Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Apple Tv in Jailbreak
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.09.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #81   Objavljeno 01.07.2014 17:18:56
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se opravičujem verjetno bo nekomu že šlo na živce ampak bi rabil pojasnilo. Zakaj bi si atv sploh jb če je praktično ista zadeva plex, če razumem pravilno, lahko prav tako brezplačno gledaš filme in poslušaš glazbo, oz si jo izposodiš brez da bi moral za to kaj plačati direktno prek atv? Je pa na razpolago ista ponudba filmov in glazbe kot pri jb atv? prosim za dodatna pojasnila

hvala
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #82   Objavljeno 08.08.2014 21:53:25
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
adin je napisal/a:
se opravičujem verjetno bo nekomu že šlo na živce ampak bi rabil pojasnilo. Zakaj bi si atv sploh jb če je praktično ista zadeva plex, če razumem pravilno, lahko prav tako brezplačno gledaš filme in poslušaš glazbo, oz si jo izposodiš brez da bi moral za to kaj plačati direktno prek atv? Je pa na razpolago ista ponudba filmov in glazbe kot pri jb atv? prosim za dodatna pojasnila

hvala

Plex je isti na jb ATV2 ali pa na novem ATV3. Razlika je v tem, da na ATV 3 uporabiš "kanal" Trailers za Plex. Vse ostalo je isto. Na internetu je ogromno vodičev, kako nastaviti plex na ATV3.
Tu je vodič, ki 100% deluje
https://github.com/iBaa/PlexConnect/wiki/Install-Guide
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.01.2010
Prispevkov: 21
Kraj: Škofja Loka
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #83   Objavljeno 15.08.2014 13:02:07
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo, vem da je o tej temi že kar najaj napisanega, ampak me vseeno zanima. Si lahko obetamo apple tv 3 jailbreak ali ne?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 21.08.2010
Prispevkov: 1437
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #84   Objavljeno 15.08.2014 16:39:18
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
po mojem ne
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2011
Prispevkov: 554
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #85   Objavljeno 29.10.2014 14:34:44
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
smolko je napisal/a:
Plex je isti na jb ATV2 ali pa na novem ATV3. Razlika je v tem, da na ATV 3 uporabiš "kanal" Trailers za Plex. Vse ostalo je isto. Na internetu je ogromno vodičev, kako nastaviti plex na ATV3.
Tu je vodič, ki 100% deluje
https://github.com/iBaa/PlexConnect/wiki/Install-Guide


Na NASu imam Plex Media Server, če pravilno razumem je potrebno nastaviti samo Apple TV3, ali je potrebno tudi kaj spreminjat na Plex serverju?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 12.01.2010
Prispevkov: 21
Kraj: Škofja Loka
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #86   Objavljeno 29.10.2014 15:56:36
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo, tudi jst mam še eno vprašanje:
Če na windows kišti dela flex server, ga lahko direktno povežem z app tv3 in gledam vsebino (filme, tv serije...) k so na win kišti?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 414
Kraj: Velemesto Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #87   Objavljeno 29.10.2014 16:23:23
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dennisbro je napisal/a:
zdravo, tudi jst mam še eno vprašanje:
Če na windows kišti dela flex server, ga lahko direktno povežem z app tv3 in gledam vsebino (filme, tv serije...) k so na win kišti?


Direktno ne gre. Na win mašino moraš namestiti plexconnect server, na atv certifikate in spremeniti dns naslove. Mal pogooglaj ...

Drugač pa tole poglej: http://youtu.be/NTwcZhWSYPA

Dela pa zadeva fantastično, tut sam uporabljam ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 102
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #88   Objavljeno 29.10.2014 18:44:18
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz čakam Jailbrake za ATV3 že se mi zdi skoraj 2 leti in 0. Zakaj ne naredijo ? Če bi kdo naredil, bi bil folk pripravljen tud kak plačat za to....

Btw. zakaj so JB brezplačni, zakaj ne zaračunajo ?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.07.2008
Prispevkov: 414
Kraj: Velemesto Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #89   Objavljeno 29.10.2014 20:08:14
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Fratello je napisal/a:
Jaz čakam Jailbrake za ATV3 že se mi zdi skoraj 2 leti in 0. Zakaj ne naredijo ? Če bi kdo naredil, bi bil folk pripravljen tud kak plačat za to....

Btw. zakaj so JB brezplačni, zakaj ne zaračunajo ?


Tudi sam sem obupal nad jb za atv3 Sad
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #90   Objavljeno 01.11.2014 15:49:19
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
da si tud jst mal sposodim tole temo...

torej dobil sem atv3 in bi si rad uredil vse potrebno za gledat filme/serije na televiziji...

Sledil sem navodilom, ki sem jih zasledil v tej temi in nekako mi je uspelo (precej sem še v začetniški fazi v OSX svetu) spraviti Plex na atv3 (pod trailers), vendar ali sem jaz čisti n00b ali sem naredil kako napako v samem postopku?!
Namreč ko grem pod trailers na atv mi izpise samo to kar imam jaz recimo v svojih folderjih... konkretno recimo muzka, slike in morda kak film k sem ga snel prek torrenta...skratka, ko si uredim knjiznico lahko gledam to kar imam brez tezav...vendar a nebi moral ta Plex delovati na princip kot deluje npr. Popcorntime, torej da jaz izbiram iz "svetovne" knjiznice filmov, serij, itn. ???

Ali se motim ali prav razmisljam?

Če pravilno razmisljam in sem ga nekje kiksnu, ali je kak postopek kako to vso zadevo zdaj spraviti dol z maca in nastaviti na novo?

btw. sicer s popcorntimeom sem zadovoljen, vendar se pojavlja mini lag + da se v tem primeru gre za mirroring in je racunalnik v momentu gledanja neuporaben...

upam da me štekate kaj me matra Smile Idea

hvala in lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.06.2010
Prispevkov: 637
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #91   Objavljeno 01.11.2014 17:21:18
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plex ni to kar ti mislis. kupiti bos moral apple tv 2 in ga jb. potem bos lahko gledal iz "svetovne" knjiznice. na atv3 pa zal ne bo slo. ps.: ceprav par postov nazaj je nek link......
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #92   Objavljeno 02.11.2014 21:50:43
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Soko82 je napisal/a:
da si tud jst mal sposodim tole temo...

torej dobil sem atv3 in bi si rad uredil vse potrebno za gledat filme/serije na televiziji...

Sledil sem navodilom, ki sem jih zasledil v tej temi in nekako mi je uspelo (precej sem še v začetniški fazi v OSX svetu) spraviti Plex na atv3 (pod trailers), vendar ali sem jaz čisti n00b ali sem naredil kako napako v samem postopku?!
Namreč ko grem pod trailers na atv mi izpise samo to kar imam jaz recimo v svojih folderjih... konkretno recimo muzka, slike in morda kak film k sem ga snel prek torrenta...skratka, ko si uredim knjiznico lahko gledam to kar imam brez tezav...vendar a nebi moral ta Plex delovati na princip kot deluje npr. Popcorntime, torej da jaz izbiram iz "svetovne" knjiznice filmov, serij, itn. ???

Ali se motim ali prav razmisljam?

Če pravilno razmisljam in sem ga nekje kiksnu, ali je kak postopek kako to vso zadevo zdaj spraviti dol z maca in nastaviti na novo?

btw. sicer s popcorntimeom sem zadovoljen, vendar se pojavlja mini lag + da se v tem primeru gre za mirroring in je racunalnik v momentu gledanja neuporaben...

upam da me štekate kaj me matra Smile Idea

hvala in lp


Če imaš Plex instaliran in ti dela na ATV3 si dodaj unsupported apps, ta ti omogoči instalacijo kanala icefilms in letmewatchthis.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #93   Objavljeno 02.11.2014 23:13:09
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pa še navodila v slovenščini

https://www.sendspace.com/file/zpgfv4
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #94   Objavljeno 02.11.2014 23:15:29
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iCharlie je napisal/a:
Na NASu imam Plex Media Server, če pravilno razumem je potrebno nastaviti samo Apple TV3, ali je potrebno tudi kaj spreminjat na Plex serverju?

Moraš imeti plex connect za ATV3.
Tu je link, zadeva naj bi delala tudi na NAS-u

https://github.com/iBaa/PlexConnect/wiki/Install-Guide-Additional-Guides
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #95   Objavljeno 03.11.2014 12:35:54
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako se vam ostalim obnese atv3 glede laganja pri Screen Mirroringu med OSX napravo (imac) in atv. Mnogo sem že prebral, konkretne rešitve pa še nisem zasledil.

Atv3, iMac in router se vsi nahajajo v istem prostoru. Internet od Telemacha je soliden (mislim da 30/3). Sprobal sem že obe možnosti, ATV povezal prek WIFI-ja kot tudi s kablom pa v obeh primerih ni bistvene razlike. Pri screen mirroringu se lag pojavlja v obeh primerih že v čisto osnovnih stvareh (premikanje miške). Včasih je res moteč včasih še nekako znosen, nikoli pa ni brezhiben.

Kakšne so vaše izkušnje in možne rešitve? Idea
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #96   Objavljeno 03.11.2014 12:44:06
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Soko82 je napisal/a:
Kako se vam ostalim obnese atv3 glede laganja pri Screen Mirroringu med OSX napravo (imac) in atv. Mnogo sem že prebral, konkretne rešitve pa še nisem zasledil.

Atv3, iMac in router se vsi nahajajo v istem prostoru. Internet od Telemacha je soliden (mislim da 30/3). Sprobal sem že obe možnosti, ATV povezal prek WIFI-ja kot tudi s kablom pa v obeh primerih ni bistvene razlike. Pri screen mirroringu se lag pojavlja v obeh primerih že v čisto osnovnih stvareh (premikanje miške). Včasih je res moteč včasih še nekako znosen, nikoli pa ni brezhiben.

Kakšne so vaše izkušnje in možne rešitve? Idea

Router te heca
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #97   Objavljeno 03.11.2014 22:37:50
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
je kaka rešitev morda za to? Razen da pač probam zamenjat ruter Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2012
Prispevkov: 247
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #98   Objavljeno 11.11.2014 14:09:00
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno včeraj sem kupil Apple TV 3. Pri mirroringu nimam nobenega laga in, če sem prav razumel prodajalca naj bi se podatki med telefonom/padom ne pretakali preko WiFi ampak preko nekega drugega apple protokola!? Morda zna kdo od strokovnjakov kaj več povedat Smile
Sicer sem kar zadovoljen moti me le nalagalni čas trailerjev (cca 1 minuto traja, da sploh začne predvajati video posnetek trailerja...). Any help please?

_________________
iPhone XR 64GB Red
iPad mini 2 Wi-Fi 32GB - Space Gray
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 15.12.2011
Prispevkov: 8
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #99   Objavljeno 12.11.2014 12:22:15
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iDanijel je napisal/a:
Ravno včeraj sem kupil Apple TV 3. Pri mirroringu nimam nobenega laga in, če sem prav razumel prodajalca naj bi se podatki med telefonom/padom ne pretakali preko WiFi ampak preko nekega drugega apple protokola!? Morda zna kdo od strokovnjakov kaj več povedat Smile
Sicer sem kar zadovoljen moti me le nalagalni čas trailerjev (cca 1 minuto traja, da sploh začne predvajati video posnetek trailerja...). Any help please?


Kako pa imaš nastavlen profil na ATV3 pod Settings>General>Send Data to Apple?

_________________
Iphone 2G
Iphone 5
IPAD air
Macbook 13"
ATV3
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 30.03.2011
Prispevkov: 32
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #100   Objavljeno 18.11.2014 21:19:18
Re: Apple Tv in Jailbreak
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali mogoče kdo ve zakaj se mi pri Plexu na ATV vsake tolko časa spremeni takoimenovani "PlexConnect: IP_self: xxx.xxx.x.xxy"

Opažam, da se vsake tolko časa zadnja številka "y" spremeni??

In potem moram vsakič ko se spremni v ATV network settingsih nastavit DNS server...

lp
Idea
« Poglej prejšnjo temo - TV - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani