Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Macbook Air ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 15.01.2008 18:43:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eh jaz bom počakal še par ur ker bo potem ziher na apple.com
in si bom tam v miru pogledal zadevo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 15.01.2008 19:05:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz spremljam tole: http://www.macrumorslive.com/

Sicer je res, da je samo besedilo, so pa občasno tudi kakšne slike.

Bi bil zelo vesel, če bi Apple končno predstavil neki namizni model med Mac minijem in Mac Pro.

Ampak ne bo... žal.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.09.2006
Prispevkov: 61
Kraj: Bled
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 15.01.2008 19:20:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobra fora - tole s kuverto Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 15.01.2008 19:39:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za kaj več berite tudi tule dalje:
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=3215&postdays=0&postorder=asc&start=60
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.11.2012
Prispevkov: 147
Kraj: Ljutomer
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 07.09.2017 19:24:36
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni
Zanimam se za nakup macbook air 13 iz spodnjega linka:
https://www.bigbang.si/prenosni-racunalniki/macbook-air-13-i5-188gb-apple-128gb-ssdhd6000-601480

Zadeva se bo rabila za domačo rabo, (brskanje po spletu, pisanje emailov, poslušanje glasbe itd.) nič kaj zahtevnega.
Zanima me vaše mnenje, se ga splača kupit za to ceno?

Lp.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1780
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 07.09.2017 19:57:19
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BSTYN je napisal/a:
Pozdravljeni
Zanimam se za nakup macbook air 13 iz spodnjega linka:
https://www.bigbang.si/prenosni-racunalniki/macbook-air-13-i5-188gb-apple-128gb-ssdhd6000-601480

Zadeva se bo rabila za domačo rabo, (brskanje po spletu, pisanje emailov, poslušanje glasbe itd.) nič kaj zahtevnega.
Zanima me vaše mnenje, se ga splača kupit za to ceno?

Lp.


Jaz ga imam Smile Sm ga kupil 2 mesca nazaj , in sem prezadovoljen , skoda ker nima retina zaslona , sam to je pa spet dodatnih 400€ več , zaj pa razmisli sam če je to tebi toliko pomembno , ker meni ni bilo Smile

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 07.09.2017 20:49:57
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BSTYN je napisal/a:
Pozdravljeni
Zanimam se za nakup macbook air 13 iz spodnjega linka:
https://www.bigbang.si/prenosni-racunalniki/macbook-air-13-i5-188gb-apple-128gb-ssdhd6000-601480

Zadeva se bo rabila za domačo rabo, (brskanje po spletu, pisanje emailov, poslušanje glasbe itd.) nič kaj zahtevnega.
Zanima me vaše mnenje, se ga splača kupit za to ceno?

Lp.

Verjetno se ga splača kupiti, lahko pa premisliš tudi o iPadu Pro 12.9", na katerem boš lahko nemoteno delal vse, kar si opisal. Res da ne bo imel MacOS operacijskega sistema, bo pa zato povsem suvereno nadomestil Macbook Air. Že resolucija je neprimerljiva. Med tem, ko ima ta Air resolucijo 1.440 x 900, ima iPad Pro 12.9" 2.732 x 2.048, zdaj pa premisli.

Cena za iPad Pro 12.9" 256GB (torej enkrat več prostora kot Air) je pri nas 1.062 EUR. Možnost uporabe je zagotovo večja, saj lahko uporabljaš tudi Pencil, dokupiš pa lahko tudi fizično tipkovnico, če ti virtualna ni dovolj. Tudi prenosljivost je veliko boljša pri iPadu kot pri Airu. In sedaj z iOS 11 bo iPad še bolj konkuriral takšnemu prenosniku.

To je samo opcija za razmislek, kajti, če v osnovi iPad Pro ne pride v poštev, potem ni kaj razmišljati. Za jurja je to verjetno povsem spodoben prenosnik pod pogojem, da ga boš uporabljal za to, kar navajaš, za kaj bolj resnega pa je bolj "ubogo" vse skupaj.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 28.11.2012
Prispevkov: 147
Kraj: Ljutomer
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 07.09.2017 21:46:05
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za mnenja Smile
Mislim da bo potem air prava izbira!
Ipad pro mi žau ne pride v poštev.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 08.09.2017 06:54:09
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
Verjetno se ga splača kupiti, lahko pa premisliš tudi o iPadu Pro 12.9", na katerem boš lahko nemoteno delal vse, kar si opisal. Res da ne bo imel MacOS operacijskega sistema, bo pa zato povsem suvereno nadomestil Macbook Air. Že resolucija je neprimerljiva. Med tem, ko ima ta Air resolucijo 1.440 x 900, ima iPad Pro 12.9" 2.732 x 2.048, zdaj pa premisli.

Cena za iPad Pro 12.9" 256GB (torej enkrat več prostora kot Air) je pri nas 1.062 EUR. Možnost uporabe je zagotovo večja, saj lahko uporabljaš tudi Pencil, dokupiš pa lahko tudi fizično tipkovnico, če ti virtualna ni dovolj. Tudi prenosljivost je veliko boljša pri iPadu kot pri Airu. In sedaj z iOS 11 bo iPad še bolj konkuriral takšnemu prenosniku.

To je samo opcija za razmislek, kajti, če v osnovi iPad Pro ne pride v poštev, potem ni kaj razmišljati. Za jurja je to verjetno povsem spodoben prenosnik pod pogojem, da ga boš uporabljal za to, kar navajaš, za kaj bolj resnega pa je bolj "ubogo" vse skupaj.


Zaenkrat še iPad ne more nadomestit računalnika, čez nekaj let mogoče.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 08.09.2017 07:20:41
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Zaenkrat še iPad ne more nadomestit računalnika, čez nekaj let mogoče.

Seveda ga lahko, sploh za klasična opravila, ki so bila omenjena (deskanje, spletna pošta, Word itd.). Ne samo, da ga lahko nadomesti, ampak ga lahko celo preseže s funkcijami, ki jih računalnik ne omogoča, kot npr. pisanje in risanje. Če si študent, med računalnikom in iPadom ni primerjave. Kako boš delal zapiske na računalniku med predavanji? Mislim, da bomo predvsem mi morali spremeniti miselnost, in tukaj se strinjam s tabo: "čez nekaj let mogoče". V Ameriki študentje kar precej uporabljajo iPad Pro za zapiske itd. Maile imajo večinoma vsi na Googlu, kjer obstaja en kup zanimivih klientov, ki jih lahko namestiš na iOS, če ne drugega, kar Outlook.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9108
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 08.09.2017 07:50:48
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ti uporabljaš iPad za zapiske?

_________________
Get a life, get a Mac! ¯\_(ツ)_/¯
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 08.09.2017 08:15:40
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem tudi mnenja, da tablica ni nadomestek za racunalnik... ampak bolj kot ne samo podaljsek racunalnika... oziroma naprava za konzumiranje vsebin. Za pisanje, ustvarjanje vsebin jaz osebno se vedno raje uproabljam "pravi" racunalnik ... pa je to lahko prenosnik ali pa stacionarni racunalnik na mizi ... Vem, da lahko za vnos pri tablici uproabljas tudi fizicno tipkovnico... ampak to se vedno ni tisto tapravo. Res, da iPad Pro s tipkovnico se nisem imel v uporabi ... sem pa probal svojega iPad Air z BT tipkovnico... in uproabniska izkusnja pri delu tako tablico ni enaka tisti s "pravim" racunalnikom... Saj za silo se da... ampak to ni to Smile ... Seveda je to le moje mnenje ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 08.09.2017 08:38:28
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
A ti uporabljaš iPad za zapiske?

Jaz iPad uporabljam za vse živo, med drugim skoraj na vsakodnevni bazi tudi za zapiske. Pri tem uporabljam aplikacijo GoodNotes v kombinaciji s Pencil. Pred leti sem pri delu uporabljal printane liste, in sem jih na en projekt porabil po 70-80 (izpolnjevanje vsebine v prednaložen tekst), potem pa začel uporabljati za to iPada. Samo pomisli, kolikšen je že to prihranek na papirju in printanju. Na začetku sem seveda uporabljal prst za pisanje zapiskov, ko pa je prišel ven Pencil, se je vsaj meni glede tega "prikazala Marija" Very Happy In sedaj z novim iPad Pro 10,5" je pisanje poezija, ker se t.i "latency" sploh ne pozna in je res vse zelo podobno pisanju po pravem papirju. Meni je torej iPad v smislu zapiskov nepogrešljiv pripomoček in na mesečni oz. letni ravni predstavlja precejšen prihranek, če upoštevamo še strošek printanja. Da ne govorimo o prihranku prostora, ker je sedaj vse shranjeno na enem mestu in ni gore papirja. Vsega naštetega ne bi mogel početi z računalnikom.

Na You Tubu je že veliko primerjav med Macbookom in iPad Projem 12,9", pa so mnenja, da iPad Pro še ni čisto tam, bo pa bistveno bližje z novim iOS 11, če pa gre za osnovna opravila, je to lahko že to. Edino pisanje se še res ne more primerjati z računalnikom, ker je tudi fizična tipkovnica za iPada še vedno slab nadomestek za "pravo" računalniško tipkovnico.

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1265
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 08.09.2017 10:33:26
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ipad je dober predvsem za čtivo - revije, knjige, pdf. Je tudi nepogrešljiv pripomoček na WC-ju pri odvajanju bolj trdega blata (dolgotrajno) in tudi ob pogostem odvajanju zelo tekočega blata (več ponovitev) pride še kako prav. Odvisno od narave dela, skice, ilustracije - odlično. Pisarniško delo niti ne. Dobri stari fascikli in tisk so tukaj v prednosti. iPaddy, prihranka na račun tiska ne boš dočakal, ker samo Pencil stane isto kot 10.000 kopij, plus rabiš Pro verzijo iPada, ki te komot stane kot 100.000 kopij.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 23.03.2012
Prispevkov: 1234
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 08.09.2017 10:43:47
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
rokoko je napisal/a:
Je tudi nepogrešljiv pripomoček na WC-ju pri odvajanju bolj trdega blata (dolgotrajno) in tudi ob pogostem odvajanju zelo tekočega blata (več ponovitev) pride še kako prav. Pisarniško delo niti ne. Dobri stari fascikli in tisk so tukaj v prednosti. iPaddy, prihranka na račun tiska ne boš dočakal, ker samo Pencil stane isto kot 10.000 kopij, plus rabiš Pro verzijo iPada, ki te komot stane kot 100.000 kopij.

A lahko tole z uporabo na WC-ju malo bolj natančno razložiš, ker nisem razumel, kaj si hotel povedati? Razz

Računaš še vedno na roke? Zakaj pri tem uporabljaš kalkulator? Laughing

_________________
iPad Pro M2 11" Wi-Fi 256GB Space Grey + Apple Pencil (2nd gen.)
Apple TV 4K HDR 64GB (2. gen., 2021)
AirPods Max Space Gray + Silicone Case (Black)
Apple Watch Series 4 GPS 44mm Space Gray Aluminium with Black Sport Band
iPhone XS Max 256GB Space Grey + Apple Leather Case (Black)
iMac 27 5K i7 4.2GHz Kaby Lake, 6TB Fusion Drive, 64GB RAM DDR4, 8GB Radeon Pro 580, mid 2017
Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1265
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 08.09.2017 12:01:00
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iPaddy je napisal/a:
A lahko tole z uporabo na WC-ju malo bolj natančno razložiš, ker nisem razumel, kaj si hotel povedati? Razz

Računaš še vedno na roke? Zakaj pri tem uporabljaš kalkulator? Laughing


Bolj natančno? Ko ti leze klobasa iz riti, da ti ni dolgčas in malo drkaš ipad. Smile

Ipad je seveda zelo praktičen pripomoček v določenih primerih, a žal ne čisto povsod.

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 08.09.2017 12:42:14
Re: Macbook Air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A WC-papir ti tudi printa Laughing

Sicer pa glej:


_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani