Jabuk
iPhone 4 se ugaša in prižiga non-stop!
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.07.2012
Prispevkov: 1
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 12.07.2012 20:12:48
iPhone 4 se ugaša in prižiga non-stop!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav, sem nov na tem forumu. Videl sem že eno podobno temo, a je šla v off-topic, za to bom kar odprl tukaj.

In sicer gre se za iPhone 4, 16GB, tovarniško odklenjen (baje), slab mesec iz garancije.

Kupil sem ga rabljenega in mi je pol leta delal brez problema. Pred 2 dnevi pa se mi je telefon začel ugašati. Ugašal se mi je povečini takrat, kadar sem ga dal v žep. iPhone se je takoj prižgal nazaj in niti ni uprašal za PIN kodo. To se mi je v roku 10 minut zgodilo 2x. Včeraj se je telefon začel obnašati še bolj čudno in sicer ugašal se mi je kadar ni bil v žepu, in v roku 20 minut se je ugasnil vsaj 7x.

Zvečer je telefon delal normalno, nakar mi med klicem telefon ugasne. Takoj ko se je prižgal sem poklical nazaj, a mi je čez 2 minuti spet ugasnil. Telefon se je med klicom polnil. Opazil pa sem, da ko se je resetiral, je imel 8% manj baterije, ko pa se je resetiral 2. pa jo je imel 10% več. Spet sem poklical a se je telefon spet ugasnil. Telefon mi je ugašal celo noč, prižgan pa je vedno okoli 2 minuti, nakar se resetira. Celo noč se je resetiral, trajalo pa je še celo jutro. Telefon je bil jailbreakan in naloženo je imel 5.0.1 verzijo.

Za to sem se odločil da na telefonu naredim factory reset in ga updatam. Bila je težava, ker kljub temu da je bil priklopljen na iTunes, se je neprestano ugašal vsaki 2 minuti. A uspelo mi je narediti reset in update.

Ko je bila na telefonu končno verzija 5.1.1, se je telefon 3x resetiral, potem pa je spet delal tako kot pol leta prej. Ker je imel malo baterije, sem ga dal polnit. Telefon se je polnil slabo uro, a baterija je še vedno ostajala na 9%. Telefon sem nekaj časa imel v žepu, ko pa sem nanj ponovno pogledal, je kazalo 30% baterije. Mislil sem že, da bo zdaj to to, ampak sem ugotovil da se baterija ni hotela spustiti pod 30%, vsaj vizualno ne. Nakar mi je po 3 urah telefon spet začel ugašati, tokrat pa ni bil prižgan niti 2 minute, ampak takoj ko se je prižgal se je že ugasnil nazaj.

Telefon sem zdaj polnil 4 ure, pa se je baterija dvignila za 3%, a se telefon še vedno ugaša.

(Kolega ima tudi iPhona 4 in se mu tudi občasno ugaša - občasno, ne tako kot meni ko se ugasne vsake 2 minute)

Ima kdo mogoče kakšno idejo? Sumim, da telefon dobi napačno informacijo o ''prazni'' bateriji in se za to ugaša. (?)

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo? Res postaja zelo nadležno ker ne morem s telefonom nič, in bi rad vedel če ima kdo kakšne izkušnje preden ga nesem na servis. (ker je izven garancije in bo stalo še in še)
Res bi bil zelo hvaležen za pomoč. Hvala!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 12.07.2012 21:04:23
Re: iPhone 4 se ugaša in prižiga non-stop!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če prav razumem se ti ta težava pojavlja tudi po restoru, zato izključimo možnost programske napake. Najbolj da ga neseš na servis. Ker je že izven garancije kontaktiraj uporabnika @ocnop
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.07.2011
Prispevkov: 649
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 12.07.2012 21:18:12
Re: iPhone 4 se ugaša in prižiga non-stop!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne vem kaj se še čaka? Dedka mraza?

_________________
iPhone 5S,32Gb-Spacegrey
iPhone 4, 32Gb
iMac 27", i5 mid 2011
Macbook Air 13, late 2008
New iPad , 32Gb WiFi
iPod nano, 8Gb
Apple TV 2013
Ipad Pro 64
Iphone X
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.07.2012 21:36:59
Re: iPhone 4 se ugaša in prižiga non-stop!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mustang je napisal/a:
Ne vem kaj se še čaka? Dedka mraza?



Laughing Laughing
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani