Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Tušev iPhone - Pomoč?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #61   Objavljeno 24.12.2007 12:27:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Jest je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Saj tako imajo povsod (nadomestila za lastno in drugo privatno reproduciranje in nadomestila za javno priobčitev).


Nevem pa, ce placujejo tudi drugje del denarja ze pri praznih medijih, ker teoreticno obstaja moznost, da na prazen medij sharnis avtorsko vsebino, za katero nisi placal deleza SAZASu, ki si potem ta denar razdeli... Avtorji tako od tega dobijo nic ali bore malo Rolling Eyes


V EU skoraj vsepovsod. Avtorji dobijo 30 ali 40% se mi zdi.


Ali avtorji res dobijo kaj od vsakega prodanega praznega medija? Nisem se slisal za to...

Takrat, ko so to uvedli (ce me spomn ne vara je bilo proti koncu 2006) in ko so se posledicno prazni mediji malce podrazili... sem po TV zasledil, ko so se glasbeniki pritozevali, ces da od SAZASa ne dobijo niti centa... se celo nasprotno... celo placevati so morali nekaksno clanarino ...

Glasbeniki dobijo pomoje edino od zalozb, ko prodajajo posnete zgoscenke...

Tako nekako imam jaz v spominu da je bilo takrat ob sprejetju tega zakona ali uredbe ali karkoli ze je to Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #62   Objavljeno 24.12.2007 13:00:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Ali avtorji res dobijo kaj od vsakega prodanega praznega medija? Nisem se slisal za to...

Glasbeniki dobijo pomoje edino od zalozb, ko prodajajo posnete zgoscenke...

Tako nekako imam jaz v spominu da je bilo takrat ob sprejetju tega zakona ali uredbe ali karkoli ze je to Smile ...


SAZAS združuje avtorje pri upravljanju z malimi avtorskimi pravicami (o tem govorimo sedaj). On ima izdelan načrt delitve sredstev. Ta sredstva se razdelijo po ključu, ki ga določijo sami avtorji, včlanjeni v SAZAS. Tako da: zares dobijo sredstva.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10361
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #63   Objavljeno 09.01.2008 00:04:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hUh, očitno jih imajo še na zalogi?! Surprised

http://www.bolha.com/oglas2932044 Laughing Laughing
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #64   Objavljeno 09.01.2008 06:58:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Puck0 je napisal/a:
hUh, očitno jih imajo še na zalogi?! Surprised

http://www.bolha.com/oglas2932044 Laughing Laughing


Ne gre jim tole v promet Smile LOL! Sicer so pa s paketom 50 EUR zelo požrešni. Telefon te pa dejansko potem stane 1200 EUR Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #65   Objavljeno 09.01.2008 07:39:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tocneje 1201€ Smile ...


Samo tako kot vecina, lgedas samo na to, koliko bos placal... ne pa tega, kaj za to dobis...

Za to namrec dobis iPhone in se 24 mesecev vsak mesec po 1000 minut pogovorov v katerokoli omrezje v Sloveniji, 500 SMSov in 50 MMSov, ki jih s tem telefonom in vstavljeno Tusmobil kartico ne mores izkoristit Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.12.2007
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #66   Objavljeno 09.01.2008 08:04:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zadeva bi bila ugodna .. sem pripravljen ga plačati 1200 EUR .. ampak za delujočega .. če ne morem narediti update mi nič ne nuca .. halo .. 24 mesecev ne morem narediti update?

50 EUR in tisto kar je pa v paketu pa JE ugodno!

Sej bo ziher Mobitel vrnil udarec ... z moznostjo updateov Laughing Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2007
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #67   Objavljeno 09.01.2008 09:06:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimivo, sam sem komot naredil update iz 1.0.2. na 1.1.1. in potem na 1.1.2. pač, tako kot vsi ostali z jailbreakanimi telefoni in to so VSI, ki tu imajo iPhone! Nekatere očitno zelo boli, da so morali plačati 300+€ za telefon, Tušmobilovi naročniki pa ga dobimo za 1€. In ne sedaj težit s tistimi 50€ mesečne naročnine, pri Mobitelu sem imel ~150€ mesečnega računa, torej bom 100€ na mesec prišparal in še iPhone dobil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #68   Objavljeno 09.01.2008 10:14:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sj itak Mobitel dobi od vaših pogovorov. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #69   Objavljeno 09.01.2008 11:16:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AndyK je napisal/a:
zanimivo, sam sem komot naredil update iz 1.0.2. na 1.1.1. in potem na 1.1.2. pač, tako kot vsi ostali z jailbreakanimi telefoni in to so VSI, ki tu imajo iPhone! Nekatere očitno zelo boli, da so morali plačati 300+€ za telefon, Tušmobilovi naročniki pa ga dobimo za 1€. In ne sedaj težit s tistimi 50€ mesečne naročnine, pri Mobitelu sem imel ~150€ mesečnega računa, torej bom 100€ na mesec prišparal in še iPhone dobil.


AndyK Very Happy Jz sem dal zanj 190 EUR, biznis je pač biznis Smile

Tušu pa jaz ne dam niti cekina Wink niti v njegovo trgovino ne hodim, ker prodaja robo, ki je izven roka Smile Poleg tega poznam ljudi, ki so pri Tušu po vezah že pred 31.12. dobili telefon za 1 EUR. Pač tisti, ki ste čakali ste drugorazredni kupci Smile To pa mene moti - ločevanje med prvorazredne in drugorazredne kupce Smile Pa nimam nič proti tistim, ki jim je uspelo, pač pa proti Tušu Smile

Sam imam mesečnega računa 20 EUR top. Tuševih 50 EUR na mesec ne bi nikoli potrošil Smile Zame bi bilo izgube 530 EUR Smile Pač Tuš ni prava odločitev zame (v kakršnemkoli pogledu - še njihov Kino sux) Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2007
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #70   Objavljeno 09.01.2008 11:42:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Torej si še vedno dal zanga 189€ več kot jaz, dobil sem ga 29.12. in ne vem zakaj bi bil drugorazreden kupec? Če misliš da se na Mobitelu ali Simobilu ne da dobiti telefonov in ostale robe preko vez prej, kot jo lahko dobijo ostali kupci si jako naiven. Ne samo, da sem dobil, recimo, Z1010 prej kot kdorkoli drug, imel sem celo tovarniški prototip!

In če T50 + iPhone ni zate, kul, pač ni, a to ne pomeni, da ne bi moglo biti za koga drugega.

veliko smajlijev vidim Very Happy bom še jest enga prpopu Smile al pa dva.


P:S. rad bi se zahvalil Jest-u za vse uporabne vodiče in povezave, res je pomagalo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #71   Objavljeno 09.01.2008 11:46:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AndyK je napisal/a:
Torej si še vedno dal zanga 189€ več kot jaz, dobil sem ga 29.12. in ne vem zakaj bi bil drugorazreden kupec? Če misliš da se na Mobitelu ali Simobilu ne da dobiti telefonov in ostale robe preko vez prej, kot jo lahko dobijo ostali kupci si jako naiven. Ne samo, da sem dobil, recimo, Z1010 prej kot kdorkoli drug, imel sem celo tovarniški prototip!

In če T50 + iPhone ni zate, kul, pač ni, a to ne pomeni, da ne bi moglo biti za koga drugega.

veliko smajlijev vidim Very Happy bom še jest enga prpopu Smile al pa dva.


Tuševim navdušencem in tuševim sodelavcem se jaz vedno smejim Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2007
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #72   Objavljeno 09.01.2008 11:48:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A! toraj te boli!

Žal te moram razočarat, nisem ne sodelavec ne navdušenec, temveč uporabnik, ki gre tja kjer za svoj denar dobi največ oz. več, kot pri konkurenci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #73   Objavljeno 09.01.2008 11:52:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AndyK je napisal/a:
A! toraj te boli!

Žal te moram razočarat, nisem ne sodelavec ne navdušenec, temveč uporabnik, ki gre tja kjer za svoj denar dobi največ oz. več, kot pri konkurenci.


Saj tja so šli samo navdušenci nad Tušem Smile Tuš nima niti svojega omrežja. On je samo trgovec mobitelovega omrežja Smile
Mene ne boli, so mi pa smešni takšni ljudje Smile
Če se ti tolažiš s tem, da druge boli in so zato kritični, je pa to seveda tvoja stvar in le majhen obliž na rano Smile

Jaz nisem rad pogodbeno vezan. Ker vem, kakše so posledice tega. Nekateri pač so radi.

Jaz imam neprecenljivo svobodo, ti pa si (oz. boš) drago plačal + boš nesvoboden. Ampak then again: to je tvoja stvar in tvoje preference.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.12.2007
Prispevkov: 89
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #74   Objavljeno 09.01.2008 12:02:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jah, to da Tušmobil nima niti svojega omrežja je neresnica, pa kakorkoli boš to v prihodnje hotel obrniti.

In ponovno svoje frustracije z vezavo in prej z "izdelki s potečenim rokom", pri čemer ENGROTUŠ in Tušmobil/Tuštelekom, ni ista firma, če pa se obešaš na lastništvo, potem je v Sloveniji itak vse povezano, ergo, isto, preslikuješ na uporabnike Tušmobil in jih žališ. Zelo objektivno s tvoje strani, ni kaj!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #75   Objavljeno 09.01.2008 12:10:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AndyK je napisal/a:
Jah, to da Tušmobil nima niti svojega omrežja je neresnica, pa kakorkoli boš to v prihodnje hotel obrniti.

In ponovno svoje frustracije z vezavo in prej z "izdelki s potečenim rokom", pri čemer ENGROTUŠ in Tušmobil/Tuštelekom, ni ista firma, če pa se obešaš na lastništvo, potem je v Sloveniji itak vse povezano, ergo, isto, preslikuješ na uporabnike Tušmobil in jih žališ. Zelo objektivno s tvoje strani, ni kaj!


Sem rekel, da je to njihov problem. Ga pa veseli, da ima Tuš zveste podanike Smile

Off-topic - vse nadaljne tovrstne poste brišem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #76   Objavljeno 09.01.2008 14:52:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo še neki...pri tušu ne dobiš več kot pri konkurenci in tudi ne boš.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #77   Objavljeno 09.01.2008 22:01:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Samo še neki...pri tušu ne dobiš več kot pri konkurenci in tudi ne boš.


Odvisno kaj iščeš. Wink

Ogo
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani