Jabuk
Boot Camp, Windows Vista, Windows XP, Parallelsi
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 27
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.12.2007 22:19:42
Boot Camp, Windows Vista, Windows XP, Parallelsi
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam novega MacBook Pro-ja(Mac OS X Leopard 10.5) in imam težave z zagonom Windows Viste(Boot Camp 2.0), saj ko se ta zaganja mi kar nekaj krat zaporedoma javi error, da je kao unrecognized partition(NTFS filesystem). Visto mi nato zažene in dela, vendar se na čase pojavi kr bluescreen in morem računalnik restartat. To se mi zdi, kar moteče in me zato zanima, če kdo mogoče ve kako to odpraviti? Je mogoče pri Windows XPjih kaj drugače? Zanima me tudi kako imate kaj izkušnje s Parallelsi? Jaz sem sprobal in so mi Windows XPji na Parallelsih, kr fajn zamrzovali. Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 72
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 06.12.2007 09:22:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
po mojih izkušnjah je vmware-ov fusion boljši od parallels.

tisti error pri bootanju viste ti pa popravi EasyBCD. pogooglej mal, kaj moraš naredit, Write MBR oz. nekej podobno imenovanega.

p.s. prijateljski nasvet, ne ga srat z visto. xp, če že rabiš windows.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.08.2007
Prispevkov: 376
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.12.2007 20:01:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
borchi je napisal/a:
p.s. prijateljski nasvet, ne ga srat z visto. xp, če že rabiš windows.


Dober prijatelski nasvet Very Happy Cool
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.02.2008 23:37:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ojla!

ene par topicov sem našu na temo boot camp, ampak se mi zdi da je ta najbližje težavi, ki jo imam jz.

in sicer imam imaca že več kot kakšno leto, pred kratkim sem tudi iz tigra nadgradil na leopard. Nato pa sem pr prjatlu vidu COD4 in sem se odloču da poskusim narest particijo in poinštalerat windowse.

Zažene boot camp assistant, sledim navodilom, določim velikost windows particije, vstavim windows cd (najprej sem to poskusu z eno prvih verzij win xp, pa se je nekje vmes ustavlo. Pol sem pogledu navodila in piše, da mora bit xp s SP2 in z neta "kupil" avgust 2007 verzijo xp) in potem po restartu inštalacija steče.

Ko skopira datoteke, se zadeva restarta in tu pride do problema, ko za boot izberem disk z windows. Pokaže se črn zaslon in izpiše "disk error". Nato pa še "Press any key to restart", kjer pa seveda pomaga samo da držim gumb za vklop/izklop par sekund.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani