Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Naslednja
BootCamp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #341   Objavljeno 14.09.2017 22:25:15
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, da še jaz povem svoje tako situacijo, ki jo imam jaz nemogoče inštalirat windowsew nobenih probal sem vse, kar na internetu obstaja, če superdrive ne dela potem si pečen 100% tako, da edina varjanta now superdrive ali pa tega popravit

No tako daleč sem prišel da moram zdaj sistem na novo postavit in sem skoraj unučil tudi usb ključ.

_________________
Lp,Dejc

Godrnjač

Godrnjač

Pridružen/a: 22.11.2010
Prispevkov: 1264
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #342   Objavljeno 14.09.2017 22:35:20
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
No, da še jaz povem svoje tako situacijo, ki jo imam jaz nemogoče inštalirat windowsew nobenih probal sem vse, kar na internetu obstaja, če superdrive ne dela potem si pečen 100% tako, da edina varjanta now superdrive ali pa tega popravit

No tako daleč sem prišel da moram zdaj sistem na novo postavit in sem skoraj unučil tudi usb ključ.


Ovi je res na robu z živci. Ded, nea meči dragi Apple skozi okno. Confused

_________________
Najprej , potem pa žena in otroci.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3710
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #343   Objavljeno 14.09.2017 23:56:54
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
No, da še jaz povem svoje tako situacijo, ki jo imam jaz nemogoče inštalirat windowsew nobenih probal sem vse, kar na internetu obstaja, če superdrive ne dela potem si pečen 100% tako, da edina varjanta now superdrive ali pa tega popravit

No tako daleč sem prišel da moram zdaj sistem na novo postavit in sem skoraj unučil tudi usb ključ.


Ni ti ratal? Zakaj unicil kljucek? Ne se sekirat kar je gor, naredim novega brez težav.

Skratka...dej prpel mašino pa bomo probal neki natuhtat. Ce lohk pustiš mašino za kak dan bo sploh super, da vmes lahko zrihtam se zadeve ki so se nabrale.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #344   Objavljeno 15.09.2017 06:52:30
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
No, da še jaz povem svoje tako situacijo, ki jo imam jaz nemogoče inštalirat windowsew nobenih probal sem vse, kar na internetu obstaja, če superdrive ne dela potem si pečen 100% tako, da edina varjanta now superdrive ali pa tega popravit

sej če bi ti že na začetku povedu, da se ne da brez dvd mi verjetno nebi verjel.

no mac računalniki ki imajo cd/dvd enoto nimajo podpore za boot windows inštalacije preko usb, tako, da edina opcija inštalacije je preko dvd oz. klon prejšnega sistema. jaz mam prav iz tega razloga moj na pol delujoč superdrive še vedno v omari.
obstaja pa še ena možnost, ki je pa zame prezahtevna.. predelovanje inštalacije virtualne mašine (virtualbox,vmware..) ampak ma tolk terminalnskih ukazev, da se jaz tega nisem lotil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #345   Objavljeno 15.09.2017 07:41:39
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
agerg je napisal/a:
Ni ti ratal? Zakaj unicil kljucek? Ne se sekirat kar je gor, naredim novega brez težav.

Skratka...dej prpel mašino pa bomo probal neki natuhtat. Ce lohk pustiš mašino za kak dan bo sploh super, da vmes lahko zrihtam se zadeve ki so se nabrale.


Jo tvojga sem sam nekrat probal Very Happy Potem pa sem ga dal na kraj.Mama me je učila, da je treba sposojene stvari še enkrat bolj merkat.

Tko da tvoj ključek je na varnem v prvotnem stanju Smile


Ejj en BIGG Hvala @Grega


Nazadnje urejal/a DeJc0 Pet 15. Sep 2017 07:46; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #346   Objavljeno 15.09.2017 07:45:40
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hhsk je napisal/a:
sej če bi ti že na začetku povedu, da se ne da brez dvd mi verjetno nebi verjel.

no mac računalniki ki imajo cd/dvd enoto nimajo podpore za boot windows inštalacije preko usb, tako, da edina opcija inštalacije je preko dvd oz. klon prejšnega sistema. jaz mam prav iz tega razloga moj na pol delujoč superdrive še vedno v omari.
obstaja pa še ena možnost, ki je pa zame prezahtevna.. predelovanje inštalacije virtualne mašine (virtualbox,vmware..) ampak ma tolk terminalnskih ukazev, da se jaz tega nisem lotil.



Vse sem probal verjemi mi tudi preko virtualke no way bo treba nest na servis itak sem zmenjen na pro23, da mi zamenjajo termalno pasto na procesorju in grafiki usput bojo odprl ta jajc od dvd roma pa spucal upam da bo potem bral.

Sploh ne vem zakaj so ukinili oziroma si omislili to omejitev inštaliranja ta Apple gre prevečkrat v neko glupo skrajnost mogoče ga zato tok obožujemo ker je neusmiljen Very Happy


Pa še eno vprašanje a misliš da bi preko tega zunanjega applovega dvd roma šlo bi potegnilo inštalacijo??

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #347   Objavljeno 15.09.2017 09:37:40
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo vse tole pa še 3x več sem jaz probal pa ni šanse sam za info, če so bo kdaj srečal stem.


Hi Guys,

Problem:
Im trying to install windows 10. Since superdrive is failing, i change it to SSD. So installing Windows trough superdrive ODD/ the easy way (bootcamp) is not possible to install.

My mac :
Model no : A1312
iMac 27 i7 3.4ghz
8gb Ram (4+4)
osX - El Capitan
AMD Radeon HD 6970M (2gb)
SSD - 256Gb [disk1] (change from superdrive slot) - El Capitan.
HDD - 1Tb [disk0] (stock) - Data only, would like to install windows to this hdd.



What i did :

1st try
1. I tried to install windows directly using partition made by BCA but my imac does not support any usb installation. So i change the plist and make a bootable usb installer without making any partition using bootcamp.
2. I manage to install windows 10 to the 1Tb HDD by wiping all data and use "command prompt" while on windows installer to change the MBR to GPT.
3. After installation complete, there are too many issue faced. OS is not running smoothly, ram cap at 2.5gb, No sound, bluetooth keyboard and mouse not working even though bootcamp driver has been installed.

2nd try
1. Wipe the whole 1Tb disk again to guid journaled.
2. Install daemon tool and mount the windows 10.iso and proceed with the original BCA and create a BOOTCAMP partition with it.
3. After the partitioning, iMac restarts but it only says "no bootable device" error.
4. Tried to boot up using the EFI bootable USB Windows 10 installer. however it wont let me install because need to change the MBR to GPT issue. Since changing it trough "cmd" will leads the same result as the first try, so i just exit the installer and go back to El Cap.

3rd try
1. Did not wipe the disk from previous try, i try using the virtualbox method as in this link :
http://huguesval.com/blog/2012/02/installing-windows-7-on-a-mac-without-superdrive-with-virtualbox/

2. After done all the procedures and cloning image to BOOTCAMP partition, i restart the machine but windows or bootcamp is not visible in my boot up list so i install rEFInd.
3. After rEFInd installed successfully trough mac recovery (to bypass SIP), windows shows up in rEFInd boot up menu as Windows (legacy).
4. When choosing Windows (legacy), the screen goes black. Only that there is a blinking cursor. I waited like for 30 mins but windows still not booting up.

4th try
1. I plugged back in the bootable USB Windows 10 installer and run with a few command as below :
bootrec
a. /fixmbr
b. /fixboot
c. /rebuildbcd

2. all commands are success. however after restarting the machine, the results are still the same. Blank screen with blinking cursor.
3. Reset PRAM SMC, i lost rEFInd boot menu but windows shows up on osX boot up menu. Tried to boot up but the results still the same. Blank and blinking cursor.

5th try
1. Boot up to El Cap
2. Open BCA and restore drive to single partition.
3. i thought this might be a Windows 10 issue, so i mount windows 7 in BCA and recreate BOOTCAMP partition.
4. Boot up El cap again.
5. Create a Windows 7 image using the same method as i did on the 3rd try.
6. Clone Windows 7 image to Bootcamp.
7. Restart
8. Windows did not show up in the boot up menu
9. boot into osX recovery, install rEFInd & restart
10. windows (legecy) shows up in the rEFInd menu, but when i try to boot it up, it still shows a blank screen with blinking cursor.

I almost give up already.. Hope anyone in here can help me with this..

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1413
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #348   Objavljeno 15.09.2017 14:06:40
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tud jst doktoriru z iDejcotovemu iMacom mid 2011 se jst spisem malo kar bo verjetno komu pomagal v prihodnosti.

USB Boot:
- ker iMac mid 2011 uradno ne podpira USB bootanja če želiš kreirat USB klucek in narediti instalacijo prek USB mores dolocen plist fajl spremeniti kjer pobrises dodas svoj model iMaca da ti potem Bootcamp Assistant to omogoča.. Vendar se že takoj ob instalaciji v widnows managerju kjer delas z particijam srečaš z kup errorji ( zazna disk ki je kreiran kot GPT vendar ti ga zazna kot MBR, bootcamp kreira 2 cudni particji ki ju moreš zbrisat preden lahko daš next itd itd...) .. uglavnem tud ko se znebiš vseh erorjev in se ti windowsi 7 ali 10 zacnejo instalirat ti vedno neki faila proti koncu.. Uglavnem ni možno tudi ce delaš instalacijo brez bootcampa in kreacijo usb klucka prek winsow ali whatever.

External CDROm:
Ni mozno bootat, problem je ker ima iMac v NVRAMU zapisan da boota vedno iz vgrajenega cdroma, če pa že hočeš v startup managerju zalaufat CD pa sploh nima podpore da bi znal prebrat in dobiš black screen with blinking cursor napako !

VMWARE, virtualke
Probal eno varjanto iz youtube ampak ko se znotraj virtualke instalirajo winsi pride do istega problema kot pri bootanju iz USBja.

Remote Disc/cdrom as Startup
Ko se Mac OS zalaufa se da preko terminala omogočt da iMac najde remote disc vendar iMac firmware nima podpore da ga lahko uporabis kot startup disc. To podporo naj bi imel Macbook Air k baje k pride fabrsko brez cdroma itd.

Tko da ja ocitno je res interni cdrom edina resitev.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #349   Objavljeno 15.09.2017 14:29:28
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Grozno! Question

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #350   Objavljeno 15.09.2017 21:01:02
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hi rabim pomoč. Na novega macbook proja sem naredil bootcamp... In je zadeva špilala do tam da bi se prijavil na WIFI omrežje.. Ampak mi ni pokazalo nobenega raspoložljivega. Pa sem dal preskoči. Potem ko se mi je sistem naložil sem pa želel, da bi se prijavil na WIFI ampak ni nobenega na izbiro. Ko sem pogledal kaj je težava piše, da niso naloženi driverji. Sedaj me zanima katere driverje rabimž? Mi lahko kdo pove, da nabom predolgo iskal po netu?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #351   Objavljeno 15.09.2017 21:49:51
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rabiš driverje za svoj model macbooka in za windows 10 predvidevam simpl.

Če jih ni tukaj so blizu nič nisi napisal kateri model macbooka imaš.

https://support.apple.com/kb/dl1720?locale=en_US

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #352   Objavljeno 15.09.2017 21:54:45
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Rabiš driverje za svoj model macbooka in za windows 10 predvidevam simpl.

Če jih ni tukaj so blizu nič nisi napisal kateri model macbooka imaš.

https://support.apple.com/kb/dl1720?locale=en_US


Evo sem glih zrihtal... Sem pogledal na netu in dobil...

Hvala zdej dela:D
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #353   Objavljeno 21.09.2017 19:23:57
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No zdej sem pa tud jaz spedenal so mi na pro23 "TOP SERVIS" zamenjal dvd rom LOL sem kuj winse gor vrgu Very Happy

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #354   Objavljeno 21.09.2017 19:37:58
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No lepo sam da dela:D

Pri meni tudi za enkrat deluje ql.... Razen težava je, da mi na ekranu, kar pogosto menja iz svetlo bele v rumenkasto barvo na ekrani.... Nevem ali je to problem v drajverjih pri grafični?

lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #355   Objavljeno 21.09.2017 19:47:23
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mravac je napisal/a:
No lepo sam da dela:D

Pri meni tudi za enkrat deluje ql.... Razen težava je, da mi na ekranu, kar pogosto menja iz svetlo bele v rumenkasto barvo na ekrani.... Nevem ali je to problem v drajverjih pri grafični?

lp



A to ti v Windowsih dela W10?

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #356   Objavljeno 21.09.2017 19:49:16
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
A to ti v Windowsih dela W10?



ja točno tako....
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3752
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #357   Objavljeno 21.09.2017 19:51:31
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mam isklopljeno, da mi tam samodejno svetlost ekrana nastavlja mogoče je to?

Probaj!

_________________
Lp,Dejc

Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 11.11.2008
Prispevkov: 1417
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #358   Objavljeno 21.09.2017 20:11:41
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Jaz mam isklopljeno, da mi tam samodejno svetlost ekrana nastavlja mogoče je to?

Probaj!


Bo probal in videl kako bo thx

PS: Sem preveril in nisem imel prižgano.
Je pa danes za enkrat uredu. Ne zmiga nič.. Možno da bi zadnič moral samo resetirati comp....
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2010
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #359   Objavljeno 27.09.2017 21:11:37
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sposojam si temo...
Pri instalaciji win 10, MBP late 2016 (touchbar)..
Naloži mi support SW in reboota, ampak potem ko moram izbrati jezik...oz. kliknit next da se nadaljuje instalacija...se ne zgodi nič ker mi tipkovnica/trackpad zmrzneta...prebrat na netu da ponovna instalacija ipd pomaga...ampak ne.
Ali ima mogoče kdo kako izkušnjo s tem? Morda rešitev?

Tnx Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #360   Objavljeno 28.09.2017 10:58:56
Re: BootCamp
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
13 je napisal/a:
Sposojam si temo...
Pri instalaciji win 10, MBP late 2016 (touchbar)..
Naloži mi support SW in reboota, ampak potem ko moram izbrati jezik...oz. kliknit next da se nadaljuje instalacija...se ne zgodi nič ker mi tipkovnica/trackpad zmrzneta...prebrat na netu da ponovna instalacija ipd pomaga...ampak ne.
Ali ima mogoče kdo kako izkušnjo s tem? Morda rešitev?

Tnx Smile


Bi rad pomagal, ampak imam starejše namizne Mac računalnike, tam takšnih problemov ni.

Poskusi katero od spodnjih nasvetov (sicer je to za starejše Mac prenosnike):
https://discussions.apple.com/thread/7057105?start=0&tstart=0

Še bolj zanimivo je tole:
https://apple.stackexchange.com/questions/270783/macbook-pro-2016-touch-bar-freeze-in-bootcamp-after-installing-visual-studio-wit

Še ena zanimivost: za Windows inštalacijski medij se priporoča uporaba USB 2.0 ključka. Z USB 3.0 so lahko problemi.

_________________
Lego Macintosh: http://kottke.org/13/02/lego-macintosh
« Poglej prejšnjo temo - Mac OS - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani