Jabuk
Fresh install / reinstall failed-long beep and black screen
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.02.2016
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.02.2016 11:34:48
Fresh install / reinstall failed-long beep and black screen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Že nekaj časa imam težavo s tem in resnično ne vem več kaj naj storim..

Zgodilo se mi je to, kar verjetno še komu drugemu z el capitanom. Instaliral sem update in po updatu, mi sistem ni hotel sprejeti gesla za AppleID, po rebootu mi je to uspelo in je delovalo do naslednjega updata. Od takrat dalje se mi ni uspelo prijaviti z AppleID, ki ga nujno potrebujem za update programov.
Bral sem različne forume, svetovali so prijavo v safe modu, ki mi ni šla skozi, do čiščenja NAND-a, ki prav tako ni obrodilo sadov..

Odločil sem se narediti reinstall. V "safe mode" je sprejel geslo, downloadal sistem, ga namestil, po ponovnem zagonu, ko bi naj bil že sistem nameščen in bi se samo zbootal, pa samo en long beep in black screen in to je to.
Poizkusil sem celo z fresh installom iz usbja, in zgodba je enaka... Po "installu" long beep in black screen, brez belega ozadja in apple logota, pač obstal je. Pustil sem ga tudi čez noč, če slučajno kaj nalaga v ozadju, pa nič.

Če ga večkrat na hard ugasnem in prižgem, potem pridem nazaj v sistem, v stanje kot je bilo prej in ga lahko naprej uporabljam.

Če kaj pomaga, gre za iMac (21.5-inch, Mid 2011)

Hvala za kakršnokoli pomoč, Lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 12.11.2009
Prispevkov: 1112
Kraj: Prekmurje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.02.2016 11:46:06
Re: Fresh install / reinstall failed-long beep and black scr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim da je tal el capitan glede gesel čist v zmedi.

meni tudi to da me vedno izpisuje iz iclouda, itunes pač ta apple id... tudi appstore dela probleme. najhuje pa je da imam v pač mail programu kar nekaj mailboxov kjer so različna up. imena in gesla, pa se macu vsake toliko nekaj odpelje in mi začne za vse po vrsti javljat, da ni pravilno geslo itd... itd... potem ščasoma pride k sebi ampak groza Confused

_________________
You are what you think.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.02.2016
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.02.2016 14:50:22
Re: Fresh install / reinstall failed-long beep and black scr
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevermind...

V nevem kolikem poskusu mi je uspelo namestit sistem, vendar kljub sveži verziji mi nikakor ne dovoli da bi se prijavil v appleID, ki ga nujno potrebujem zaradi AppStora.. Ideja?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani