Jabuk
mac/win - router
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.12.2007 21:28:05
mac/win - router
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdrav!

Imam novega iMaca, in skoraj nov PC. Kabelski internet modem priklopim na router (netgear), iMaca na router in čez 2 minuti brez kakršnih problemov in vstavljanj CD-jev sem že na spletu. SUPER! Potegnem kabel še: router - PC: Pomislite NIČ, TEMA, ZERO... Nikakor mi ne uspe povezati PC z svetom. 100x preverim IP, vse vredu, vstavim CD od routerja, kjer se vse skupaj ustavi z error: Ni internetne povezave!!??

Ja saj vem da jo ni, zato pa sem kupil router!!! Windowsi mi bodo požrli še ostale živce ki so mi preostali...

PROSIM ZA POMOČ!!!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.12.2007 22:41:58
Re: mac/win - router POMOČ!!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
racka11 je napisal/a:
Pozdrav!

Imam novega iMaca, in skoraj nov PC. Kabelski internet modem priklopim na router (netgear), iMaca na router in čez 2 minuti brez kakršnih problemov in vstavljanj CD-jev sem že na spletu. SUPER! Potegnem kabel še: router - PC: Pomislite NIČ, TEMA, ZERO... Nikakor mi ne uspe povezati PC z svetom. 100x preverim IP, vse vredu, vstavim CD od routerja, kjer se vse skupaj ustavi z error: Ni internetne povezave!!??

Ja saj vem da jo ni, zato pa sem kupil router!!! Windowsi mi bodo požrli še ostale živce ki so mi preostali...

PROSIM ZA POMOČ!!!


Prodaj PCja in nabavi še enega Mac-a. Laughing
Drugače pa preglej nastavitve omrežne kartice. Morda je kartica celo disabled ali pa morebiti pokvarjena? Praviloma imajo slednje LEDike ki blinkajo, če je prisoten signal. Če je, potem je caka v nastavitvah. Wink

Ogo
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.12.2007 22:56:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor!

Ja, prodal bom PC, oziroma zamenjal ga bom za burek!

Led dioda na mrežni karti sveti in povezava je celo 3 minute delovala na obeh računalnikih. Na macu sem pa dobil sporočilo, da sta dve mašini na istem IP, zato je avtomatsko popravil eno številko na svojem IP in deloval naprej, PC se je pa ustavil in spet TEMA!

Ali morata imeti oba nastavljene iste IP???

Po 124 prebranih forum straneh o tej temi, po 69 prebranih straneh manuala za router, po 17 kavah in.... Vem o sistemu čisto vse, ampak PC je še vedno trmast, otroci pa živčni, kdaj bo ati (ki vse ve) zrihtal njihov računalnik...

Kaj zdaj?

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.12.2007 23:10:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
IP morata imeti razlicen. Daj router iz elektrike pa nazaj not. Ce to ne dela, izklopi DHCP in nastavi na obeh racunalnikih IPje rocno. Pol pa se enkrat resetiraj router Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.12.2007 08:12:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...Izklopil, resetiral, ugasnil, jokal, razbijal...NIČ!

IP-ja sta različna, če izklopim DHCP neha splet delovati tudi na macu. Tudi s požarnim zidom sem poizkusil!
Ampak, da je zadeva se bolj zanimiva, sem danes zjutraj na PC-ju lahko prejel e-maile! Torej internet dela! Hura! Zazenem explorer - strani ni mogoce prikazati.
Videl sem pa da se je pojavila nova ikona za povezavo: Skupna internetna raba... No zdaj ko sem resetiral router te ikone vec ni in tudi email na PC ne dela vec!

Tako, zdaj grem po debelo vrv in iskat najbližjo drevo....

Jezi me to, da ni programa ki ga nebi uspel sneti iz spleta, da ni tezav razstavit PC na prafaktorje in spet nazaj, v registru popraviti zapise...a zdaj me ze 2 dni router spravlja ob živce!

NIMAM VEC IDEJ!

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.12.2007 08:29:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
racka11 je napisal/a:
Tako, zdaj grem po debelo vrv in iskat najbližjo drevo....


Halo? Tole so minorni problemi.
Kakšne kable pa imaš do routerja? Za PC rabiš crossover kabel in ne navadnega. Pri macu je vseeno, ker zna sam preklopiti. Za PC pa nisem prepričan, da zna.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.12.2007 08:36:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravkar sem razmisljal o tem! Kolega se je oglasil s svojim macbookom pro, kabel iz pc vtaknil vanj in v sekundi vse dela kot ura!

Zdaj grem kupit crossover kabel in probam se to!

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.12.2007 10:20:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
racka11 je napisal/a:
Tako, zdaj grem po debelo vrv in iskat najbližjo drevo....


Halo? Tole so minorni problemi.
Kakšne kable pa imaš do routerja? Za PC rabiš crossover kabel in ne navadnega. Pri macu je vseeno, ker zna sam preklopiti. Za PC pa nisem prepričan, da zna.


Ne sme biti crossover kabel...

Crossover je samo, ce sta dve mrezni kartici direktno povezani... Ce pa je vmes switch ali router, potem pa ne sme biti crossover...

Glede problema z nedelovanjem...

Napisi malo vec podatkov:
- Kako je nastavljen router? (staticni IP, dinamicni IP, DHCP,...)
- Kako je nastavljen PC? (kaksen IP mu je dodelil router, katera maska podomrezja, kateri GW, kateri DNS,...)
- Enako se za MACa...

Pa kako imas povezano vse skupaj...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.12.2007 11:04:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Citiram:
IP-ja sta različna, če izklopim DHCP neha splet delovati tudi na macu. Tudi s požarnim zidom sem poizkusil!
Ampak, da je zadeva se bolj zanimiva, sem danes zjutraj na PC-ju lahko prejel e-maile! Torej internet dela! Hura! Zazenem explorer - strani ni mogoce prikazati.


Če ne dela brez DHCP, potem ni pravi gateway (in/ali dns) nastavljen. Gateway mora biti nastavljen na ip od routerja, dns pa ali od routerja ali od internet operaterja (odvisno od routerja).

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 320
Kraj: Maribor-Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.12.2007 11:25:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupil crossover kabel - nič

Povezava je:

1.Kabelski modem - router
2. Router - Mac
3. Router - PC

IP je statični na mac-u, V polje DNS pa SEM VPISAL PODATKE OD MODEMA, KER JIH ROUTER SAM NI!

Na PC imam nastavljen IP kot na macu z razliko zadnje številke.
Gateway in DNS pa so iste številke na obeh!

Na PC se je pojavila ikona "internetne povezave" in če jo onemogočim, na macu internet ne dela, tako da mora biti omogočena. Na PC stanje povezave kaže kot da vse deluje OK, poslano in prejeto "delujejo" števila.

Medtem ko tole pišem na macu, je na PC prispel buttler incredimaila, preverim internet in DELA!

Vpisanih nisem imel DNS stevilk in zdaj dela vse TIP TOP!!

UPAM DA NE SAMO 1 minuto....

HVALA ZA NAMIG O DNS, ker se sam na to ne bi spomnil!!!

Ker pa sem ze v topicu, ali obstaja kaksen mail program za maca, ki je lepse oblikovan? Kot npr. Incredimail???


LP in HVALA!!!


Razz Very Happy Very Happy

_________________
iMac 24", 6Gb, OS El Captain, iMac 27 Sierra 16Gb, iMac 27, 3.7, 64Gb Monterey, iPhone 3G Iphone 5., iPhone 6+, iPad 1, iPad 4, iPad 9, iPhone 12
Daj kolikor vzameš in vse bo dobro!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.12.2007 11:28:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
racka11 je napisal/a:

Ker pa sem ze v topicu, ali obstaja kaksen mail program za maca, ki je lepse oblikovan? Kot npr. Incredimail???


Ojej...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani