Jabuk
Leopard in problem z wifi omrežjem!!!!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.11.2007 20:43:13
Leopard in problem z wifi omrežjem!!!!
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravlejni,

Ta vikend sem uspel "prešaltati" na leoparda in sem ga tudi upgrejdu na 10.5.1. Doma, kjer sem bil čez vikend imam wifi brez zaščite, ker pač nimam potrebe po temu in stvar deluje bp. Problem pa se je pojavil danes, ko sem prišel v Lj, kjer imam svoje wifi omrežje zaščiteno z geslom. V tem omrežju me stalno meče dol in pol moram airport zapret in ponovno odpret. To mi dela vsake toliko časa. O temu problemu poroča velik folka na tujih forumih, vendar do sedaj nisem našel nobene pametne rešitve.


A se komu sanja kaj narediti? Hvala za odgovore Crying or Very sad
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.11.2007 08:38:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz sem imel isti problem. Poglej si tole debato http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=2978

Na kratko pa, upgrade Tigra mi je povzročil težavo, ki jo opisuješ. Ko sem naredil clean install Leoparda, pa je zadeva začela delovati tako kot mora.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.11.2007 10:14:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok hvala za odgovor. Sam sem res naredil upgrade iz tigra, ker sem bil len in se mi ni dalo inštalirati vseh programov še ekrat. Sedaj vidim, da bo treba narediti clean instal. Če naredim v time machine backup in potem naredim restore system a mi bodo delali inštalirani programi in ali se mi bo spet pojavil ta problem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 23.07.2007
Prispevkov: 609
Kraj: 1 Infinite Loop
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.11.2007 10:28:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MrXYZ je napisal/a:
Če naredim v time machine backup in potem naredim restore system a mi bodo delali inštalirani programi in ali se mi bo spet pojavil ta problem?


Žal nevem, tega sam nisem poskusil.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 27.04.2008
Prispevkov: 23
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.05.2008 17:43:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se je wi-fi tudi delal probleme ampak samo na zacetku potem sem update naredu (v leoaprdu) in je kr zacel use skupi delat.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 05.05.2008 21:28:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
benzoo je napisal/a:
MrXYZ je napisal/a:
Če naredim v time machine backup in potem naredim restore system a mi bodo delali inštalirani programi in ali se mi bo spet pojavil ta problem?


Žal nevem, tega sam nisem poskusil.


Ja to pa dela. Sem jaz preizkusil. Efekt clean install je po importu vseeno enak. Se pravi da vse dela lepo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.06.2008 17:19:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, da ne bom delala nove teme..

Tudi jaz sem začela imet probleme z wifi omrežjem. Ampak se mi zdi, da niso taki kot opisano zgoraj. Moj mac je verzije 10.5.2, iz amerike. Doma imamo Siolov ADSL in na modem priklopljen router, na ta router pa še enega z WiFi omrežjem ki je prek kabla postavljen v spodnje nadstropje. No, ta router ima včasih "probleme" in kar ne kaže lučke da oddaja signal, no če ga odklopiš in priklopiš nazaj se spet pokaže, Mac pa tudi spet najde signal. To pa je potem tudi čudno, saj j signal "šibek" oz. kaže vse črtice na AirPortu ampak Adium npr misli da ne zazna povezave. Spletne strani se odpirajo veliko, veliko počasneje in tudi WoW se noče povezat... To se zgodi vsake toliko in ne vem kaj bi bil problem, saj je vse zvezano pravilno. A je lahko razlog še en računalnik ki je priklopljen na Siol, ampak preko kabla? In da tisti požira vso linijo? Samo tisti računalnik je samo povezan, noben program ki pa bi rabil internet pa ni odprt..

Bi kdo znal pomagat? A moram drugače zvezat ali..

Hvala
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.06.2008 17:32:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce ti router dol mece je problem skoraj ziher tam. Se pa za jakost signala na tale AirPort indikator ni prevec za zanesti. Po izkusnjah je povezovanje adiuma kar dober indikator za izgubo podatkov na prenosu. Torej pri wifi je po vsej verjetnosti kriv signal.

Kje pa je router in kje racunalnik? Pa kateri router je? Wifi mislim.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.06.2008 17:41:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja.. trenutno sta računalnik in router v isti sobi...

Tole stran mi je recim o odprlo zdele ampak sem mogla 2x dat osveži, Adium se še vedno ni povezal, airport pa kaže poln signal. Zgoraj je drugi računalnik povezan na 1. router, ampak na njem ne teče noben proces ki potrebuje interet razen skypa.

Wifi router je Belkin 2.4 ghz-802.11g

ps. zdi se mi, da se je tole začelo ko se je prižgal zgornji računalnik, vendar pa se ne naredi vedno..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 01.06.2008 17:53:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Take stvari so pogoste ce je omrezje zelo obremenjeno. Predvsem kaksni torrenti, emule ali kaj podobnega, ki pozrejo veliko vzporednih povezav.

A router je zaklenjen? Da ni kaksen sosed povezan na wifi Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2007
Prispevkov: 288
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 01.06.2008 17:56:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, je, ima geslo. Sicer pa saj pravim, da ne tečejo nobeni taki programi. edino kar zgoraj je Skype, tukaj imam pa samo Safari atm. Torej, kaj mi je v bistvu storiti? A lahko delim linijo, pa da oba 2 dobita svoj delež? Recimo da je 40% namenjeno unemu zgoraj, 60% pa meni.. ali pa nekaj takega, ker uni včasih zgleda žre vse čeprav ne rabi, in to mi ni všeč.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.07.2008 18:33:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Meni se pa na MacBooku (1. gen - beli 2GHz) dogaja, da imam tezave s stabilnostjo WiFi povezave in to od 10.5.3 update-a.
Wireless signal je ves cas nestabilen, tudi, ce je masina v isti sobi kot router.
Po nekaj casa (lahko par sekund, lahko pa dela tudi vec ur), se povezava prekine (kao zaradi presibkega signala). Ob ponovnem poizkusu povezave (pri zadosti mocnem signalu), le-ta po nekaj sekundah rezultira v connection timeout.

Med brskanjem po internetu sem ugotovil, da je to precej pogost pojav, ki se je pri veliko primerih z novejsimi updatei (5.4 in 5.5) samo se poslabsal! Zadeva je res neprijetna - omenja se vsepopvprek po raznih forumih (tudi applovem uradnem supportu), vendar zaenkrat uradnega odgovora s strani Appla ni.

Poizkusil sem ze vec moznih "resitev" (resetiranje PMUja, resetiranje PRAMa brisanje povezave in keychain gesla + repair permissions, spreminjanje vrstnega reda prioritet omrezij v preferencih), pa nic ne pomaga. Zanima me, a ima se kdo tu take tezave? Je kdo odkril kak workaround?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.07.2008 18:35:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri router uporabljaš ?

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 02.10.2007
Prispevkov: 390
Kraj: Kranj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.07.2008 19:24:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi meni se dozdeva, da signal slabse lovi po updatu. Na delih kjer sem vcasih imel slab signal ga sedaj sploh ne ujamem oz. ga ne prikaze pod omrezja. Ampak nimam tega problema, da bi se mi signal spreminjal oz. da bi se povezava prekinjala. Je mogoce kej z routerjem?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.07.2008 19:30:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetforce je napisal/a:
Kateri router uporabljaš ?

LP


Routerji so razlicni - doma imam Linksysa, v stanovanju v Lj je Netgear, pri punci pa ne vem kaj je za ena rec..


Nazadnje urejal/a mtX Sre 23. Jul 2008 19:35; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.07.2008 19:30:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bom kar tukaj vprašal, čeprav sem še vedno na Tigru... Smile

Mene pa zanima, če kdo ve rešitev naslednjega problema... in sicer, ko prižgem Macbooka ali pa ga odprem (pač dam iz sleep mode), vedno rabi cca. 5 minut, da se mi poveže v domače WiFi omrežje... signal sicer zazna in vse, ampak se ne poveže... potem pa se čez cca. 5 minut avtomatsko poveže...

LP!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 23.07.2008 19:32:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sklepam, da ni router - preverjeno na razlicnih routerjih je signal nestabilen. Baje, da se zadeva malo izboljsa, ce spremenis kanal in se nekaj nastavitev... ampak to ni ravno resitev (saj imam dostop do nastavitev routerja samo doma).

Uglavnem kar sitna zadeva.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.07.2008 19:33:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
GymClassHero je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal, čeprav sem še vedno na Tigru... Smile

Mene pa zanima, če kdo ve rešitev naslednjega problema... in sicer, ko prižgem Macbooka ali pa ga odprem (pač dam iz sleep mode), vedno rabi cca. 5 minut, da se mi poveže v domače WiFi omrežje... signal sicer zazna in vse, ampak se ne poveže... potem pa se čez cca. 5 minut avtomatsko poveže...

LP!


To je cudno - jaz bi na tvojem mestu najprej poizkusil resetirati PMU (power management unit). Izklopis racunalnik, vzames ven baterijo in drzis power button 5 sekund.


P.S.: ce so v okolici se druga omrezja in, da imas tudi ta omrezja pod "preferred networks" lahko na zacetku okleva, katerega bi povezal, ker ga motijo drugi signali?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.06.2008
Prispevkov: 96
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 23.07.2008 20:21:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mtX je napisal/a:
GymClassHero je napisal/a:
Bom kar tukaj vprašal, čeprav sem še vedno na Tigru... Smile

Mene pa zanima, če kdo ve rešitev naslednjega problema... in sicer, ko prižgem Macbooka ali pa ga odprem (pač dam iz sleep mode), vedno rabi cca. 5 minut, da se mi poveže v domače WiFi omrežje... signal sicer zazna in vse, ampak se ne poveže... potem pa se čez cca. 5 minut avtomatsko poveže...

LP!


To je cudno - jaz bi na tvojem mestu najprej poizkusil resetirati PMU (power management unit). Izklopis racunalnik, vzames ven baterijo in drzis power button 5 sekund.


P.S.: ce so v okolici se druga omrezja in, da imas tudi ta omrezja pod "preferred networks" lahko na zacetku okleva, katerega bi povezal, ker ga motijo drugi signali?


Sem poizkusil oboje... najprej sem pobrisal vsa ostala omrežja v "preferred networks" in problem ni bil odpravljen... pravtako ni pomagal "PMU"...

Sem pa potem nekako dobil še eno idejo, in sicer sem izbrisal vse ostale "lokacjie" v Locations (torej tiste "povezave", ki sem jih imel pred WiFi-jem) in pustil samo to domačo WiFi povezavo in zadeva zdaj deluje...

Vseeno hvala za pomoč...

LP!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani