Jabuk
iTunes glasnost
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 145
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 27.03.2008 19:40:20
iTunes glasnost
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali obstaja kakšna finta da iTunes igra glasneje ? Ker imam občutek, da zvočniki zmorej več, kot igra iTunes..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.12.2007
Prispevkov: 107
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 27.03.2008 19:43:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na pesmi, ki jo predvajaš v Get Info > Options > Volume Adjustment in povečaš glasnost.
Vendar je to povečanje glasnosti na komadu.
Kaj bi lahko bilo z Itunesom nevem.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 27.03.2008 20:47:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lahko greš na equalizer pa dvigneš preamp, samo ne veliko, da ne bo hreščalo.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 27.03.2008 21:08:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mnja tej iTunes so malo bedni. Preizkusi z VLC predvajati, pa povecati glasnost v VLC. Dobis obcutek koliko so zvocniki res zmozni Confused
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2008
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 31.03.2008 10:04:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Men se pa zdi, da iTunes niso tihi. Gotov veste, ampak za vsak slučaj; vsaj na 2 mestih naštelate glasnost, v sistemu in v iTunes. Če daš v iTunes na full po moje ni nič tišje kot je nastavljeno v sistemu. Nastavitev glasnosti v iTunes dela podobno kot nastavitev glasnosti na kablčku za slušalke - samo manj lahko nastaviš, logično.

starlight "imam občutek, da zvočniki zmorej več, kot igra iTunes" - tale je pa mimo. Vsi zvočniki naj bi zmogli več kot ojačevalci, ki jim pošiljajo signal. Samo tko mora bit. Če ne, zvočnike stran vržeš, ker so skurjeni. Pred tem pa še hreščijo in pokljajo.

Pa zvočna kartica itd.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2008
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 31.03.2008 10:13:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Mnja tej iTunes so malo bedni. Preizkusi z VLC predvajati, pa povecati glasnost v VLC. Dobis obcutek koliko so zvocniki res zmozni Confused

Marsikomu se zdijo bedni, sm opazu. Vsi bi si želeli, da lahko mape sm pa ke vlečejo. Tud men so se zdel, ko so jih nardil. Zdej se mi zdijo pa odlični. Taki so postali, ko sem jih sprejel, sploh pa odkar mam na računalniku več glasbe kot za 10 dni.

Sploh si ne predstavljam, kako bi bla večja fonoteka lahko boljš urejena. Mogoče mal drugač, pa še to ne. No, kaj moti, za primer?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 106
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.03.2008 10:26:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene motita edino dve zadevi. Ne zna poiskat dead fileov in playliste ne mors uredit po pathu, al pa da bi vsaj vidu v kakem stolpcu file dir. Slednje niti ni tolk moteče kot tisto prvo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 31.03.2008 10:35:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja iTunsi so malo tihi, vendar lahko zadevo za kakšen db rešiš z:


http://www.macupdate.com/info.php/id/22847


kje dobiš celotno zadevo pa veš verjetno sam Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2008
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 31.03.2008 11:07:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
morphx je napisal/a:
Mene motita edino dve zadevi. Ne zna poiskat dead fileov in playliste ne mors uredit po pathu, al pa da bi vsaj vidu v kakem stolpcu file dir. Slednje niti ni tolk moteče kot tisto prvo.

To maš prav, res slabo, da zajamra šele, ko bi moral predvajat.
Če drugo potrebo prav razumem, so mogoče delna rešitev smart playliste. Za neki so se moral odločit, al za "dosovske" mape al za knjižnico songov s cover flowom ipd. zabavnostmi. Res bi lahko bil še stolpec "Path in finder" oz. "Path in explorer". Uporabljalo bi ga verjetno 5 % ljudi. Majo pa še čas, da kaj popravijo in dodajo.

Najbolj se bojim še večjega zapiranja, zaklepanja in zbiranja podatkov za kake bedaste statistike kaj poslušamo. To bi lahko bil večji drek, kot se zdi.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.03.2008 11:31:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boodo je napisal/a:

Marsikomu se zdijo bedni, sm opazu. Vsi bi si želeli, da lahko mape sm pa ke vlečejo. Tud men so se zdel, ko so jih nardil. Zdej se mi zdijo pa odlični. Taki so postali, ko sem jih sprejel, sploh pa odkar mam na računalniku več glasbe kot za 10 dni.

Sploh si ne predstavljam, kako bi bla večja fonoteka lahko boljš urejena. Mogoče mal drugač, pa še to ne. No, kaj moti, za primer?


Saj tko na splosno so zelo dobri, vendar pa obstaja par zelo neumnih omejitev. Take, ki bi se dale odpraviti v enem dnevu, ce bi imel Apple voljo. Primeri:
- huda omejitev video formatov
- ze tu omenjena tihost
- ne morem kopirati muzike z nekega iPoda
- backup same muzike je samo na DVDje - wtf?!? - ko bi vsaj time machine podpiral tako kot iPhoto
- video player je kar dosti buggy - preskakuje, zatika se, un prosojni kontroler se zariba

Pa verjetno bi se kaj nasel. Pac ni tako dodelan kot bi lahko bil, delno tudi zaradi politike Appla. Je pa mnogo boljsi kot bo Windows Media Player kdajkoli. Imam v sluzbi oboje na masini in razlika je neverjetna.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 106
Kraj: Koper
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.03.2008 14:07:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry se strinjam, na nanotu sem imel sicer samo 2GB muske, ko mi je pred 2 tednoma crknu externi 500GB disk je slo pa skor 80GB muske v k. Se dobro da obstaja Sharepod program, da sm dobil vsaj 2GB muske nazaj, iTunesi pa tega ne zmorejo, jadno res.

A je kdo sprobal Songbird?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 31.03.2008 15:01:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam na sreco backup. Saj Time Machine mi backupira, ampak pac znotraj filesystema. Pol pa isci eno pesem ki si jo po nesreci izprisal med nekaj tisoc fajli znotraj iTunes Library mape.

Sicer v tvojem primeru bi itak skopiral cel library, ampak ce pa ponesreci izbrises napacen file bi pa iPhoto type integration zelo pomagal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 145
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 31.03.2008 16:43:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boodo je napisal/a:


starlight "imam občutek, da zvočniki zmorej več, kot igra iTunes" - tale je pa mimo. Vsi zvočniki naj bi zmogli več kot ojačevalci, ki jim pošiljajo signal. Samo tko mora bit. Če ne, zvočnike stran vržeš, ker so skurjeni. Pred tem pa še hreščijo in pokljajo.

Pa zvočna kartica itd.


Saj ni blo mišljeno dobesedno. Vem, da lahko igrajo še več dokler jih ne skuriš. Pravim le, da je ta razlika med tem kar zvočniki zmorejo do te meje pa med tem kar dejansko naredijo v iTunes velika. Ker VLC lahko igra glasneje...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 31.03.2008 19:41:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, VLC igra se kaksnih 30% glasneje pa ne hresci. Zmore pa tudiv obmocje hrescanja. Sicer je pa nazivni tokskozi tuljavice v zvocnikih verjetno tako velik da jih laptop ne more skuriti. :shock:
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.02.2008
Prispevkov: 74
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.04.2008 09:37:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
starlight je napisal/a:
Saj ni blo mišljeno dobesedno. Vem, da lahko igrajo še več dokler jih ne skuriš. Pravim le, da je ta razlika med tem kar zvočniki zmorejo do te meje pa med tem kar dejansko naredijo v iTunes velika. Ker VLC lahko igra glasneje...

Da mal pogrejem staro temo. Prej nisem hotu težit, zdej je pa mal zatišja, pa bom. Malo šaljivo sem napisal, da naj bi vsi zvočniki ... sicer jih skuriš. Čeprav je res. Res se ne da merit softvera in ojačanja s tem, kaj zvočniki zmorejo do neke meje.

In res je, da iTunes pri polni jakosti igrajo točno toliko glasno kot je sistemska nastavitev. Skratka, z drsnikom v iTunes odvzemaš jakost. Razumljivo in pošteno.

Pretipal sem iTunes in VLC. Ista stvar, čisto nič drugače. Edina razlika je le v default nastavitvah. VLC na prvi posluh res igra glasneje, pa samo zato, ker je po defaultu in skrito nastavljen na + 10 dB, glej equilizer (vklopi in preveri). Če to isto nastaviš v iTunes, je glasnost enaka. Drobna finta VLC. Surprised

Edina prava in pomembna razlika je, da iTunes dovolijo v EQ le + 12 dB, VLC pa + 20 dB. To je precejšnja razlika v glasnosti, čeprav mislim, da nismo govorili o tem, rahlo dvomim, da imate v VLC equilizer na ON in na + 20 dB. Če je pa na OF, je v resnici na + 10 dB.

Pišem, ker sem dvomil, da so pri Applu taki debili, da bi iTunes na silo zvok tišali. No, pa le niso Smile . Obratno, VLC ga "na silo" jača.

PS: Preverjal sem na Macu, po moje je isto na PC. Da ne stopnjujem, da softver običajno ne hrešči (če ni narejen za to, da hrešči), hreščijo lahko zvočniki, mogoče še ojaječevalec. In to določeni, npr. hreščijo moji zvočniki, tvoji ne, hrešči tvoja zvočna kartica, moja pa ne. In softver s + 20 dB lahko pripravi kake zvočnike do hreščanja, softver s + 30 pa bi jih mogoče skuril.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani