom zmenis.

Brezplačna številka Apple supporta: 0800 80321
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.09.2012 15:36:53
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Am, mislim da nimaš prav, očitno nisi prebral kaj piše na linku ki sem ga prilepila zgoraj. če oni v računalnik vgradijo škartno grafično in to vedo od junija 2008 in dajo v javnost celo neke vrste odpoklic, brez skrbi da sem lahko besna. In če je v moj računalnik vgrajena grafična z napako in če oni to vejo...jah no, ne vidim razlike če zadeva crkne v 4 letih ali v štirih letih in par mesecev.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.09.2012 15:53:58
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pokliči na apple support 0800 80321 pa se bo verjetno dalo vse ogovoriti, je pa support v angleščini. Če ti prvič ne uspe, don't give up, mogoče ti naslednji indijec ugodi. Wink
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.09.2012 15:57:13
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aaaaaa, se pravi samo prek telefona, ni variante da jim pošljem mail?? Hvala Embarassed

Počakam kaj mi z urada za varstvo potrošnikov odgovorijo, pol pa se bodem z njimi naprej Smile
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.09.2012 16:00:10
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da ti odgovorijo na mejl zna traja tudi več kot teden dni. Prek telefona se da urediti takoj.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.09.2012 16:05:16
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pa mi nebi posredoval mejla vseeno Wink če se že dober mesec s tem ubadam, s servisi itd., me tudi dodaten teden ne bo ubil Razz
( namreč res nisem telefonski tip, jaz se raje zapeljem 100km daleč v neko trgovino pogledat če imajo eno stvar, kot da bi tja poklicala in vprašala Embarassed )
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.09.2012 16:08:09
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
potem pa nipiši mejl, jaz ponavadi, ne zmeraj Rolling Eyes , izberem hitrejšo možnost Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.09.2012 16:10:01
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sej...bi. Ampak kam?? Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.09.2012 19:04:54
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Metoda je napisal/a:
Ja sej...bi. Ampak kam?? Smile


Poklič baba ne bod zmešana, če ne znaš ang govort pa prosi kolega sosedo kogar koli ki zna.

_________________
Lp,Dejc

Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.09.2012 19:21:57
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Poklič baba ne bod zmešana, če ne znaš ang govort pa prosi kolega sosedo kogar koli ki zna.



Mad ja no, sej bom, kaj drugega mi tko očitno ne preostane, zdej čakam kaj mi bodo odgovoril z Epl-ja in Proservisa, pa iz urada za varstvo potrošnikov, pol pa gremo dalje Smile bi pa rada mela vse uradno na mejlih, ker ti telefonski pogovori so tko, mal te prevezujejo sem pa tja, pol na konc pa noben ne ve za kaj se gre in kaj je al pa ni nekdo reku, rezultat tega bo pomoje prazna škatla apaurinov in MBP zagnan čez okno ( kar je grozno, ker jaz ves čas trdim da so windowsi dobri sam za čez okno...)....bljah....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.09.2012 19:42:28
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Take (pomembneše) telefonske pogovore je VEDNo treba snemat, da imaš neko evidenco in točno veš, kaj si se zmenil ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 189
Kraj: Malo tu, malo tam
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.09.2012 07:36:20
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so pozimi na EPL-u brez problema zamenjali te stvari, ceprav je bil MBP star ze vec kot 4 leta, tako da sem bil prijetno presenec nad tem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.09.2012 08:08:54
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Metoda je napisal/a:
Mad ja no, sej bom, kaj drugega mi tko očitno ne preostane, zdej čakam kaj mi bodo odgovoril z Epl-ja in Proservisa, pa iz urada za varstvo potrošnikov, pol pa gremo dalje Smile bi pa rada mela vse uradno na mejlih, ker ti telefonski pogovori so tko, mal te prevezujejo sem pa tja, pol na konc pa noben ne ve za kaj se gre in kaj je al pa ni nekdo reku, rezultat tega bo pomoje prazna škatla apaurinov in MBP zagnan čez okno ( kar je grozno, ker jaz ves čas trdim da so windowsi dobri sam za čez okno...)....bljah....


Pa še vedno nekaj po svoje kompliciras, pa še tablete boš jedla, namesto da bi upoštevala dober nasvet forumašov da pokliči apple support in bo problem rešen takoj! Apple support dela včasih čudežeSmile tak da ne čakat na epl, celo pa ne na zvezo potrošnikov
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.09.2012 09:28:37
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, sem klicala danes, malo sva se pregovarjala sem tja, me pokliče čez dva dni, je sicer obljubil da se bo zavzel in probal kaj zrihtat, glede na to da je samo en mesec čez štiri leta:) bomo videli kaj bo, če ne bo šlo čez ga pa tko lohk sam v smeti zabrišem :S. hvalaa Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.09.2012 09:59:00
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce je serijska napaka je vseeno al je pod garancijo sli ne. Morejo menjat, zamenjat , kako in stroski so pa njihov problem. Smile
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.11.2012 16:35:29
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no tako, mogoče bo še komu prišlo prav. Zadevo sem rešila sama, ker pač se drugače ni dalo zmenit z nikomer Smile In sicer, vzela sem ven matično, jo zavila v folijo in iz izrezala luknjo, da je ven gledala sam grafična. Potem sem grafično segrevala s fenom 10 minut, počakala da se ohladi, zmontirala nazaj in - voila!! Zadeva deluje Smile Zdaj že dober teden dela bp, je pa res da ga ne ugašam, večino mi laufa, da je neka konstantna delovna temperatura. Ker ravno to bi bi naj s časom povzročilo okvaro - segrevanje in ohlajanje, kar povzroči pokanje materialov in slab stik na vezju, nekaj takega pač, saj ne vem točno Smile Uglavnem, zadeva deluje, kako dolgo bo ok, bomo pa še videli. Če ima še kdo tak problem, naj proba, zgubit tko nima kej dost Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 04.11.2012 23:04:18
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dej baba na kerih drogih si ti, men so menjal na MBPju dva meseca PO preteku garancije superdrive, pa ni bla nobena serijska napaka, sam učasih je bral dvdje, učasih pa ne. je pa res da je blo to v londonskem apple storu, naslednji dan sem že šel po računalnik.


drugače pa res pokliči na apple support (080080321) tam se da use zmenit. js sm celo klical tja k mi niso hotl iPhona zamenjat (zmočen) pa smo se use lepo zmenl. če si pa ti nesposobna pa raje neki doma šraufaš pa tvoj problem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 04.11.2012 23:13:39
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus je napisal/a:
dej baba na kerih drogih si ti


Laughing Laughing Laughing
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 19
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 05.11.2012 17:56:53
Re: Distoreted video or no video issues
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dragi angus, ne rabm drog, mi po naravi špila Rolling Eyes

drgač pa, sem klicala support, pa ni šans, tud če bi blo samo par dni po poteku 4letnega obdobja, nebi šlo skozi, tko da..kaj vse nisem preklicarila...na servisu bi me pršl pa od 750 do 900eur, kar je pač malo tumač Smile in sem pač prebrskala net, pa youtube, maš lepo vse postopke, folk celo matične v pečici peče za odpravo te napake ( Laughing ), ampak zadeva očitno deluje. in potem sem zvedela, da tud na servisu ti to naredijo, samo da tam imajo posebno napravo, da lohk usmerjeno segrevajo določen del, zaračunajo pa da glava peče. in, nobena huda znanost ni računalnik narazen vzet, samo zato ker se tebi zdi, še ne rabiš bit žaljiv, al te moti in peče ker ima ena navadna "baba" jajca to sama narest doma? Wink Wink
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani